RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


mala_sa -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (4.4.2013 14:24:14)

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Nije valjda da se nisi sexala od 12 do 17 marta. user posted image user posted image



hahahah ma ne, sexali smo se i poslije nego je 12/03 ejakulirao u mene
eh baš sam slikovita [sm=smiley9.gif]

[quote]itah negdje da spermici za zenskim hromozomima prezive ova 72 sata do oplodnje, dok muski ne. Pa bas da vidimouser posted image Ja sam ionako planirala da isprobam ovaj recept za djevojcicuuser posted image






Aaaaa pa ovo nisam znala, bas cu da se uvjerim na iducem uz aBd [sm=smiley36.gif]; javim vam jel tacna info [sm=smiley1.gif]




lakonoga -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (4.9.2013 15:21:59)

Drage cure, ja sam nova na forumu, pratim vas već neko vrijeme....
Bila sam jučer na UZ, negdje sam oko petog tjedna, ne može reći da se vidi plod. Vidi se jedna velika točka,a malo dalje od te točke ( koja bi trebala biti plod ), vidi se još jedna manja točkica...pa me je ginekologica pitala dali sam imala u obitelji blizance ( što nisam ), ostala sam šokirana, jer se nisam nadala da bi mogla imati blizance...ginekologica je rekla da to ništa ne mora značiti, da može biti bilo šta, ili nekakva nakupina ili ( Još je neki izraz upotrijebila , ne mogu se sjetit )
Jel netko imao slično iskustvo ?? Kako to ide sa blizancima ? Dali te točke su zbilja udaljene jedna od druge tako, ili moraju biti spojene?!




una85 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (8.12.2013 10:48:43)

Curke ja sam bila u petak na redovnoj kontroli kod svoh ginekologa. Da ne isem ponovo, ukratko. Prije 5,5 mjeseci sam imala spontani u 29. sedmici, beba rodena mrtva. Sada sam isla na redovne kontrolu, jer zelimo od NG ponovo raditi na bebeici. Medutim dr mi je na UZ vidio mali kruzic od 4mm i kaze da je moguca trudnoca. Ima li koja iskustva? Mengu trebam dobiti za 10 dana, a u utorak radim hCg.... bas sam nestpljiva [sm=zmeden.gif]




Vanne -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (8.12.2013 11:23:19)

Una nisam imala takvo iskustvo...zao mi je zbog izgubljene bebice...
Javila sam se samo da te podrzim i da ti kazem da ti drzim fige da je trudnoca u pitanju...
Javi nam se s lijepim vijestima [sm=bravo.gif]




una85 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (8.12.2013 11:46:52)

i ja se nadam da je trudnoca...poludit cu do utorka [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=smiley1.gif]




Vanne -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (8.12.2013 12:15:16)


IZVORNA PORUKA: una85

i ja se nadam da je trudnoca...poludit cu do utorka [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=smiley1.gif]


A jesi li radila test na trudnocu? Ako ti je vidljiv gestacijski onda bi beta trebala biti dovoljno visoka da je test moze registrovati....




una85 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (8.12.2013 12:20:16)

nisam radila test. Iskreno ni na kraj pameti mi nije bila trudnoca, planirali smo tek poslije NG. U utroak idem raditi betu, sutra ne mogu zbog posla. [sm=smiley1.gif]




una85 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (8.12.2013 12:20:57)

Doktor je rekao da misli da je gestacijska vrecica, nije bio 100% siguran.




Soraya90 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (16.12.2013 12:06:58)

Drage moe, nadam se da i meni neko moze pomoci....Prosle godine u maju sam imala spontani-dijagnoza missed ab. Počela sam krvaariti pomalo, da bi prestalo, ali je doktor na UZV-u rekao da u maternici ima puno krvi i da se plod ne razvija.

Prosle sedmice, nakon sto sam testom potvrdila trudnocu, pojavio se smeđi iscjedak..uplašena sam otisla do doktora koji je rekao dqa vidi mijesak, ali da je trudnoca jos mala....dao mi je tablete za ucvrscivanje ploda i folnu....danas sam ustala i one nadutosti u stomaku je nestalo,,,i vise mi nije tesko ustati kao prije...pretpostavljam da to znaci da je otislo...




Merylin -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (16.12.2013 12:10:42)

Ne mora značiti. Ja sam imala smeđi iscjedak do 12 sedmice i sve je dobro prošlo. Ako nemaš bolova i ako ne krvariš nemoj donositi preuranjene zaključke. Kad opet ideš doktoru?




shej -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (16.12.2013 13:09:00)

Ne mora znaciti draga, kada opet ides kod doktora? Miruj i nastavi piti terapiju, a mozes otici i izvaditi betu da vidis da li se pravilno dupla, da budes mirna.. U svakom slucaju sretno i vjerujem da ce sve biti uredu [sm=smiley1.gif]




Soraya90 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (16.12.2013 13:37:19)

Hvala Vam...rekao i je da dodjem za 10 dana, znaci to je u ponedeljak,...Ovo je mali gradic, tako da imaju svega dva ginekologa (od toga jedan je nepouzdan)...krvi nema,ali me grudi manje bole.....sve se bojim da nece biti blighted ovulum...Haman cu iskusiti sve moguce vrste spontanih...bas sam se nasikirala..




Isha -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (16.12.2013 13:59:19)


IZVORNA PORUKA: Soraya90

Prosle sedmice, nakon sto sam testom potvrdila trudnocu, pojavio se smeđi iscjedak..uplašena sam otisla do doktora koji je rekao dqa vidi mijesak, ali da je trudnoca jos mala....dao mi je tablete za ucvrscivanje ploda i folnu....danas sam ustala i one nadutosti u stomaku je nestalo,,,i vise mi nije tesko ustati kao prije...pretpostavljam da to znaci da je otislo...


Nemoj da brineš draga, dr ti je dao sve što treba za očuvanje trudnoće, a tvoje je da uzimaš lijekove i opustiš se. Što se tiče tih simptoma koji se jave pa iščeznu - normalno je, jer se meni dešavalo u ovoj T, a evo hB sve je u redu, a isto sam imala missed ab. prije skoro godinu dana.




Soraya90 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (16.12.2013 14:12:20)


IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: Soraya90

Prosle sedmice, nakon sto sam testom potvrdila trudnocu, pojavio se smeđi iscjedak..uplašena sam otisla do doktora koji je rekao dqa vidi mijesak, ali da je trudnoca jos mala....dao mi je tablete za ucvrscivanje ploda i folnu....danas sam ustala i one nadutosti u stomaku je nestalo,,,i vise mi nije tesko ustati kao prije...pretpostavljam da to znaci da je otislo...


Nemoj da brineš draga, dr ti je dao sve što treba za očuvanje trudnoće, a tvoje je da uzimaš lijekove i opustiš se. Što se tiče tih simptoma koji se jave pa iščeznu - normalno je, jer se meni dešavalo u ovoj T, a evo hB sve je u redu, a isto sam imala missed ab. prije skoro godinu dana.




Hvala draga, vjeruj da mi znace vasi savjeti...bude mi bar malo lakse, s obzirom da moram da ocekam jos 7 dana do kontrole....Puno hvala...




Merylin -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (16.12.2013 14:23:14)

Miruj malo više i prati situaciju. Ja sam pipkala grudi svako malo kao dokaz da je sa bebom sve ok sve dok bebu nisam prvi put osjetila. Od tada osluškujem bebine pokrete i paničim ako je malo manje aktivna... Trudnice uvijek brinu, najčešće bez potrebe.
Ako nema bolova, ne krvariš i uredno uzimaš terapiju biće sve aBd ok.
Sretno[sm=bravo.gif]




ljiljo -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (16.12.2013 16:25:58)

Ja bih otisla da vadim betu, to je najsigurnije da znas da ti je sve u redu, ako se dupla onda je ok a ako beta opada znaci da se gubi trudnoca




Soraya90 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.12.2013 11:06:21)

Sacekacu jos malo...Javim Vam..




veeseelaa -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.12.2013 11:10:22)

.pretpostavljam da to znaci da je otislo...


šta je bona otišlo??? plod???

ne razumijem te
da je išta "otišlo" krvarila bi, imala bolove i sl
sve će biti u redu, i meni se u zadnje dvije trudnoće na prvim pregledima vidio samo mješak a nakon desetak dana kontrola je pokazala da je plod smješten gdje treba

sretno i javi se





veeseelaa -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.12.2013 11:11:21)

IZVORNA PORUKA: mala_sa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Nije valjda da se nisi sexala od 12 do 17 marta. user posted image user posted image



hahahah ma ne, sexali smo se i poslije nego je 12/03 ejakulirao u mene
eh baš sam slikovita [sm=smiley9.gif]

[quote]itah negdje da spermici za zenskim hromozomima prezive ova 72 sata do oplodnje, dok muski ne. Pa bas da vidimouser posted image Ja sam ionako planirala da isprobam ovaj recept za djevojcicuuser posted image

Aaaaa pa ovo nisam znala, bas cu da se uvjerim na iducem uz aBd [sm=smiley36.gif]; javim vam jel tacna info [sm=smiley1.gif]








eto kod mene je tačna, rodila sam curetak




Soraya90 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.12.2013 12:05:11)

Hvala vesela....U prvoj trudnoci, nisam imla nikakvih bolova i ukazala se krv, doktor mi je rekao da dodjem kroz 2 dana...Kada sam dosla( a krv nije puno tekla, tek poneki obris na vesu) rekao mi je da se plod ne razvija i da mi je materica puna krvi....Tako da kod mene bolovi bas ne pokazuju puno...Javim vam sve, abd.




Lala87 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (10.1.2014 14:38:11)

Cao drage zenice,

jutros sam radila test, i brzinski je pokazao[sm=rozacrtici.gif],
i ja odmah odem na pregled....na ultrazvuku jos ne moze nista kako treba da vidi, ali je se maternica zadebljala, sto je valjda dobro...
Radila sam betu, pa cu sutra tacno da znam.
Inace, ovulaciju sam imala negdje izmedju 23.i 25. 12., radila sam zadnju folikulometriju 25.12., i tad je vec pukao folikul...
Pa, mozete li mi reci svoja isustva kad je se plod vidio na UZ.
Trudim se da budem opustena, ali nije bas lako..




Merylin -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (10.1.2014 14:57:22)

Kod mene se gestacijska vrećica vidjela fino oko 6 sedmice, početkom, a plod tek u sedmoj sedmici[sm=smiley1.gif] tako da, bez brige[sm=smiley1.gif]
Čestitam na[sm=rozacrtici.gif] želim ti predivnih 9 mjeseci[sm=bravo.gif]




dandi84 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (11.1.2014 13:13:37)

Ja u ponedeljak idem na drugi UZV...Na prvi UZV sam isla kad sam bila 4+2 tj odmah kad sam ugledala [sm=rozacrtici.gif]...Tada se nije nista vidjelo samo zadebljan endometrij koji je upućivao na trudnoću...Morala sam tako rano ići zbog prethodnog spontanog i zato sto sam odmah otisla na bolovanje...U ponedeljak cu biti 6+4 i mislim da ce se samo vidjeti gestacijsska vrećica, ne vjerujem da ce mi moci reci nesto posebno...Inače pomjerila bih i taj drugi UZV za kasnije al moram produžiti bolovanje a bez nalaza ginekologa ne mogu...Tako da držite mi fige...Pomalo me i strah sta ce mi reći i hoće li sve biti ok za ovu nedelju...[sm=smiley1.gif]




Lala87 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (11.1.2014 16:51:56)

Danas sam opet bila na ultrazvuku, i vidi se vise nego jucer, moja tacica napreduje :), u ponedeljak mi je rekao da opet dodjem, i da sve aBd tacno vidimo...
Radila sam i betu, ona je 630, kaze da sve napreduje kako treba...
Nadamo se da ce tako i ostati.
Sretno svima koji cekaju kao i ja :)




sejdinovic -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (30.1.2014 21:27:47)

Drage moje nova sam na forumu,naravno mlada trudnica prva trudnoca! Menza mi je bila 26.decembra tako da sam odprilike u 5 tjednu trudnoce, narucena za prvi uz TVS 5.2. Dok je rekla da bi se trebao vidjet plod.. Nezz ata vi mislite o tome?Jucer sam bila kod nje radi smedzkastog iscjedka koji mi se pojavio prekjucer tokom hodanja i nakon njenog pregleda..eh jucer kad me pregledala kaze da iz rodnice nije krv medjutim opet poslje njenog pregleda pojavio se iscjedak i kapljca krvi...prelezala sam danas cjeli dan i nema iscjedka..sad nisam sigurna dal je zbog njenog pregleda, il nisko nosim nezz kad se to moze znati ali me strah pa sta vii mislite o tom? Unapriijed hvala! <3
[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>