RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Vanne -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (1.9.2015 22:40:49)

Tuzla jedino da ponovis nalaz bete da vidis da li se pravilno dupla...koliko znam beta mlra biti veca od 600 da se vidi trudnoca na uzv...neka me ispravii neko ako grijesim...
Beta kaze da tu ima trudnoca samo je jako rano da se vidi... potrazi i drugo misljenje...to je bezosjecajno od tvoje dr...
Ponovi test sa jutarnjim urinom i javi nam rezultat [sm=smiley1.gif]




UmmuHamza2305 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (1.9.2015 23:12:43)

Draga Tuzla da podjelim svoje iskustvo s tobom..
Isto kao i ti uradila sam test za trudnoću koji mi je pokazao jedva vidljivu drugu crticu, kako nisam mogla vjerovati uradila sam i drugi ( koristila sam najobičnije pino testove) onda sam sačekala 2 dana pa još jedan, pa još dva dana još jedan.. svi su mi pokazivali 2 crtice.. onda sam otišla dr kroz par dana i ona je ustanovila da imam samo praznu gestacijsku vrećicu, da su se navodno trebali vidjeti otkucaji srca i uputi me na beta hcg.. tek kad sam joj donjela nalaz bete potvrdila mi je da sam trudna, ali kao ne zna jel' sve ok, onda me slala na UZ drugoj dr, pa ova na beta HCG opet, ali ovaj put 3 dana za redom, da bi mi na kraju rekli da je sve ok i da se samo ovulacija nije desila kada je dr predviđala.. ( inače sam imala neredovne cikluse, imam PCOS) i evo sad sam, elhamdulillah , 7. mjesec trudnoće.. Znači samo sam otišla prerano dr, i isprepadali su me bez razloga.. svaki dan sam se sikirala i prolazile su mi najgore slike kroz glavu.. Mislim svašta je moguće, ovo je moj slučaj .. Odnesi nalaz bete dr.. koliko ja znam sve iznad 5 je trudnoća, a to 285 bi trebalo da je prošlo možda 7 dana od oplodnje..




ziel -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (1.9.2015 23:49:47)

Kod mene zadnja menst. bila 12.02. a ja sam takodje radila 2 testa 13.03. pokazalo da su negativna, vjerovatno bilo rano, ili su mozda losi testovi bili... Nakon 3 dana tj. 16.03. uradim jos jedan test i pokazalo je 2 blijede crtice ali pozitivan.
I kako sam vec unaprijed bila informisana da ne treba suvise rano ici na UZ jer se ne vidi, sacekala sam jos malo , koliko sam izdrzala [sm=smiley36.gif] i otisla na pregled 21.03. kad je vec bilo 5 nedjelja i dr. je potrvrdila trudnocu, tackica je bila ali se vidjela trudnoca u maternici...i nije mi trazila da uradim betu.

Sad evo napredujemo, za 2 dana imamo punih 29 nedjelja aBd, mjere bebe odgovaraju po datumu zadnje menstruacije i po UZ [sm=smiley1.gif] to je vjerovatno jer sam oduvijek imala redovne cikluse na 30 dana, znala sam tacno kad cu da dobijem...svako svoje tijelo najbolje poznaje




tuzla075 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.9.2015 8:46:56)

hvala svima[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif] i ja mislim da je jos rano, muz mi je odma rekao da je pogrijesila doktorica i da je rano da ce sve biti ok [sm=smiley1.gif] Bili smo bas uzbudjeni pa pozurili [sm=jezicek.gif] ..strpit cemo se par dana pa otici kod druge dr. i javit novosti [sm=smiley1.gif] Da samo jos pitam da li neko ima iskustva sa Dr. Dzenitom Kurtcehajic iz plave poliklinike i da li ona radi i na ukc? Da li je neko kod nje vodio trudnocu ili zna nekog? Moramo se odluciti za novog dr. pa da se malo raspitam ovako...




ziel -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.9.2015 9:05:39)

IZVORNA PORUKA: tuzla075

hvala svima[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif] i ja mislim da je jos rano, muz mi je odma rekao da je pogrijesila doktorica i da je rano da ce sve biti ok [sm=smiley1.gif] Bili smo bas uzbudjeni pa pozurili [sm=jezicek.gif] ..strpit cemo se par dana pa otici kod druge dr. i javit novosti [sm=smiley1.gif] Da samo jos pitam da li neko ima iskustva sa Dr. Dzenitom Kurtcehajic iz plave poliklinike i da li ona radi i na ukc? Da li je neko kod nje vodio trudnocu ili zna nekog? Moramo se odluciti za novog dr. pa da se malo raspitam ovako...

Ne znam kod koga si bila do sad, ja vodim trudnocu kod dr Azre Blitvic, ona se nalazi na Stupinama B9, ako te interesuje napisacu ti broj tel. Ja sam zadovoljna njom. A kad sam radila fetalni skrining u 12. nedjelji trudnoce isla sam na Plavu Polikliniku kod dr. Dzenite i jako je ljubazna i radi svoj posao sa sigurnoscu. To mogu reci zbog nulanog nabora koji je kod moje bebe izmjerila 3mm , taj UZ je trajao sat vremena, pa mi je opet rekla da dodjem za 2 dana, da necu nista placati vise, samo da jos jednom izmjeri taj nuhalni nabor da vidimo dal raste i dosla iduci put opet 3mm sto je gornja granica ali spada u normalu. A ima ih sigurno sto se ne bi toliko mucili sat vremena oko mene, jer se beba nije mogla fino namjestiti da se to izmjeri, bas mi je posvetila vremena, nije htjela reci samo UREDU JE i gotovo. Mi pacijenti smo detaljisti, gledamo na te stvari , bar ja , pa ne mogu kod svakog ni da odem, ili ako odem vidim da nije ok, necu vise nikad [sm=smiley36.gif]




tuzla075 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.9.2015 10:21:12)

hvala zizel [sm=smiley1.gif] a kod nas je bas dr. Blitvic bila u pitanju.. [sm=smiley13.gif] tako da ne bi njoj vise isla, sada se dvoumim izmedju doktorice Balic i Kurtcehajic.[sm=zmeden.gif] Sestra je vodila trudnocu kod dr. Balic i zadovoljna je.. jos bi volila da cujem nesto o Dzeniti




ziel -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.9.2015 11:08:45)


IZVORNA PORUKA: tuzla075

hvala zizel [sm=smiley1.gif] a kod nas je bas dr. Blitvic bila u pitanju.. [sm=smiley13.gif]
tako da ne bi njoj vise isla, sada se dvoumim izmedju doktorice Balic i Kurtcehajic.[sm=zmeden.gif]
Sestra je vodila trudnocu kod dr. Balic i zadovoljna je.. jos bi volila da cujem nesto o Dzeniti

Za Balice znam da su preskupi u odnosu na druge doktore ali eto kako ko hoce... A isto sam cula za dr.Enidu Nevacinovic imam i njen br.radi privano u Zivinicama, na Plavu Polikliniku isto dolazi par puta sedmicno a i na Ukc radi i prima pacijentice i na Ukc kao privatno kako se s njom dogovoris... mozda ti je kod nje najbolje... razmisli pa ako hoces br.da ti dam...




Ivanamm -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (4.10.2015 1:11:05)

Pozdrav svima! Molim vas za odgovor,ako je neko imao iskustva,naime odem priv. na pregled i doktor kaze da vidi "2 tačke" kao i da ne vidi trudnocu a nakon 5 min da je mozda trudnoca od 10-ak dana i da uradim betu(koja ne pokaze trudnocu), obzirom da pokusavam vec neko vreme ostati trudna da li neko moze da mi kaze ako ste culi sta znaci "2 tacke" koje se vide na ultrazvuku? Da,nakon bete nisam isla kod lekara. [sm=smiley13.gif] nista mi nije jasno [sm=smiley19.gif]




Razmazena -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.11.2017 19:17:56)

Cao svima
Treba mi pomoc ....
Zabrinuta sam
7.10 zadnja M
2.11 prokrvarila mislila evo poranila M i sutradan nema nista
Uradim test pozitivan
Po kalendaru sam danas 6nedelja 0 dan
Odem danas kod gin ne vidi se plod ... je li rano za plod ??




manuela RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.11.2017 19:59:49)

Pozdrav i tebi ...Ne mora bas biti tacno da si po kalendaru ostala trudna ...
Možda si kasnije. ..Pa si trudna 5 ned i koji dan...
Uglavnom oko 6 ned kod nekog se vidi se mesak ili gestacijska vrećica plod i srčana akcija a nekome srčana akcija malo kasnije. ..
Ako si zadnju M imala 07.10 ti si trudna oko 5 sed ..
Uglavnom oko 5 ned tu je samo gestacijska vrećica pa bi to bio skroz ok nalaz.
Zanima me sta ti je ginekolog rekao?




Razmazena -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.11.2017 20:06:11)

Gin je rekao da je sve uredu. Dao mi je da izvadim krv i urin i da dodjem za 2 sedmice
Ja znam da mi je ovulacija kasnila 2 dana u to sam sigurna




mamin_zivot -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (23.2.2018 20:13:17)

Ja ću podijeliti svoju priču sa vama pa bi zeljela da mi odgovore zenice koje su imale isto iskustvo. Posljednja menstruacija 22.1.2018. Nezaštićen odnos 3 puta. Menstruacija koja je trebala biti 19.2 izostaje. Uradila test jutros pozitivan. Odem na ultrazvuk večeras, peta sedmica potvrđena trudnoća ali NEPRAVILAN EMBRION. Rekao mi je doktor da uradim betu u ponedjeljak i još jedan ultrazvuk, mada smatra ili će doći do spontanog ili da
vrši abortus. Jako me zabrinjava to što je nepravilnog oblika, da li neko imao istu situaciju? Jako sam zabrinuta 😔😔😔😔😔




Razmazena -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (4.3.2018 17:39:19)

Cao duso
Tek sam sada procitala tvoju poruku nemam iskustva sto se toga tice
Hocu samo da ti pozelim srecu i da se zavrsi sa srecnim krajem
Nadam se da je sve uredu 😍😍😍😍




Zorica1 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (13.5.2018 8:50:40)

E ovako cao svima....ostala sam trudna krajem Decembra prosle god 9.feb sam imala pobacaj ove god nakon toga u martu nisam imala men samo neki tamni iscedak ali nesto malo 3dan to je bilo u martu ..takodje sam radila krajem marta test i bio je negativan cekala da dobijem sad u aprilu ali nista bila do ginekologa ali ona je bila na odmoru rekla da vadim betu ali nisam to je bilo 28.apr sad 2.maja uzem i uradim test i on je pozitivan jedna malo vise od blede a druga bleda ali vidi se dve linije nakon toga 10.maj isla na UZ i doktorka kaze mesak se vidi ali plod ne sad me to plasi sta znaci to rekla mi da dodjem za 7dana da vidimo dal ce se videti..ona mi kaze da imam oko mesec dana sto se moze reci vec 5nedelja jel tako?? Ali zasto nema ploda ?? ..molim neke zene nesto da mi kazu jel neznam vise sta da mislim...ludim




LieToMe RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (13.5.2018 9:46:36)


IZVORNA PORUKA: Zorica1

E ovako cao svima....ostala sam trudna krajem Decembra prosle god 9.feb sam imala pobacaj ove god nakon toga u martu nisam imala men samo neki tamni iscedak ali nesto malo 3dan to je bilo u martu ..takodje sam radila krajem marta test i bio je negativan cekala da dobijem sad u aprilu ali nista bila do ginekologa ali ona je bila na odmoru rekla da vadim betu ali nisam to je bilo 28.apr sad 2.maja uzem i uradim test i on je pozitivan jedna malo vise od blede a druga bleda ali vidi se dve linije nakon toga 10.maj isla na UZ i doktorka kaze mesak se vidi ali plod ne sad me to plasi sta znaci to rekla mi da dodjem za 7dana da vidimo dal ce se videti..ona mi kaze da imam oko mesec dana sto se moze reci vec 5nedelja jel tako?? Ali zasto nema ploda ?? ..molim neke zene nesto da mi kazu jel neznam vise sta da mislim...ludim

Kod mene je bili slicno, dosla poprilicno rano izmedju 4-5 sedmice (vuse 5ta) doktor bio iznenadjen kako sam uopste konstatovala tako rano trudnoca a povracala sam ko luda 4-5 dana. 3 dana nakon testa otisla, dr konstatovao trudnocu ali nije mogao nista vise. Za 10 dana bila narucena ponovo, ovaj put plid se vidio ali ne i otkucaji srca sto mi je produzilo stres i iscekivanje za jos 10ak dana. Tek sam kod treceg pregleda mogla 100% biti sigurna da je u pitanju normalna trudnoca.
Tako je na zalost kod konstatovanja ranih trudnoca, treba da prodje neko vrijeme da se kockice pisloze.
Sretno i drzim fige da ubrzo cujes otkucaje srca [sm=smiley1.gif]




Zorica1 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (13.5.2018 9:54:34)

Jaoo hvala ti mnoga za ove divne reci jel stvarno se plasim jer mi je prva trudnoca i jako zelim ovu bebicu [sm=duda.gif] bas si me smirila i urazumila da samo treba cekati vremena..hvala punooo




manuela RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (13.5.2018 10:00:02)

Najvjerovatnije je da si rano otisla na pregled...
Oko 6 /7 sedmice bi trebalo da se vidi i plod 🙂..Ako ne mozes cekati uradi betu ako se pravilno dupla trudnoca je ok a znaces tacno i u kojoj si sedmici ☺.
Sretno...




Zorica1 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (13.5.2018 10:19:20)

Hvala puno...i ja se nadam isto da ce se videti sad u petak imam zakazano videcemo kako je nadam se da ce se videti to malo skrivalo [sm=duda.gif] ...jell me malo i doktorka plasi stime sto sam imala pobacaj sad 9.feb posto kaze nisi trebala jos da ostanes trudna ali sta da radim to se desi nadao se il ne ali ja sam srecna samo jos da vidim da je sve uredu




manuela RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (13.5.2018 10:34:41)

To ne treba da te brine...Nije preporucljivo ali moja drugarica je odmah poslije kiretaze slijedeci mjesec ostala trudna i sve hvala Bogu bilo ok.Trudnoca bez ikakvih problema bila... Samo pozitivno...[sm=smiley1.gif]




Zorica1 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (13.5.2018 21:18:06)

Hvala puno javljam sta se desava sad u petak [sm=duda.gif]




Razmazena -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.5.2018 21:18:12)

Cao zenice 💟
Ja sam isto rano otisla i samo se mesak vidio i kada sam dosla za 10 dana bila sam 6 nedelja i koji dan culo se srce i vidio se plod
Nemoj sr brinuti 😇😇😇 i srecno ti sutra draga




Visnja RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.5.2018 22:21:14)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




vortex RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (18.5.2018 8:05:14)

U prvoj trudnoci se sa 6 sedmica vec vidjelo srce koje kuca. Ta trudnoca je zavrsila spontanim pobacajem. Dobila sam preporuku da izvadim bas mnogo nalaza (stitna, trombofilija, papa test, brisevi vagine i cerviksa, krvna slika, urin, secer itd) te da probam ponovo za 3 mj uz napomenu da je zena najplodnija upravo prva 2 ciklusa iza spontanog.

U ovoj trudnoci sa 6 sedmica se vidjela samo tackica, tako da to nista ne mora da znaci. Posebno se ne zna kada je stvarno bila ovulacija.... svaki dan se uvjerim u onu "Svaka trudnoca je totalno razlicita"

Javi nam se, bice sve ok, samo hrabro i sretno! Mislimo na tebe




Zorica1 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (18.5.2018 8:09:09)

Nadan se da ce biti sve uredu draga vec sam se obukla imam zakazano sad u 9h..da tako samo pozitivno moram misliti i nadati se..




LieToMe RR -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (18.5.2018 8:12:39)

Sretno [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] i samo pozitivno
Bice to sve ok samo lagano [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>