RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


amiyca -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.4.2012 21:34:52)

Katarina, zao mi je zbgo spontanog... Obicno ljekari preporucuju nekoliko ciklusa pauze, ali znam mnogo slucajeva gdje zene nisu pazile ni tih par ciklusa i brzo su ostale u drugom stanju... Jedino ako je bila kiretaza ili kasnija trudnoca, po mom misljenju, treba sacekati...




Katarina3 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (3.4.2012 17:11:39)


IZVORNA PORUKA: amiyca

Katarina, zao mi je zbgo spontanog... Obicno ljekari preporucuju nekoliko ciklusa pauze, ali znam mnogo slucajeva gdje zene nisu pazile ni tih par ciklusa i brzo su ostale u drugom stanju... Jedino ako je bila kiretaza ili kasnija trudnoca, po mom misljenju, treba sacekati...

Ne meni je samo sve otislo i bila je mala trudnoca oko 5 sedmica, evo proslo je 8 dana nekrvarim vise ali ide mi neki jaki smedj sekret nadam se da je to zadnje sto izlazi msm da je kraj svega toga,prvi dani krvarenja su bili haoticni jaki bolovi i ugrusci,doktor nam je rekao da nemamo sta cekati,samo me zanima mozda je glupo pitanje ali interesuje me da li sada svoju mesecnicu racunam od prije 8 dana kad sam prokrvarila tj imala spontani jel od tada ? molim vas da mi odg i izvinite ako sam dosadna pozic za sve vas hvala vam na podrsci




Tinak29 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (4.4.2012 12:19:21)


IZVORNA PORUKA: Katarina3


IZVORNA PORUKA: amiyca

Katarina, zao mi je zbgo spontanog... Obicno ljekari preporucuju nekoliko ciklusa pauze, ali znam mnogo slucajeva gdje zene nisu pazile ni tih par ciklusa i brzo su ostale u drugom stanju... Jedino ako je bila kiretaza ili kasnija trudnoca, po mom misljenju, treba sacekati...

Ne meni je samo sve otislo i bila je mala trudnoca oko 5 sedmica, evo proslo je 8 dana nekrvarim vise ali ide mi neki jaki smedj sekret nadam se da je to zadnje sto izlazi msm da je kraj svega toga,prvi dani krvarenja su bili haoticni jaki bolovi i ugrusci,doktor nam je rekao da nemamo sta cekati,samo me zanima mozda je glupo pitanje ali interesuje me da li sada svoju mesecnicu racunam od prije 8 dana kad sam prokrvarila tj imala spontani jel od tada ? molim vas da mi odg i izvinite ako sam dosadna pozic za sve vas hvala vam na podrsci


Katarina, zao mi je...ja sam također imala jucer spontani, krenulo samo od sebe, popraceno jacim bolovima ( kao srednji trudovi otprilike )...kada sam skuzila da je gotovo, popila sam ketonal i bilo je bolje. Ja sam jucer iskrvarila, isto manji ugrusci, par puta, odnosno svaki posjet wc-u. Danas ( 2. dan ), curi mi kao recimo 2-3 dan menge. Bila trudna 6+3tj. Nadam se da ce sve otici samo od sebe.
Zanima me koliko dana si ti krvarila i koliko jako?




Katarina3 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (4.4.2012 12:26:06)

Krvarila sam jedno 6 dana a prva tri su bila najgora i najbolnija,sada nema nista vise a 9 dan mi je od toga a bojim se skinut ulozak ,ja i muzic cemo krenuti opet u akciju od sledece sedmice jer mi je doktor rekao da nema potrebe da cekam uopste zato sto je sve normalnim putem otislo i zao mi je i zbog tebe mnogo ali bice bolje imacemo i mi svoje bebice ubrzo sigurno veliku zagrlaj ;)




chuci -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (4.4.2012 12:27:11)

msilim da bi se trebale premjestiti na neku drugu temu o tome, čisto da ne strašite buduće posjetioce ove teme koji su u strahu od problema ne viđenja ploda na uzv o čemu je tema




Tinak29 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (4.4.2012 12:34:50)


IZVORNA PORUKA: chuci

msilim da bi se trebale premjestiti na neku drugu temu o tome, čisto da ne strašite buduće posjetioce ove teme koji su u strahu od problema ne viđenja ploda na uzv o čemu je tema

Moj plod se vidjeo i bio 3,6mm, ali se prestao razvijati...i samo sam htjela pitati Katarinu s obzirom da je prosla sto je! Ne zelim nikoga strasiti, sve je individualno, ali svejedno se selim na drugu temu. Vama svima sretno i ne brinite se bez razloga...sve u svoje vrijeme!




chuci -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (4.4.2012 12:36:34)

tinak nisam mislila ništa loše ali postavi se u kožu neke žene koja ovdje dođe po utjehu s nadom da će sve biti u redu, kao što ste i vi došle




Tinak29 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (4.4.2012 12:42:17)

Np. Nisam zaista nikoga mislila prestrasiti, kao sto rekoh sve je individualno!
Pa evo da se vratim iskljucivo na ovu temu koja je tu otvorena. Moja situacija je kronoloski ovakva.
- 4+4 tj- gestacijska
-5+4- gestacijska+žumanjcana
-6+0- gestacijska+žumanjcana+mali plod
S tim da je sve rađeno kod privatnika sa full mrak uzv aparatom




sinisatanja -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:19:56)

pzdrav....ja sam nova ovdje,a treba mi velika pomoc. radila sam vantjelesnu oplodnju,20.septembra mi je oplodjena jajna celija. betu sam radila 17 dan od toga ipokazala je trudnocu. po tome je juce bilo 6 nedelja trudnoce ali su me zakazali za kiretazu u ponedeljak. kao da se ne vidi plod samo g.kesa. jos je veci problem sto mi oni racunaju trudnocu kao prirodnim putem pa sam ponjihovm trudna 8 nedelja i 2 dana. ja ne vidim razlog tome kad se kod vantjelesne moze znati tacan datum zaceca. pomozite mi molim vas,ne znam sta da radim. po vasim iskustvima ovdje vidim da se desava da se plod ne vidi u 6 nedelji ali stvarno ne nam sta da radim.




Full Moon -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:24:55)

sinisatanja, pa u svakom slucaju najbolje da trazis jos necije misljenje, ipak si prevelik trud ulozila da se tek na osnovu jednog misljenja odlucis na kiretazu, ne znam u kojem si gradu, ali nadji neku ordinaciju sa 4UZV aparatom, mora biti precizniji od ostalih, i sretnoooooooooo




malena27 RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:30:41)

sinisatanja, ponovi nalaz bete i javi se drugom ginekologu da uradis uzv.
ja licno ne bih otisla na kiretazu, dok ne provjerim kod drugog/drugih ginekologa i ponovim betu bar jos 2 puta da vidim da li se dupla... i sama sam prosla kroz 2 postupka vantjelesne oplodnje, znam koliko je to zeljno iscekivana trudnoca i koliko ti je sada tesko...
kolika je beta bila kad si je radila i kojeg tacno datuma?




Skvo RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:34:20)

Nalaz bete obavezno.




sinisatanja -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:35:29)

beta je radjena 10.10. i bila je 163,31. otici cu u ponedeljak opet da je uradim pa cu vidjeti. rekli su mida prestanem da trosim utrogestan da o ode samo,pa posto si i ti bila na vantjelesnoj sta mislis da li trebam.




Skvo RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:35:52)

I da ni meni se druga trudnoca nije vidjela...samo gestacijska bez zumanjcane i ploda.




sinisatanja -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:42:37)

u ponedeljak beta sigurno. jos jedan veiki problem sto oni ne racunaju moje nedelje kao ja,skroz sam zbunjena. meni je bilo logicno da se racuna od dana kad su j.celije oplodjene a oni racunaju dvije sedmice vise. kad je pitam zasto ona mi kaze tako se racuna i to je to. uspjela sam nakon 9 godina i sad stvarno ne znam sta da radim




malena27 RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:43:05)

ne bih ja prekidala utrogestan dok ne ponovim betu...kad ponovis znaces sta dalje, ako bude preko 3000 trebao bi se vidjeti plod...
kod VTO kao i kod prirodnih trudnoca postoji mogucnost da se plod ne razvije.... nadam se da to nije kod tebe slucaj! sretno!
i nema veze datum oplodnje sa racunanjem starosti trudnoce, dr.i racunaju da su oplodili jajnu stanicu kao da je bila ovulacija u prirodnoj trudnoci...




animagical -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:46:50)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I da ni meni se druga trudnoca nije vidjela...samo gestacijska bez zumanjcane i ploda.

ni meni obicnim uzv..tek na 3d dr je vidio zumanjcanu i odjek ploda[sm=smiley1.gif] eh sad, drugo je ako uprate da gestacijska raste, a prazna... to je onda missed, ali i za njega treba sacekati, pa vidjeti je li sigurno




Skvo RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:49:19)

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I da ni meni se druga trudnoca nije vidjela...samo gestacijska bez zumanjcane i ploda.

ni meni obicnim uzv..tek na 3d dr je vidio zumanjcanu i odjek ploda[sm=smiley1.gif] eh sad, drugo je ako uprate da gestacijska raste, a prazna... to je onda missed, ali i za njega treba sacekati, pa vidjeti je li sigurno


Meni je radio 3d, pa se nije vidjelo..uglavnom poslao me je kuci, i rekao iduce sedmice ili ce se vidjeti ili kiretaza.




sinisatanja -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:52:29)

a u kojoj nedelji je to bilo? meni su radili obicni vaginalni ultra zvuk




Skvo RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 11:53:37)

IZVORNA PORUKA: sinisatanja

a u kojoj nedelji je to bilo? meni su radili obicni vaginalni ultra zvuk

6 sedmica i 2 dana,
poredjenja radi, 6-1 sa prvom trudnocom se vidjelo..tako da sam bas bila panicna.




sinisatanja -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2012 12:00:32)

poslusala sam te i sad stavila utrogestan. ali ako oni tako racunaju onda je moja trudnoca veca od 6 nedelja i jos su mi manje sanse da bude u redu. u svakom slucaju hvala puno na savjetima i objasnjenjima




malamrva -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (1.12.2012 17:17:54)

Pozdrav svima. Bila sam na UZ sa 6 sednica i vidio se samo gestacioni mjesak i nista drugo narucila me opet za 15 dana. Ovo mi je drga trudnoca pa neznam sta da mislim posto se u prvoj trudnoci srce culo sa 6+1 jedan dan posle ovog UZ neznam stvarno sta da mislim da odem ranije kod privatnika ili da sacekam




demented -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (1.12.2012 17:25:08)


IZVORNA PORUKA: malamrva

Pozdrav svima. Bila sam na UZ sa 6 sednica i vidio se samo gestacioni mjesak i nista drugo narucila me opet za 15 dana. Ovo mi je drga trudnoca pa neznam sta da mislim posto se u prvoj trudnoci srce culo sa 6+1 jedan dan posle ovog UZ neznam stvarno sta da mislim da odem ranije kod privatnika ili da sacekam

ja sam isto bila na uzv sa 7 sedmica i vidio se samo gestacioni mjesak a nije se culo srce i isto sam bila zabrinuta kao ti. Poslije se ustanovilo da je trudnoca manja za 2 sedmice i od tog uzv se vodilo tako. ne sekiraj se i sacekaj drugi uzv, sigurna sam da ce biti sve ok




malena27 RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (25.2.2013 11:02:22)


IZVORNA PORUKA: sanjalucija

Drage moje,trebam pomoć..savjet,bilo što... Nakon 2 izgubljene trudnoće opet sam zatrudnila.. test je pokazao plus,sada je 5 tjedan i 2,3 dana,međutim radila sam ultrazvuk i nalazu mi je bio gestacijska vreće bez embrionalnog odjeka :(( Molim Vas ako je tko isto doživio recite mi.. Je li može biti samo prerano?? Od nekakvih simptoma imam samo malo osjetljive i natečene grudi,natečen trbuh,učestalo mokrenej(iako sam i prehlađena) i stalno sam gladna (iako može biti od stresa).. Skoro sam sama u svemu ovome,nemam se s kime posavjetovati a drugi pregled mi je tek 28.02. poluditi ću do tada...pomozite!!!



IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

sanjalucija, ne sekiraj se, mila. Mala je trudnoća zato se ne čuje. Ja sam, također imala takvu situaciju



IZVORNA PORUKA: jasmin
Ajde,imam jednu curu koja je u 5 tjednu imala samo gestacijsku vreću [sm=smiley31.gif].
Čestitam na trudnoći i želim da sve prođe u najboljem redu...i da se družimo na temi bebe [sm=smiley1.gif].




IZVORNA PORUKA: klemzi

Imala sam istu situaciju, dr mi rekao da dođem za sedam dana na kontrolu i kad sam došla sve bilo ok...to nije ništa neuobičajeno, sigurno ovulacija bila malo kasnije, pa samim tim i oplodnja se desila kasnije u odnosu na datum zadnje menstruacije...uživaj, no sikiriki i sretno [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]



IZVORNA PORUKA: mala_sa

Sanjalucija ja sam na prvi pregled otisla sa 5 sedmica i jedan dan; takodjer se vidjela samo gestacijska vrecica. Doktor mi je objasnio da se embrion moze nazirati tek u 6oj sedmici, a sa 7 sedmica se cuju otkucaji srca. Zato ne sikiraj se bezveze, i misli o lijepom [sm=smiley1.gif].
Meni je takodjer ovulacija kasnila tacno jednu sedmicu, i plod zaista odgovara mjerama manjim za jednu sedmicu, nego po ciklusu.



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma problem je što se ode jako rano na prvu kontrolu, bezveze se žena istraumira
kod mene je i zavaljena maternica pa me morao vaginalno tada pregledati da bi čuli srce bebino
kasnije se materica ispravljala, kako je trudnoća rasla i pregled je bio uz preko stomaka

i meni je prvi put rekao da dodjem za 7-8 dana jer vidi samo gesta.vrećicu







sanjalucija -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (28.2.2013 15:03:12)

Samo da vam svima javim da naše malo srce kuca :))))) [sm=bravo.gif] Hvala vam na podršci,držim fige svima koji imaju sličnu situaciju i molim se za ovo moje malo čudo :))) Ljubim :))))




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>