Razgovori u ocekivanju beba - Maj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


Daliyah92 -> Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.5.2016 12:11:17)

[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]
[sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]
[sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif]
[sm=9nebesa.gif][sm=9nebesa.gif]






Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.5.2016 12:16:43)



SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA [sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif]
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) [sm=wink.gif]

APRIL 2016


06.04. Arya [sm=rozacrtici.gif]
08.04. Suncica15
18.04. maya 25 [sm=modricrtici.gif]
20.04. *Sun*

MAJ 2016

07.05. Tajra26
08.05. Dinaina [sm=modricrtici.gif]
10.05. Minie [sm=modricrtici.gif]
12.05. Sanjalica 85 [sm=rozacrtici.gif] Porodila se 28.04. [sm=bravo.gif]
16.05. blossom [sm=modricrtici.gif]
20.05. Daliyah92 [sm=rozacrtici.gif]

JUNI 2016

19.06. Enisa 1989 [sm=rozacrtici.gif]
24.06. felix [sm=rozacrtici.gif]
25.06. mala_sa [sm=rozacrtici.gif]

JULI 2016

01.07. Mama3333 [sm=rozacrtici.gif]
11.07. search [sm=rozacrtici.gif]
20.07. Arijana2 [sm=rozacrtici.gif]
27.07. nudzejma [sm=modricrtici.gif]

AVGUST 2016

01.08. MajaAjna [sm=rozacrtici.gif]
14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016

03.09. Vrtni patuljak [sm=rozacrtici.gif]
09.09. BubaDara [sm=modricrtici.gif]
11.09. agatha
16.09. ema08 [sm=modricrtici.gif]
26.09. Lejni [sm=modricrtici.gif]
26.09. samy_lo [sm=modricrtici.gif]
28.09. tackicaa [sm=modricrtici.gif] [sm=smiley1.gif]

OKTOBAR 2016

06.10. anidla




BubaDara -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.5.2016 12:56:00)

Evo ja cu se prva upisati ovdje [sm=smiley1.gif]
Prvo želim da nam se ovdje pridruže sto prije i cekalice iz cekaonice i jos mnogo drugih buducih mama [sm=smiley1.gif]
Mi danas kod mame svi porodicno, dva zeta i dvije kceri i unuka na putu, niko sretniji od nje [sm=smiley36.gif] Lose je vrijeme pa smo ove godine preskočili vikendicu i livadu [sm=smiley1.gif]
Svima vama se želim posebno zahvaliti za podršku, puno mi značite stvarno...jucer nisam to niti jednoj prijateljici ispricala a s vama sve nekako podijelim. Šta bih ja bez vas? [sm=zmeden.gif]
Nadam se da se sve fino provodite pa i vrijeme da vam ne smeta [sm=smiley1.gif]
Ljubimo vas ja i moja nemirna pišuljica puno [sm=smiley31.gif]
[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Tackice neka je zabavna na tebe pa makar! [sm=smiley36.gif]
Moram ti reci da je doktorica rekla da odavno nije vidjela aktivniju bebu, živa mira u stomaku nema. Biće mi veselo izgleda pravo [sm=bravo.gif]
Ali samo nek je sve uredu sto i svima vama od srca želim! [sm=smiley1.gif]




search -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.5.2016 13:37:12)

Pozdravi i od naas dvije [sm=zz_wavespin.gif]
Mi evo kod svekrve, povaljali se po sobama hahah, vrijeme bas za toga :)

Jel zna koja gdje u Sa ima kupiti nursing pillow- jastuk za dojenje, onaj oblik slova U? Mislim da ce mi dobro doci pa bih voljela da kupim




minie -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (1.5.2016 22:42:31)

Hej drage moje,

Evo mi se lagano spremamo za spavanje, mada R kaze da nije nimalo zadrijemao, a i ja malo gledal TLZP ;)

Deliyah mozes izbrisati Tajru26 sa spiska za maj, ona je rodila svog djecaka prije par dana :)

Nama danas bilo fino, R i ja rostiljali, sveki nas bodrila [sm=smiley36.gif], ona ne voli oko roatilja, mada voli jesti, hehehhe. Ugl bilo nam.je fino.

Uh kako mene ovaj maleni pritisce po dnu stomaka, pukose mi mokracni kanali. I da, izgleda da smo se odlucili za ime - MAID - nije tako cesto, a meni se svidja, hehhe. Kaze MM malo ga nervira ona Hecimovic, ali reko tvoj nema to.prezime i gotovo, hahahha

Lijepe snove vam.zelimo nas dvoje/troje




BubaDara -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (2.5.2016 8:28:27)

Jutrić i od nas [sm=smiley1.gif]
Evo kafica [sm=kava.gif]
Daliyah mozes i meni promjeniti u [sm=rozacrtici.gif] zato sto smo saznali da smo plinceza [sm=bravo.gif] Mamu ipak prevario osjecaj ali neka je, kako cemo da se sredimo nas dvije uh uhh...cijrlu noc sam sanjala kako joj kupujem stvarčice [sm=smiley36.gif]
Search imas na fb stranice s djecijim posteljinama i opremom pa vidjela sam imaju i ti jastuci za dojenje oko 30 KM, nisam sigurna bas tacno u cijenu ali tu negdje pa ako ne nađeš nigdje poruči tako, i ja sam planirala tako [sm=smiley1.gif] i super su mi i baby gnijezda, i to cu obavezno da kupim svojoj mezimici [sm=smiley1.gif]
minie ime vam je super, ko šiša Hecimovica [sm=jezicek.gif]
Pozdrav za sve od nas dvije [sm=smiley1.gif]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (2.5.2016 10:35:21)

Jutro ženice,
Nadam se da ste lijepo profestale juce[sm=smiley1.gif].

BubaDaro,sultanija mala. Nek te je vala vas prevario osjećaj da imamo djevojčice u raji. Ja sam imala osjećaj da je dječak i iako mi je prvobitno rečeno djevojčica na kraju se ispostavilo da sam u pravu. De mi reci, sta ti je rekla doktorica za to otvaranje i nisko nosenje? Znam da ima neki pojas koji se u apoteci može kupiti bas za trudnice koje nisko nose.

Žene, ja i dalje nekako dosta slabije osjetim bebu u odnosu na prethodne dane pa sam jako zabrinuta :-(. Kako oni vec u pupama vedre i oblače. Kad me zvizne ja sva sretna kao leptiric cijeli dan. Kakva su vaša iskustva? Da li svaki dan osjetite bebu istim intenzitetom?




Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (2.5.2016 12:07:18)

Drage moje, izvinite zbog spiska.. htjela sam bas pitati ako sam gdje pogrijesila da me ispravite. Jer nisam ja do sad uredjivala pa sigurno sam sta i preskocila. Sad sam se sjetila i jos dvije nove clanice (ne znam je li jedna vec upisana) pa cu to ispraviti danas. Ako jos kome sta treba ispraviti samo recite [sm=smiley1.gif]




Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (2.5.2016 12:17:28)


SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA [sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif]
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) [sm=wink.gif]

APRIL 2016


06.04. Arya [sm=rozacrtici.gif]
08.04. Suncica15
18.04. maya 25 [sm=modricrtici.gif]
20.04. *Sun*

MAJ 2016

08.05. Dinaina [sm=modricrtici.gif]
10.05. Minie [sm=modricrtici.gif]
12.05. Sanjalica 85 [sm=rozacrtici.gif] Porodila se 28.04. [sm=bravo.gif]
16.05. blossom [sm=modricrtici.gif]
20.05. Daliyah92 [sm=rozacrtici.gif]

JUNI 2016

19.06. Enisa 1989 [sm=rozacrtici.gif]
24.06. felix [sm=rozacrtici.gif]
25.06. mala_sa [sm=rozacrtici.gif]

JULI 2016

01.07. Mama3333 [sm=rozacrtici.gif]
11.07. search [sm=rozacrtici.gif]
20.07. Arijana2 [sm=rozacrtici.gif]
27.07. nudzejma [sm=modricrtici.gif]

AVGUST 2016

01.08. MajaAjna [sm=rozacrtici.gif]
14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016

03.09. Vrtni patuljak [sm=rozacrtici.gif]
09.09. BubaDara [sm=rozacrtici.gif]
11.09. agatha
16.09. ema08 [sm=modricrtici.gif]
26.09. Lejni [sm=modricrtici.gif]
26.09. samy_lo [sm=modricrtici.gif]
28.09. tackicaa [sm=modricrtici.gif] [sm=smiley1.gif]

OKTOBAR 2016

06.10. anidla
-- 10. winky_sa [sm=modricrtici.gif]
-- 10. maglaj_mum





Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (2.5.2016 12:20:38)

Nadam se da je sad bolje [sm=zmeden.gif]

A koliko se sjecam i ova Maya iz aprila se porodila [sm=zmeden.gif] A i ostale iz aprila nisam primijetila da se nesto javljaju, pa mozda da ih obrisem....




škorpija -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (2.5.2016 14:24:21)

Searc prodajem ja jastuk za dojenje, gotovo nov 20 KM ako ti treba, meni je puno pomogao prvih mjesec dana




dinaina -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (2.5.2016 15:00:27)

Pozdrav drage moje, da se javnem i ja. Jos smo 2u1. U srijedu, aBd, ce nas hospitalizirati, a u cetvrtak imamo komisiju da li cemo na carski ili ipak ne. Samo nek sve prodje hairli.
Kako ste mi vi, rastu li bebaci?
Velika pusa od nas





mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (2.5.2016 21:59:27)

Mahanje i od nas [sm=smiley1.gif], ne stigoh se uaviti preko vikenda, dosli mi moji pa sam stalno s njima, da profitiram malo [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]. Hvala na cestitkama za nas mali rodjendan [sm=smiley1.gif].

Pitale ste za depilaciju, ja vec odavno radim noge, i preko ljeta bikini. A sad sam odmah od pocetka trudnoce pocela i sa bikinijem jer sam se u prvoj trudnoci bas napatila s bicem.

BubaDaro zao mi je sto ste se nasikirali, bas nimalo lahka situacija, hvala Bogu dragom pa je sve uredu [sm=bravo.gif]

Sanjalice cestitke draga moja, dodje princeza kad ona hoce. Javi nam se kad stignes da vidimo kako ste se uhodale 😍

Minnie draga moja tebi se bas primaklo, sretno aBd, a cekat ce princ babija svog [sm=bravo.gif]

Terminuse nase sretno, hairli aBd da rodite zive i zdrave bebice!




Vrtni patuljak -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 3:31:12)

Drage moje, ja ne mogu da spavam, ubi me kiselina, jela sam neke grickalice, gosti nam dolazili, pa sad ispastam [sm=smiley36.gif]

Sanjalice cestitam!!! Sve najbolje vam zelim, nek je ziva i zdrava skupa s vama!

Ne znam ko napisa da slabije osjeti bebu, ja sam se bila juce pravo zabrinula, ne osjetim je cijeli dan, pa sam je prstom pipala da izazovem reakciju, kaze mm- sad je tako peglas a sutra ces je peglati na mobitel [sm=smiley36.gif] reko to se podrazumjeva [sm=smiley36.gif]
al sam skontala da je uvijek mirna kad je ruzno vrijeme, valjda spava [sm=smiley36.gif]

BubaDaro nek je i kod tebe curica, bas mi je drago, mi jos oko imena muku mucimo, jeste li vi sta skontali?
Pusa za sve




winky_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 8:52:55)

Jutro svima [sm=smiley1.gif]
I mi smo dospjeli na spisak jeeeej [sm=bravo.gif]. Svim ovomjesecnim terminusama zelim sto laksi porod, da sve hairli prodje.
Ja se po citavu noc vrtim pokusavajuci izbjeci spavanje na ledjima jer kazu da nije dobro za bebu, ali bezuspjesno [sm=zmeden.gif]. Uspijevate li vi lezati na lijevom boku?




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 9:03:37)

Jutrooooo,

Svi odmaramo...Dobro je dosao ovaj praznik[sm=smiley1.gif]
Ja dosla kod mame pa sam i prenocila kod nje,sto dugo nisam...Uglavnom i ovdje vise lezim,odmaram.Sutra aBd mi je kontrola,ali bez UZ...vaganje,pritisak i ginekoloski pregled.Moram i starijeg djecaka na vakcinu.Bas ih ne volim ali sto se mora-mora se.

Minie lijepo ste ime odabrali....
Mala_sa uzivaj sa svojima...
Nema nam nesto tackiceeee kako je saznala da je osjecaj sa pasom prevario[sm=jezicek.gif]...Ali zato imat ce aBd pasinicu[sm=jezicek.gif]
Vjerovatno sam jos nekog i nesto zaboravila,trudnicka memorija slaba[sm=smiley1.gif]




blossom -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 11:37:48)

Pozdrav drage moje [sm=smiley1.gif]

Nadam se da ste se sve fino odmorile preko produzenog vikenda.. Ja sam iskoristila muzevo slobodno vrijeme pa ga zaposlila da nam kreci [sm=smiley36.gif] Mislim da je pozelio da je na poslu nego sa mnom kuci [sm=smiley36.gif]

Sanjalice nasa, preduhitri nas tvoja malena [sm=smiley1.gif] Da vam je ziva i zdrava dugo dugo.. Uzivajte u svakom zajednickom trenutku.. I javite nam se ponekad [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

Dinaina i minie sad su vase bebare na redu.. Hajde, pa da i mi nastupimo [sm=bravo.gif]

BubaDara drago mi je da je na kraju sve ispalo dobro.. A posebno mi je drago na [sm=rozacrtici.gif] Sad se opusti malo i uzivaj sa svojom smizlicom [sm=smiley27.gif]

Masala, septmebar nam je bas mjesec bebara.. [sm=duda.gif]

Jao strije se javljaju i nemilosrdne su [sm=smiley19.gif] Najgore je sto svrbe i nekako bole... Mazem ali pojedoh se kako me zivciraju... A znala sam ja da me nece zaobici, djaba kremice i ulja




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 11:47:37)

Eto i meni se izbrisa cijeli tekst. Posto sam sad ljuta samo cu kratko kazat da sam i vidjela pašu svoga da se mrda, a ne samo osjetila, sto je za nas veliki događaj. Mnogo je vredan, i budan do ponoci ima da bude sav na mater [sm=bravo.gif] aBd [sm=smiley36.gif]
Nudzejma to je BubaDaru prevario filing, mene ce tek u subotu mozda [sm=smiley36.gif]
Mahanje svima [sm=bravo.gif]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 11:50:28)

Jutro,

Vrtni patuljak, hvala na odgovoru. Ti si jedina koja mi je odgovorila, a kad ti je prpa puno znači. Jos jednom hvala puno.[sm=smiley1.gif]

Winky Sa, meni je doktorica rekla da smijem spavati na leđima. Mislim ne konstantno ali nije strasno ni ako se malo u toku noći okreneš na leđa. I mene ubi spavanje na boku jer sam navikla spavati potrbuske pa jako loše spavam od kad sam trudna, al izdržao je mali Mujo i gore i to ćemo ABd. Drago mi je sto si i ti na spisku [sm=bravo.gif].




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 14:29:31)

Ema da budem iskrena ja nisam ni vidjela tvoje pitanje. Ja ne osjetim isto svaki dan. Kad sam nervozna, pod nekim stresom i sl.skoro da ga i ne cujem nikako. Onda se prepadnem da je i njemu lose zbog mene, pa se jos vise unervozim. Popijem Apaurin, ali slabo to meni pomaze. Ali kad se opustim i smirim, odma' se i moj paša javi [sm=smiley1.gif]




BubaDara -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 15:42:17)

Javljanje i od nas dvije [sm=smiley36.gif]
Prvo da vam se svima zahvalim na riječima podrške, stvarno puno znači [sm=smiley1.gif]
Nakon svega mogu reći hvala Allahu dž.š. pa je sve dobro ipak, i da nijedna od vas ne doživi tu neugodnost!
Ema08 doktorica mi je rekla da sebi kupim pojas u apoteci na čičak, za trudnice, ali dobila od druge doktorice neki elastični nije na čičak pa evo me se danas upakovala u to, nije baš ugodno, nekako se osjećam baš stegnuto i kao da patim bebu ali šta ću, valjda je tako bolje [sm=zmeden.gif]
Brine me to što je danas skroz slabo osjetim i kad sam je osjetila, to je bilo baš u dnu stomaka opet, kao da gura taj pojas... nadam se da će se pomaći to sve gore pa da ne nosim ovo više, baš me muči [sm=smiley13.gif] Ima li iko iskustva da je to nosio samo kratko ili mi je to sad do kraja nositi[sm=zmeden.gif]
Prethodnih dana sam je osjećala svaki dan a sad skroz rijetko, pa eto s obzirom da se to dešava mnogim valjda je i kod nas normalno [sm=smiley36.gif]
vrtni patuljak mi se odlučili na ime Džana aBd [sm=smiley1.gif]
winky_sa i ja se trudim da spavam na lijevom boku ali kad se nekad drugačije probudim, samo se opet okrenem lijevo i nastavim [sm=smiley36.gif] Ne opterećuj se previše s tim [sm=smiley1.gif]
nudzejma kod mame je najljepše hehehe samo uživaj [sm=smiley1.gif]
I da, reče ti tačkica da je mene ustvari osjećaj prevario a za nju ćemo tek da vidimo [sm=smiley1.gif]
mala_sa uživaj sa svojima i profitiraj što više hehehe [sm=bravo.gif]
blossom kod tebe muž baš proslavio radno praznik rada [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif] što si bona takva, gora od ovih privatnika [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
A čime mažeš stomak? Meni preporučili HIPP sensitive ulje za mame pa za sad s tim, ne znam kasnije šta bi mogli ako krenu strije, za sad još nema ali smo mali još [sm=zmeden.gif]
Hvala ti, i meni je baš drago da se možemo sređivati, uhhh kad mama obuče štramplice, haljinicu i trakicu na glavu stavi, ima da se svi momci okreću za njom [sm=jezicek.gif][sm=zz_wub.gif]
tačkice ljibim i tebe tako veselu do ponoći [sm=zz_inlove.gif] Paša će biti moj zetina ako Bog da [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 18:13:52)

Nema veze Tackice, nego ja zabrinuta pa sve se nadam i očekujem da mi neko kaze da je to normalno, a niko ništa. Uglavnom je danas bolje pa i ja odmah bolja. Ljubim tebe i pasu.
BubaDaro, ja se mažem bademovim uljem na preporuku prijateljice i prezadovoljna. Mada kažu da je super i neko welleda ulje koje se kupi u apoteci. 😘 i tebi i tvojoj sultaniji.




dinaina -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 18:53:50)

Draga Blossom, svaki dan se nadam ovom svom pasi, al nece on izgleda dok sunce ne grane;) Ma samo nek su nam zivi i zdravi, a najbolje im je u pupi;), Kako si ti?I tebi se primice termin, mozete vas dvoje nas i prestici:)

BubaDara i ja sam nisko nosila i prvu bebu, a evo i drugu. Imam taj pojas sa cickom i bio mi je od velike pomoci. Nije me stezao, namjestis ga koliko ti treba, kad steze malo opustis. Nisam ga nosila 0-24 casa, vec kad osjetim tezinu bebe, a to je obicno ako se puno krecem. Recimo kad idem do carsije, u setnju ili ako imam puno obaveza po kuci, ali mi je uvijek pri ruci.

Ostale trudnice, kako deverate sa ovim vremenom? Lijep pozdrav svima i pusica od nas




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 20:23:16)

Da se i ja malo javim..bila sam u obavezama pa nisam stizala..
moj princ se javio prvi put 28.aprila,bili su to neki mjehurici..a sada je to neko lagano lupkanje..valjd je to-to,nadam se da ne umisljam..Od jutros me boli stomak po dnu,bas nekako nehgodno,neka tupa bola..da li bi smjela popiti solju domace nane,da me malo zgrije..grlim vas sve




svamojadjeca -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (3.5.2016 22:36:03)

pozdrav zenice u 11 sam sedmici imam jedno pitanje,ako se kojoj to desavalo,u toku dana me uhvati grc u donjem djelu stomaka i za 5 10 sek prestane,moja dr na godisnjem do 11.5 pa reko da vidim dali se kome desavalo to i dali se moram brinuti




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>