RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


lala88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 12:15:14)

zdravo loptice, ja sam se bas dobro naspavala, lijepo vrjeme pa valja malo prosetati. KILOGRAMI, to je tabu tema kod mene, do 22 sedmice sam imala +2kg, mislim da cu na sledecoj kontroli biti +5kg, imam osjecaj da sam se bas udebljala, a mnogi mi kazu da nisam pa se nadam da su upravu. Neko je rekao da sam otvorila sezonu krecenja, pa morala sam trebam da pocnem raditi pa da sve obavim dok nepocnem. Kod mene je inace sve naopako kad sve zene idu na bolovanje ja idem raditi [sm=smiley36.gif]




Marien -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 12:59:39)

Cao zenice, ja sam u 35 sedmici na +13, drzala sam se dobro i skolski do 8. mj. sad je pocelo i naticanje a bogami i apetit. Mislim da mi slijede kritike od mog doktora [sm=smiley36.gif]
Bas me briga, koliko su me isekirali u ovoj trudnoci doktori i pregledi, nek je samo beba dobro a mama ce smrsati...najgore mi je sto mi nista ne moze na noge, moracu se zaletiti pa kupiti neke baletankice u vecem broju da imam i za izlazak iz bolnice ili mi mozda bolje da kupim cizme- kakvo nam je vrijeme [sm=smiley36.gif]
Mi smo isto krecili ali ja zbog mirovanja ne smijem cistiti intenzivno, uglavnom raspremam, vracam stvari, danas sam cistila cipelar i cipele ali imam zenicu za pomoc i krupne poslove, za svaku je preporuku, brza, vrijedna, temeljita, pedantna i ako nekom treba nek mi se javi porukom da mu dam broj. Nikad nisam mislila da neko moze uraditi kao ja ali sad govorim- ruke joj se pozlatile[sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]
svekrva pravi burek tako da sam bas postedjena i pripazena masala [sm=smiley1.gif]
Ja sutra idem privatnom dr. na kontrolu a u cetvrtak Nakasu pa se nadam da cu cuti malo strucnije misljenje za silne probleme koje mi navedose.
Na GAKu je 20.04. skola za trudnice, teme su zanimljive: http://www.kcus.ba/1.-skola-za-trudnice-na-klinici-za-ginekologiju-kcus, ja cu se sutra prijaviti, hoce li neka od vas ici pa da se upoznamo [sm=bravo.gif]
Ninuska, da ne zaboravim [sm=smiley1.gif] hvala, valjda se radi samo o trenutnom losem utisku i da ce biti bolje nadalje, vidjecu sad na ovom pregledu sa Nakasom.
Alman, kad obrises terminuse sto se ne javljaju, psiholog pa ja slijedece, uh primaklo se [sm=smiley1.gif]




aidana -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 13:01:12)

lala draga, gdje si to ti pa je lijepo vrijeme [sm=zmeden.gif]
I kako su to kod tebe kilogrami tabu tema kad si se udebljala samo 2 kg do 22 sedmice [sm=smiley36.gif] Pa to je odlicno, ja sam 14ta i vec sam +2kg.
U ovoj trudnoci se hranim uzasno nezdravo. Inace ne jedem grickalice, cokolade, kobasice i tako to a u prosloj trudnoci sam se bas trudila da sve bude zdravo. A sad...preksinoc sam pojela pred spavanje citav cips i cokoladu[sm=smiley9.gif] [sm=smiley13.gif] Traze mi se hamburgeri, cevapi, kobasice, sve ono sto inace ne jedem.

Kod mene danas za rucak rizoto sa piletinom i povrcem.

Malac mi je bolje, napokon 2 noci spava, samo sto je sad kasalj i zacepljen nos presao na mene. Valjda ce brzo proci




memsi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 13:53:17)

Pozdrav cure,
m.a.m. hvala ti za info o ogtt testu.Sto se tice kila nesmijem da mislim o tome uopste samo znam da sam se zaoblila pomasala.Do kraja cu prekucat garant 20 kg.Ufff.U prvoj trudnoci sam dobila tacno 20,ali brzo sam to skinula nadam se da cu i ovaj put imati uspjeha u istom.Ja sam pravo zainteresovana za ovu skolu za trudnice pa mozda se i prijavim.




rose -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 13:58:35)


IZVORNA PORUKA: ninuska

Zene, koliko ste se vi udebljale? Ja nenormalno jedem. Do trudnoce hljeb nisam.skoro nikako jela, a sad ne mogu zamisliti obrok bez istog [sm=smiley13.gif]. I, od njega kvasam [sm=hudicek1.gif].
u prvoj trudnoci sam dobila oko 10 kg, ali cu sad premasiti, i to puno. Ufff


ja negdje oko 3 kg...u pocetku sam imala napade gladi sad vec nemam...vjerovatno ce te popusttiti..ja sam u prvoj nabila 20 kg ali sam i rano krenula oricati...ovaj put jos ne oticem pa cemo vidjeti [sm=smiley1.gif]




rose -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 13:59:20)


IZVORNA PORUKA: Psiholog27

Bila sam na kontroli, pregledala me dokt.vaginalno, zatvorena sam [sm=smiley1.gif], sada radim na tome da se otvorim, dobila uputnicu za ctg za desetak dana, i tako, drage žene imate li VI treme kada se sjetite poroda ???



sexaj se cesce [sm=smiley36.gif]




rose -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 14:03:09)

IZVORNA PORUKA: Marien

Cao zenice, ja sam u 35 sedmici na +13, drzala sam se dobro i skolski do 8. mj. sad je pocelo i naticanje a bogami i apetit. Mislim da mi slijede kritike od mog doktora [sm=smiley36.gif]
Bas me briga, koliko su me isekirali u ovoj trudnoci doktori i pregledi, nek je samo beba dobro a mama ce smrsati...najgore mi je sto mi nista ne moze na noge, moracu se zaletiti pa kupiti neke baletankice u vecem broju da imam i za izlazak iz bolnice ili mi mozda bolje da kupim cizme- kakvo nam je vrijeme [sm=smiley36.gif]
Mi smo isto krecili ali ja zbog mirovanja ne smijem cistiti intenzivno, uglavnom raspremam, vracam stvari, danas sam cistila cipelar i cipele ali imam zenicu za pomoc i krupne poslove, za svaku je preporuku, brza, vrijedna, temeljita, pedantna i ako nekom treba nek mi se javi porukom da mu dam broj. Nikad nisam mislila da neko moze uraditi kao ja ali sad govorim- ruke joj se pozlatile[sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]
svekrva pravi burek tako da sam bas postedjena i pripazena masala [sm=smiley1.gif]
Ja sutra idem privatnom dr. na kontrolu a u cetvrtak Nakasu pa se nadam da cu cuti malo strucnije misljenje za silne probleme koje mi navedose.
Na GAKu je 20.04. skola za trudnice, teme su zanimljive: http://www.kcus.ba/1.-skola-za-trudnice-na-klinici-za-ginekologiju-kcus, ja cu se sutra prijaviti, hoce li neka od vas ici pa da se upoznamo [sm=bravo.gif]
Ninuska, da ne zaboravim [sm=smiley1.gif] hvala, valjda se radi samo o trenutnom losem utisku i da ce biti bolje nadalje, vidjecu sad na ovom pregledu sa Nakasom.
Alman, kad obrises terminuse sto se ne javljaju, psiholog pa ja slijedece, uh primaklo se [sm=smiley1.gif]



ne valja ti link...imas viska zarez

http://www.kcus.ba/1.-skola-za-trudnice-na-klinici-za-ginekologiju-kcus

na ovoj stranici nema info o datumu koji navodis...vjerovatno si negdje procitala obavijest?




Psiholog27 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 14:16:53)


IZVORNA PORUKA: alman

jedes li hurme, maslinovo ulju, eto pokazle se se dobre, al ima jos vremena otvorit ces se [sm=smiley1.gif]

Sto se tice hurmi jele su mi se nenormalno dok nisam usla u 9 mj.a sada nemam volje za njih [sm=smiley1.gif] al trudim se da pojedem poneku... maslinovo pijem onako po kasikicu dnevnooo... uzela sam i caj od maline da pijem, et jos masazu da pocnem medjice valjda nije kasno [sm=jezicek.gif]...
Sto se tice kilaze na istoj sam i prije trudnoce, s tim da sam gubila kile, pa sada ih vratila [sm=smiley36.gif]...




Psiholog27 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 14:18:10)


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: Psiholog27

Bila sam na kontroli, pregledala me dokt.vaginalno, zatvorena sam [sm=smiley1.gif], sada radim na tome da se otvorim, dobila uputnicu za ctg za desetak dana, i tako, drage žene imate li VI treme kada se sjetite poroda ???



sexaj se cesce [sm=smiley36.gif]

hehh kraljica si... moram se baciti na posao [sm=jezicek.gif]




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 14:19:23)


IZVORNA PORUKA: Psiholog27


IZVORNA PORUKA: alman

jedes li hurme, maslinovo ulju, eto pokazle se se dobre, al ima jos vremena otvorit ces se [sm=smiley1.gif]

Sto se tice hurmi jele su mi se nenormalno dok nisam usla u 9 mj.a sada nemam volje za njih [sm=smiley1.gif] al trudim se da pojedem poneku... maslinovo pijem onako po kasikicu dnevnooo... uzela sam i caj od maline da pijem, et jos masazu da pocnem medjice valjda nije kasno [sm=jezicek.gif]...
Sto se tice kilaze na istoj sam i prije trudnoce, s tim da sam gubila kile, pa sada ih vratila [sm=smiley36.gif]...

poslusaj ti savjet nase rose [sm=smiley36.gif] nema ti bolje masaze [sm=smiley36.gif]




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 14:20:38)

pa g dje si ti Rose nije te bilo nekoliko dana [sm=smiley1.gif]




lala88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 14:26:47)

kod mene se vrjeme pogorsalo, samo je oblacno, ali jutros je bilo vedro i suncano. Meni se inace kosa dize kad pocnu kile rasti, znam da se nisam puno udebljala, ali strah me vage, nastojim jesti zdravo ali to je nekad nemoguce, evo bas sam jutros pojela argetu. alo to je tek druga od pocetka trudnoce. Inace jedem pono mlijecni proizvoda, vajkrem, zdenka i mlijeko moraju biti u frizideru, nesmije faliti. JA bas pokusavam da se ne udebljam puno, nekd mi se oko 20h nesto jede ja napravim supu da nebi jela nesto od cega bi se udebljala. A vitamine pijem redovno, vazno je da beba dobiva gramazu, moj dr predlaze da se 1kg dobiva mjesecno, preko toga predlaze dijete.




lala88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 14:31:03)

pitanje za zene koje imaju bebe, koji je pocetin br odjece za novorodjencadi, ja kupila bodi 58 nekako mi veliko izgleda.




aidana -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 14:44:43)


IZVORNA PORUKA: lala88

pitanje za zene koje imaju bebe, koji je pocetin br odjece za novorodjencadi, ja kupila bodi 58 nekako mi veliko izgleda.


Moj je u pocetku nosio 56, rodio se sa 4500 gr. Mada zavisi od proizvodjaca, neki imaju vece neki manje modele. Vidjeces kad pocenes kupovati vise stvari.




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 14:47:07)


IZVORNA PORUKA: lala88

pitanje za zene koje imaju bebe, koji je pocetin br odjece za novorodjencadi, ja kupila bodi 58 nekako mi veliko izgleda.

zavisi kolika je beba, moja ti je savjet da ne kupujes puno tih malih bodica 56 -58 jer vidjet ces kako se to brzo preraste, ja sam meni se cini 58 kupovla jer mi je receno da je bebi preko 4kg i neke smo jednom -dvaput obukli i bilo je malo [sm=smiley1.gif]




Bella.88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 15:52:48)


IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: lala88

pitanje za zene koje imaju bebe, koji je pocetin br odjece za novorodjencadi, ja kupila bodi 58 nekako mi veliko izgleda.

zavisi kolika je beba, moja ti je savjet da ne kupujes puno tih malih bodica 56 -58 jer vidjet ces kako se to brzo preraste, ja sam meni se cini 58 kupovla jer mi je receno da je bebi preko 4kg i neke smo jednom -dvaput obukli i bilo je malo [sm=smiley1.gif]

i ja bih ti preporučila da ne kupuješ puno tih malih brojeva
dovoljno ti je par komada u tom broju,a ostalo nek bude 62,68
62 ti je 2-4mj,a 68 4-6ili6-9mj.zavisno od proizvođača i naravno zavisi od bebe kako će napredovati
moj je dobijao prva dva mj.po 2kile,pa je 68 nosio sa 2mj.
kupite što manje tih stvari,još bolje ako možete da posudite oni u prvoj godini rastu kao iz vode
i ne isplati se baš ulaganje u tu odeću,već nakon godinu dijete može iskoristit jedan broj za jednu sezonu,a do tada bodi se obuče jednom ili dvaput




Bella.88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 15:59:41)

pozz drage moje[sm=smiley1.gif]
evo mene nakon dugooo vremena,bruka zar ne[sm=smiley36.gif]
bila sam u frci,maleni pošao u vrtić,pa ga ispisali,pa virusi nas opet spopali i sve tako u krug
kako ste mi vi,kako stomačići rastu li,udaraju li mali borci?
ja danas ušla u 32 sedmicu,polako ali dobro ja i moja cura to guramo[sm=smiley36.gif]
porodiljama čestitke na bebicama,da su vam žive i zdrave,ljubite ih,miripite i mazite brzo će vam narast[sm=muca.gif]





ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 15:59:50)

Evo i mene..isla jutros da predam za urinokulturu, pa sa rodicom i malom u igraonu, pa na kafu u importane. Maloprije dosle i hocu rucak da skuham.
jeste, najvaznije je da je beba ok, ali ne bih bas ni da pretjeram ja sam na +4, 16 sedmica, pa mi puno [sm=smiley36.gif].
Sto se tice odjece za pocetak smo koristili broj 56, a mala je rodjena sa 3.450 kg. I to je u pocetku bilo siroko.




Marien -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:07:48)

Rose, hvala za ispravku, ovo sam vam stavila samo zbog programa predavanja i broj telefona za prijave je vazeci, sutra se treba nazvati za prijavu- tako mi danas rekose.
Procitala sam obavijest na GAK-u i rekli mi na tel. 20.04. u 11h je drugo predavanje, ovo na linku je bilo prvo. Javite ko ide pa se i vidimo gore uzivo, ja cu ici, jedino da se porodim pa ne mognem [sm=smiley36.gif]
Ima li iko ikakav realan lijek za sprecavanje/ublazavanje oticanja osim onoga ne jedi slano itd.?
Ja sam super bila do sad ali sad sam neprepoznatljiva i bas se vidi da je voda, zglobovi ocajni, ogromni, trnu...




Bella.88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:11:13)


IZVORNA PORUKA: lala88

kod mene se vrjeme pogorsalo, samo je oblacno, ali jutros je bilo vedro i suncano. Meni se inace kosa dize kad pocnu kile rasti, znam da se nisam puno udebljala, ali strah me vage, nastojim jesti zdravo ali to je nekad nemoguce, evo bas sam jutros pojela argetu. alo to je tek druga od pocetka trudnoce. Inace jedem pono mlijecni proizvoda, vajkrem, zdenka i mlijeko moraju biti u frizideru, nesmije faliti. JA bas pokusavam da se ne udebljam puno, nekd mi se oko 20h nesto jede ja napravim supu da nebi jela nesto od cega bi se udebljala. A vitamine pijem redovno, vazno je da beba dobiva gramazu, moj dr predlaze da se 1kg dobiva mjesecno, preko toga predlaze dijete.

živa bila ko ti je taj doktor?
koliko ja znam,a dobro znam iako nisam doktor
u trudnoći se preporučuje da dobijena kilaža bude između 12-16kg,zavisno od početničke TT
drugačija priča je kad je neko debeo ili mršav

Na početku trudnoće većina žena povraća ili ima mučnine,dosta njih i izgubi kilu,dvije na početku,a počne dobijat na težini negde oko 4mj.trudnoće

preporučeno je nakon da se dobija 2kg mjesečno i to čini mi se nakon 5ili6 mj.

ako te strah da se ne udebljaš zameni vajkrem za mladi sir,vajkrem je jednako kaloričan kao i argeta
a mlijeko ako piješ punomasno zameni sa 0,9 ili 1,5 jer čaša mlijeka sa o,9mm od 2dc ima jednak broj kalcijuma kao i punomasno mlijeko
trebamo pazit šta i kako jedemo i nastojat da se što zdravije hranimo i bez trudnoće,ali sve u granicama normale

ne sekiraj se ti plaho oko kilaže,sleti to brzo nakon poroda veruj




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:11:30)


IZVORNA PORUKA: Bella.88

pozz drage moje[sm=smiley1.gif]
evo mene nakon dugooo vremena,bruka zar ne[sm=smiley36.gif]
bila sam u frci,maleni pošao u vrtić,pa ga ispisali,pa virusi nas opet spopali i sve tako u krug
kako ste mi vi,kako stomačići rastu li,udaraju li mali borci?
ja danas ušla u 32 sedmicu,polako ali dobro ja i moja cura to guramo[sm=smiley36.gif]
porodiljama čestitke na bebicama,da su vam žive i zdrave,ljubite ih,miripite i mazite brzo će vam narast[sm=muca.gif]



pa dobro dosla nazad [sm=smiley1.gif], sta je bilo to se mali nije se moga naviknuti na vrtic [sm=smiley13.gif],
znci i kod tebe je cura da dodam na nas spisak jos jednu [sm=rozacrtici.gif]




Marien -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:13:06)

Ja sam pripremila 56 set za bebin izlazak iz bolnice ali sad mislim da ce joj biti ogromno jer govore da je bas sitna beba pa mozda kupim jos jedan sminkerski u 50 velicini.
Kad pogledam one 50 velicine izgledaju mi nerealno male kao za lutkicu i ne mogu da vjerujem da ce bebac biti tako mali...
vec vidim po vasim savjetima da sam pretjerala sa kupovinom malih stvari.[sm=zmeden.gif]




Bella.88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:15:23)

ja dosad dobila oko 10-ak kg,meni to nije puno
a možda i zbog toga jer sam u prvoj trudnoći dobila 31kg[sm=smiley36.gif]




rose -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:17:36)


IZVORNA PORUKA: alman

pa g dje si ti Rose nije te bilo nekoliko dana [sm=smiley1.gif]



ma imam neki redirect virus na kompu pa kad krene da me preusmjerava izludih...ne da mi se ni logovati...nekad [sm=smiley36.gif]




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:18:01)

AzraB...31.03 [sm=rozacrtici.gif] porodila se[sm=bravo.gif]
Gift...03.04
Morena...15.04
Luela... 03.04. [sm=rozacrtici.gif] porodila se [sm=bravo.gif]

Psiholog27...04.05 [sm=modricrtici.gif]
Marien...13.05 [sm=rozacrtici.gif]
Scarlet...17.05
No idea...25.05 [sm=rozacrtici.gif]

Bella...08.06. [sm=rozacrtici.gif]
Alldi.. 10.06.
Alman...29.06 [sm=rozacrtici.gif]
Mala curica...30.06. [sm=rozacrtici.gif]

Sabiinaa...01.07.[sm=rozacrtici.gif]
Mybaby...03.07.
Lala88...20.07.
Adano...22.07. [sm=rozacrtici.gif]
Memsi ...22.07. [sm=rozacrtici.gif]
Anitaa...30.07. [sm=rozacrtici.gif]

Maksi....06.08.[sm=modricrtici.gif]
Rose...14.08. [sm=rozacrtici.gif]
Mastalica...15.08.
Putujuca...18.08.
LieToMe....24.08.
Aleah...26.08.
MAM...28.8.
Bebac bucko...31.08.

Araj .... 12.09.
Pcelica Maja5.... 15.09.
Ninuska ...23.09. [sm=modricrtici.gif]

Aidana ...06.10.
Blue moon ... 22. 10.
Amiina ....24.10.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>