RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


lelyZE -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (16.10.2014 23:05:42)

Sta mislite ima li potrebe da odem na 4D u SA da oni urade jos jedan pregled UTZ?




scarlett -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.10.2014 0:03:05)

Draga lely, žao mi je što imaš takve vijesti. [sm=smiley31.gif]
Ja ti neću savjetovati da ideš dalje ili ne, prošla sam slično i išla sam kod više doktora. Ja ti mogu savjetovati samo da uradiš sve ono, zbog čega ćeš nakon eventualne kiretaže biti sigurna da si ti sve uradila što si mogla, da ne postavljaš sebi naknadno pitanje, jesam li trebala ovo ili ono... Ukoliko te doktori ne požuruju radi sigurnosti tvog zdravstvenog stanja, uradi ono sa čime ćeš ti biti mirna kasnije.




Gynecologist -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.10.2014 0:30:32)

Postovana, ukoliko se otkucaji srca ne javljaju znaci da se embrio nije normalno razvio. Crl se moze smanjiti ako embrio nije ziv, razgradnja embrija... Pokusaj jos jednom u ponedeljak kod nekog ginekologa da pogleda i ako nema promjene uradite ono sto Vam savjetuje Vas ginekolog.




Bella.88 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.10.2014 12:08:07)

meni se u 8sedmici-tačnije 7+2 videla samo žumančana vreća.
Nisam nešto bila informisana šta i kako,a moja dr.mi ništa nije govorila samo mi zakazala sledeću kontrolu za mesec
u 12 sedmici beba se videla,rodila sdravog sina nakon 9mj.i ispalo na kraju da je trudnoća bila dosta mlađa,jer su me porodili ranije,a po zadnjoj mens.je to bila 40 sedmica

Draga lely nadam se da će sve biti u redu,ti uradi onošto misliš da treba
držimo ti palčeve[sm=smiley1.gif]




BebeLina -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (19.10.2014 6:06:27)

lely, javi nam se....




lelyZE -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (19.10.2014 23:12:16)

Drage moje, nazalost imam lose vijesti [sm=smiley19.gif] ,u petak sam dobila smedjkasti iscjedak nakon toja kagano krvarenje, subota jos vece krvarenje sa bolovima, otisla u bolnicu i primili me da lezim, i s obzirom na kolicinu krvarenja jutros sam morala na kiretazu, grozan osjecaj praznine i bola [sm=smiley13.gif][sm=smiley19.gif].
Ali uzdignute glave idem dalje, tesko je ali sve se prebrodi uz zelju i nadu da ce drugi put biti bolje..
Hvala vam puno na podrsci i savjetima, uz vas sam bila smirentija...cujemo se na nekoj drugoj temi pozitivnijoj nadam se, pozdrav




Andy_Bec23 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (20.10.2014 8:42:10)


IZVORNA PORUKA: lelyZE

Drage moje, nazalost imam lose vijesti [sm=smiley19.gif] ,u petak sam dobila smedjkasti iscjedak nakon toja kagano krvarenje, subota jos vece krvarenje sa bolovima, otisla u bolnicu i primili me da lezim, i s obzirom na kolicinu krvarenja jutros sam morala na kiretazu, grozan osjecaj praznine i bola [sm=smiley13.gif][sm=smiley19.gif].
Ali uzdignute glave idem dalje, tesko je ali sve se prebrodi uz zelju i nadu da ce drugi put biti bolje..
Hvala vam puno na podrsci i savjetima, uz vas sam bila smirentija...cujemo se na nekoj drugoj temi pozitivnijoj nadam se, pozdrav



Jako mi je zao zbog tvog gubitka, znam kako se osjecas prosla sam i kroz to, i vjeruj sljedeci put da ce biti sve u redu..... Bit ces ako dragi Bog da opet trudna ubrzo[sm=bravo.gif]




BebeLina -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (20.10.2014 18:05:32)

LelyZe, nazalost vecina nas je prosla to sto ti sad prolazis. Ja cak dva puta...
Budi jaka, pametnije ne znam ...

Ljubim te puno i javi nam se opet sa lijepim vijestima...




anka94 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (28.10.2014 13:01:57)

cao svima,sad sam se uclanila al vas pratim dve god.i svidja mi se kako jedna drugu podrzavate,savetujete izajedno ste u radosti i u tuzi... ovako evo i moj Problem.. to jst puno sam zbunjena, porodila sam se pre pet meseci i dobila jednog divnog decaka mamino[sm=smiley27.gif] porod je bio na carski rez. pre pet nedelja sam posumnjala da sam trudna,nisam znala sigurno jer oduvek su mi menstruacije neredovne puno kasne...e uradila ja test bio je pozitivan za par dana reku da potvrdim kad ono dva negativna testa... tako zbunjena odem kod doktorke uradi mi betu, a rezulta nece da mi kaze [sm=zmeden.gif] zakaze mi vaginalni ultrazvuk i kaze mi ona i ja sama vidim neka tackica postoji pisalo je da je 0,23cm i 4+1 nedelja trudnoca.i na kraj kaze nije ni u to sigurna dal je trudnoca,,,[sm=smiley19.gif] sta je onda pitam je ona cuti...i kaze mi dodji za par dana.. i eto nemogu da docekam sta da mislim..sta vi mislite dali je moguca trudnoca???dali je to plod sto se vidi? [sm=duda.gif] ako neko moze nek mi odgovori hvala vam unapred[sm=smajl.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2014 13:10:16)


IZVORNA PORUKA: anka94

cao svima,sad sam se uclanila al vas pratim dve god.i svidja mi se kako jedna drugu podrzavate,savetujete izajedno ste u radosti i u tuzi... ovako evo i moj Problem.. to jst puno sam zbunjena, porodila sam se pre pet meseci i dobila jednog divnog decaka mamino[sm=smiley27.gif] porod je bio na carski rez. pre pet nedelja sam posumnjala da sam trudna,nisam znala sigurno jer oduvek su mi menstruacije neredovne puno kasne...e uradila ja test bio je pozitivan za par dana reku da potvrdim kad ono dva negativna testa... tako zbunjena odem kod doktorke uradi mi betu, a rezulta nece da mi kaze [sm=zmeden.gif] zakaze mi vaginalni ultrazvuk i kaze mi ona i ja sama vidim neka tackica postoji pisalo je da je 0,23cm i 4+1 nedelja trudnoca.i na kraj kaze nije ni u to sigurna dal je trudnoca,,,[sm=smiley19.gif] sta je onda pitam je ona cuti...i kaze mi dodji za par dana.. i eto nemogu da docekam sta da mislim..sta vi mislite dali je moguca trudnoca???dali je to plod sto se vidi? [sm=duda.gif] ako neko moze nek mi odgovori hvala vam unapred[sm=smajl.gif]


Pozdrav draga, cestitke na bebici i zelim da ti ovo bude sve ok. Moj savjet odi kod drugog doktora pruvatno plati za drugo misljwnje. Po meni je ta foktorka jako nwodgovorna. Nedmije da ti krije nalaz nit da ti nekaze sta i kako ...

Sve u svemu sretno pa nam javi sta je bilo ...





Gynecologist -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (2.11.2014 19:59:00)

AKo još uvijek niste sigurni možete uraditi beta hcg iz krvi tri nalaza svaki u razmaku od 48h i ako se uduplava vrijednost radi se o trudnoći [sm=bravo.gif]




anka94 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (5.11.2014 12:26:20)

hvala vam na odgovoru...bila sam ponovo kod iste doktorke i radila untrazvuk i sad kaze da se nevidi ta tacka koja je pokazivala trudnocu da je odprilike 4 nedelje[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] sad vidi neku debelu crtu kaze sigurno se nakupila krv koja mora izaci.... htela mi dati tablete da prokrvarim odbila sam.. meni je jos uvek u glavi da je to bebica[sm=duda.gif] kako sada da izbrisem to iz glave[sm=zmeden.gif]sada izgleda da je moja bebica[sm=duda.gif][sm=smiley19.gif] zapravo ta tackica pretvorila u tu liniju koja je krv....dali je to moguce[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




scarlett -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (5.11.2014 12:53:33)

Draga anka, žao mi je što je situacija takva. Nažalost, niko od nas ne može ovdje dati bolji odgovor nego sam doktor, zato bi bilo dobro da odeš kod još jednog doktora da vidiš i drugo mišljenje, ako si u mogućnosti. Druga stvar, ne znam da li sam u pravu, ali mislim da ako čim prije uradiš ovaj test iz krvi kako je Gynecologist savjetovao/la da može pokazati da li ima tog hormona trudnoće, a da to treba uraditi čim prije. Nisam 100% sigurna, ali mislim da može. Neka me neko ispravi ako griješim da tog hormona ima u tijelu i nakon prestanka ev. trudnoće [sm=zmeden.gif]

Ovo pišem, zato što je meni jedan put kasnilo, a imala sam sve simptome trudnoće. Dr. ništa nije vidjela na UZV, pa mi je rekla da uradimo test iz urina, navodono da će se vidjeti ako je nedavno bilo trudnoće.




anka94 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (5.11.2014 14:33:16)

joooj meni je tako ovo tesko palo da nenameravam da idem kod doktora dok mi stomak sam nenaraste sa drugom trudnocom[sm=smiley19.gif].... ja inace Imam neredovne kasne po par meseci.. ja sam inace u nemackoj i kod drzavnog sam ginekologa Koje moje osiguranje ga placa... ako hocu
u da ga zamenim moram da pisem pismo i razlog.. i dalje gluposti.a za krv sam vec jednom vadila, rezultati su kod ginekologa koji mi rekao nista nije.. a za dalje vadjenje krvi moram da zakazem novi Termin...a za novog doktora privatnog ispod 150eura za 10min,kod njega nemam sta da trazim.... tesicu se sa mojom bebico[sm=duda.gif] koju vec Imam i cekacemo novu trudnocu[sm=nosecka.gif]... vama hvala od srca [sm=smiley27.gif]isvim Mama i buducim Mama zelim sve najbolje i uivajte sa malim andjelima jer to je nesto najlepse sto moze jedna Mama da ima[sm=angel.gif]




djudrdjica -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (5.11.2014 15:34:19)

Draga anka, nadam se da ces ipak otici dr, jer i ako je bila trudnoca koja se nije odrzala moras znati da li ce tvoje tijelo samo izaci na kraj s atim ili ce ti trebati pomoc. Razumijem da ti je tesko, jako mi je zao, ali preguraces to uz pomoc svoje bebe, drzi se.
Ali, kazem ti, budi odgovorna i otidji do dr. Sretno!




anka94 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (5.11.2014 16:59:00)

draga Djurdjica to mi i muz govori da idemo jos jednom kod doktora da vidi... mnogo sam se nadula u stomaku i bode me udonjem delu samo da se nesto nepogorsa,,, dali to moze doci do pobacaja mozda[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Ally987 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (13.12.2014 14:16:05)

Drage zene, pridruzih se forumu, jer je test jutros pokazao [sm=rozacrtici.gif]. Sreca pa je subota, jer danas sam van sebe od srece i nista ne radim.

Muz i ja smo godinu dana u braku, tek smo se odlucili za bebicu i sada imam 100 pitanja, tako da sam MORALA odmah poceti.
Prvi dan posljednje menstruacije je bio 06.11. i ako ja razumijem ove obracune i vasu "terminologiju" [sm=smiley36.gif], danas mi je 5+2 sedmica.
Kada otici na prvi pregled kod ginekologa i sta, eventualno, uraditi prije pregleda?

Hvala vam mnogo unaprijed.

P.S. Strpljenje mi nije jaca strana i jedva cekam UZ. Ali ne zelim otici prerano, da se ne razocaram...




irenaSA -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (13.12.2014 14:40:48)

Dobrodošla![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Čestitam na [sm=rozacrtici.gif], na forumu imaš dosta tema pa se polako možeš zabavljati i čitati...ujedno imaš i chat trudnica Rzgovori u očekivanju djeteta decembar...forum trudnoća...trudnice su on line...
A što se tiče UZ i odlaska ginekologu...ja sam odmah po testu išla u prvoj trudnoći sa 12 nedjelja rađen UZ a u drugoj sa 6 nedjelja samo što se tada [sm=duda.gif] zove gestacijski mješak a sa 12 fetus[sm=smiley36.gif]
U svakom slučaju ja bih išla gi odmah...a on će ti se natenane objasniti..
Ako možemo pomoći još nešto ...samo pitaj.




irenaSA -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (13.12.2014 14:43:45)


IZVORNA PORUKA: Ally987

P.S. Strpljenje mi nije jaca strana i jedva cekam UZ. Ali ne zelim otici prerano, da se ne razocaram...



Svakako će to neko vrijeme biti samo tačkica ali ti ćeš je i ako nije ni nalik na bebu beskrajno voljeti...
Mm kada sam mu pokazala prvu sliku naših beba sa UZ je rekao da ništa ne vidi...kad ga nisam ubila...bila sam jaaako povrijeđena,




Pravnica -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (15.12.2014 12:18:21)

Ja sam na prvi UZ otisla u 9. sedmici... i sve se lijepo vidjelo. Test uradila nakon 3 dana kasnjenja... a jedini simptom koji sam imala bile su bolne grudi... [sm=smiley36.gif]




banovici -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.12.2014 23:19:39)

evo i mene sa sretnom vijescu prosla [sm=hudicek1.gif] mi je bila 13.11 s tim da nikada ne kasni i uvjek dolazi ranije al posto nije dosla 13.12 kupim test bezze i ugledam svoje [sm=rozacrtici.gif] i sretna i uplasena jer naime moja dg.od 12.11 ove godine je jednoroga maternica al et mjesec dana od toga ja ostah trudna a bila sam u velikom stresu frci ganjaj nalaze planirala histeroskopiju al na ukc nisu radili a kod Balica 1500km pa skupo ..i et sreca na vidiku ..pa sam kontala sad 19.na pregled sta mislite jel rano znam da ce samo vidjeti gest.mesak al me strah jer sam citala da su cesti spontani sa ovom dg a također sam prosle godine imala biohemijsku trudnocu a plus smo i planirali sada 25 na put u njemacku ahh zene sta savjetuje




elmaL -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (17.12.2014 23:31:13)


IZVORNA PORUKA: banovici

evo i mene sa sretnom vijescu prosla [sm=hudicek1.gif] mi je bila 13.11 s tim da nikada ne kasni i uvjek dolazi ranije al posto nije dosla 13.12 kupim test bezze i ugledam svoje [sm=rozacrtici.gif] i sretna i uplasena jer naime moja dg.od 12.11 ove godine je jednoroga maternica al et mjesec dana od toga ja ostah trudna a bila sam u velikom stresu frci ganjaj nalaze planirala histeroskopiju al na ukc nisu radili a kod Balica 1500km pa skupo ..i et sreca na vidiku ..pa sam kontala sad 19.na pregled sta mislite jel rano znam da ce samo vidjeti gest.mesak al me strah jer sam citala da su cesti spontani sa ovom dg a također sam prosle godine imala biohemijsku trudnocu a plus smo i planirali sada 25 na put u njemacku ahh zene sta savjetuje


Zbog dijagnoze koje imas otidji na pregled, i konsultuj se sa dr o daljem tretmanu.
Rano jeste, vjerovatno ce se vidjeti gest.vrecica samo, ali to je pocetak, vrlo brzo ce to biti mrvica, pa mrvetina[sm=smiley1.gif], ...

Cestitam na trudnoci i sretno, nemoj se unaprijed sekirati.




banovici -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (18.12.2014 13:09:25)

hvala elmal na odg.aBd sutra idem pa da znam na cemu sam samo da bude sve ok




tuzla075 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (1.9.2015 9:27:28)

Pozdrav svima,
imamo cudno iskustvo pa zelimo podjeliti sa vama da cujemo par savjeta...

Inace mi ciklus nije redovan, zna trajati i vise mjeseci :/ ,nekako se kao unormalio 2 mjeseca za redom pa da krenemo..
Zadnji MZ je bio 7og jula, muz se tad nekad vratio sa puta, poceli smo pokusavati kroz sedmicu dana mozda.
Imali smo nekoliko odnosa i nakon izostanka MZ 8-9augusta smo uradili test -negativan.
Nastavili smo pokusavati kroz par dana opet test - negativan.
Nastavili pokusavati--- 26og augusta uzeli test neki jeftini 3KM, jedna crtica, pa nismo dalje ni gledali samo ga ostavili, ali nakon 40ak minuta pogledam kad ono ima blijeda druga crtica.
Odlucimo uzeti gravignost ultra i kroz dva dana (28og) dvije crtice, doduse blijeda crtica http://postimg.org/image/3md8sbbv9/

Tu su vec i drugi znaci trudnoce, imam bolove u stomaku kao menstrualne, grudi me jako bole, natecene su, imam bol u ledjima.

Odlucimo otici na pregled-privatno.
Pregled je bio jucer- 31og augusta,
Doktorica samo sto je pocele da radi vaginalni UZ kaze : "kakva trudnoca, nema ovdje trudnoce" i onda me pitala kako sam zakljucila da sam trudna, rekla sam joj da imam sve simptome i da su mi dva testa bila pozitivna, onda je ona uradila 2 testa koja su negativna ispala.
Bila je jako neljubazna cak je rekla "joj boze pa ja upisala tamo trudnoca" i gledala me kao da sam tu pala sa marsa i nemam pojma ni o cemu, a valjda ja svoje tjelo poznajem i nikad nisam imala ranije ovakve simptome.
Muz je pokazao doktorici sliku testa, koju sam i ovdje okacila, na sta je ona rekla "ah da, blago pozitivan" [sm=smiley18.gif] , jos vise mi je nejasno sta je time htjela da kaze, trudnoca il postoji ili ne :/ .
Rekla nam je da vadimo Bhcg i da je bolje da nema trudnoce jer je sigurno vanmaternja i da cu morati na operaciju.

Jutros sam vadila krv za bhcg i cekam nalaze bit ce za koji sat.
Uglavnom sutra idemo kod druge doktorice na pregled pa iskreno nadamo se boljim vijestima.

Hvala svima unaprijed na odgovorima




tuzla075 -> RE: Kada se na UZ može vidjeti plod? (1.9.2015 22:33:18)

i da dodam da je nalaz pozitivan beta je 285




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>