RE: Rak dojke - upozorenje! (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


damma -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:13:31)

[sm=smiley31.gif]

sve najbolje draga..




M kao Mama -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:13:53)

svaka čast, akobogda da sve ovo bude iz vas,

sad smi me podorbro zabrinula, jer ja ima taj fiboadenom, koji je na punkciji okarakterisan kao benigni,ali prati se mora svako pola godine, nedavno sam bila na konroli sve je ok, ali pratimo i dalje, a vrlo brzo ide i mamografija, a ja imam bol koja se javlja u obje dokje, povremeno.




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:14:52)

Draga nije me nista boljelo,prije nego sam rucno napipala kvrzicu, radila sam UZ prije na 2 mjeseca i sve je bilo cisto.Znaci karcinom koji sam ja imala se sakrio i hvala Bogu pa je isplivao na povrsinu.Na dodoir je malo bolio, i to je zbunjivalo dr, jer maligni ne bole.Moj je drasticno rastao jer se hranio od hormona...Nema pravila, znaci 33 god, nisi u rizicnoj skupini a dodjes sa vrlo ozbiljnom dijagnozom.

bILA SAM NA KONZILIJARNOM INKOLOGA BiH , gdje mi kaze onkolog sa Rebra, ovo je epidemija, karcinom dojke vise nije bauk, to je klasicna epidemija, jer je sve ucestalija..




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:17:23)


IZVORNA PORUKA: mama_alma

svaka čast, akobogda da sve ovo bude iz vas,

sad smi me podorbro zabrinula, jer ja ima taj fiboadenom, koji je na punkciji okarakterisan kao benigni,ali prati se mora svako pola godine, nedavno sam bila na konroli sve je ok, ali pratimo i dalje, a vrlo brzo ide i mamografija, a ja imam bol koja se javlja u obje dokje, povremeno.



alma, imam info da fibroadenom ne moze preci u malgni tumor, no malo sam skeptik, ako je mastitis najbolja podloga za kancer, onda sam potpuno ne povjerljiva sve sto raste u dojci..

cuvaj se i budi oprezna




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:18:18)


IZVORNA PORUKA: damma

[sm=smiley31.gif]

sve najbolje draga..


hvala cnm




canim -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:21:28)

amanullah jako mi je drago da je sve to iza tebe i da si na vrijeme to otkrila, zanimljivo je da nisi nikako spadala u tu rizicnu skupinu a da se je rak tako brzo razvijao [sm=smiley13.gif]




hatepsut -> RE: Rak dojke - upozorenje! (15.12.2013 21:27:46)

Hvala Bogu da je sve iza tebe,neka tako i ostane [sm=bravo.gif]




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 6:23:47)

Pravila vise ne postoje ,kancerogene celije imamo svi,samo je pitanje kada cemo ih aktivirati
Sve nam je hibridno,nismoo svjesni da ih svakodnevnno hranimo ,




minja_ -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 6:57:17)

Amanullah, prestrasno i velicanstveno u isto vrijeme. Hvala dragom Bogu, najgore je iza vas! Veoma je vazno govoriti o ovome jer nikad ne znate koliko zivota mozete spasiti samo time sto cete postici da vise zena pocne ozbiljnije misliti o svome zdravlju.
Uvijek slusajte svoje tijelo i ako vam unutrasnji osjecaj ne da mira, istrajte na svim mogucim nalazima.
Konkretno, i kod necuveno dalekih termina za mamografiju, opsjedajte svog plasticnog hirurga, ponavljajte uz, radite markere, samo ne posustajte u namjeri da stvar izvedete do kraja. Ne dopustite da Vas proguta losa organizacija zdravstvenog sistema. I uvijek trazite vise misljenja.




almondray -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 8:04:25)


IZVORNA PORUKA: amanullah


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Amanullah [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Da budeš duuuuugo živa i zdrava svojim pilićima.



hvala mico , oni su mi bili motiv da se borim, davali su mi snagu kada sam padala, ljubili moju celavu glavu, drzali posudu kada sam povracala i govorili da sam najsladja mama na svijetu [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

[sm=smiley19.gif][sm=smiley31.gif]
Jednom sam čitala reportažu o ženi koja je imala 30 god i sumnjala na rak dojke međutim ljekari su odbijali pretrage jer je bila premlada za takvo nesto.
Nedavno je i mm rodica (trideset i neku god ima) prošla sve ovo kao i ti.Danas stvarno nema pravila nikakvih[sm=smiley13.gif].
Sretno ti bilo i ljubi piliće svoje [sm=smiley27.gif]




mishkica -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 8:21:15)

Amanullah, [sm=smiley19.gif] Sretno, hB da je sve ovo iza tebe...




aamra -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 8:43:19)

Samo da javim da sam odradila uzv i sve je ok, hvala Bogu. Zlijezda je u pitanju (ako je vjerovati doktorima) koja eto reaguje na hormone pa se poveca u odredjenoj fazi menst.ciklusa.
Amanullah bice to aBd u redu. Te stvari je bitno otkriti na vrijeme i boriti se sa njima ii u fizickom ali i u psihickom smislu. Ovo iz izskustva jer sam oba roditelja izgubila od ove odvratne bolesti (druge su vrste Ca u pitanju bile).




chantal -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 8:44:59)


IZVORNA PORUKA: amanullah

Pravila vise ne postoje ,kancerogene celije imamo svi,samo je pitanje kada cemo ih aktivirati
Sve nam je hibridno,nismoo svjesni da ih svakodnevnno hranimo ,


[sm=smiley13.gif]

Hvala Bogu pa si na vrijeme otkrila! [sm=smiley1.gif]




tajcika -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 8:45:46)

draga Amanullah, hvala dragom Allahu dz.s. pa je to sve iza tebe i hvala mu na snazi koju ti je podatui da sve to izdrzis i neka ti pokloni svaki hajr i dobro i dalje
hvala tebi sto si nam se javila i sto svoje iskustvo zelis da podjelis sa nama i pomognes i nama
ja sam se nedavno javila na ovu temu i bila sam na glandularnoj hirurgiji zbog bola u lijevoj dojci koji je stalan i nije vezan za ciklus ili nesto slicno, dojka se cak i uvecala, dr. Balta mi je napipala masu velicine badema i dok sad ne uradim UZ ne znam je li cista ili taj fibradenom, narucena sam sutra pa vidjet cemo, nadam se da ce na tome ostati, privatno sam uradila neki marker test na karcinom dojke i on je negativan al koliko procitak tvoje iskustvo to nesto i nije bas mjerodavno




InLove -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 9:36:57)

Amanullah hB sve je iza tebe,zelim ti svu srecu sa tvojim pilicima!!! [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 15:07:51)

cure hvala vam [sm=bravo.gif]

karcinom dojke vise nije tabu tema, zene masovno oboljevaju, mladje od 30 godina.

Dr Balta je vrh, zena profesionalac, prosla ono najgore, i nista ne uzima zdravo za gotovo.

U biti treba pratiti svoje tijelo, preventivno reagirati, jacati imunitet, ne zanemariti nasljedne kodove i sl.

Uzimaju me kao naj pozitivniji slucaj u rijesavanju karcinoma.

Borila sam se lavovski, 7 mjeseci nisam okusila nista slatko, kuhano jedem, laneno ulje koristim, znam kada jedem crveno a kada zuto voce..

hunsa je najbolji priorodni preparat, napravljen na bazi marelicini kospica i sheri gljive..

Beta glukan 1,3 1 ,6 za imunitet, vjeruj te mi mnogi ne znaju da sam prosla kemo, operirana a da sam uvijek bilaa nasmijana i normalno funcionirala..

nisam zeljela da se prepostim bolesti i hvaala Bogu uspjela sam...





EEDITH -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 16:23:04)

Amanullah draga,tek sam pročitala,hB pa je sve iza vas i još dugo sretnih i veselih godina sa svojom porodicom da dočekaš [sm=smiley31.gif]




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 17:56:32)


IZVORNA PORUKA: EEDITH

Amanullah draga,tek sam pročitala,hB pa je sve iza vas i još dugo sretnih i veselih godina sa svojom porodicom da dočekaš [sm=smiley31.gif]


hvala vam puno




Visnja RR -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 18:15:09)

amanullah [sm=smiley31.gif]




Mya_81 RR -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 18:37:45)


IZVORNA PORUKA: amanullah

Pravila vise ne postoje ,kancerogene celije imamo svi,samo je pitanje kada cemo ih aktivirati
Sve nam je hibridno,nismoo svjesni da ih svakodnevnno hranimo ,


Da, slazem se, ali pozitivan utjecaj i zdrav duh koji pomazu u borbi protiv stresa, jako su bitan faktor.




Galicia -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 18:41:52)

Amanullah, da nam ostanes zdrava, vesela i fina. [sm=bravo.gif]




Honey3 -> RE: Rak dojke - upozorenje! (16.12.2013 19:34:29)

Amanullah mila,lavice [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (17.12.2013 14:47:18)

Honey, Galicija, Visnja hvala vam

AMIN, sve sto nas zadesi ima razlog zbog cega.

Stres treba izbaciti iz svakodnevnog zivota ( ako je moguce ), reducirati ishranu, jacati imunitet (Jer padom imuniteta se aktiviraju bolesne celije i sl )

Nemoj te zanemaiti MR ( dosao je novi simensov , 3 ) u dijagnostici je najsigurniji, jer UZ ( uzimaju sa 70 %)
Mamografiju takodjer..







Apotekarka -> RE: Rak dojke - upozorenje! (17.12.2013 15:09:07)

Sve najljepse ti zelim,nema ljepsih vijesti nego kad netko iz borbe izadje kao pobjednik....




amanullah -> RE: Rak dojke - upozorenje! (17.12.2013 15:44:48)


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Sve najljepse ti zelim,nema ljepsih vijesti nego kad netko iz borbe izadje kao pobjednik....


hvala ti puno, predivan osjecaj, mada ima tu jos 5 godina svakodnevne borbe [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>