RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


lejla80 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 11:07:53)

Ja danas idem aBd da tražim sobu ovoj mojoj velikoj bebi od pet i kusur godina, pa hoću da nešto on izabere, nekakav krevet i posteljinu, ne bi li ga polahko iselila iz svoje sobe, al sve mi se čini prije će mm da se iseli nego on [sm=jezicek.gif]
Jedva je prihvatio i sam naziv "tvoja soba", sve je do nedavno negirao, pa sad kontam ga nekako kupiti sa tim biranjem stvari, valjda uspijem




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 11:30:12)

lejla jeste becutan,nekako mi najljepse mirise




Midnight_489 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 12:43:14)

Imam još jedno pitanje...
[sm=smiley36.gif]

Kada ste prvi put osjetile 'mrdanje' bebe u trbuhu? [sm=duda.gif] ❤️




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 12:48:43)

Hellooo okruglice[sm=smiley1.gif]
Divan suncan dan....za ove koje nisu na mirovanju kao ja...
Mala_sa masAllah pupe,prava si zgodnica[sm=smiley1.gif]
I moj je u ovoj trudnoci skroz drugaciji,nekako sav loptast i izbacen a u prvoj trudnoci sam sva bila okrugla[sm=jezicek.gif]
Vidim Tackicuu napale bestije,bas mi je zao ali terapija ce to aBd srediti.Ja sam ispila jedan antibiotik i onda odmah nastavila drugi zbog razlicitih baja[sm=smiley13.gif]
Ee Search i ja sam porucila ovo gnijezdo i jucer mi stiglo.Samo ja sam kontala da je to malo ono za nosanje bebe u tome.Kad sam otvorila ono veliko,moze beba minimum do 5 mjeseci u tom spavati.Slatko je skroz.Ja sam preko neke grupe na Fb porucila,cini mi se "Lana" posteljine ili tako nesto....
Novim trudnicama zelim dobrodoslicu na ovaj divni i korisni forum[sm=bravo.gif]




Midnight_489 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 14:28:48)

Hvala na dobrodošlici [sm=bravo.gif]
Slažem se,divan i koristan forum 😌




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 15:20:08)

nudzejma i search koliko ste placale gmijezda sa dostavom?




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 15:49:17)

Pozdravljam vas i ja sa TK [sm=bravo.gif]
Uh kako sqm se umorila, doktorica nesto kasnila, pa dok dodjosmo vamo, pola me nema [sm=smiley36.gif] sreca pa nisam sitna, nestalo bi me [sm=smiley36.gif] Dobila sam boba da biram koje cu [sm=smiley36.gif] za bestije antibiotik, za hemoglobin neke, apaurin i dok dodam Pregnital, dodje po' kile u tabletama [sm=smiley36.gif] dobila sam 1,5 kg ovaj put, sad smo u paketu teske 66 [sm=smiley36.gif]
Rekli smo da je hanumce i ima pola kile [sm=smiley36.gif] bebce je super, samo mama ne valja, pritisak 110/40, kakav je vas? Ali ja sam generalno dobro, nista me ne boli, nisam slaba, bas sam ka' munja nebeska [sm=smiley36.gif] opet ne znam sta sam sve napisala, ali eto odvadite sta ne valja i bacite mackama [sm=smiley36.gif]
Novoj trudnjacu zelim dobrodoslicu i sve sto ide uz to, a ostalim šaljem poljupce [sm=smiley1.gif]




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 16:46:34)

Samy ja san platila 32 sa dostavom.

Tackiceeee znaci hanumce je[sm=smiley36.gif]Neka,neka imamo mi momaka[sm=smiley1.gif]




search -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 17:30:40)

Midnight, ja sam svoju pocela osjecati sa 17. Sedmice, prvo kao leptirici i onda sve jace i jasnije al to ti je individualno i zavisi od dosta faktora,
Gnijezdo 35 plus dostava 7 KM




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 21:19:42)

nudjejma koji je tacan naziv stranice ne mogu da nadjem




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 22:06:09)

Midnight, čestitam na trudnoći [sm=bravo.gif]. Da ti ako Bog da bude lagana i hairli. Piši kad je termin da te stavimo na spisak. Sto se tice pokreta bebe i ja sam ih osjetila poprilično kasno 18-19 nedjelja. To je neopisiv osjećaj kao da ti neko kucka,migolji se, golica te iznutra ali nježno. Ma značes sigurno kad se desi[sm=smiley36.gif].

Tackice, džaba ja izgleda navijala za pašu hehehe. Svi septembarski drugovi se pretvorise u drugarice. Nema veze, biće cura[sm=bravo.gif]. Sto ti je to tako nizak pritisak? Jesi li joj rekla da te zna boliti stomak?

Nudzejma, Search de nam stavite slikw tih gnijezda ako ste u mogućnosti.. Nudzejma, piši stranicu i ja bi da provirim malo[sm=smiley1.gif].

Ja danas radila ogtt test i koliko se razumijem sve je ok tj.u referentnim vrijednostima je. Usput sam uradila i željezo i iznenadila sam se 22 [sm=bravo.gif]. Toliko mi nije bilo ni prije trudnoće. Izgleda da ipak ovi moji vitamini vrijede para hehhe[sm=smiley36.gif].





nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 22:15:28)

Ja sam porucila sa stranice Bebi oprema "Lena".
Pokusat cu staviti i sliku....




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (28.5.2016 22:17:47)

https://m.facebook.com/1480149368947323/photos/a.1481465028815757.1073741834.1480149368947323/1512546265707633/?type=3&source=54




Arijana2 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 5:03:43)

Pozdrav :) evo samo da se javim i to u 5 ujutro jer ne mogu da spavam[sm=smiley36.gif] ne mogu da se lijepo namjestim :) Ja samo molim Boga da ostanem 2u 1 koliko dugo treba i da sve prodje dobro aBd a ostalo ćemo lako:) Dobrodošlica novim [sm=nosecka.gif] želim vam ugodnu trudnoću .m

I ja trebam uskoro da se javim na Jezero nemam pojma sta i kako,da li je neko skoro bio na cr na Jezeru?




Midnight_489 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 7:39:36)

Hvala draga moja [sm=bravo.gif]
Inače za šta da stavim termin?
Kada otprilike trebam roditi ili? 😘

Prva mi je trudnoća tako da... [sm=smiley36.gif]




Midnight_489 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 7:49:37)

Dobro jutro drage moje ❤️
Jutros sam ja baš uranila...
Ustala oko 6 i gledala izlazak sunca 🌄🌅
Ma pravo lijepo,nebo svo narandžasto i rozo...

Šta ste vi danas planirale.
Ja odoh malo kod svoje mame [sm=smiley36.gif]
Hoću malo da joj pomognem i da budem u njenom
prisutstvu. 😌😌




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 9:58:44)

IZVORNA PORUKA: ema08

IZVORNA PORUKA: ema08

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA [sm=nosecka.gif][sm=duda.gif]
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) [sm=smiley1.gif]


JUNI 2016 [sm=smiley27.gif]

19.06. Enisa 1989 [sm=rozacrtici.gif]
24.06. felix [sm=rozacrtici.gif]
25.06. mala_sa [sm=rozacrtici.gif]


JULI 2016
[sm=smiley27.gif]

01.07. Mama3333 [sm=rozacrtici.gif]
11.07. search [sm=rozacrtici.gif]
20.07. Arijana2 [sm=rozacrtici.gif]
27.07. nudzejma [sm=modricrtici.gif]


AVGUST 2016
[sm=smiley27.gif]

01.08. MajaAjna [sm=rozacrtici.gif]
14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016 [sm=smiley27.gif]

03.09. Vrtni patuljak [sm=rozacrtici.gif]
09.09. BubaDara [sm=rozacrtici.gif]
11.09. Agatha [sm=rozacrtici.gif]
16.09. ema08 [sm=modricrtici.gif]
26.09. Lejni [sm=modricrtici.gif]
26.09. samy_lo [sm=modricrtici.gif]
28.09. tackicaa [sm=rozacrtici.gif]

OKTOBAR 2016
[sm=smiley27.gif]

06.10. anidla [sm=modricrtici.gif]
-- 10. winky_sa [sm=modricrtici.gif]
-- 10. maglaj_mum


NOVEMBAR 2016

[sm=smiley27.gif]

--.11. bebica11


DECEMBAR 2016
[sm=smiley27.gif]
03.12. lejla80
04.12. leptirica13


[/quote]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 10:04:45)

Midnight, evo gore iznad je spisak. Kada ti doktorica kaže očekivani termin poroda napisi pa da i tebe uvrstimo [sm=smiley1.gif] ili ga možeš sama izračunati na osnovu datuma zadnje vještice. Imaš na netu kalkulatora za računanje.

Lejla, evo i tebe na spisku [sm=bravo.gif]. Jesi li našla sobicu?

Tackice, konačno u jednoj boji [sm=jezicek.gif]

MalaSa, ti bogme slijedeća od aktivnih zenica na forumu[sm=bravo.gif][sm=duda.gif].

Ako sta treba dodati,oduzeti, sabrati pišite [sm=smiley36.gif]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 10:10:34)

Nudzejma, super je gnijezdo [sm=bravo.gif]. Gdje god hoćeš spustiti bebicu možeš u njemu. Extra [sm=bravo.gif].

Žene, ovo moje pile opet odlučilo da se igra sa maminim živcima. Opet se usutio od juče [sm=smiley19.gif]. Ja evo vec ludim od jutros. Biće mu opet ići doktoru ako se ne javi uskoro.




aidicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 10:10:41)

Jutro i od mene, nisam bas aktivna pa mi ne zamerite [sm=smiley1.gif]
Ja evo radno, danas prva smena. Mucnine pocele jos pre dva dana, slabo i jedem, ali to su sve slatke muke sto bi mi rekli.
Meni termin po mojoj racunici pada 20 januara aBd [sm=bravo.gif]
Veliki pozdrav za sve debeljuce [sm=smiley1.gif]




aidicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 10:13:02)


IZVORNA PORUKA: lejla80

Ja danas idem aBd da tražim sobu ovoj mojoj velikoj bebi od pet i kusur godina, pa hoću da nešto on izabere, nekakav krevet i posteljinu, ne bi li ga polahko iselila iz svoje sobe, al sve mi se čini prije će mm da se iseli nego on [sm=jezicek.gif]
Jedva je prihvatio i sam naziv "tvoja soba", sve je do nedavno negirao, pa sad kontam ga nekako kupiti sa tim biranjem stvari, valjda uspijem

Lejla ja sad najvise mislim na svoje prvo dete, jer ona jos uvek spava sa nama u sobi, u svom kreveticu, bice tesko odvojiti je da spava sama. Inace bice joj 4 Pune god kad dodje bato ili seka ali valjda ce mo nesto iskombinovat. Ima ona svoju sobu ali preferira nasu za spavanje [sm=smiley36.gif]




winky_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 11:54:35)

Jutro i od mene. Da se i ja stupasim ovog suncanog jutra/dana.
Drago mi je vidjeti vas u ovolikom broju aktivne na forumu. Uspjela sma iscitati sve i ponesto cak i zaboraviti pa ne zamjerite.
Sammy_lo Bas mi je zao za tvog tatu. Da mu Allah dragi olaksa [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Tackice super za urednu kontrolu, bitno je da beba napreduje a baje i sve se moze rijesiti terapijom. Meni je na zadnjem pregledu pritisak bio 105/60 [sm=smiley13.gif]
Neko je spominjao i cervix, kod mene u nalazima pise UU zatvoreno CK preko 30mm, valjda je to to [sm=zmeden.gif]
Midnight i aidica zelim vam dobrodoslicu
Sto se tice prvih pokreta bebe ja sam osjetila nekad izmedju 18 i 19 sedmice, ali jos uvijek nisam sigurna da li je to to. Navece osjetim i cim se skoncentrisem ili zovnem mm prestane [sm=smiley36.gif] Vec sam napola luda [sm=smiley36.gif]
Mala_sa Mashallah predivna si [sm=nosecka.gif]
I mi imamo kontrolu ove sedmice...
Eto dosta od mene, sve vas puno pozdravljam [sm=zz_running.gif][sm=zz_running.gif]




Midnight_489 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 12:22:50)

Izracunala sam.
Datum je 22.02.2017 😌❤️




lejla80 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 15:41:48)

Ola bembele..evo i mene da se stupasim, ove vrućine smoriše, jučer sam cijeli dan imala glavobolju, samo što sam malo prohodala po suncu...
Pa šta je ovo pola foruma TK, šta to ima tamo, da i ja navratim[sm=smiley36.gif]
Tačkice super za kontrolu, bitno da je hanumica super a i ti ćeš se aBd riješiti tih problemčića. Moj pritisak zadnji put je bio 130/80, meni se nešto učini visok jer imam nizak inače, al kontam zbog kontrole mi skočio , hajd ga znaj..
Midnight ti me sad skroz zbuni sa ovom prvom trudnoćom jer vidim tamo na forumu pišeš da imaš curicu 7 razred[sm=zmeden.gif]
Emice šta ima sa piletom, javlja li se? hvala što nas pritefteri hehhehe...auuu šta vas je u septembru, pola će foruma nestati kad se vi porodite[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]..valjda će biti još novih kolačića[sm=duda.gif]...Usput našli smo neki krevetić, ja htjela sa nekim laticama pa vidjet ćemo, dok još malo prošnjuhamo ...
aidice znači isti problem imamo, moj A je razmažen aman, samo se nadam da će sve dobro podnijeti jer sam mu baš puno pažnje posvećivala, a vjerovatno za to neću imati vremena aBd kad se porodim..Trenutno ga furam da ću bebu roditi njemu i on je zadužen za mazanje stomaka svako veče.




Midnight_489 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (29.5.2016 17:46:21)

Ovo je prije bio profil od moje prijateljice
pa mi ga je dala,jer sam imala problema sa
pravljenjem svoga. [sm=smiley13.gif]
To je njezina prijašnja tema,jer ona ima curicu od 7 i 13
god. ❤️




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>