RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


Marien -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 14:08:21)

Cao zenice i sretan praznik onima koje slave, da ga u miru i zadovoljstvu provedete sa svojim najblizima!
Draga Luela, cestitke, zao mi je sto si se napatila ali nek ti drzis svoju bebicu vec, nek ste zive, zdrave i puno uzivate skupa!
Kod mene se kreci pa sam pobjegla kod mame a muz je sa majstorom, ovo vrijeme mi je bas pokvarilo cejf.
Hvala vam za sve sto ste pisale na moje brige, naime plodna voda na kraju ispade OK kao i protoci ali mi posteljica jeste zrelija nego bi trebala biti i beba sitna ali samo treba pratiti.
Cekam ipak svog Divanovica u utorak da vidim sta ce mi on reci. Frustracije bolnicama i doktorima necu ni pricati, 10 sam sati provela po cekaonicama u jednom danu i takvih se gluposti naslusala, grozno. Bila sam za porod u vojnoj a sad se vrlo predomisljam jer sam se strasno razocarala.




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 14:36:26)


IZVORNA PORUKA: Marien

Cao zenice i sretan praznik onima koje slave, da ga u miru i zadovoljstvu provedete sa svojim najblizima!
Draga Luela, cestitke, zao mi je sto si se napatila ali nek ti drzis svoju bebicu vec, nek ste zive, zdrave i puno uzivate skupa!
Kod mene se kreci pa sam pobjegla kod mame a muz je sa majstorom, ovo vrijeme mi je bas pokvarilo cejf.
Hvala vam za sve sto ste pisale na moje brige, naime plodna voda na kraju ispade OK kao i protoci ali mi posteljica jeste zrelija nego bi trebala biti i beba sitna ali samo treba pratiti.
Cekam ipak svog Divanovica u utorak da vidim sta ce mi on reci. Frustracije bolnicama i doktorima necu ni pricati, 10 sam sati provela po cekaonicama u jednom danu i takvih se gluposti naslusala, grozno. Bila sam za porod u vojnoj a sad se vrlo predomisljam jer sam se strasno razocarala.



HB pa je sve ok..a za cekanje..sta da ti kazem. Nazalost, kod nas je to normalno [sm=smiley13.gif].
a, zasto se mislis za porod u vojnoj? i ja cu tamo, pa me zanima [sm=smiley1.gif]




anitaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 15:16:17)

Hvala na cestitkama povodom Uskrsa, mi kod svekrve, bas je bilo zivo, jer mm ima bas brojno porodicno stablo, pa je i cura uzivala u igri s rodacima, ovdje i nema rozih spiskova, jedino mi izgleda popravljamo prosjek :-)




Adano -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 15:39:46)

Zdravo zenice, nisam se odavno javljala, internet zezao... ja sam ona sa serklazom i na strogom mirovanju, hahah, moram podsjetiti jer se bas odavno nisam javila... sutra aBd ulazimo u 26.sedmicu :) Prosle godine sam se porodila bas u 26.pa mi malo frka, ali bice aBd sve uredu. Neki dan vadila nalaze one standardne, kad CRP 31,5... uzas... moram ponoviti sljedece sedmice... i da, doktor je potvrdio da je curica, tako da na nas rozi spisak mozete dodati jos jednu [sm=rozacrtici.gif] :)




Marien -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 16:08:38)

Ninuska,

jedva sam cekala da se prebacim u bolnicu ali sad vidim da mi je bolje ne ici do zadnjeg tj. do 36 sedmice, sa uputnicom iz DZ za color doppler koji mi je doktorica preporucila sto hitnije me nisu htjeli primiti u dezuri, u petak sam cekala 4h da bi mi Dr. koji je bio odgovorni i dezurni rekao da je on balavac i da on ne moze raditi taj CD vec da treba neko od starijih kolega kojim se moram naruciti, nije htio pisati nista mimo nalaza doktorice iz DZ jer ona ima vise iskustva iako se po UZV nije slagao sa njenim nalazom i cak mi je preporucio da idem na GAK. Iako me doktorica poslala hitno na taj pregled, rekli su mi da me Stojkanovic nece primiti jer nisam narucena te su mi, na moje insistiranje, rekli da dodjem tek za sedmicu i cekam Nakasa.
Oprema je bar u ovom dole kabinetu stara i UZV nikakav, za CTG trudnice sjede po 3h a sve mi se cini, iako sam mislila da cu jednostavno kao i sve porodilje na preglede i na porodjaj pa ko se potrefi, da za sve treba veza. U bolnici u kojoj se planiram poroditi tako nista nisam rijesila i poslijepodne sam otisla sinu od mog privatnog doktora na GAK koji mi je uradio CD i dijelom rijesio moje brige/utjesio me i bio ono sto doktor treba biti: kulturan, ljubazan, autoritet i bar strucan za aparat.
Vise ne znam da li da rizikujem da neko ko sam sebe naziva balavcem bude na porodu, da me pregledaju ili ne (ako im takav cejf bude) sa prastarom opremom itd.
Jos cu otici kod Dr. Nakasa da vidim kakav ce utisak biti a prije nego sto konacno odlucim.
Jos bih dodala da sam morala ici po drugu uputnicu za GAK u DZ i doktorici koja je u suprotnoj smjeni od moje i onda je ona pocela tracati moju doktoricu ali kao da smo na ulici, ocekujes valjda od tih doktora da budu pismeni, obrazovani, kulturni ljudi a taj dan sta dozivjeh i cega se naslusah- strasno.




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 18:39:36)

AzraB...31.03 [sm=rozacrtici.gif] porodila se[sm=bravo.gif]
Gift...03.04
Morena...15.04
Luela... 03.04. [sm=rozacrtici.gif] porodila se [sm=bravo.gif]

Psiholog27...04.05
Marien...13.05 [sm=rozacrtici.gif]
Scarlet...17.05
No idea...25.05 [sm=rozacrtici.gif]

Bella...08.06.
Alldi.. 10.06.
Alman...29.06 [sm=rozacrtici.gif]
Mala curica...30.06. [sm=rozacrtici.gif]

Sabiinaa...01.07.[sm=rozacrtici.gif]
Mybaby...03.07.
Lala88...20.07.
Adano...22.07. [sm=rozacrtici.gif]
Memsi ...22.07. [sm=rozacrtici.gif]
Anitaa...30.07. [sm=rozacrtici.gif]

Maksi....06.08.[sm=modricrtici.gif]
Rose...14.08. [sm=rozacrtici.gif]
Mastalica...15.08.
Putujuca...18.08.
LieToMe....24.08.
Aleah...26.08.
MAM...28.8.
Bebac bucko...31.08.

Araj .... 12.09.
Pcelica Maja5.... 15.09.
Ninuska ...23.09. [sm=modricrtici.gif]

Aidana ...06.10.
Blue moon ... 22. 10.
Amiina ....24.10.





alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 18:41:59)

psiholog vidim da nas pratis, kako si sto nam se ne javljas ti udje u zadnji mjesec trudnoce, sljedeca si nam na spisku iscekivanja [sm=duda.gif], jer nam se ove dvije iz ovog mjeseca ne javljaju [sm=smiley1.gif]




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 18:47:08)

a zenice kako mi se danas jelo slatko, nenormalono [sm=jezicek.gif] i nadjem jedan recept na internetu mozda ste i vi na fb nailazile na njeg ili ga mozda i isprobale, stavit cu vam recept, meni je predobar pa ga toplo preporucijem,
uglavnom ja sam se bas pocastila

evo link
https://turskirecepti.wordpress.com/2015/03/20/sultanova-slatka-sarma/
https://www.youtube.com/watch?v=H-P9O4DFX68




M.A.M. -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 21:58:09)

Sta ima zenice,mene napokon malo popusta prehlada i kasalj nakon skoro tegle meda,2 kg luka i neznam cega jos i sta sve nisam kuhala i jela
Azra,Luela cestitam vam na bebicama blago vama sad se mazite s njima [sm=smiley1.gif]
Kako se samo rozi ova lista,izgleda preslatko [sm=bravo.gif]




M.A.M. -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 21:59:25)

Alman ovo izgleda predobro i lagano za napraviti,inace sam ljubitelj kokosa nenormalno,morat cu praviti ovo




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 22:14:25)

Marien zao mi je sto si kroz sve to prosla. A, za tog dr nemam rijeci. To je neki novi sigurno. Ja, zaista, nemam lose iskustvo. Prvi put sam se tu porodila, a i sada vodim trudnocu kod Aide. ona je meni radila uz na malo boljem aparatu, a ima i losih. Znam iz prve trudnoce
Ovaj mi je ok. Stvarno se sve vidi.
Imam prijateljicu koja je obadvije trudnoce vodila kod Nakasa i ima samo rijece hvale. E, sad, nadam se da ce i tvoje iskustvo biti fino aBd. Da se ne nerviras.
i, da, ne znam kako je sad ali ja nisam nikad dugo cekala za ctg, a to je bilo 2011. g. U svakom slucaju sretno [sm=bravo.gif]




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 22:18:01)

Zene, koliko ste se vi udebljale? Ja nenormalno jedem. Do trudnoce hljeb nisam.skoro nikako jela, a sad ne mogu zamisliti obrok bez istog [sm=smiley13.gif]. I, od njega kvasam [sm=hudicek1.gif].
u prvoj trudnoci sam dobila oko 10 kg, ali cu sad premasiti, i to puno. Ufff




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 22:38:21)

ja sam do sad dobila nekih mozda 8 kg, sutra ako Bog da ulazim u 29 sedmicu, sad za sad sam zadovoljna al apetit mi se vec poceo dobro povecavati, samo se nadam da ce me lijepo vrijeme vani i vise fizicke aktivnosti izvici da se ovo do kraja trudnoce ne pretvorim u pravu slonicu [sm=smiley36.gif] i ne natucem 22 kg kao sto sam u prosloj trudnoci




Psiholog27 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 23:03:24)

Draga Altman pratim ja vas, napišem por.neće da objavi pa opet ispočetka pa se nanerviram [sm=smiley1.gif]
Novim mamama želim sve najbolje, da uživaju s bebicama...kod mene je dječak [sm=smiley1.gif] pa eto pridefteri heh
IZVORNA PORUKA: alman

psiholog vidim da nas pratis, kako si sto nam se ne javljas ti udje u zadnji mjesec trudnoce, sljedeca si nam na spisku iscekivanja [sm=duda.gif], jer nam se ove dvije iz ovog mjeseca ne javljaju [sm=smiley1.gif]





Psiholog27 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 23:08:08)

Bila sam na kontroli, pregledala me dokt.vaginalno, zatvorena sam [sm=smiley1.gif], sada radim na tome da se otvorim, dobila uputnicu za ctg za desetak dana, i tako, drage žene imate li VI treme kada se sjetite poroda ???




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 23:33:42)


IZVORNA PORUKA: Psiholog27

Bila sam na kontroli, pregledala me dokt.vaginalno, zatvorena sam [sm=smiley1.gif], sada radim na tome da se otvorim, dobila uputnicu za ctg za desetak dana, i tako, drage žene imate li VI treme kada se sjetite poroda ???

[sm=bravo.gif] za jos jednog djecaka na nasem spisku, ma ne sikiraj se oko poroda bit ce sve to uredu ako Bog da porodit se moras kako god nece ostati, ja sam vise bila nestrpljiva da vidim svoju dusicu nego sto sam se brinula[sm=smiley36.gif]




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 23:35:30)

jedes li hurme, maslinovo ulju, eto pokazle se se dobre, al ima jos vremena otvorit ces se [sm=smiley1.gif]




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (5.4.2015 23:36:26)

AzraB...31.03 [sm=rozacrtici.gif] porodila se[sm=bravo.gif]
Gift...03.04
Morena...15.04
Luela... 03.04. [sm=rozacrtici.gif] porodila se [sm=bravo.gif]

Psiholog27...04.05 [sm=modricrtici.gif]
Marien...13.05 [sm=rozacrtici.gif]
Scarlet...17.05
No idea...25.05 [sm=rozacrtici.gif]

Bella...08.06.
Alldi.. 10.06.
Alman...29.06 [sm=rozacrtici.gif]
Mala curica...30.06. [sm=rozacrtici.gif]

Sabiinaa...01.07.[sm=rozacrtici.gif]
Mybaby...03.07.
Lala88...20.07.
Adano...22.07. [sm=rozacrtici.gif]
Memsi ...22.07. [sm=rozacrtici.gif]
Anitaa...30.07. [sm=rozacrtici.gif]

Maksi....06.08.[sm=modricrtici.gif]
Rose...14.08. [sm=rozacrtici.gif]
Mastalica...15.08.
Putujuca...18.08.
LieToMe....24.08.
Aleah...26.08.
MAM...28.8.
Bebac bucko...31.08.

Araj .... 12.09.
Pcelica Maja5.... 15.09.
Ninuska ...23.09. [sm=modricrtici.gif]

Aidana ...06.10.
Blue moon ... 22. 10.
Amiina ....24.10.




mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 10:15:33)

Dobro jutro [sm=nosecka.gif]
Kako ste danas?
Kod nas lijepo vrijeme,suncano,nadam se da nije hladno.
Ja sam sinoc nesto lose spavala,bolio me stomak.Mislim probudi me bol u donjem dijelu stomaka,imala sam.osjecaj da me boli jer nisam stavila jastuk ispod njega.
Nekako,kao tezina stimaka .......[sm=smiley13.gif]Stavim jastuk prestane ,ali opet ae pojavi i tako drzi par minuta pomislim da nisu BH kontrakcije [sm=smiley13.gif]
Beba aktivna lupka,nezz sta je sinoc radila,kada se pomjerila ili okrenula po cijelom stomaku kupanje i kao da nesto vuce,naprosto mi dah zastao.

Jucer sam imala predavanja iz Njemackog,moja koncentracija je 0 ,danas opet imam [sm=smiley13.gif]Kontam tako sporo kao usporeni snimak,a potrebna je brzina.





alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 10:18:58)

uranile naspavale, sta je ovo ja prva od jutros na forumu, hajmo dizite se u nove pobjede, nova sedmica, radne obaveze, kontrole ako koja ima, idemo se i mi na forumu malo vise aktivirati ovu sedmicu, najavljuju nam i lijepo vrijeme od sredine sedmice pa cemo se i mi valjda razvedriti i zivnuti[sm=smiley1.gif]




mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 10:21:15)

Kod nas je i danas neradni dan,praznik[sm=smiley1.gif]
Sutra pocinje aktivna sedmica .




memsi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 10:41:17)

Jutro loptice,
Kako je proteklo spavanje.Nadam se da ce nam ovo prohladno vrijeme brzo otici,jedva cekam sunce.Ova zima bas bila duga.Svima koji slave Uskrs zelim sve najbolje i da ga provedu sa svojim najdrazim.Da li neko mozda zna gdje se moze uraditi OGTT test,ali da nije u domu zdravlja.Hajmo cure ideje sta danas praviti za rucak.




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 10:58:12)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Sta ima zenice,mene napokon malo popusta prehlada i kasalj nakon skoro tegle meda,2 kg luka i neznam cega jos i sta sve nisam kuhala i jela
Azra,Luela cestitam vam na bebicama blago vama sad se mazite s njima [sm=smiley1.gif]
Kako se samo rozi ova lista,izgleda preslatko [sm=bravo.gif]

super drago mi je da ti je lakse i da prolazi prehlada [sm=smiley1.gif]




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 11:00:55)


IZVORNA PORUKA: memsi

Jutro loptice,
Kako je proteklo spavanje.Nadam se da ce nam ovo prohladno vrijeme brzo otici,jedva cekam sunce.Ova zima bas bila duga.Svima koji slave Uskrs zelim sve najbolje i da ga provedu sa svojim najdrazim.Da li neko mozda zna gdje se moze uraditi OGTT test,ali da nije u domu zdravlja.Hajmo cure ideje sta danas praviti za rucak.

sad sam se za dorucak najela dobro, pa cu za rucak, posto sam sama, napraviti palentu sa suhim sirom, [sm=smiley1.gif]




M.A.M. -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 11:04:47)

Sta ima zenice,kod mene jutros stanje malo bolje, al sad mi se pojavila neka alergija po stomaku poput lisajeva sigurno od pada imuniteta [sm=zmeden.gif]
Memsi ja sam radila na dip-u OGTT




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>