RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


BubaDara -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (30.5.2016 15:32:58)

Hhheheehee hvala doktorice za grlić [sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (30.5.2016 16:20:03)

Ema Pa ja, to je to valjda [sm=zmeden.gif] Ja kontala kad se napuni 25 i uđe u 26-u[sm=zmeden.gif] Ma svejedno, svakako neću odma ni krenut', čekaću da prvo ti probiješ led [sm=smiley36.gif] Znam da ćeš ti bit' vrijedna i odgovorna, pa ću prepisivat' [sm=bravo.gif]




Midnight_489 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (30.5.2016 18:51:06)

Evo nas,vratili se sa izleta. 😃
Bilo nam je fino,jedino što je meni na majicu sletjela
buba,a kako se uvijek plašim insekata,MM je morao smirivati [sm=smiley36.gif]
Brrr,a baš je gadna buba bila [sm=zmeden.gif]

Kako ste vi provele dan?
Ja,ako Bog da,u petak kod doktorice na kontrolu. ❤️
Nadam se da će sve dobro proći 😌

Pusa svima ❤️❤️




Midnight_489 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 8:04:01)

Jutrooo 😀
Kako ste mi drage moje?
Jeste li se naspavale?




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 8:04:40)

Sram vas more bit' trble trblave, pa niko niš' da zapiše [sm=smiley15.gif] Šta ja sad da pročitam? [sm=smiley36.gif]
Evo kod nas standardno, malo zijevam ali ok. Lijep dan [sm=bravo.gif]
Midnight Čuj plašiš se insekata [sm=smiley36.gif] Pa što bona, možeš ih pojest' tolišni su [sm=smiley36.gif] Drago mi je da ti je bilo fino [sm=smiley1.gif] Držim fige da prođe super na kontroli [sm=bravo.gif]
I hajmo ba budite se, s kim ću popit' kafu [sm=smiley36.gif]




BubaDara -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 9:24:21)

evo bube [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
midnight jel' se i mene plašiš [sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif]
Nisam Mara al sam bubadara [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=lev.gif][sm=zz_giggle.gif][sm=zz_wavespin.gif]
Meni nešto osvanuo lijep dan, gledam ovo cvijeće ispred firme, sve ruže različitih boja pa kontam mogla sam sebi ubrati buket kad krenem kući, kad se niko drugi nije sjetio [sm=smiley36.gif]
Evo kafica tačkice [sm=kava.gif][sm=kava.gif][sm=kava.gif]
Eh taman da pitam, koliko vi pijete kafe dnevno u trudnoći? Meni ništa ne smeta ali opet gledam da popijem samo šolju na poslu malo veću [sm=smiley36.gif] a poslije podne nes, čaj, kakao, da ne bude previše za moju curu ipak iako mi ne smeta ali čitala sam da ne treba previše [sm=smiley1.gif]
Oj a ljeto mi je uživancija ICE COFFEE, znači nisam do sad, danas ću to da si nadramim, zgotivim se ko velika [sm=bravo.gif]
Samo više nema Jacobs, ja uzimala nju, a sad nigdje ne mogu da nađem, ali smislila je buba u glavi i sama si nadramim, hoćete recept? [sm=smiley36.gif]
Uzmem veeeeliku čašu, stavim 2 kašičice nes kafe, 1 vanilin šećer, zasladim još malo šećerom, i dospem hlaaaadnim mlijekom, ubacim 4-5 kockica leda, smućkam fino, kugla sladoleda(po želji), pa šlag i malo kakao-a kao dekoraciju pospem, ma heeeej sad bi ga smazala s apetitom [sm=smiley1.gif][sm=smiley4.gif]
Eto, namlati ja vama začas svoje gastro ljetne momente, pa tačkice načitaj se [sm=smiley36.gif]
Nadam se da će nekome još koristiti [sm=smiley36.gif]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 9:42:17)

Jutro [sm=nosecka.gif] bebele,

Ti Tackice samo nesto ruzis [sm=jezicek.gif], neće biti lako toj hanumici s tako zafrkanom mamom [sm=smiley36.gif].

Midnight, fino pa si uživala na izletu. I ja bi sad negdje u prirodu ali nemam gdje ni s kim. Svi na poslu...

BubaDaro, ja pijem kafu ko velka [sm=smiley36.gif]. Sve sam ostalo nezdravo izbacila al kafe se ne mogu odreći. Mmmmm, voda mi krenu na usta kako ti to fino opisa.

Ima li jos neka osim mene problema sa spavanjem? Ja se nisam naspavala od 4 mjeseca. Boli me desna strana noga,kuk,guz [sm=jezicek.gif]. Evo i sad sam sva utrnuta.
Za kafu kad budete za recite i idemoooo[sm=bravo.gif]





lejla80 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 9:48:02)

Morning [sm=kava.gif][sm=kava.gif][sm=kava.gif]

Ajjj kako kafica ujutro sjeda lijepo hihi...Ja pijem najčešće dvije dnevno, mada se zna zadesiti i jedna ako me moje muke uhvate poslijepodne. To mi je uobičajena rutina i bez trudnoće. Nešto oko toga se plaho ne stresiram, nisam ni u prvoj trudnoći da vam pravo kažem. Jedini porok koji sam napustila jesu cigare, mada ja u biti samo ponekad zapalim...al eto sreća povraća mi se od njih [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Danas sam konačno donijela odluku da se ofarbam, kosa mi izrasla ne ličim ni na što, al hajde reko nek prođe prvo tromjesečje pa ćemo se onda mazati.




lejla80 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 9:57:25)

Ema ja od kako ne radim i ne spavam, jedva nešto sastavim, ranije sam dva puta bez problema [sm=smiley13.gif]




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 10:17:41)

Midnight Ja nisam ni vidjela da si ti pisala prije mene [sm=smiley36.gif] Haman smo u isto doba postavile post [sm=smiley1.gif] Kako si ti?
BubaDaro Što se tiče trudnoće, ja radim sve isto kao i do sad, s tim da sam izbacila cigare i pivo, što mi mnogo teško pada, jer nemam problem ni s mučninama, ali eto držim se [sm=bravo.gif] Kafu mnogo volem, i pijem crnu gorku, koja mi sjedne k'o žilet [sm=smiley36.gif] Voli i hladnu, tako da kad ujutro na poslu skuham, pijuckam je po satak-dva. Doduše, moram priznat' da sam smanjila, jer do sad sam čim popijem šolju kuhala odma' drugu, pa sam vazda pijuckala, a sad samo ujutro i popodne kad se pozicioniramo kući [sm=smiley1.gif] Ujutro pijem šta mm spremi, jer je ranoranioc. Sad me obično forsira čajevima (koje mrzim), ali eto nekad i kafa iznenadi [sm=smiley36.gif] Eto čitava rutina [sm=smiley36.gif] A to tvoje što opisa meni nije ni k od kafe, sve nešto slatko brate [sm=smiley36.gif]
Ema Mene mnogi zovu namćor, samo da znaš [sm=smiley36.gif] Ja spavam dobro većinu vremena, fala Bogu. Sem kad mi želudac stane, pa moram pit' čaj u gluho doba noći [sm=smiley13.gif] Noga me više ne boli, ne znam što [sm=zmeden.gif] I mene je bolila desna noga i kuk i gosn.guz, ali sve prođe [sm=bravo.gif]
Što se okupljanja tiče,mislim da je najbolje da samo zakažemo termin, u roku od par dana, pa da se ravnamo po tome... Ništa od kafe ako budemo samo ovako piskarale, hoćemo, nećemo [sm=smiley36.gif]
Lejla Ja kobajagi izbacila farbu, koristim kanu od kad sam trudna. Pokriva skoro nikako, ali bar kosa fino sija i mogu koliko god često želim [sm=smiley1.gif] Ali ne želim, mrsko mi [sm=smiley36.gif] A i ja sam čekala da prođe prvo tromjesečje, nisam ni kanu stavljala. Iskreno, meni je malo poglupo što izbjegavam farbu, ali eto kad sam do sad, strpiću se. Tvrdoglavo magare [sm=smiley36.gif]




lejla80 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 11:38:38)

Eh ja obavila svoju građansku dužnost da ne prepadam narod [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Tačkice ja sam plava pa mi kana ne može puno pomoći, a baš da mijenjam kompletan imidž, eh baš bi tada prepadala ljude[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Načula sam da ima onih nekakvih farbi bez amonijaka i sl. al iskreno nećem da mijenjam moju nijansu. I sa A sam se farbala uredno, mada ne baš često kao sto sam navikla i evo ga da izvineš uredno me zajebava po kući...upssss duša mi opsovat kako sam trudna[sm=jezicek.gif]




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 15:10:52)

'si ti vidjela ovo Lejla, i onda će reći Tačkica bezze ruži, a to se sve dalo u skitnju, nikoga nema ni slovce da pribeleži [sm=smiley36.gif] Ma pusti mene, ja kontam svi se u crveno farbaju [sm=smiley36.gif] Nek' si se ti zamazala, šta te briga[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Da izvineš ja lajem k'o pašče, na šta li će mi ovo dijete ličit' [sm=smiley36.gif] Doduše i prije trudnoće sam, a sad me samo šutkaju [sm=smiley36.gif]
Đe je Mala_sa ? Nema je nešto [sm=smiley1.gif]




Midnight_489 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 16:01:39)

Jao,jeste se raspisale. 😃
A buba se plašim jer neke znaju biti,ono,baš odvratne.
Ne plašim se bubamara,leptira i sl. 😊 Eh šta ću...
Ja sam dobro,danas samo odmaram,nigdje ne idem,a i nešto
me glava boli... [sm=smiley13.gif]




eskimka -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 16:29:02)

Drage buduce mamice znate li moze li se trudnoca voditi na Jezeru ili u Vojnoj (8 sedmica je u pitanju)? Kakve su doktorice u Sekrlicevoj?
Hvala vam puno na odgovorima




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 18:50:17)

kako ste mi zenice moje
neko je upitao za mog babu,trenutno je u bolnici na pretragama,malo mu je bolje,osim sto mu noge otice,i ima malo otezano disanje,dok yo be sanitaju nece ga operisati,nadam se do kraja mjeseca dace ga operisati..ja i moj bebac smo dobro hvala Bogu..a vidim da ste i vi svi dobro..ljubim vas sve




lejla80 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 20:21:25)

Eh evo mene jopet [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Tačkice, u pravu si, dosta ženica se baš ušutilo, dok mi vazda nešto imamo da trabunjamo[sm=jezicek.gif] Nadam se da su sve dobro..
Ja kod svekija bila na ručku, lijepo brate kad i neko drugi nešto skuha [sm=smiley1.gif]




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 21:57:48)

Evo i nas da sta sarnemo [sm=smiley36.gif]. Danas sam se uhvatila vesa, pa cijeli dan mi prodje peglajuci i prelazuci ormare [sm=hudicek1.gif]

Lejla ja vala isto jedva cekam da ponovim pramenove, sad ce tacno 6mj kako sam ih radila i krajnje je vrijeme opet [sm=smiley36.gif]

Tackice tu sam [sm=smiley1.gif], kupih kutije pa sad slazem, premijestam, cistim ormare itd [sm=smiley36.gif]

Midnight nisi jedina koja se boji buba [sm=smiley36.gif], ja sam ista [sm=smiley1.gif]; a tek moja A, ona se i muhe boji, nekad me bas izludi s tim [sm=zmeden.gif]

BubaDaro znaci ti se dajes u rozu, i ja sam vala opet najvise sa rozom se druzila [sm=smiley36.gif]

Sad vam masem, odoh lezati [sm=smiley36.gif]




Midnight_489 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (31.5.2016 22:09:59)

Evo mene da vam poželim laku noć. 🌙
Lijepo spavajte.
Ja odoh ranije leći,ionako sam jutros rano ustala. [sm=smiley13.gif]
Sutra idem sa MM-om kod njegove mame.
Javim vam se u toku dana,ako uhvatim net tamo. [sm=smiley36.gif]

Pusa 😘




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.6.2016 8:32:59)

Jutro od mrguda [sm=smiley22.gif] Sinoć opet želudac stane, i do pola 3 ne zaspa' [sm=zz_banghead.gif] Nos mi vazda u defektu, ili kišem ili je začepljen, a lijekovi mi nisu djelovali ni ranije [sm=smiley13.gif] Ima li koja ideju za neki lijek protiv alergije da ga smiju trudnice pit'? [sm=zmeden.gif] Ne da mi se prihvatit' da budem čitavo ljeto na 50 % kapaciteta [sm=smiley36.gif]
Mala Znači sve je spremno? Samo još ime treba? [sm=smiley36.gif] Joj zavidim ti, kad će moje hanumče doć' [sm=smiley13.gif]
Vid' mi prenosa danas, baš me nosaju [sm=smiley36.gif]
Eskimka Ja kako naču' na Jezero nema ić' do 35 sedmice ili ndB nekih komplikacija. Ovo ostalo ti ne znam, mada vjerovatno isto vrijedi i za Voju [sm=zmeden.gif] Javiće se neka informiranija, samo da ih ljenost prođe [sm=smiley36.gif]
Samy Drago mi je da ti babo bar nema jake bolove i mnogo mi je drago da ste ti i bebać dobro, odma' je i njemu lakše, sigurna sam [sm=smiley1.gif]
Lejla Jes' vala, ja bi' vazda nešto trabunjala [sm=smiley36.gif] Nadam se da će ova hanumica imat' mamine gene, da se s nekim ispričam rahat' [sm=smiley36.gif]
Midnight Pazi ti nick-a a ode u 10 leć', s kokoškama [sm=jezicek.gif] Uživaj [sm=smiley1.gif][sm=rozica.gif]




eskimka -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.6.2016 9:00:29)

Hvala puno tackicaa ☺ to znaci da cu ipak morati u Skerlicevu po bolovanje... mamice pliz nek vam ne bude mrsko da bacite koji info... kojoj se doktorici naruciti i da li se bolovanje moze otvoriti samo ako to doc procjeni ili i mi trudnice to mozemo traziti? Hvala vam jos jednom puno i prijavljujem se i ja sa svojim januarskim terminom ☺




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.6.2016 9:28:04)

Jutro, ja ko zombi, onaj mm se svu noc vrtio oka od njega nisam sklopila [sm=hudicek1.gif]. Kasnije kiselina me uhvatila, te pojedem sirovu rizu i smiri se hB. I sad ko slag na tortu potkocilo me nesto u donjem desnom dijelu stomaka i bas boliiii [sm=hudicek1.gif]. Eh eto izjadah se fino [sm=smiley36.gif]

Tackice jel se tebi vraca kiselina kad zablokira zeludac? Ako imas taj problem probaj sa sirovom rizom, meni uvijek pomogne.
A hanumce vala da moje hoce sto prije aBd, meni vise dosadilo [sm=smiley36.gif]; tvoje neka jos [sm=smiley36.gif] nek prodju vreline [sm=jezicek.gif]

Ja vam za bolovanja i alergije nemam nikakav savjet [sm=zmeden.gif] nadam se da ce se javiti neko sa vise znanja [sm=smiley1.gif]

Nova clanice dobro nam dosla [sm=smiley1.gif]




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.6.2016 10:10:18)

Jutroooooo[sm=kava.gif][sm=zz_bounce.gif]
Di ste zene,kako ste?
Ja sam vam nesto teska ovih dana....vucem se po stanu k'o prebijena macka[sm=jezicek.gif].A evo 2 dana bebi mi se ukljuci u 5-tu brzinu i udara prevrce se i sta sve ne.Sve je to divno ali meni bad bude bolno i neprijatno kad udari jako.Ja se samo plasim da se zbog tog tumbanja grlic ne otvori[sm=smiley13.gif]Jel' se to uopste moze desiti,sta mislite?
Takodjer ova 2-3 dana mi se cesto jave one B-H kontrakcije pa se stomak tvrdne,pogotovo kad ustanem iz lezeceg polozaja.Mala_sa jel' kod tebe tako?Ti si mi najbliza sa sedmicama....
Tackiceeee mozda ti nosic nije zacepljen od alergije.To ti je jedan od mogucih simptoma trudnoce...i meni se ponekad desi...
Samy drago mi je da tvoj otac bar nema bolove,bice dobro aBd....
Ja sinoc za veceru jela tresnje i jagode i kad sam jutros na sabah ustala struze zeludac od gladi a ja u kuhinju spucam bananu i opet na spavanje[sm=smiley36.gif]Bas ne bih mogla izdrzati do dorucka.




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.6.2016 10:15:29)

kako ste mi trudnjace moje..ja evo doruckujem sa mm,kasnije cu ici po babu u bolnicu bice kuci dok dodje njegov doktor sa godisnjeg




lejla80 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.6.2016 10:20:55)

Jutro i od mene, ne baš naspavane, taman kad sam jutros oči svoje zaklopila kako treba, A me budi, kaki mu se [sm=grrr.gif][sm=bad.gif]
Mala_sa, ti se smorila jučer pa te zato boluckalo. kako misliš sirovu rižu, deder detaljne upute. Ja baš deveram sa želudcem, imam osjećaj da većinu vremena ne radi nikako. Gastale ko bombone gutam, a ni od njih neke velike fajde, donat ponekad upali..grozno... i ostali koji imaju kakav pametan savjet nek pucaju, sve ćem da probam.
Tačkice moja, i ti imaš slične tegobe..Za alergije ti baš ne znam šta bi smila, a baš su sada zavladale, svak se živ žali[sm=hudicek1.gif] A hanumica ako i ne pokupi tvoje gene, pričat ćeš ti njoj, ona nek sluša [sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
eskimko morat ćeš u Skerlićevu ili neki drugi DZ po bolovanje, za Vojnu i Jezero ti ne znam, vjerovatno dr još uvijek primaju u dezurama al mnogo pažljivije nego inače. Po pravilu ne bi se moglo gore bez uputnice. Eh kad završis sa ginekologom, sa nalazom ideš dr opšte prakse da ti otvori bolovanje. Kazeš dr. ja sam preumorna i nešto slično, želiš na bolovanje i on ti lijepo otvori.

meni je nešto i pritisak nizak od jutros ajjj... ljubim vas sve redom [sm=smiley1.gif]




anidla -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.6.2016 10:22:21)

Pozdrav zene!

Hoce li neko otvoriti temu za juni mjesec>? [sm=jezicek.gif]


Neko je pitao za bolovanje....iza kontrole na GAKU

Na Gak se ide od 35 sedmice osim ako neko nema neku komplikaciju ne daj Boze...Ja je nazalost imam i kao trudnica sa trombozom od pocetka sam gore kod dr.Murtezica.


Sto se tice bolovanja samo ginekolog koji radi u drzavnoj ustanovi moze da napise preporuku na nalazu za bolovanje i sa tim nalazom kod doktora opste prakse,

Ja sam inace fuj, pritisak mi je 93/65 [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif], mada s obzirom da su mi nasli bjelncevine u urinu u prilog mi ide nizak pritisak, ne daj Boze visokog u trudnoci i na ove bjelancevine,,,pu pu pu ne daj Boze,,,,

Jeste li sta skontale zene moje za imena bebara? Kad ste planirale poceti kupovati i prikupljati stvarcice za bebe??

Puseee




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>