RE: Rak dojke - upozorenje! (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


maja_86 -> RE: Rak dojke - upozorenje! (22.12.2012 23:33:07)

Treba mi preporuka za pouzdano dobrog dr za uzv dojke u sarajevu?!




nikka79 -> RE: Rak dojke - upozorenje! (23.12.2012 12:28:36)

Dr Vanesa Sabanovic,ima privatnu ordinaciju u blizini II gimnazije




tekja -> RE: Rak dojke - upozorenje! (23.12.2012 13:02:48)

Izvrstan radiolog dr. Davorka Veber

http://mz.ks.gov.ba/node/1732




amra_sa -> RE: Rak dojke - upozorenje! (23.12.2012 13:09:30)

Melika Klančević, ja sam za nju čula da je dobar dijagnostičar. Imala je privatnu ordinaciju na Višnjiku, ne znam da li je tu još uvijek. Raspitajte se.




ninuska -> RE: Rak dojke - upozorenje! (23.12.2012 15:06:42)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Melika Klančević, ja sam za nju čula da je dobar dijagnostičar. Imala je privatnu ordinaciju na Višnjiku, ne znam da li je tu još uvijek. Raspitajte se.


I meni je glanduralni hirurg sa Koseva preporucio ovu dr.




amra_sa -> RE: Rak dojke - upozorenje! (23.12.2012 15:16:41)

Ja sam kod nje radila UZ prije 2 godine, otprilike, 50 KM, koliko se sjećam. Fina, ljubazna, prijatna. Inače imam neku kvržicu na lijevoj dojci od 2002. god. kad sam je prvi put primijetila. Mehmedbašić mi je davno rekao da je to kao neki fibroadenom, Vernes mi je rekao da je to neki ( nešto se izrazio kao duktus ... koliko sam ga shvatila kao neki mliječni kanal) a Melika ne znam šta je rekla, uglavnom rekla je da nije ništa opasno, što je meni najbitnije. Još uvijek imam tu kvržicu, nisam išla više na UZ poslije Melike.




ninuska -> RE: Rak dojke - upozorenje! (23.12.2012 17:04:00)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ja sam kod nje radila UZ prije 2 godine, otprilike, 50 KM, koliko se sjećam. Fina, ljubazna, prijatna. Inače imam neku kvržicu na lijevoj dojci od 2002. god. kad sam je prvi put primijetila. Mehmedbašić mi je davno rekao da je to kao neki fibroadenom, Vernes mi je rekao da je to neki ( nešto se izrazio kao duktus ... koliko sam ga shvatila kao neki mliječni kanal) a Melika ne znam šta je rekla, uglavnom rekla je da nije ništa opasno, što je meni najbitnije. Još uvijek imam tu kvržicu, nisam išla više na UZ poslije Melike.


Ja imam fibroadenom sedam-osam godina i idem na UZ svako pola godine. Sta znam, nedo Bog kakve promjene da se moze na vrijeme reagirati.




maja_86 -> RE: Rak dojke - upozorenje! (23.12.2012 23:45:17)

imam i ja fibroadenom(e),i redovno sam kontrolisala(moja dr je u drugom gradu)....
trudnoća i dojenje uredno protekli, međutim posljednjih par dana umirem od bolova...
hvala puno na preporukama...




shpagica -> RE: Rak dojke - upozorenje! (14.5.2013 13:54:37)

http://dnevnik.hr/showbuzz/celebrity/procitajte-potresno-pismo-angeline-jolie-o-odstranjenju-dojki---286388.html

WOW svaka cast na hrabrosti izelji i volji na ovaj nacin da podijeli svoje iskustvo!!!

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley20.gif][sm=smiley20.gif]




aazra -> RE: Rak dojke - upozorenje! (14.5.2013 14:10:38)

Kao sto sam vec napisala, ipak mislim da bi cesti pregledi, vodjenje racuna o zdravlju i ishrani trebali biti dovoljni...ovo je bas zadnja, ali zadnja mogucnost ( i dalje se pitam iz kojih razloga je donijela takvu odluku) [sm=smiley24.gif]

Naravno, njena stvar...ali, po tome sta bi trebali ciniti ljudi koji spadaju u rizicnu grupu za teska srcana ili mozdana oboljenja...[sm=zmeden.gif]





shpagica -> RE: Rak dojke - upozorenje! (14.5.2013 14:17:54)


IZVORNA PORUKA: aazra

Kao sto sam vec napisala, ipak mislim da bi cesti pregledi, vodjenje racuna o zdravlju i ishrani trebali biti dovoljni...ovo je bas zadnja, ali zadnja mogucnost ( i dalje se pitam iz kojih razloga je donijela takvu odluku) [sm=smiley24.gif]

Naravno, njena stvar...ali, po tome sta bi trebali ciniti ljudi koji spadaju u rizicnu grupu za teska srcana ili mozdana oboljenja...[sm=zmeden.gif]





A da procitas tekst?




vila_7 -> RE: Rak dojke - upozorenje! (14.5.2013 19:41:26)

aazra - ljudi koji imaju srcano oboljenje NE MOGU izvaditi srce, a ona je MOGLA uraditi operaciju grudi. I mozemo mi sad naveliko prkeljati, al ja prva da znam da su mi toliko velike sanse da od neceg obolim-odrezala bih sta god-samo da gledam kako mi djeca rastu




Galicia -> RE: Rak dojke - upozorenje! (14.5.2013 22:37:10)

Mah, cim zavrsim radjanje djece, dojke odsjeci, i histerektomiju. Ne moram se brinuti za to.




leona81 -> RE: Rak dojke - upozorenje! (14.5.2013 22:39:46)

meni je UZ radio dr Zoran Licanin, imam malu cistu i trebam je kontrolisati jednom godisnje. i to sve zbog onih 6 dana u porodilistu nakon carskog




zvončica -> RE: Rak dojke - upozorenje! (14.5.2013 22:47:49)

Ja na obe dojke imam fibroadenome i ne smijem ni reci kad sam zadnji put kontrolisala [sm=smiley9.gif]




bebaa -> RE: Rak dojke - upozorenje! (14.5.2013 22:52:37)

i ja imam fibroadenome na obje i kontrolišem redovno godinama i sad sam bila na pregledu prije nekoliko dana ,prvi pregled nakon porođaja...dvije ciste mi nestale zbog trudnoće ali ovi stoje ...ja redovno obavljam sve preglede koji se tiču ženskog trakta i dojki...




vila_7 -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.5.2013 20:59:29)

ja jos nikad nisam bila na mamografiji




hanabanana -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.5.2013 21:16:14)


IZVORNA PORUKA: aazra


Naravno, njena stvar...ali, po tome sta bi trebali ciniti ljudi koji spadaju u rizicnu grupu za teska srcana ili mozdana oboljenja...[sm=zmeden.gif]




Odgovorila sam ti i tamo na anketama, dakle moja porodicna geneza je takva da trebam raditi na prevenciji. Zato ja ne jedem suho meso, masno, slano...pazim na kilazu. Jedem voce, pokusavam se hraniti zdravo.






kinder suprise -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.5.2013 21:28:01)

meni je UZ radio dr Zoran Licanin, imam malu cistu i trebam je kontrolisati jednom godisnje. i to sve zbog onih 6 dana u porodilistu nakon carskog

Ako nije problem ...možeš mi objasniti ovo poslije carskog, ja sam imala tri..i sva tri puta bila u bolnici po 6 dana ...kontrolisala sam grudi prije treće trudnoće sve bilo ok...




aazra -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.5.2013 1:12:26)


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: aazra


Naravno, njena stvar...ali, po tome sta bi trebali ciniti ljudi koji spadaju u rizicnu grupu za teska srcana ili mozdana oboljenja...[sm=zmeden.gif]




Odgovorila sam ti i tamo na anketama, dakle moja porodicna geneza je takva da trebam raditi na prevenciji. Zato ja ne jedem suho meso, masno, slano...pazim na kilazu. Jedem voce, pokusavam se hraniti zdravo.





Kod mene u porodici je dosta osoba oboljelo pa i od ovih starijih umrlo usljed mozdanog udara, ali ja iskreno nemam hrabrosti ici na te kontrole, analize...pokusavam takodjer zivjeti zdravo, ne pijem, ne pusim...Mozemo se mi cuvati od jednog, oboljeti od neceg sasvim drugog...ne postoji sto postotna garancija prevencije ni za sto.




djoisa -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.5.2013 14:13:18)

evo sta gospodja Rudan kaze na potez Jolie i ja se slazem s njom

http://www.rudan.info/jolie-bez-sisa/




Valerie -> RE: Rak dojke - upozorenje! (21.5.2013 12:28:07)

Pozdravljam sve na ovom forumu...
Želim da s vama podijelim svoje iskustvo sa tegobama koje imam sa dojkama. Godinama sam zbog PCOS pila Diane 35. Naravno, sve pod kontrolom doktora, ništa na svoju ruku. Kad sam se malo više informisala o tom lijeku, odlučila sam da ga prestanem uzimati. Naime, nisam vjerovala da ću doživotno uzimati neke hormonske tablete da bih imala redovan ciklus, nije mi to u skladu sa zdravom logikom. Osim toga, željela sam da vidim da li moj organizam funkcioniše sam, bez pomoći nekih lijekova. Istovremeno sam promijenila način ishrane, izgubila na kilaži i za dva mjeseca počela dobivati menstruaciju bez ikakvih lijekova. U međuvremenu, primjetila sam prilikom tuširanja jednu kvržicu na lijevoj dojci. Odmah sam otišla na UZV (kod iste doktorice koja me je godinama kljukala Dianama 35). Otkriveno je da u obje dojke imam po nekoliko cisti. Preporuka je da ih redovno pratim. To se dešavalo prije 5 godina. Redovno, dva puta godišnje idem na ultrazvuk. Svaki put se konstatuje da su se ciste povćale ili da se povećao broj cisti.
Unazad dvije godine, iz lijeve dojke mi se pojavio svijetlo žuti prozirni iscjedak. Ne mnogo, ostane par flekica na grudnjaku. Išla sam na citološku analizu tog iscjetka, normalan je, odnosno nema loših ćelija. Urađen je i bakteriološki bris, koji je također bio uredan, dakle, nije infekcija.
Jedne prilike, ujutro sam na pokošulji primjetila krv. Odmah isti dan sam otišla da ostavim bris na citološku analizu. Opet je nalaz bio uredan, uz tragove eritrocita. Radila sam analizu hormonskog statusa, nije prolaktin u pitanju, iako imam blagu rezistenciju na inzulin, te preporuku da uzimam metformin (siofor).
U zadnje vrijeme me grudi dosta bole, posebno u toku noći. Bol nekad ide i prema rukama. Mogu napipati nekoliko tvrdih kvržica. Zadnji UZV sam radila kod radiologa u novembru 2012., gdje mi je rečeno da su u pitanju obične ciste i da dođem na kontrolu za 6-8 mjeseci.
Krvavi iscjedak je isti dan prestao, a nastavio se pojavljivati žuti prozirni. Uzimala sam Femisan-A kapi, jer su navodno dobre za promjene u dojkama. Dosta sam zabrinuta, jer mi nije jasno koja je svrha redovnih pregleda, uz konstataciju da su ciste od prošli put narasle? Mene grudi bole, i to ne samo kad imam PMS (kad je izraženije), nego stalno.
Čula sam da postoji i neka vrsta ispumpavanja tečnosti iz cista, koja se radi na klinici.
Za koji dan ću ponoviti ultrazvuk dojke.
Nisam rađala, a od doktora sam često čula preporuku da trebam roditi, jer dojenje blagotvorno djeluje na promjene u dojkama. Ja bih naravno rado imala dijete, ali to je neka druga tema. Preporuka za rađanje ima logike, ali je psihološki veoma bolna, obzirom na neke druge stvari.
Nemam konkretno pitanje, samo sam željela podijeliti svoje iskustvo i nadu da će se sve dobro završiti i da jednog dana, uz sve ove silne redovne preglede i analize ipak neću čuti lošu dijagnozu. Imam 35 godina i istoriju karcinoma s obje strane (i mama i tata).




aazra -> RE: Rak dojke - upozorenje! (21.5.2013 13:38:13)


Valerie, zao mi je zbog svega sto prozivljavas, kroz sta prolazis...znas kako kazu, sto te ne ubije, ojaca te...pa, ja vjerujem da ce i kod tebe ti problemi proci sto prije i da ces se vratiti normalnom zivotu...[sm=smiley31.gif]

A sad nemam iskustva s tim da bi ti mogla bilo sta drugo reci, koliko sam skontala kod tebe je rijec o cistama, ipak nije karcinom...[sm=smiley13.gif]

Vjerujem da dojenje jako puno moze pomoci u ovome, ali ne znam da li bi prije trudnoce ipak trebala izlijeciti, smanjiti ciste, a dojenje vise da posluzi kao preventiva da se te ciste ne bi stvarale opet [sm=zmeden.gif]


IZVORNA PORUKA: djoisa

evo sta gospodja Rudan kaze na potez Jolie i ja se slazem s njom

http://www.rudan.info/jolie-bez-sisa/



Vedrana je kraljica sve sto ja mislim ona to najbolje sroci [sm=smiley36.gif] [sm=bravo.gif]




Valerie -> RE: Rak dojke - upozorenje! (22.5.2013 10:36:48)

@aazra, hvala na odgovoru, možda sam promašila temu, pa sam ovaj svoj post trebala napisati na temi o cistama. Ja sasvim normalno funkcionišem, tj. smatram ovo svoje stanje normalnim, pomirila sam se s tim, redovno se kontrolišem, idem kod različitih doktora, jer volim da čujem i drugo mišljenje. Bitno je pozitivno razmišljati, radovati se životu, svakom danu, sitnicama koje čine život i onda je sve nekako ljepše.
Osim pregleda, uvela sam i neke čajeve, medove i biljne preparate, koji samo mogu pomoći, a nikako odmoći. Idemo dalje.... [sm=smiley1.gif]
Pozdrav [sm=smiley1.gif]




minja_ -> RE: Rak dojke - upozorenje! (27.5.2013 9:41:03)

http://www.vecernji.hr/scena/teta-angeline-jolie-umrla-raka-dojke-clanak-559827

Stvarno tuzno. I majka i tetka i baka i prabaka umrle od raka.

Ako je iko mogao sebi priustiti kvalitetan zivot, prevenciju, vrhunsku zdravstvenu zastitu i najbolju mogucu dostupnu terapiju kad se bolest vec razvila, mogle su to njene majka i tetka. Ali sa grozotom kao sto je BRCA1 mutacija - uzalud, toliko je rak s takvom mutacijom rezistentan na terapiju.
Ja ne bih cekala da vidim jesam li u 13% lutrije. Odstranila bih obje dojke, pa i bez implantacije silikona.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>