RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


pinky_cujica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 17:40:05)

I da :) hvala na cestitkama [sm=smiley36.gif] 16-a sedmica sam, termin tek pocetkom aprila, ima da se nacekamooo [sm=smiley36.gif]




vanchi88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 17:51:23)

o aprilska beba kao ja :D
mi aprilska djeca smo zeznuta, samo ti odmaraj imaces ubrzo pune ruke posla :D
samo ti odmaraj ako moras, i ja vise odmaram iako mi nikada nije receno da je na moranje ali ja to radi sebe ljepse mi kad odmaram nego hodanje ufff
kad ti je sledeca kontrola?




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 18:27:38)

Dobro nam dosla, moja sugradjanko :) i ja sam na mirovanju i postedo napora, izgleda da nam je nesto u ovom zenickom zraku, pa moramo mirovati :D al izdrzat cemo aBd ;) koja so sedmica trudnoce?




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 18:28:25)

Ah tek aam sad vidjela da si napisala koja si sedmica,sorry :)




mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 18:40:52)

Pinky dobro nam dosla,zelim ti lijepo druzenje s nasim zenicama.[sm=smiley1.gif]
Nisam znala da mogu biti kontrakcije a da ih ne osjetis [sm=zmeden.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 18:50:47)

PinkY dobro dosla zelim ti ugodnu i laku trudnocu... Sigurno nije lako al sve se da izdrzat...




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 19:14:22)

Mi smo sad isli kupit onaj iso fix za auto ;) 90€ platila privatno a u trgovini 170€ ;)




bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 19:32:55)

A sta je sa rr? Napisem post i izbaci me.

Dobronam dosla PINKY C zelim ti ugodnu i laganu trudnocu. Miruj sada, bice vremena za hodanje :)

MARINCI meni bas opada kosa. A inace imam zdravu kosu. Abas sam citala na bebac com da poslije poroda bude kstastrofa. A evo meni sad to :( I. Zar se smije farbat u trudnoci? Ja sam cula da nije dobro. Mada ja imam prirodnu boju. Jednom se ofarbala u zivotu :)




vanchi88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 19:36:42)

sta je iso fix za auto andy?




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 19:39:03)

Smije se farbat, samo je pozeljno da farba bide bez amonijaka




marinčii -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 19:44:19)

PINKI CUJICA dobro nam dosla,odmaraj draga i cuvaj se i sve ce to biti uredu...
BEJBIBI pa misljenja o farbanju su oprecna,moj doktor veli da moze iako kazem ja sam jednom se ofarbala u 4 mjesrcu trudnoce,i sad pred porod cu ,ove farbe bez amonijaka i nisu tako stetne.
ANDY uzimala bazu za iso fix jel?




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 19:48:45)

Vanchi to je baza za maxi cosy za auto sjedalicu da ne moram stalno da stavljam pojas kad se vozimo u autu :)

Marinci bas tako ;)

Nego ja sad izmjerila PH vrijednost i preko 7 je ;( sad me strah




vanchi88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 19:51:13)

aha, zar to ne dodje uz sjedalicu?>
ja moram jos jednu uzeti za tatino auto a ova nek stoji u nasem
nista ja ne kontam kakva sad ph vrijednost...odkud to da ti pada na pamet da mjeris [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




marinčii -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 19:55:08)

ANDY kakvi ssd ph vrijednost?ksko to mjeris i zasto?




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 19:59:38)

To su trakice koje se stave u rodnicu i izmjeri se vrijednost Ph to radi i doktor svake 4 nedelje. A ja imam i kuci pa uradim i sad vidjeh da je preko 7...
Moze ukazat na neku infekciju bakterijalnu ...

Ma budala sta sam to uopce uzela da provjeravam




vanchi88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 20:47:44)

bolje ti to ostavi za doktora neka on radi pa i da bude ph vrijednost visa/niza on ti odmah moze dati terapiju ako je potrebna, nego ti ovako da sama sebe nasijeces i sikiras a tek ti kontrola za koju sedmicu...




marinčii -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 21:22:44)

ANDY sto rece vanchii bolje ti to doktoru ostavi nek on provjerava,a ako i jest ph malo povisen ne mora odma znaciti bakteriju ,nego ti sad pij malo vise onih lgg jogurta i probaj se ne sekirati i bit ce sve ok.

Ne javlja nam se ALMOND ,da nije rodila?




scarlett -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 21:24:23)

Dobra večer ženice, neka nam je sretan i ovaj mjesec uz najljepše želje.
Nove [sm=nosecka.gif] dobro nam došle [sm=bravo.gif]
Ja bih aBd trebala 10tog ući u 4 mjesec. Trebam zakazati termin za pregled slijedeće sedmice, nadam se da će aBd sve biti u redu.

Morenaa, drago mi je da si izašla iz bolnice, nisam znala da ima i ta dijagnoza, nadam se da ti neće potrajati do kraja, a molim Boga da i vovo moje uskoro stane, jer sam već na rubu živaca, nisam navikla ovoliko mirovati, nisam sposobna ništa raditi, ubija me to.

Jutros sam kao bila malo bolje i skupim snagu i napravim nam slani kolač od tikve za doručak, super bilo ukusno, lagana hrana, ali kad sam završila s jelom 3 sata me poslije stomak rasturao, jednostavno boli i želudac i crijeva i neki nemir i onda kad se to smiri onda želudac počne da se previja od gladi i tako sve ukrug. Dođe mi neka malaksalost, ne mogu da vladam svojim tijelom, smršala sam 3 kg, iako mi je dr. rekla da ne smijem mršati, ali ja mislim da je to uglavnom, jer slatko ne jedem nikako, a prije sam ga jela u velikim količinama.

Marinci, kod mene kosa također nenormalno opada, ujutro kada ustanem, kao da je neki cuko spavao u mom krevetu, kad se češljam, kad je perem, svaki put šaka kose. Koža mi je sva naborana, gruba, sva se ljuštim [sm=smiley29.gif] po licu bubuljice kao u pubertetu, ma bjež, sva sam fuj [sm=smiley36.gif]






pinky_cujica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 21:47:34)

Hvala vam drage moje [sm=smiley1.gif] ma sve cu izdrzati za svog malog bebaca.. kad je u pitanju zenicki zrak [sm=smiley36.gif] moguce draga moja, cime nas sve truju dobro smo i zivi, hehe.. koja si ti sedmica? Ja sam 16-a.. sljedeca kontrola mi je tek krajem mjeseca tako da cu se bas nalezati[sm=smiley1.gif] jeste li nabavile odjecicu buduce mamice? Ja kako imam vrrmena na pretek rovila po raznim stranicama i stvarno sam nasla super bodice i stvarcice, za mene je jos rano, ali uzivam smisljati sta cu to svom deckicu oblaciti :) npr.nasla sam setove bodica od 6 komada nekih 15-20 komada, stizu iz velike britanije tako da o kvaliteti ne moram da govorim [sm=smiley1.gif] i ima jos mnostvo stvarcica.. kod nas bas i nemas nesto puno izbora tako da je online kupovina super stvar, slazete se ? [sm=smiley1.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 21:49:46)

Meni kontrola kod mog ginekologa 26.11 tek a u boönici sad 12.11 ;)

Ma nesekiram se vidim da pise da urin moze da pokaze krivo a ja piskila prije toga ... Tak da vjerojatno je od toga ;)
Uhvatila me zgaravica :( sad cu casu mlijeka vise ne mogu ni da kukam sta mi se sve dogadja ;( em zgaravica, pa hemeroid iskocio opet ma neda mi se ni kukat vise haha mi jos malo 32+0= 33 sedmica juhuuu

Scarlett draga joj u mene obenuto meni se lice oporavilo, kosa,nokti sve puno bolje u trudnoci nego prije ;)

A kile idu gore jutros 11,5 kila vise ;( koliko ce do kraja biti ???




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 21:54:55)

Vanchi, marinci ma znam sve mi je jasno ... Ja nekad se igram doktora promasila ssm profesiju definitivno haha)

Sutra idem kod moje vildane na kaficu;)

Ljubim vas puno




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 22:56:41)

Ja u utorak aBd ulazim u 37. Sedmicu, a ja sam narucivala odjecicu za svoju bebicu bas tu iz velike britanije i sve je preeekrasno i odlican pamuk
IZVORNA PORUKA: pinky_cujica

Hvala vam drage moje [sm=smiley1.gif] ma sve cu izdrzati za svog malog bebaca.. kad je u pitanju zenicki zrak [sm=smiley36.gif] moguce draga moja, cime nas sve truju dobro smo i zivi, hehe.. koja si ti sedmica? Ja sam 16-a.. sljedeca kontrola mi je tek krajem mjeseca tako da cu se bas nalezati[sm=smiley1.gif] jeste li nabavile odjecicu buduce mamice? Ja kako imam vrrmena na pretek rovila po raznim stranicama i stvarno sam nasla super bodice i stvarcice, za mene je jos rano, ali uzivam smisljati sta cu to svom deckicu oblaciti :) npr.nasla sam setove bodica od 6 komada nekih 15-20 komada, stizu iz velike britanije tako da o kvaliteti ne moram da govorim [sm=smiley1.gif] i ima jos mnostvo stvarcica.. kod nas bas i nemas nesto puno izbora tako da je online kupovina super stvar, slazete se ? [sm=smiley1.gif]





amrara -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 23:25:42)

a odakle narucujete te stvarcice :D

Ja vise uopce ne mogu pojesti kao prije :D Sinoc mi se jeo kadaif, pojela 2 komada, mislila sam da cu umrijeti :D
Stomak me strasno boli, valjda zbog tog bebinog polozaja. Dr kaze da se pokusava okrenuti pa da zato osjecam toliku nalagodu. Kad se pomjeri tacno guza i peta (barem mislim da je to dvoje) iskoci i mogu ih napipati.
Danas sam sa svojim djecakom isla kupovati neke stvarcice, tacno sam se slomljena vratila kuci. On zaspao u autobusu. Isli u igraonu, na autice, bas cijelu subotu proveli u setnji.




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (1.11.2014 23:36:24)

Na ebay imas raznih stranica i gledas da je evropa a ne kina i dodje ti odjecica za 2-3 dana, a i na fb ima djevojaka koje prodaju. Od jedne sam narucivala neke stvarcice i korektno i uredno mi dosle




pinky_cujica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 0:32:41)

Preko koje stranice si ti narucivala draga? :) ja sam sa ebay-a narucivala dosta toga, sada sam presla na H&M, s tim da uvijek moram poruciti na neciju adresu u austriji pa mi to isporuce moji jer ne salju za bosnu, a ovo iz velike britanije, stranica se zove F&F i stvarno mi se stvarcice svidjaju[sm=smiley1.gif]. Ima dosta prodaja na fcb ali kako imam svoju karticu lakse mi je i isplati se da kupujem sama..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>