RE: Rak dojke - upozorenje! (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


aamra -> RE: Rak dojke - upozorenje! (9.12.2013 10:12:01)

Da li ce uzv dojke u periodu ovulacije dati pravu sliku, da tako kazem? Naime napipala sam "nesto" na lijevoj dojci bolno na dodir pa bih se zakazala na pregled. Medjutim, sad mi je ovulacija pa rekoh, mora li se cekati pocetak ciklusa da se uradi UZV?




mamabb -> RE: Rak dojke - upozorenje! (9.12.2013 10:18:56)

sedmica poslije menstruacije je najbolje vrijeme za pregled dojki, tako je meni dr kazao.




M kao Mama -> RE: Rak dojke - upozorenje! (9.12.2013 10:32:58)

Budući da ja godina pratim "nešto" što imam u dojci, ja uvijek 10 do 15 dana nakon menstruacije, tako su mi svi dr. rekli da je nabolje stanje, kad se može vidjeti tako da eto to je moje iskustvo




tajcika -> RE: Rak dojke - upozorenje! (9.12.2013 10:43:52)

vec skoro vise od dva mjeseca me boli desna dojka, nekad je bol jaci nekad ne, prije 10dana u blizini bradavice se pokazao i mali cvoric, ona izgleda nekako kao kad mlijeko nadolazi vise i ne znam....isla sam ginekologu ona mi je rekla mastopatija i poslala me hirurgu, kako procitah nije nesto opasno...prije mozda nekih 9 godina sam imala problem sa prolaktinom, a sada deveram sa polnim hormonima...da li e neko imao slicno iskustvo...




aamra -> RE: Rak dojke - upozorenje! (9.12.2013 11:17:41)

JA se narucih prekosutra na pregled, bice 17.dan ciklusa. Ne mogu ja cekati vise




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 20:46:09)

Pozdravljam i selamim sve na forumu

Nije me bilo izvjesno vrijeme, pa se nazalost javljam na ovoj temi. NAIME PRIJE 7 MJESECI DIJAGNOSTICIRALI SU MI KARCINOM DOJKE. Odradila sam kemoterapije, prije 15 dana sam operirana, hvala Allahu na vrijeme je otkriveno sa dobrom prognozom. Prosla sam period borbe, padanja, ustajanja, i na kraju sam se izborila hvala Allahu.Pisem knjigu, nadam se da ce jednog dana ugledati svjetlo dana [sm=smiley1.gif]

ako bude trebala kome kakva inforamcija , da se bori sa istim ili slicnim problemom bujrum neka mi se javi...

VASA Amanullah




Mya_81 RR -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 20:48:21)


IZVORNA PORUKA: aamra

Da li ce uzv dojke u periodu ovulacije dati pravu sliku, da tako kazem? Naime napipala sam "nesto" na lijevoj dojci bolno na dodir pa bih se zakazala na pregled. Medjutim, sad mi je ovulacija pa rekoh, mora li se cekati pocetak ciklusa da se uradi UZV?


Veca vjerojatnost je da su ciste u pitanju nego nesto strašnije, ali svakako preporucujem da svaka od nas s vremena na vrijeme ode na uzv preventive radi.




Mya_81 RR -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 20:50:09)


IZVORNA PORUKA: amanullah

Pozdravljam i selamim sve na forumu

Nije me bilo izvjesno vrijeme, pa se nazalost javljam na ovoj temi. NAIME PRIJE 7 MJESECI DIJAGNOSTICIRALI SU MI KARCINOM DOJKE. Odradila sam kemoterapije, prije 15 dana sam operirana, hvala Allahu na vrijeme je otkriveno sa dobrom prognozom. Prosla sam period borbe, padanja, ustajanja, i na kraju sam se izborila hvala Allahu.Pisem knjigu, nadam se da ce jednog dana ugledati svjetlo dana [sm=smiley1.gif]

ako bude trebala kome kakva inforamcija , da se bori sa istim ili slicnim problemom bujrum neka mi se javi...

VASA Amanullah


Velika sreca je da je otkriveno na vrijeme. Divim ti se na snazi i tako pozitivnom razmisljanju, vjerujem da je to jako bitna stvar da se ustraje u borbi i da sve zavrsi uspjesno i sretno [sm=bravo.gif]




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 20:55:35)

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR


IZVORNA PORUKA: amanullah

Pozdravljam i selamim sve na forumu

Nije me bilo izvjesno vrijeme, pa se nazalost javljam na ovoj temi. NAIME PRIJE 7 MJESECI DIJAGNOSTICIRALI SU MI KARCINOM DOJKE. Odradila sam kemoterapije, prije 15 dana sam operirana, hvala Allahu na vrijeme je otkriveno sa dobrom prognozom. Prosla sam period borbe, padanja, ustajanja, i na kraju sam se izborila hvala Allahu.Pisem knjigu, nadam se da ce jednog dana ugledati svjetlo dana [sm=smiley1.gif]

ako bude trebala kome kakva inforamcija , da se bori sa istim ili slicnim problemom bujrum neka mi se javi...

VASA Amanullah


Velika sreca je da je otkriveno na vrijeme. Divim ti se na snazi i tako pozitivnom razmisljanju, vjerujem da je to jako bitna stvar da se ustraje u borbi i da sve zavrsi uspjesno i sretno [sm=bravo.gif]



mila moja hvala ti

Radilo se o invazivnom tumoru koji je za mjeseca dana sa 14 mm porastao na 34 mm..

Prosla sam 6 kemoterapija, normalno funkcionirala jer ima troje pilica..

Poslala 100 mail-ova na sto adresa, uzela najbolje informacije i lijekove u borbi sa onim sto se moze desiti insanu..Nakon druge kemo tumor nestao, pred operativni zahvat uradim MR na kome uopce nije bilo naznaka da je uopce bio karcinom...

Nemoj te se zbuniti kada vam kazu fibrocisticna masa..

I meni su rekli, nakon UZ, MAMOGRAFIJE, no na moje inZistiranje uradim CORE BIOPSIJU i naravno potvrdi se da se radi o karcinom malIgnog karktera..

svaka 3 zena u Federaciji boluje od karcinoma , porazavajuci podatak, zato OPREZ ZENE..




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (15.12.2013 20:57:06)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Skvo RR -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 20:57:13)

Amanullah....[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 20:57:43)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Amanullah....[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]



Hvala Skvo RR[sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 20:58:16)


IZVORNA PORUKA: amanullah

Pozdravljam i selamim sve na forumu

Nije me bilo izvjesno vrijeme, pa se nazalost javljam na ovoj temi. NAIME PRIJE 7 MJESECI DIJAGNOSTICIRALI SU MI KARCINOM DOJKE. Odradila sam kemoterapije, prije 15 dana sam operirana, hvala Allahu na vrijeme je otkriveno sa dobrom prognozom. Prosla sam period borbe, padanja, ustajanja, i na kraju sam se izborila hvala Allahu.Pisem knjigu, nadam se da ce jednog dana ugledati svjetlo dana [sm=smiley1.gif]

ako bude trebala kome kakva inforamcija , da se bori sa istim ili slicnim problemom bujrum neka mi se javi...

VASA Amanullah

Draga mojaaaaaaaaaaaaa[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

Tvoja dobrota i pozitiva i snaga koju imaš i moraju iznjedriti samo dobro...[sm=smiley31.gif]
[sm=rozica.gif][sm=pikapoka2.gif]




Mya_81 RR -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 20:58:49)

Da, s obzirom na stopu oboljevanja, preventiva je jako bitna i potrebna!
tebi zelim svu srecu i da se uspjesno izboris sa svim sto ti se nadje na put! [sm=bravo.gif]




MicoTico -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:00:35)

Amanullah [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Da budeš duuuuugo živa i zdrava svojim pilićima.




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:01:43)

IZVORNA PORUKA: Iman83

Amanulah, mene zanima kako si otkrila da imaš rak, koji su bili simptomi?



iMAN pred menstrualni ciklus napipam malu kvrzicu velicine rize.

Odem odmah na UZ, KAZU FIBROADENOM, SETA NIJE FIKSIRANO za podrucje, boli, i sl

Nisam uopce bila u rizicnoj skupini, znaci : ne pusim, ne pijem kontracep.pilule, prestala dojit prije 1,5 god dana, porodicna amneza negativna i sl

Uradim mamografiju, area fibrocisticna masa, no nisam ostala na tome, jer sam trazila core biopsiju..

Dolazi nalaz "MALIGNI INVAZIVNI TUMOR "

Sva moja sreca HER 2 mi je bio negativan BIRADS 4/5, elhmadulillah, i onda krece borba..




MicoTico -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:03:33)


IZVORNA PORUKA: Iman83

Amanulah, mene zanima kako si otkrila da imaš rak, koji su bili simptomi?

I mene to zanima.

Inače, meni je poražabvajuće što kad se nešto posumnja, baš dugo treba da se dođe na red za mamografiju, UZV itd.

Mi ljetos imali sistematski i kolegici na poslu otkriju putem UZV nešto sumnjivo na dojci. Zakazali joj mamografiju za avgust 2014[sm=hudicek1.gif]




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:03:57)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Amanullah [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Da budeš duuuuugo živa i zdrava svojim pilićima.



hvala mico , oni su mi bili motiv da se borim, davali su mi snagu kada sam padala, ljubili moju celavu glavu, drzali posudu kada sam povracala i govorili da sam najsladja mama na svijetu [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




muaaa -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:04:25)

amanullah....[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




MicoTico -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:05:34)


IZVORNA PORUKA: amanullah


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Amanullah [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Da budeš duuuuugo živa i zdrava svojim pilićima.



hvala mico , oni su mi bili motiv da se borim, davali su mi snagu kada sam padala, ljubili moju celavu glavu, drzali posudu kada sam povracala i govorili da sam najsladja mama na svijetu [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

[sm=smiley27.gif][sm=smiley19.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (15.12.2013 21:05:40)

[Sadržaj poruke je obrisan]




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:06:31)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Da, s obzirom na stopu oboljevanja, preventiva je jako bitna i potrebna!
tebi zelim svu srecu i da se uspjesno izboris sa svim sto ti se nadje na put! [sm=bravo.gif]


imala sam operaciju prije 17 dana, unutar je sve bilo cisto, dosao mi je PH nalaz , bolji ne moze, patalog kaze jeste li sigurni da je zena imala rak [sm=smiley1.gif]

Imala sam jednu jaku borbu, radikalnu ishranu, ubijala sam karcinom, da je na kraju sve bilo cisto od aksila do jezgra dojke.




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:07:15)


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: amanullah


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Amanullah [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Da budeš duuuuugo živa i zdrava svojim pilićima.



hvala mico , oni su mi bili motiv da se borim, davali su mi snagu kada sam padala, ljubili moju celavu glavu, drzali posudu kada sam povracala i govorili da sam najsladja mama na svijetu [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]


[sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]

[sm=smiley19.gif]

Želim ti od srca sve najbolje s tvojim pilićima.



hvala mila




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:09:32)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: amanullah

Pozdravljam i selamim sve na forumu

Nije me bilo izvjesno vrijeme, pa se nazalost javljam na ovoj temi. NAIME PRIJE 7 MJESECI DIJAGNOSTICIRALI SU MI KARCINOM DOJKE. Odradila sam kemoterapije, prije 15 dana sam operirana, hvala Allahu na vrijeme je otkriveno sa dobrom prognozom. Prosla sam period borbe, padanja, ustajanja, i na kraju sam se izborila hvala Allahu.Pisem knjigu, nadam se da ce jednog dana ugledati svjetlo dana [sm=smiley1.gif]

ako bude trebala kome kakva inforamcija , da se bori sa istim ili slicnim problemom bujrum neka mi se javi...

VASA Amanullah

Draga mojaaaaaaaaaaaaa[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

Tvoja dobrota i pozitiva i snaga koju imaš i moraju iznjedriti samo dobro...[sm=smiley31.gif]
[sm=rozica.gif][sm=pikapoka2.gif]



hanady, uistinu duhovnost, borba, dobri prijatelji, obitelj, su u mojoj borbi bili dodatni motiv da izadjem jaca i snaznija...




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (15.12.2013 21:10:03)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>