RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 10:40:35)

Jutro drage moje :) jeste se naspavale?ja dans bas fino raspolozena hihi,ovdje sunce sija :) pohladno al nema veze. Bitno da je suncano idmah covjek veseliji :) evo ja napravila kaficu ( nes coko) pa bujrum hehe...
Evo da kazem da i ja spavam na ledjima redovno. Samo slusajte svoje tijelo. Ono ce vam najbolhe govoriti sta vam pase ;)

Vi sa mucninama jeste li malo bolje????

Ove sto su pri kraju i jos cekaju prve bebace kako se osjecate :)?

Kod mene za rucak danas teletina pa cu vidjet sta cu uz to. Mozda krompir., supa, salata kakva. Hahaha ja odmah rucak spominjem. Uh vec sam gladna a nrsko mi jesti sada.

Hmmn htjedoh jos nesto napisati al otom potom

Pozz

A da, imoj mali kaslje SCARLET ima ihahaj. Jedno vrijeme bas intenzivno i davala mu hustagil. A sada ga jednom u toku danan uhvati onaj suhi a nnisam ga dr vodila. On bas ne voli dr plasi se. Al i ja kasljem redovno onaj suhi. Pogotovo na sabahu.

Da vam nesto ispricam sta je moj maleni nedavno uradio. Ima parsedmica od toga. On jako voli kokice i redovno ihjede ito vec isto jeo i gledao crtani na lptp i vidim ja govori da ga uho boli. Kontam haj ono bolestan kasljuca gripa paga i uho zabolilo. Kontam jaujutrucu ga vodit dr. I haj pustim ja. Kad dodje mm i govori M njemu: babo kokica i pokazujena desno uho. Kad mm pogleda on fakat strpo kokicu u uho onu neispucalu hahahah. Mi brzo u hitnu oni uputnicu za uho grlo nos ( bolnicu) i tamo mu izvade. Ej svi mu se smijali. Kazu imali slucajeva da su djeca u nos strpali al gdje ce u uho hahhaha. Svi se okupili da ga vide :) ma sega prava. Hej a reko bi covjek raste pa nije tolka briga jer zna neke stvari. Al eto sta je dijete. Wvo sta vas ceka hahhah. Ma bitno da nije nista strasno ;)




pinky_cujica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 10:42:15)

Pa blago vama, vi se polahko pakujete [sm=smiley36.gif] ..Zenicanke moje, od kojeg mjeseca idete u skolu za trudnice i gdje se ista nalazi? [sm=smiley1.gif] Scarlett draga, sto se tice velicine stomaka i meni je isto bilo, tek od 15-e sedmice sam skuzila da stvarno poceo da raste i to bukvalno preko noci..a pregledala sam se svaki dan, slikala i bas se vidljivo pomjerio nakon 15-e.. sve ti to ovisi i o gradji zene, polozaju maternice i ko zna jos cemu [sm=smiley1.gif] .. Neko je napomenuo za ziganja i probadanja, te svoja dva spontana? :) Mnogoo ti hvala, mene stvarno smire ovakvi postovi! Ugodan dan vam zelim drage moje, one koje mogu neka setaju i uzivaju, a mi koje moramo mirovati da sto bolje popunimo dan i da sto prije dodje novi [sm=smiley36.gif]




morenaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 10:58:23)

Dobar vam dan.
Kod nas sunce ,predivan dan pa je i moje raspolozenje super[sm=smiley1.gif]mucnine nisu tako strasne eh kad bi barem uvijek ovako bilo..
sto cete vi za rucak,ja sam bez ideje..




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 11:30:10)

Rose,ko ti vodi trudnocu? Jel ides privatno ili u dom zdravlja?




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 11:42:59)

I poliklinici dolr u podrumu se prijavis u patronaznoj sluzbi za skolu za trudnice. Najbolje je ic oko 7-8 mj trudnoce,nema potrebe da ides ranije.




tukica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 12:31:42)

Jutro, odnosno dancic lijep i od mene... Ja sam na polovini 6.mjeseca i izgledam ogromno iako se i nisam toliko udebljala. ali stomak mi je veeelik, prava sam [sm=sloncek.gif]... drzite mi palceve, ove sedmice aBd idem naq pregled da vidimo da li se smanjila ili ostala ista mozdana komora [sm=smiley13.gif]...




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 12:36:47)

Drzimoooo fige draga, bit ce to aBd dobro, samo pozitivno ;)




pinky_cujica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 13:00:53)

Drzimo fige mila, kako kaze, sve ce to biti uredu. Vidim da ne koristis poruke kao ni ja Leme [sm=smiley1.gif] a i ja uvijek imam dodatnih pitanja, haha..nisam skuzila jeli se placanje odnosilo na carinu nasu ili?




marinčii -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 13:26:48)

DD trudnice drage ,kako ste mi sve redom?
Ja sam dobro malo mi muka al na to sam vec navikla.
Nego ja jutros isla kod svoje doktorice opce prakse da mi da uputnicu za KKS kad one mi dala i uputnicu ua bris na strptokok B,kaze cudim se da to nije trazio tvoj ginekolog kao to je sad praksa,bas me iznenadi.Ja nazovem ginekologa i pizam ga i kao veli on jos je to rano raditi bla bla valjda zaboravio pa se sad vadi.
TUKICA sretno draga na kontroli sigurna sam da ce sve biti ok s bebicom ;vidjet ces.
SCARLET nadam se da ces obaviti sve sto si planirala.ZAo mi je sto maleni kaslje,nama uvjjek pomgne onaj balzam od dr.Theissa ili onaj fitobalm ,pa ako nisi probala pokusaj i s tim.




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 13:36:38)

Preko moba budem pa koci sve. Nije se odnosilo na nasu carinu,donese mi postar robicu na vrata,ne placam nista ja dodatno. Sve sto mi obracunaju na stranici s koje narucujem platum karticom i to je to




bambi1 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 13:39:42)

Evo i od mene pozdravcic dragim zenicama[sm=smiley31.gif] Kako lijep dan, a ja camim u kancelariji :(

Tukice sretno draga na pregledu, ja sam ubjedjena da ce to biti dobro.

Prosli put sam isla na prvi pregled (kad sam imala spontani) sa 5 sedmica pa sam se dobro nasekirala iscekujuci otkucaje srca, ovaj necu ispod 7, cekacu jos malo. Samo ne znam kod koga privatno da idem?! Imate li neke prijedloge, kod koga idete a da ste zadovoljni?




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 13:47:08)

Ja idem privatno kod doktora koji radi u bolnici jer mi je bitno da imam gore nekog kad se trebadnem poroditi aBd pogotovo ako moradnem na carski,pa da me on i porodi.




bambi1 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 13:52:19)

Meni je prvu trudnocu vodila dr Dizdarevic al tada je radila gore pa je bilo lakse. Sad radi ssamo privatno jer je u penziji :(




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 13:57:15)

Ti si u sarajevu?




bambi1 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 14:01:40)

Jeste, Sarajevo




tukica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 14:20:38)

Hvala svima :) Bambi1 ja sam cula da je dr.Divanovic jako dobar i detaljan... Ja sam imala dosta prosjecna iskustva i privatno i na ovim regularnim pregledima. Dr.Hadziomerović onako pregled, nista posebno, Dr. Taib u Suncu, sve ok, ali previse kosta za tako kratak pregled... Redovni pregledi: dr.Masic jako fin covjek, nema neku opremu, ali onako kao covjek topao, dr. Rada u Skerlicevoj kojoj sam rekla kosu pocupati kad je vidim koliko je odbvratna, bezobrazna i povrsna, pregled traje 2 min. da ne govorim da sam isla mjesecima kod nje i da me je nakon 100-tog pregleda pitala jesam li ja trudnica [sm=zmeden.gif]... i dr. Nikulin, koji je ok, on me je i prvi put porodio, kratak pregled, ali dosta strucan... eto izdetaljisah ja :)




bejbibi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 14:20:56)

IZVORNA PORUKA: bambi1

Jeste, Sarajevo


Draga ja ti preporucujem doktoricu sabinu cengic,kod papagajke ima privatnu ordinaciju. Ona radi samo privatno ali ima svojih doktorai na vojnoj i jezeru meni se cini. Za vojnu znam 100% jer sam se ja tamo porodila2011. Jako je strucna i pristupacna. Fina zena i jos bolja profesionalka :) jasam prvu trudnocu kod nje vodila. Mos'' mislit pogodila tacan datum poroda haha. ( mada se to nikad ne zna tacno)
I dan danas kad odem kod svojih ( nisam vise u sa) odem kod nje na kontrolu.
Ako hoces na pp broj

Samo da kazem jos da je jako detaljna. I nije mi nikakva rodbina haha samo je jako strucna i znasvoj posao definitivno.




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 14:21:18)

Eh tamo ne znam ni jednog doktora tako da ti ne mogu dati ni jedan prijedlog,nazalost




vanchi88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 14:33:38)

zene moje da vam se javim
ja sam se sinoc kao brijala i onda negdje u sred noci kad sam ustajala u wc obrisem se ima rozo na papiru mislila sam posjekla sam se pa to je to
medjutim ustajem jutros (sada) ima i na gcicama sasvim maloooo krvi, ali ja se sad odoh okupati cekam mm iz banke da dodje imao sastanak pa ja odoh Dr. Za svaki slucja, mozda nije nista ali ja bi da provjerim. Tupo me boli trbuh kao cu dobiti svaki cas
da nije krenulo vec....




marinčii -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 14:40:19)

VANCHII draga mozda je onaj sluzni cep on moze ispasti i nekoliko dana prije poroda a moze biti i da je krenulo,kako god bolje ti otidji kod doktora da si sigurna ,bit ce to ok mouda uskoro budes drzala svoje maleno u narucju,sretno i javni nam se kad budes u mogucnosti.




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 14:41:02)

Dragaaa,javi nam cim dodjes od doktora,sretnoooo




bambi1 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 14:57:36)

Hvala vam drage moje. Dobila sam i dosta preporuka za Nidzaru Abadzic, ona radi privatno, kazu da nije vise gore na GAK-u.
Tukice Dr Nikulin je odlican, steta sto on nije nigdje privatno, njega bi odma izabrala.
Meni je Dr Dizdarevic bila super sa prvom trudnocom dok je radila gore, sada je cudna, nije uopste zainteresovana, nekakko bas fuseri :((




marinčii -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 15:06:00)

LEME jel no ti sutra ides na kontrolu?joj bas me zanima jel se malisa okrenuo?




leme -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 15:20:08)

Idem draga sutra ako Bog da, u 4 mi je kontrola. I mene zanima,jedva cekam da vidimo i koliko je tezak :)




pinky_cujica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar (3.11.2014 15:31:14)

Vanchii sretno [sm=smiley1.gif] da nas uskoro obradujes sa sretnim vijestima.. Leme kod koga ti ides privatno? Sretno, da i tebi prodje sve kako treba..i ja sutra odoh do nase poliklinike da otvorim trudnicki karton, i neka provjere ima li sada kakvih kontrakcija [sm=smiley36.gif] mada sam skepticna po pitanju tih doktora u nasoj poliklinici, ali eto..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>