RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


vila_7 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (8.9.2014 10:01:33)


IZVORNA PORUKA: morenaa

Andy hvala[sm=smiley31.gif]penelope tvoja prica me jako ohrabrila, mislit cu pozitivno i nadat se najboljem [sm=smiley31.gif]



Ima li sta novo?




Full Moon -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (8.9.2014 13:43:29)


IZVORNA PORUKA: vila_7


IZVORNA PORUKA: morenaa

Andy hvala[sm=smiley31.gif]penelope tvoja prica me jako ohrabrila, mislit cu pozitivno i nadat se najboljem [sm=smiley31.gif]



Ima li sta novo?


morenaa, zelim ti puno srece, da sve bude u najboljem redu[sm=smiley31.gif]
Vilo, sta se ti motas, da i ti nisi treci krug krenula ;)




morenaa -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (11.9.2014 12:52:11)

Kod mene nakon svih ovih stresnih dana lijepe vijesti[sm=sloncek.gif] tek sad s punih 9 tjedana po Zm. potvrdjeno da je sve ok, srce kuca ko ludo[sm=smiley1.gif]
plod je po uzv manji za 2 tjedna al svakako sam sigurna da je bila jako kasno ovulacija..
vilo i full moon bas bi bilo lijepo da mi se pridruzite[sm=smiley31.gif][sm=smiley2.gif][sm=smiley31.gif]




Penelope82 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (11.9.2014 13:03:43)

IZVORNA PORUKA: morenaa

Kod mene nakon svih ovih stresnih dana lijepe vijesti[sm=sloncek.gif] tek sad s punih 9 tjedana po Zm. potvrdjeno da je sve ok, srce kuca ko ludo[sm=smiley1.gif]
plod je po uzv manji za 2 tjedna al svakako sam sigurna da je bila jako kasno ovulacija..
vilo i full moon bas bi bilo lijepo da mi se pridruzite[sm=smiley31.gif] [sm=smiley2.gif] [sm=smiley31.gif]

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] Kako sam sretnaaaaa zbog tebe [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] Svaki dan po par puta uletim na ovu temu da vidim ima li kakvih novosti...Ne znam ni ko si,a tako sam sretna da bih te sad izgrlila [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image],jer znam tacno kako se osjecas [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Ako si blizu Zenice,navrati da te izgrlim [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Zelim ti skolsku trudnocu i da uzivas u svakoj sekundi sa srculencem koje kuca ispod tvog [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




morenaa -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (11.9.2014 13:20:23)

Penelope uzvracam virtualni zagrljaj,daleko sam od Zenice[sm=smiley36.gif] hvala ti draga na podrsci i lijepim rijecima[sm=smiley31.gif] [sm=smiley31.gif]




Full Moon -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (11.9.2014 17:16:29)


IZVORNA PORUKA: morenaa

Kod mene nakon svih ovih stresnih dana lijepe vijesti[sm=sloncek.gif] tek sad s punih 9 tjedana po Zm. potvrdjeno da je sve ok, srce kuca ko ludo[sm=smiley1.gif]
plod je po uzv manji za 2 tjedna al svakako sam sigurna da je bila jako kasno ovulacija..
vilo i full moon bas bi bilo lijepo da mi se pridruzite[sm=smiley31.gif][sm=smiley2.gif][sm=smiley31.gif]


Sad ce vila[sm=smiley36.gif], a ja cu vam biti moralna podska[sm=smiley1.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (11.9.2014 17:34:04)


IZVORNA PORUKA: morenaa

Kod mene nakon svih ovih stresnih dana lijepe vijesti[sm=sloncek.gif] tek sad s punih 9 tjedana po Zm. potvrdjeno da je sve ok, srce kuca ko ludo[sm=smiley1.gif]
plod je po uzv manji za 2 tjedna al svakako sam sigurna da je bila jako kasno ovulacija..
vilo i full moon bas bi bilo lijepo da mi se pridruzite[sm=smiley31.gif][sm=smiley2.gif][sm=smiley31.gif]



Bravo i mislila sam da je tako da je O kasnila isto ko i kod mene samo kod nas je 1 nedelja manje [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




vila_7 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (12.9.2014 14:58:24)


IZVORNA PORUKA: Full Moon


IZVORNA PORUKA: vila_7


IZVORNA PORUKA: morenaa

Andy hvala[sm=smiley31.gif]penelope tvoja prica me jako ohrabrila, mislit cu pozitivno i nadat se najboljem [sm=smiley31.gif]



Ima li sta novo?


morenaa, zelim ti puno srece, da sve bude u najboljem redu[sm=smiley31.gif]
Vilo, sta se ti motas, da i ti nisi treci krug krenula ;)




ma nisam jos , al pocela sam se ovako i prosli put vrzmati [sm=smiley36.gif]

morena ... bas mi je drago da je sve OK, sad uzivaj [sm=smiley1.gif]




Amra 25 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (5.10.2014 8:39:55)

drage moje da se i sa vama posavjetujem [sm=smiley1.gif]
radila sam test prvi dan kasnjenja [sm=hudicek1.gif] i bio je pozitivan posto mi je prva trudnoca ja neiskusna odma odem doktoru i kaze mi nista se jos ne vidi jer je rano bilo tek 4 sedmice [sm=smiley1.gif] e sad me zanima kad ste vi isle na uzv, ja sam mislila krajem sledece sedmice da odem ponovo, tad ce po mojoj racunici biti 6+3 dal je rano il da jos cekam [sm=zmeden.gif]
inace imam skoro svaki dan bolove kao da cu dobit uglavnom u toku noci me zaboli i evo zadnja dva dana ponekad mi se pojavi smedjkast isjedak pa me i to brine [sm=smiley13.gif]




marinčii -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (5.10.2014 9:40:24)

Amra ja sam u ovoj trudnoci otisla sa 6+2 i vidio se plod i culi se otkucaji srca,tako da mislim da tek kad kasni 2 tjedna menezes onda je najpametnije da se ode na prvi pregled.E sad ti posto imas iscjedak mozda ne bi bilo lose da odma odes jer ce ti vjerovatno ukljucciti neku terapiju da se plod ucvrsti.Sretno i da sve bude kako treba.




Amra 25 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (5.10.2014 9:49:44)

hvala puno [sm=smiley1.gif] muz me nagovara da odem odmah sutra jer se brine zbog bolova ni njemu nedam da spava kako treba [sm=smiley36.gif] a ja se sve bojim da je rano da se jos nista nece vidjet [sm=smiley13.gif] al svejedno ako mi se nastavi iscjedak danas i sutra onda cu sigurno otic [sm=smiley1.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (5.10.2014 13:29:57)


IZVORNA PORUKA: Amra 25

hvala puno [sm=smiley1.gif] muz me nagovara da odem odmah sutra jer se brine zbog bolova ni njemu nedam da spava kako treba [sm=smiley36.gif] a ja se sve bojim da je rano da se jos nista nece vidjet [sm=smiley13.gif] al svejedno ako mi se nastavi iscjedak danas i sutra onda cu sigurno otic [sm=smiley1.gif]



Draga mene su bolovi pratili do 17 sedmice a i sada me nekada zaboli tako da se ne sekiras, posto imas smedji iscjedak javi se doktoru on ce ti prepisat dabroston da se plod ucvrsti i nista se nebrini bit ce sve ok, samo se opusti [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




becolino -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (6.10.2014 12:33:32)

Pozz, nova sam na forumu i po zadnjem ciklusu bi trebalo da sam 6 + 1, ali od 5 nedelje imam krvarenje, GM je i dalje tu , embrion se jos uvek ne vidi na uz :( kaze doktor da sam najverovatnije izbacila plod pa se zato ne vidi, a i mozda mi je bila kasna Ovulacija, e sada mene stvarno brine to krvarenje i sto se ne vidi plod :( ima li neka iskustva sa time? pijem utrogestan 3x1 od 100mg, i injekcije progesterona na 5 dan




Andy_Bec23 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (7.10.2014 15:11:20)


IZVORNA PORUKA: becolino

Pozz, nova sam na forumu i po zadnjem ciklusu bi trebalo da sam 6 + 1, ali od 5 nedelje imam krvarenje, GM je i dalje tu , embrion se jos uvek ne vidi na uz :( kaze doktor da sam najverovatnije izbacila plod pa se zato ne vidi, a i mozda mi je bila kasna Ovulacija, e sada mene stvarno brine to krvarenje i sto se ne vidi plod :( ima li neka iskustva sa time? pijem utrogestan 3x1 od 100mg, i injekcije progesterona na 5 dan



Da moj se plod nije vidio do 6+5 jer je O kasnila ali se vidio GM sa zutim tijelom unutra... Probaj da se nebrines odinekom drugom doktoru po drugo misljenje ali sacekaj dopetka moj savjet....

Bit ce sve ok




Gynecologist -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (7.10.2014 23:17:02)

Postovana Vas ginekolog Vam je dao ispravnu terapiju. To sto imate smedji iscjedak ili krvaruckate nije dobar znak ali to ne mora znaciti da je trudnoca izgubljena. Dok god je GM u maternici moguce da se trudnoca nastavi razvijati. Kod velikog postotka zena podatak o zadnjoj menstruaciji nije najpouzdaniji podatak zato se i radi ultrazvucni pregled. Sacekajte 7 dana, uzimajte terapiju koja Vam je propisana i javite se na kontrolu za 7 dana. Ako se krvarenje pojaca javite se ranije. Smedji iscjedak predstavlja staru krv i nemojte zbog toga panicariti.




lelyZE -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (9.10.2014 22:36:31)

Zdravo drage moje zene, vec odavno citam vase poruke a nikako da se javim, ali evo sad imam veliki problem pa se nadam da mi barem malo mozete pomoci, zm sam imala 15.08. Na prvu kontrolu sam otisla 07.10. I tada sam po ginekologu bila trudna 7+3 ali se otkucaji srca nisu vidjeli a plod je 4, 2 mm sutra sam narcena na jos jedan utz ako ne bude promjena slijedi kiretaza, u februaru sam imala missed ab, ocajna sam da li je neko bio u slicnoj situaciji, poludit cu do sutra [sm=smiley19.gif]




BebeLina -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (9.10.2014 22:47:22)

moj savjet ti je da odes drugom doktoru. ne zato sto tvoj nije strucan, ne znam ni kod koga ides, nego da dobijes priliku da situaciju sagledas i sa druge strane. Osma sedmica jeste period kada srce najcesce prokuca, ali ko kaze da mora biti tacno u dan? da neko nije pogrijesio racunicu? Nemoj paniciti... Potpuno te razumijem, i sama sam prosla isto... Mada je moj problem otisao u drugom pravcu... A da me vidis sad... debela i sretna :) a to i tebi zelim od srca... molim te idi drugom doktrou. ako zelis reci cu ti ko je od privatnih meni bio od velike pomoci, i ko ima dobar UZV aparat u Zenici, pa da odes.. Javi se u pp, da ne bude reklama...




Andy_Bec23 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (10.10.2014 9:18:06)


IZVORNA PORUKA: lelyZE

Zdravo drage moje zene, vec odavno citam vase poruke a nikako da se javim, ali evo sad imam veliki problem pa se nadam da mi barem malo mozete pomoci, zm sam imala 15.08. Na prvu kontrolu sam otisla 07.10. I tada sam po ginekologu bila trudna 7+3 ali se otkucaji srca nisu vidjeli a plod je 4, 2 mm sutra sam narcena na jos jedan utz ako ne bude promjena slijedi kiretaza, u februaru sam imala missed ab, ocajna sam da li je neko bio u slicnoj situaciji, poludit cu do sutra [sm=smiley19.gif]



Ja mislim da aukoliko plod raste i bez otkucaja srca je to u redutreba samo pratiti do neke 10 sedmice onda bi moralo prokucat srce ali ako raste to nije nikakav problem. Moj savjet potrazi drug misljenje i sacekaj nemoj odma da ides na kiretazu




Gynecologist -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (10.10.2014 20:34:28)

Postovana otkucaji srca se javljaju u 5/6 nedelji trudnoce. Moguce da je ovulacija kasnila u Vasem slucaju te da se radi o manjoj trudnociu odnosu na zadnju menstruaciju. Preporucio bih Vam da se javite dr. Karahasanu u Zenici. On ima i privatnu ordinaciju sa odlicnim ultrazvucnim aparatom te Vam moze rijesiti dileme oko starosti trudnoce i dali se vide otkucaji srca. Srdqcan pozdrav




Gynecologist -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (10.10.2014 20:41:58)

Na zalost niste u pravu zadrzani pobacaj preko 6 sedmica sa mrtvim plodom moze dovesti do potrosnje faktora zgrusavanja krvi i do po zivot opasnog krvarenja ( govorim o pocetnoj trudnoci). Kod starije trudnoce takvo stanje se moze javiti i za manji vremenski period od 6 sedmica. Takodjer ukoliko se ne vide otkucaji srca a trudnoca se razvija moze se raditi o molarnoj trudnoci tzv. Moli hidatidozi koja takodjer moze dovesti do po zivot opasnog krvarenja ili horiokarcinoma. Zbog toga se mora ispitati o kakvoj se trudnoci radi i dali se sve strukture normalno razvijaju. Redovni pregledi i kontrole imaju svoju svrhu i ginekolog zna tacno sta se gleda kada i sta se mora vidjeti u kojoj sedmici trudnoce. Pozdrav




lelyZE -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (10.10.2014 23:12:30)

Danas sam bila na narucenoj kontroli, pa mi je ginekolog rekao da ipak ima neki naznaka da mi srce moglo poceti kucati ali ne moze jos da odredi o kojoj sedmici se radi, vjerovatno je bila zakadnjela ovulacija, on vidi tek zumancetnu kesicu pa je rekao da sacekamo i sljedecu sedmicu da vidimo sta ce se desiti, ulio mi je tracak nade mada po njegovom izrazu lica nije bas ni najbolje...hvala vam mnogo na podrsci i savjetima, svakako cu uraditi pregled kod jos nekog dr. Pozz




Andy_Bec23 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (12.10.2014 11:17:48)

IZVORNA PORUKA: lelyZE

Danas sam bila na narucenoj kontroli, pa mi je ginekolog rekao da ipak ima neki naznaka da mi srce moglo poceti kucati ali ne moze jos da odredi o kojoj sedmici se radi, vjerovatno je bila zakadnjela ovulacija, on vidi tek zumancetnu kesicu pa je rekao da sacekamo i sljedecu sedmicu da vidimo sta ce se desiti, ulio mi je tracak nade mada po njegovom izrazu lica nije bas ni najbolje...hvala vam mnogo na podrsci i savjetima, svakako cu uraditi pregled kod jos nekog dr. Pozz



Kao sto sam rekla jako mi je drago [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Bit ce sve ok [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
I kod mene se vidila zumancana kesa sa 6+1 a vec sa 6+5 i srceko tako da vjeruj cim je zumancana kesa tu znaci da ce bit sve ok[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (12.10.2014 11:19:01)


IZVORNA PORUKA: Gynecologist

Na zalost niste u pravu zadrzani pobacaj preko 6 sedmica sa mrtvim plodom moze dovesti do potrosnje faktora zgrusavanja krvi i do po zivot opasnog krvarenja ( govorim o pocetnoj trudnoci). Kod starije trudnoce takvo stanje se moze javiti i za manji vremenski period od 6 sedmica. Takodjer ukoliko se ne vide otkucaji srca a trudnoca se razvija moze se raditi o molarnoj trudnoci tzv. Moli hidatidozi koja takodjer moze dovesti do po zivot opasnog krvarenja ili horiokarcinoma. Zbog toga se mora ispitati o kakvoj se trudnoci radi i dali se sve strukture normalno razvijaju. Redovni pregledi i kontrole imaju svoju svrhu i ginekolog zna tacno sta se gleda kada i sta se mora vidjeti u kojoj sedmici trudnoce. Pozdrav



Vidim da imamo specijalistu na forumu, dobro dosli, ali ima puno zena kod kojih je srce prokucalo u 8-10 nedelji i imaju zive i zdrave bebace... Danas je sve moguce....





Gynecologist -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (12.10.2014 12:33:20)

Bolje vas nasao. [sm=smiley1.gif]




lelyZE -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (16.10.2014 23:03:46)

Zdaravo, evo mene opet ne bas sa dobrim vijestima [sm=smiley19.gif], veceras sam ponovo isla privatno na jos jedan UTZ ali misljenje I ovog ginekologa se ne razlikuje od predhodni. Po utz kod njega trudna sam 6+2 CRL je 0, 552 cm ali otkucaja srca nema [sm=smiley13.gif], on misli da se do sad srce moralo cuti I da se vise ne bi trebalo cekati sa kiretazom. Mene najvise buni sto je na proslom utz kod drugog ginekologa bilo 6+1 a to je bilo 10.10. CRL 3, 3 mm, ako neko ima iskustva sa ovakvim slucajem molim za bilo kakav savjet, u pon. Bi trebala na kiretazu [sm=smiley19.gif], pozz




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>