RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 19:45:37)

Oprostite na greskama u postu jer pisem sa mobitela pa onda ne vidim koja skova pritiscem kad brzo tipkam haha.?..

A da, jos da kazem da mi je ona rekla za carski jer mi je nisko al ne mora znaciti. Jedna moja prijateljica imala isto ovako nisko i jos lakse neg prvi put se porodila :) prirodno.

Moj savjet vam je ne slusajte nikog osim.sebe i doktora :D




bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 19:50:16)


IZVORNA PORUKA: leme

Hjooooj kako si to lijepo reklaaa [sm=bravo.gif] meni se oz momenta u momenat mijenjaju osjecanja, u jednu ruku me strah poroda, a u drugu jedva cekam jer ce to ako Bog da biti najsretniji dan u mom zivotu[sm=smiley1.gif]

Vjeruj mi na rijec draga :) eto ja svasta prezivjela al sam fascinirana ostala sobom. Nikad necu zaboraviti taj predivni osjecaj. Jos kad dijetw izadje ko da ti jw neko rukom odnio bolove. Ma fascinantna je priroda :) sve je Bog rijesio ;) nije dzaba dao zenama taj blagoslova da noae dijete i radjaju. Muskarxi to nikad ne bi.mogli pidnijwti hahaha a kofol jaci spol haha ma nek su zivi i zdravi oni nama jer ne bi mogli bez njih hahaha al zena je zena i blagoslovljena. Vjerujte drage u sebw i sve ce biti.ok. ;) ne zanm leme jel tebi prva trudnoca? Ali obavexno prieodno osim ako ne daj Boze kakaav prob




pinky_cujica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 19:56:49)

Bejbibi, laknulo mi je [sm=smiley36.gif] sto zbog utjehe za bolove, sto za ostanak na forumu..hehe.. pa ti si mjesec trudna vise nego ja, bjezis mi [sm=smiley1.gif] zbog cega si ti na mirovanju mila? Da Leme, zaboravila sam pitati jeli prva bebica [sm=smiley1.gif]




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 20:01:28)

Jeste, prvijenac nam je :) toliko se vec voli da je naopisivo, ne mogu ni da zamislim koliko ce tek bit voljen kad se aBd rodi [sm=smiley1.gif]




bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 20:08:43)


IZVORNA PORUKA: pinky_cujica

Bejbibi, laknulo mi je [sm=smiley36.gif] sto zbog utjehe za bolove, sto za ostanak na forumu..hehe.. pa ti si mjesec trudna vise nego ja, bjezis mi [sm=smiley1.gif] zbog cega si ti na mirovanju mila? Da Leme, zaboravila sam pitati jeli prva bebica [sm=smiley1.gif]


Eto bas mi je drago hehe.... Druzit cemo se redovno aBd ;)
Ma draga meni je krenuo pobacaj u 7 nedelji i moralalezati 4 dana u bolnici. Pijem terapiju redovno dabroston i pronatal. A nekad i mg sumecw tablete ili apaurin 2 mg. Cak mi u 16 ned krennuli kontrakcije i dala mi dr apaurin. Uglavnom tako eto ide nekako hehe. A bolove imam redovno :) neobicno mi kad nista ne boli hahaha a druga trudnoca. Prva bila sve skolski al nijedna nije ista sta ces




bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 20:16:43)


IZVORNA PORUKA: leme

Jeste, prvijenac nam je :) toliko se vec voli da je naopisivo, ne mogu ni da zamislim koliko ce tek bit voljen kad se aBd rodi [sm=smiley1.gif]

Auu leme.ja tebi napisa roman a ono me izbaci :D vidjet ces kako se voli to malo bice slatko :) ja nisam nikome dala da se priblizi hahaha za sve sam.htjela da se ja pitam i dan danaa je tako i najrahatnija sam. I sveki i mama su znale pricuvati ali samo ako.mm nije mogao. Uvijek sam htjelaa da sam ja tu prva za avoje dijete. I dan danas jw tako. Ja sam autoeitet mom djwtetu. I sve sam samam sa mm. Ni mama ni sveki. Uzivancija :)




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 20:25:46)

Mislila sam na pocetku trudnoce da cu svak htjet dat da bude oko mog dketeta, al kako se blizi porod sve sam sebicnija nekako, i kad mi neko kaze kako ce ovo il ono s mojim bebacem meni nije dobro,haha




bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 20:54:32)

Hahhaha potpuno te razumijem LEME :D i ja sam ista takva i dan danas. Al treba postavit granice odmah na pocetku. Ja fkt nisam tip koji ce mojima dozvoljat sve a mm-ovim nista. Kako sa mojima tako i s njegovima. Ja sam svima dala do znanja da.sam ja tu za svoje dinete i da ga ja najbolje poxnajem. Ja sam takvog misljenja. Znala sam ga pravit znam ga i odgajat hahahha :) pa tako je. Evo npr jesnom prilikom je M spavao i probudio se poceo plakti. Kad ja dotrcah a ono i sveki i svwkar se sjatili oko njega da ga uzmu. Ma reko ja sam tu prva zasvoje dijetw i ja cu ga smiriti kasnije cete ga moci drzati. Ovo je.mozda i bezobrazno s moje strane al jednoatavno akction_reaction je bilo haha. A da ne pricam za svoje :) mami mogu rec bez ustrucavanja. Al eto svi su oni to ispostivali i zna se sada ko je glavni. Mrzim onu ideju da djwdovi i nane razmase djecu. Ti jedno oni drugo. E nece moci ove noci hahahha :D kod mene je tako.a svak ima svoje. Ja se jednostavno tako postavim zastitnicki. Nekad ne stignem ni promislit kako treba. Al neka bolje ovako




rose 87 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 21:01:33)

[sm=zz_wavespin.gif] samo da vas pozdravim,da se javimo,dobro smo,rastemo,sutra bi se trebala naruciti kod dr. za pregled pa jedva cekam da vidim svoju mrvicu
joj koliko se mojih Zenicanki skupilo izgleda presticemo ove Sarajke [sm=smiley17.gif]
jeli se neko cuo sa almondray,nadam se da je ok a mozda vec i drzi svoju [sm=duda.gif]




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 21:49:35)

Uhhh vec vidim kako me nervoza hvata jer svi dolaze svaki dan da ga vide i daju neke savjete, a meni skacu po zivcima :D al i ja imam namjeru da svom djetetu budem uvijek pri ruci i da ja bud glavna i odgovorna jer na kraju krajeva mi ih nosimo 9 mj ispod srca,a ne dede,nane,itd. :)




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 21:54:53)


IZVORNA PORUKA: vanchi88

uh neka nisam jedina...hvala ti na odgovoruuu
uglavnom beba se javlja...i aktivan je
nije mi se to do sada desavalo ali primjetim da ne mogu biti na ledjima... tako mi zasmeta,osjetim odmah kako on pritisce sve moguce i neugodno mi... Andy kaze njoj odgovara al meni suprotno hehe..
imam u srijedu kontrolu pa pitacu dr.



Draga be sekiraj se sad pred kraj je normalnoda nesta zigucka stalno... A meni bas pase na ledjima spavat :)
A help sindrom nemoze bit imala bi vise drugih simptoma ne sekiraj se :)




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 22:00:10)

Pravo ste se raspisale... Neka ste

Ps. Vanchi bol bi trebala bit sa desne strane tako da se ne sekiras... Nije to nista...

Neznam sad ko je pitao za bolove al vjerujte da su bolovi normalni u trudnoci, kaze i doktor ev i nasoj vildani reko... Sve se siri i raste . Pujte magnezijum 300-500 mg kad vas boli i vjerujte bol prodje.. Ja sad uzmem magnezijum samo po potrebi prije svaki dan uzimala ...

Ja sam danas bila kod vildane da vidite B sto je narastao jojj dusa mala ;) smjeska se pravo;)

Nas krevetic je sastavljen ... Juhuuu sad jos madraz pokupit i za 2/3 sedmice pocinjem sa praanjem i peglanjem :)




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 22:01:33)

A nema nase almond??? Da se nije porodila pa nema vremena :)




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 22:03:24)

Leme jel u tebe sve spremno vec?




bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 22:06:03)


IZVORNA PORUKA: leme

Uhhh vec vidim kako me nervoza hvata jer svi dolaze svaki dan da ga vide i daju neke savjete, a meni skacu po zivcima :D al i ja imam namjeru da svom djetetu budem uvijek pri ruci i da ja bud glavna i odgovorna jer na kraju krajeva mi ih nosimo 9 mj ispod srca,a ne dede,nane,itd. :)


Bas tako draga :) bitno postaviti granice. Ne dizvoli nikome da ti pametuje. I meni avak pametovao a meni na jwdno udje drugo izadje hahha. Da sam slusala svog oca ja sam trebala M sa 4 mj hraniti grahom hahahah. Meni otac govorio ma daj mu graha tako smo mi vas hahah a vi danas ave nesto po internetu. Smije nesmije hahahahha




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 22:56:57)

Hahahah, i moja mama se ne moze nacudit kolko puta dr idem i kolko po netu citam i ganjam sta i kako oko bebe :D Andy, sve spremno,samo da bebac stigne ako Bog da [sm=bravo.gif]




rose 87 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 23:21:42)

eh vidim ima par zenica vec spremnih za bolnicu u Zenici,mozete li meni molim vas reci sta ste pripremile za bolnice,u cemu nosite stvari kesa ili torba,spavacice njihove ili nase,tel. jeli dozvoljen,pelene za bebu ili bilo sta za bebu jeste ponijele,svaka info. dobrodosla,volim biti spremna [sm=smiley1.gif]




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 23:44:09)

eh evo sastav moje kese ( s obzirom da torbu ne smijes nositi):
-spavacica sa prorezima za dojenje x2
-ogrtac
-carape
-dva paketa ulozaka vir extra
-plasticna casa
-papuce plasicne da se ne klizu
-pelene za bebu
-stvari za licnu higijenu npr cetkica za zube,cesalj,pasta za zube, krema za grudi,toalet papir,vlazne maramice
-mrezaste gacice za porodilje (ima ih kupiti u dm-u; 5 komada 17 KM)
-dokumentacija (nalazi, licna karta, zdravstvena knjizica)




scarlett -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 23:46:46)

Veče ženice, vidim danas dobro raspoloženje vlada [sm=bravo.gif] Nemojte se brinuti za almond, imala je obaveza danas sigurno, sinčeku je rođendan [sm=smiley1.gif]

U prvoj trudnoći ja sam od početka osjećala kontrakcije,nisko sam nosila i stalno sam imaala osjećaj napetosti, grčenja, pritisak. Kasnije kada je beban malo porastao sve se to nastavilo, ali me povremeno znalo dole tako prožignuti, da sam imala osjećaj, ko da mu nogica ili rukica prolete kroz grlić, pa ih opet vrati [sm=smiley36.gif]

Eh pred kraj, imala sam to žiganje pod rebrima, pa nikako da se namjestim, ali on je bio krupan i imam osjećaj da su se svi organi jadni skučili gore pod rebra [sm=smiley36.gif]

Jutro sam gledala film What to expevt, when you're expecting, nekoliko različitih trudnoća su teme, film nije nešto aman, ali bilo je scena u kojima sam se 100% pronašla. Evo ova scena na početku trailera [sm=smiley36.gif] n.pr. https://www.youtube.com/watch?v=EpnMkGGd_rQ




scarlett -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (2.11.2014 23:54:46)

U ovioj trudnoći opet niššta ne osjetim da se dole dešava, osim mučnina i malaksalosti, pa se nekad i zabrinem jel'' sve ok, neobično mi, čak mi ni stomak nešto nije porastao, gledam sliketrudnica u 13 sedmici i već im je tvrd i zaobljen trbušćić, kod mene samo salo koje imam od ranije [sm=zmeden.gif]

Što se tiče pakovanja torbe, ja se sjećam da sam stavila:
3 spavačice, uloške vir, jednokratne gačice, grudnjak za dojenje, mobitel, punjać, par sokića i petit keks, ogledalo, četkica i pasta za zube, češalj, nekoliko peškira, vlažne i obične maramice, mobitel, punjač, novine, za bebu samo pelene, koliko se sjećam. na prijemu su mi sve povadili iz torbe i rekli da ostavim samo spavačicu i par sitnica, ostaalo sve muž neka nosi kući. To je bilo oko 9 -10 h ujutro, onda sam otišla na sekciju, već u 13h mi je neka od sestara rekla da suprug donese pelene i dudu varalicu, valjda da tako smiruju bebe. [sm=smiley36.gif] i onda ostale stvari je donosio po potrebi, uh jest se nahodao za tih 5 dana.




BebeLina -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 7:56:43)


IZVORNA PORUKA: leme

eh evo sastav moje kese ( s obzirom da torbu ne smijes nositi):
-spavacica sa prorezima za dojenje x2
-ogrtac
-carape
-dva paketa ulozaka vir extra
-plasticna casa
-papuce plasicne da se ne klizu
-pelene za bebu
-stvari za licnu higijenu npr cetkica za zube,cesalj,pasta za zube, krema za grudi,toalet papir,vlazne maramice
-mrezaste gacice za porodilje (ima ih kupiti u dm-u; 5 komada 17 KM)
-dokumentacija (nalazi, licna karta, zdravstvena knjizica)



Leme, cini mi se da sam upratila da i ti ides u skolu za trudnice u Zenici. Idem i ja, i nama je sestrica rekla da nosimo jednu spavacicu i da ogrtace ne daju u bolnici. Snaha mi se porodila prije 4 mjeseca i stvari je bez problema unijela u maaalooj torbi, tako da sam od nje posudila torbu. Stavila sve sto i ti, dakle
spavacica (iako se oni bas brinu i donose ciste spavacice svaki dan)
peskir (veliki i mali)
papuce
pelenice za bebu (da ne zovem muza poslije poroda da donese)
kozmetika (volim da se sminkam)
mrezaste gacice, s tim sto sam ja u apoteci kupila 5 komada za 5,60 KM, ali nekad ne daju sve da poneses nego samo jedne, zato sto zene onda staaalno nose te gace, a poslije prirodnog poroda ne smijes stalno nositi jer rana mora da se susi. Nosis ih samo u wc da cuvaju ulozak do tamo...

Eh sad, u posebnu kesu sam stavila pribor za higijenu, koji sa sobom nosis u predradjaonu i koji ce ti trebati poslije klizme. Dakle, to je sapun, peskiric, vlazne maramice, kreme, bicevi... Kad urade klizmu i krenes na stol da se ne crvenis :)

U dzepic sam ugurala nekoliko praznih kesa (za prljav ves ili smece), gumicu za kosu, punjac...

Leme, sto se tice unutrasnjih zigova koje imas , neka te ne brinu. To se desi kad te beba udari u grlic maternice iznutra. To je isti kratki jaki bol koji osjetis kada te doktor vaginalno pregleda i gurne prst do grlica. Tako da ne brines, ni ti ni bilo koja druga...

Ne znam sto ste se sve skoncentrisale na te neke negativne simptome [sm=smiley36.gif] Pa drage moje, ja sam imala dva spontana, mislite da me nesto prije krvarenja zaboljelo?! Nista! Samo ugledala krv.. Tako da... Nije to tako kako vi mislite... Opustite se. Pogledajte klipove o razvoju beba u maminom comaku.. Bozje djelo, sve je savrseno, i nooogo toga se desava, tako da je normalno da ta desavanja i mi osjetimo...

Moj muz sinoc lijepo rece.. Da zene imaju dugmice na stomaku i moraju pritiskati i programirati bebin razvoj, to bi bio cirkus.. Ovako, to Bog regulise i sve je onako kako treba biti. Hajde, budite vedre, dajte lijepih postova..

I je li se iko cuo sa Almond?




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 8:24:15)

Jutro evo ja ustala ovaj moj prinz skakuce a ja uzivam ;) haha .... Prekrasan osjecaj ;)

Mi imamo jos 48 dana adbd ;) jedva cekam ;) evo ga stuca sad ... Idem pravit kavicu pa idem kod kolegice ... Ima malu bebicu ;)





scarlett -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 9:02:30)

Ja sam danas malo bolje, pa ću iskoristiti priliku da odem do grada da ovjerim knjižice, malac mi kašlje već danima pa da ga odvedem i dr. Neki dan sam ovdje pisala savjete kako se riješiti grlobolje, mi smo svašta probali i činilo mi se da je pri kraju s iskašljavanjem, kad od jučer opet neki suh kašalj, pa ću ga odvesti popodne.

Trebali bi sebi pogledati i čizmice, ali to ćemo ako budem u stanju, već mi je muka pri samoj pomisli da ulazim u zatvoren prostor.
Čujemo se večeras i držite mi fige da uspijem obaviti sve što sam naumila za danas [sm=smiley36.gif]




scarlett -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 9:03:34)

I da pronašla sam slike stomaka od prije 6 godina, neko je neki dan spominjao kako beba ode u jednu stranu, imam baš takav primjer, pokušat ću postaviti kasnije.




rose 87 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 9:27:47)

jutro i od nas
leme i bebelina hvala vam puno [sm=smiley31.gif],ma bila sam ja gore prije skoro 5 godina ali vjerujem da se stosta promijenilo,eto npr. to za spavacice,ja tada nisam mogla da je unesem...skola za trudnice je meni super bila,bas sam se lijepo druzila i naucila svasta nesto ali ovaj put necu moci ici zbog djecaka,nemam ga gdje ostavljati.
ja se jutros probudi sa kasljem,jedva sebi dodjoh,sad je dobro,odoh da pravim dorucak i da zovem dr. da se narucim na pregled jedva cekam da vidim svoju pahulju zimsku [sm=love.gif]
scarlet nadam se da ce malac biti bolje i da ces uspjeti i ti obaviti sve sto si naumila
andy lijepo se provedi kod prijateljice...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>