RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


rose -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:20:48)


IZVORNA PORUKA: Marien

Ja sam pripremila 56 set za bebin izlazak iz bolnice ali sad mislim da ce joj biti ogromno jer govore da je bas sitna beba pa mozda kupim jos jedan sminkerski u 50 velicini.
Kad pogledam one 50 velicine izgledaju mi nerealno male kao za lutkicu i ne mogu da vjerujem da ce bebac biti tako mali...
vec vidim po vasim savjetima da sam pretjerala sa kupovinom malih stvari.[sm=zmeden.gif]



pa sta ako joj bude veliko..narast ce [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] meni su govorili sitna beba a rodila se 3400...56 joj bio taman




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:24:00)


IZVORNA PORUKA: Bella.88

ja dosad dobila oko 10-ak kg,meni to nije puno
a možda i zbog toga jer sam u prvoj trudnoći dobila 31kg[sm=smiley36.gif]

i ja sam zadovoljna, ko me dugo nije vidio bas se iznenade kako se nisam puno udebljala, poznavajuci moju sklonost ka debljanju[sm=smiley36.gif]
a moram bit iskrena da sam se pazila sta i koliko jedem, al sad sam sebi dala malo oduska pa pojedem sta mi se jede [sm=smiley36.gif]




Bella.88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:27:23)

e mila hvala[sm=smiley1.gif]
de živa bila dodaj [sm=rozacrtici.gif]
to nam je dugo očekivana principesa nakon više generacija[sm=muca.gif]

a meleni se razbolio,evo 15dana niti jede,niti pije,niti spava,pa ga nisam vodila ovo vrijeme u vrtić
onda mu se javio strah od odvajanja,neda mi pomerit ni do wc-a,samo kenjka i plače
neznam šta bi od onakvog deteta,3 dana u vrtiću i ovolika promena
hajr valjda će proći

ja begam došao muž sa posla,idemo gledati neke stanove,pa se kasnije javim
[sm=smiley31.gif] za vas i vaše stomačiće




Bella.88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:32:59)


IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: Bella.88

ja dosad dobila oko 10-ak kg,meni to nije puno
a možda i zbog toga jer sam u prvoj trudnoći dobila 31kg[sm=smiley36.gif]

i ja sam zadovoljna, ko me dugo nije vidio bas se iznenade kako se nisam puno udebljala, poznavajuci moju sklonost ka debljanju[sm=smiley36.gif]
a moram bit iskrena da sam se pazila sta i koliko jedem, al sad sam sebi dala malo oduska pa pojedem sta mi se jede [sm=smiley36.gif]

ja iskrena da budem nisam ništa jela prva 4mj,dva puta gubila po 5kg,kad mi se vratio apetit navalila na sve živo[sm=smiley36.gif]
mada prerađevine ne dolaze u obzir,jako se zdravo hranim izuzem čokolada,lino lade i tako tih gluposti...,inače ne jedem slatko puno ali u trudnoći ubi se ja[sm=jezicek.gif]

ja imam nešto robice u ovom broju 50,pa to je toliko minijaturno da Bog sačuva
a i ultrazvuk ne uzimajte zdravo za gotovo,ne vagaju vam bebu u stomaku,već na osnovu parametara PROCENJUJU težinu bebe,meni za Farisa rekli 2.700,a rodio se sa 3.500kg
e sad stvarno begam samo još da se upišem tamo na temi




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 16:45:39)


IZVORNA PORUKA: Bella.88

e mila hvala[sm=smiley1.gif]
de živa bila dodaj [sm=rozacrtici.gif]
to nam je dugo očekivana principesa nakon više generacija[sm=muca.gif]

a meleni se razbolio,evo 15dana niti jede,niti pije,niti spava,pa ga nisam vodila ovo vrijeme u vrtić
onda mu se javio strah od odvajanja,neda mi pomerit ni do wc-a,samo kenjka i plače
neznam šta bi od onakvog deteta,3 dana u vrtiću i ovolika promena
hajr valjda će proći

ja begam došao muž sa posla,idemo gledati neke stanove,pa se kasnije javim
[sm=smiley31.gif] za vas i vaše stomačiće


i isto ti je i kod mene nije se curica rodila bas dugo, tako da sto se tice gardarobice za djevojcice nemam ni od koga posuditi, kao sto sam za malog al sta me briga jedva cekam da podjem kupovati one preslatke haljinice, trakice... uh, uh sva se raznjezim
a do sad nisam nista kupila, ja to sve nekako ostavljam u zadnji cas [sm=smiley36.gif] sve se boljim da ce mi se oduljiti ako sad vec podjem pripremati




crniandjeo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 20:40:36)

pozdrav.Trudna sam 3+4,12 dpo je bila implantacija jer sam imala lagani spotting,svi testovi pozitivni menstruacija izostala,medjutim doktorica ne vidi plod [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif].. Isla sam na pregled tacno na dan kad je trebala doci menstruacija,koja nije dosla a trudnocu sam utvrdila malo ranije 2-3 dana prije.Jako sam sada zabrinuta,da li je rano da ona vidi plod mozda sam prerano i dosla ? Kaze da se njenoj kcerki vidjela crna tackica u 4 sedmici,mada sam ja 3+4 trudna.Da li je moguce da nesto nije uredu? Jako sam tuzna,ovo mi je prvi [sm=rozacrtici.gif] nakon godine pokusavanja..




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (6.4.2015 22:37:37)


IZVORNA PORUKA: crniandjeo

pozdrav.Trudna sam 3+4,12 dpo je bila implantacija jer sam imala lagani spotting,svi testovi pozitivni menstruacija izostala,medjutim doktorica ne vidi plod [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif].. Isla sam na pregled tacno na dan kad je trebala doci menstruacija,koja nije dosla a trudnocu sam utvrdila malo ranije 2-3 dana prije.Jako sam sada zabrinuta,da li je rano da ona vidi plod mozda sam prerano i dosla ? Kaze da se njenoj kcerki vidjela crna tackica u 4 sedmici,mada sam ja 3+4 trudna.Da li je moguce da nesto nije uredu? Jako sam tuzna,ovo mi je prvi [sm=rozacrtici.gif] nakon godine pokusavanja..

ja mislim da je jos rano sacekaj 6-7 sedmicu pa ponovo odi na uz tada bi se vec trebalo vidjeti, nadam se da ce biti sve uredu [sm=smiley1.gif]




sabiinaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 7:23:47)

jutro [sm=nosecka.gif] vidim pricate o kilazi a ja cak zelim da se udebljam heheh reci cete luda zena [sm=smiley36.gif] trudnocu sam krenula sa 52 kg sad imam 62 (27 sedmica) al na moju visinu 167 se neprimjeti nikako jos sam mrsava , u prvoj trudnoci sam se porodila sa 59 kg i spala 10kg




rose -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 9:52:57)


IZVORNA PORUKA: sabiinaa

jutro [sm=nosecka.gif] vidim pricate o kilazi a ja cak zelim da se udebljam heheh reci cete luda zena [sm=smiley36.gif] trudnocu sam krenula sa 52 kg sad imam 62 (27 sedmica) al na moju visinu 167 se neprimjeti nikako jos sam mrsava , u prvoj trudnoci sam se porodila sa 59 kg i spala 10kg


10-11 kg je idalno da se dobije u trudnoci a ti imas jos fore do kraja i vec si dobila 10 kg...inace sve preko toga je visak koji tebi ostaje




M.A.M. -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 9:59:02)


IZVORNA PORUKA: crniandjeo

pozdrav.Trudna sam 3+4,12 dpo je bila implantacija jer sam imala lagani spotting,svi testovi pozitivni menstruacija izostala,medjutim doktorica ne vidi plod [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif].. Isla sam na pregled tacno na dan kad je trebala doci menstruacija,koja nije dosla a trudnocu sam utvrdila malo ranije 2-3 dana prije.Jako sam sada zabrinuta,da li je rano da ona vidi plod mozda sam prerano i dosla ? Kaze da se njenoj kcerki vidjela crna tackica u 4 sedmici,mada sam ja 3+4 trudna.Da li je moguce da nesto nije uredu? Jako sam tuzna,ovo mi je prvi [sm=rozacrtici.gif] nakon godine pokusavanja..


Draga ne sikiraj se toliko,to ti je jos prerano koliko ja znam za otkrivanje trudnoce
Dobro nam dosla [sm=bravo.gif]




LieToMe RR -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 10:01:05)

Jutro [sm=nosecka.gif]

Ja pocela raditi, bolje se malo osjecam (mada sam i nedjelju navece grlila wc solju [sm=smiley19.gif]) tacno vise zlo od ovih mucnina i povracanja.

Vidim hvalite se sa kilazom [sm=smiley36.gif] ja sam 20+1 i na pocetnoj sam kilazi (87 kg na moju visinu od 182 lijepo rasporedjeno jedino su sike dobro nakvasale [sm=smiley36.gif] bokove imam jos od ranije [sm=smiley1.gif]).

Sljedeci ponedjeljak sam kod Divanovica tako da se vec radujem i jedva cekam da se druzimo sa Mrvicom [sm=smiley1.gif]




LieToMe RR -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 10:05:05)


IZVORNA PORUKA: crniandjeo

pozdrav.Trudna sam 3+4,12 dpo je bila implantacija jer sam imala lagani spotting,svi testovi pozitivni menstruacija izostala,medjutim doktorica ne vidi plod [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif].. Isla sam na pregled tacno na dan kad je trebala doci menstruacija,koja nije dosla a trudnocu sam utvrdila malo ranije 2-3 dana prije.Jako sam sada zabrinuta,da li je rano da ona vidi plod mozda sam prerano i dosla ? Kaze da se njenoj kcerki vidjela crna tackica u 4 sedmici,mada sam ja 3+4 trudna.Da li je moguce da nesto nije uredu? Jako sam tuzna,ovo mi je prvi [sm=rozacrtici.gif] nakon godine pokusavanja..


Mislim da je to bas prerano, ja sam u prvoj trudnoci otisla sa 6 nepunih sedmica i tek je bila tackica...zuto tijelo...doktor samo konstatovao trudnocu ali nista vise (jer zbog rizika nije htjeo da daje nikakve druge garancije) i rekao da dodjem ponovo za 2 sedmice. Tad je kao sigurnije konstatovao trudnocu ali smo pricekali jos za otkucaje srca i nesto detaljniji pregled.

Samo polako i drzim fige [sm=smiley20.gif][sm=smiley27.gif]




M.A.M. -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 10:12:26)

LieToMe imas pp




LieToMe RR -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 10:24:36)

[sm=smiley1.gif]
IZVORNA PORUKA: M.A.M.

LieToMe imas pp





memsi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:24:00)

Jutro zenice,
Ja danas nekakva ko i ovo vrijeme[sm=zmeden.gif]
.Lijepo se spavalo,nadam se da ste i vi.Odoh popit kaficu da malo dodem sebi pa se ponovo javnem.




araj -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:29:25)

jutro trudnice. Jucer sam dobila rezultate tripl test i pozitivan je, dok je doubl test negativan. Amni.za mene je riskatna, a da i nije ja je ne bih radila. ISla sam po jos misljenja. Rekli su mi ako je doubl test bio uredu, da tripl zna pokazati netacne rezultate. Na nalazu mi pise da je uocena niza vrijednost slobodnog estriola i da ovakav rezultat moze biti posljedica netacnih podataka o starosti trudnoce. Bas nisam pametna :(




M.A.M. -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:33:55)

Araj mila sta ti jos pise,nemoj odmah grlom u jagode,idi po jos misljenja,a zasto je rizicna amnio?




rose -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:34:48)


IZVORNA PORUKA: araj

jutro trudnice. Jucer sam dobila rezultate tripl test i pozitivan je, dok je doubl test negativan. Amni.za mene je riskatna, a da i nije ja je ne bih radila. ISla sam po jos misljenja. Rekli su mi ako je doubl test bio uredu, da tripl zna pokazati netacne rezultate. Na nalazu mi pise da je uocena niza vrijednost slobodnog estriola i da ovakav rezultat moze biti posljedica netacnih podataka o starosti trudnoce. Bas nisam pametna :(



ja ne kontam sta ti znaci pozitivan a sta negativan test...oba pokazuju koliki ti je rizik za neku trosomiju...sta kaze triple?




rose -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:35:31)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Araj mila sta ti jos pise,nemoj odmah grlom u jagode,idi po jos misljenja,a zasto je rizicna amnio?



koliko skontah boji se pobacaja nakon amnio...da se ista ne iskomplikuje...inace nema drugih rizika sem tog




M.A.M. -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:37:59)

Aha ma ja ne kontam sto kazes pozitivan,negativan kod mene samo pisu statisticki podaci




M.A.M. -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:39:14)

Ebo ih double i triple vidis sta rade,pa majkemi samo da se sikiras bezveze,zato sam ja odbijala svo vrijeme al natjerao me dr




araj -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:44:19)

kako vam mogu poslati nalaz? Ima li ta funkcija? Doktor mi je rekao da je za mene rizicna amnio jer sam u 8 mjeseci imala 3 operacije, a kad sam ostala trudna od zadnje operacije je proslo samo 5 mjeseci.




rose -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:51:16)


IZVORNA PORUKA: araj

kako vam mogu poslati nalaz? Ima li ta funkcija? Doktor mi je rekao da je za mene rizicna amnio jer sam u 8 mjeseci imala 3 operacije, a kad sam ostala trudna od zadnje operacije je proslo samo 5 mjeseci.



jesu to operacije u regiji abdomena...imas oziljke? onda je moguce da imas veliki rizik da se iskomplikuje...ne moras slati nalaz...samo negdje pri kraju testa pise...da ukazuje na povecanu vjerovatnocu za neki sindrom...trisomije, 13, 18 i 21 uglavnom




lala88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:54:42)

zdravo trudnice, kako ste mi danas i kod mene jutros stigao snijeg, a sad ni traga od njega.
Neko me je pitao za mog dr, ja nisam iz SA pa ga nepoznajete, a to je divni cikica sa tjelom momka, koji ima preko 25 godina iskustva u ginekologiji. Na prvom pregledu sam imala strasnutremu ali nakon 2 min sam se opustila i razgovarla sa njim kao da ga poznajem cjeli zivot, sto kazu razumje zenu do srzi. Uvejk je spreman pomoci, pa cak preporuciti i neki narodni lijek. Svaki put me pregleda vaginalno i nikad nije ni neugodno, a kamoli bolno. Morala sam stati u odbranu mog dr jer on daje savjete za moje dobro, Njemu je najbitnije da beba napreduje i da se buduca mama osjeca dobro i da su nalazi ok.
A sto se tice ovih testova, mojoj sestri su bili losi svi samo je amino pokazala da je beba ok.




araj -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-April (7.4.2015 11:55:17)

AFP/ALFA FETO PROTEIN 40,41 (24-120 ng/ml)
1,26 (<2 MoM)
OSTRIOL/SLOBODNI 0.26 (0,57-1,65 ng/ml)
0,36 Mom

B-HCG 54514 (4020-84476 U/I)
1,89 MoM

TRISOMIE-SCREENING-PARAMETRI

Starosna rizicnost 1:384
Tripl test riziko 1;105 ( 1:295 cut-off)
Ulm-index 6,25 (< 8,1)
INTERPRETACIJA:

Vrijednost u serumu ne ukazuju na postojanje Trisomija 18.AFP vrijednosti ne ukazuju na postojanje neuralni efekata. Vrijednost Tripl testa pozitivna. Vrijednost Doubl tetsta i ULM indexa su negativne. Ovakav rezulatat moze biti posljedica netacnih podataka o starosti trudnoce, te je potrebno jos jednom utrvditi starost trudnoce putem UZ. Uocljiva je niza vrijednost slobodnog estriola.

Prekucan nalaz. U zafradi su ref.brojevi




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>