RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (25.1.2012 21:03:58)

eh da knedle ne napisha slatke ...a tkao možeš i tzv flekice sa sirom, kupusom itd...
onda kiflice od lisnatog tjesta slane i slatke, pa one paštetice od linatog..
pa napraviš lisnatog i zalediš dovoljno..a u jednu kesu ua zrmzivač na kocke narežeš piletine...
elem dok si rkeo kekd ono linato rzaviješ namažeš pavlakom, ispržiš kockice piletine i unaciš unutra , zarilaš i ero super ručka uz jogurt a prije toga malo supe...

supe možeš pripremti hipter u posude od pavlake...svaki dna po ejdnu mjeru izavdiš i dodaš u temeljac šta hoćeš[sm=smiley36.gif]




taurus -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (25.1.2012 22:33:44)

hanady kako lediš lazanje tj. kakve budu poslije...da li kore ožilave




veeseelaa -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (26.1.2012 11:19:26)

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja vam se divim zene ako mozete tako da kuhate unaprijed. Ja ne znam ni sta cu sutra rucati a kamoli za 4 dana. Sta ja znam, ja to nikad nisam praktikovala da kuham unaprijed, osim sto znam napraviti neku pastu salatu i to mi bude onako u frizideru dok se ne pojede oko 2 dana. Inace nista ne kuham na veliko niti zamrzavam.
Naucena sam i kod mame da se nista ne zamrzava. Osim graha, ni kod mame nista nije bilo vise od jednog obroka da se jede. I naravno pite. Ali pite su bile jednom ili dva puta godisnje. Ona ima problema sa kicmom, tako da nije mogla dugo stajati na nogama.
U mom zamrzivacu mozete naci samo brze hrane tipa Ledo itd. Zdravo se ishranjujemo, i trudim se da sto vise prijesnog povrca jedemo, tako da ni ja ne provodim pored sporeta puno vremena.
Jos nesto. Dragog sam istrenirala da isto kuha ko i ja, to jeste na moj fazon, sto se skuha, da traje samo za jedan obrok. Tako da moja dusa mojim stopama ide.
 
Al ja i ne vidim poentu u provodjenju svog slobodnog vremena u kuhinji, osim ako je za kakve akcije [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] .



isto

a i mogu stići napraviti kasni ručak, odnosno večeru, veče prije odradim neki poslić oko sutrašnjeg ručka i kad stignem s posla samo ispečem ....




Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (26.1.2012 11:22:04)


IZVORNA PORUKA: taurus

hanady kako lediš lazanje tj. kakve budu poslije...da li kore ožilave

ne budu žilave...
ja njih spremim komlet i pokrijem folijom i zaldeim...izvadim ih i zalijem bešamelom dodatnim koji sma ksuhala i u teglu savila i narednam sira odozgo još i odmah u pećnicu ne zagirjanu...tamn mi s eodlede i ispeku za 25 minuta[sm=smiley36.gif]




anidla -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (26.1.2012 11:27:46)

sto se tice zamrzavanja samo slijedece radim:

nedjeljom iskuham : koljenicu, puretinu i sl , odvojim meso, procjedim vodu ubacim sinto nasjeckano meso i zaledim da imam svaki dan supicu zbog Noe...sve ostalo kuham frisko...

ako sam npr. druga smjena ujutro pravim za taj dan rucak da imaju mm i Noa

ako sam prva, poslije posla kuham....

nekad preskocim, ali je obavezno da [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image] ima supicu svaki dan.....(ubacim u to meso ili krompir, ili tjesteninu, povrce....




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (26.1.2012 11:30:57)

Mamina princezo dok se ja sjetih prodje ohoho vremena[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] vidjeces ves. Hanady ti je dala dosta savjeta vec, ja cu dodat da kupis cus-cus super je kao prilog uz svasta, bude gotov za 2 min i ukusan je pravo, a zdrav. Ja sam prije porodjaja pravila torte i fino isekla parcad, umitala u al foliju u zaledila u slucaju iznenadnih gostiju kad mm ne moze da ode do prodavnice, samo otvorim kad udju dok popijemo kafu totra odledjena. I da moja mama je radila i kuhala danas za sutra, ledila i sve ostalo a nas tri smo zdrave zene i ako nas je othranila na taj nacin




bebacha -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (26.1.2012 12:01:12)

Ziki gdje kupi kus-kus.ja trazila i odustala.
a drago mi za tortu,mene svi cudno gledaju kad kazem da ledim tortu




chuci -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (26.1.2012 16:06:21)

ja kupila kus-kus u interexu, sitni
ima i u onoj prodavnici na 5 spratu BBI, vidjela svojim očima [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




chuci -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (26.1.2012 16:15:02)

joj kad ziki napomenu za tortu ima ona havana što se drži u zamrzivaču. može 2 mjeseca stajati. 




Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (26.1.2012 20:52:22)


IZVORNA PORUKA: chuci

ja kupila kus-kus u interexu, sitni
ima i u onoj prodavnici na 5 spratu BBI, vidjela svojim očima [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


ima i u butik Bademu kod nas svakom[sm=smiley1.gif]




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (26.1.2012 20:59:50)

Cus cus kupila u Bingu, dje drugo, ispod rize stoji na dole zadnjoj polici, dodje 5 kesica u pakovanju




emma.L -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.1.2012 10:42:11)

Uz sve nabrojano, ja zaledim i mahune dinstane bilo sa mesom ili na mlijeku, prasu, grašak sa mesom, slanutak, leću ili varivo od fantazije, šalšu koju koristim uz tjesteninu ili da zapečem meso u rerni sa šalšom, pečenu rolovanu teletinu ako ima viška, pečene paprike, šnicle u saftu od senfa ili krmenadle... U pravilu sve ovo pravim u većoj količini za ručak i obavezno tati zaledim par obroka, koji nama dobro dođu ponekad [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image].
Sada manje ledim, jer ne radim ali i dalje se trudim kuhati dan ranije da budem sigurna da ćemo jesti kuhano.
A kod nas je ovaj tjedan bila tjestenina sa tikvicama, grašak s piletinom, pileća juha, grah iz zamrzivača, danas je pura, jedan dan smo naručili picu. Imali smo i vanila voćni kolač. Sutra možda prasa ili japrak ako nađem finu raštiku (naravno, odmah će pola pretisa u led [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]). 
A poželjeli smo musaku i sendviče od piletine i juhu od bundeve pa će to možda biti sljedeći tjedan.




Lulu_08 -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.1.2012 11:44:55)

Eh sada pitanje za zene koje zamrzavaju - na koji nacin je najbolje odmrznuti smrznuto jelo?

Ja sam koristila dvije opcije:

1. Uvece prebaciti iz zamrzivaca u frizider, pa posljepodne samo podgrijati.
2. Prije jela izvaditi, odmrznuti u mikrovalnoj, uz cesto mijesanje i okretanje.

Ja mislim da je opcija 1 bolja, a sta vi mislite - i kako vi to radite?




Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.1.2012 11:57:17)


IZVORNA PORUKA: Djana

Eh sada pitanje za zene koje zamrzavaju - na koji nacin je najbolje odmrznuti smrznuto jelo?

Ja sam koristila dvije opcije:

1. Uvece prebaciti iz zamrzivaca u frizider, pa posljepodne samo podgrijati.
2. Prije jela izvaditi, odmrznuti u mikrovalnoj, uz cesto mijesanje i okretanje.

Ja mislim da je opcija 1 bolja, a sta vi mislite - i kako vi to radite?


kod mene jedinica...s tim što ja izvadim ujutro u frižider prije posla...pa dok dođem odleđeno[sm=smiley36.gif]
mikrovalnu ne koristim...nju sma poslala u vječna lovišta...ništa joj ne vjerujem

a ja ovo ne ledim osim us lučajevima kad sma vježe spremila...Uz sve nabrojano, ja zaledim i mahune dinstane bilo sa mesom ili na mlijeku, prasu, grašak sa mesom, slanutak, leću ili varivo od fantazije,
znači da mi prije toga nije bio zaleđen porizvod




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.1.2012 12:17:32)

Koristim i jednu i drugu opciju, preporuceno inace je da se i prije nego se zaledi stavi u frizider da se ohladi, i obratno iz zamrzivaca u frizider.A inace mikrotalasnu bas koristim i za odmrzavanje a i onako da nesto brzinski ugrijem, tople sendvice, rostilj kad je napolju lose vrijeme




Skvo RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.1.2012 12:48:15)

Djana ja odmrzavanje radim u mikrotalasnoj.




Lulu_08 -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.1.2012 12:51:45)

Dobro je znaci tu je to odprilike!

I ja zamrzavam svjeze pripremljenu hranu, znaci porcije koje su dovoljne za rucak ostavim a ostalo u aluminijske posudice oblijepljeno prijanjajucom folijom ide ohladjeno u zamrzivac! [sm=smiley1.gif]




mamina princeza -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.1.2012 12:59:07)

ja kako stignem , ako je plansko odledjivanje ostavim u frizderu da se odledi ako je neplansko u mikrovalnoj. mada ja mikrovalnu dosta koristim i za zagrijavanje samo .... dzaba sta kazu meni je ona zakon ..... :)
hvala na svjetima... u sutini ja sve ovo vec i ledim ... i nista nam nije godinama pa nece ni dalje . samo sam malo pogubila ideje pa ste me podsjetili :) lasanje nisam nikad ledila pokusacu.... :)

i tako ... vecinu cu u narednim danima kuhati u duploj kkolicini i stavljati u zamrzivac... pisite vi i dalje da kupim ideje :) kad malo stanem na svoje noge abd eto lijepog vremena i pozelit cu setat sigurno pa ce mi zamzivac i tada kako planiram biti pun :)




emma.L -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.1.2012 19:07:44)

Obično odledim u frižideru osim ako je baš hitno i neplanirano. A sve, ali baš sve, grijem u mikrovalnoj i mrtva sam bez nje.
E nedavno sam čula da je najgora stvar kod odmrzavanja mesa staviti ga u vodu, a ja sam to redovno radila (ili u mikrovalnoj opet). Sveki mi nije znala reći zašto, ali je kaže slušala na TV-u u nekoj emisiji da se to nipošto ne bi trebalo raditi. Pa ja sad pošto sam kući i ništa nije baš toliko hitno odmrznem meso ili u frižideru ili na sobnoj temperaturi prije spremanja.




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.6.2012 12:51:46)

Od ponedeljka sam opet na poslu posle 13 mj uz sve ovo sa mamom, ove vrucine vise ne znam kako da se organizujem i sta da kuham(o). Podijelili smo se jedan dan ja jedan dan mm al niti ja znam sta danas niti on sta će sutra kuhat. Svi prijedlozi su dobro došli




bebacha -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.6.2012 13:38:12)

evo par stvari koje ja radim
kad imam vremena napravim pitu i stavim u led,kad mi treba samo ispecem(al pitu moze i kupit,pa et rucak)
klepe napravis vikendom i zaledis,rucak onda za pola sata
navece napravis gulas,kad dodes s posla samo rizu ili pire
napravis navece grasak,mahune,piletinu s povrcem
pripremis meso za pohovanje,pripremis krompir i samo ispeces kad dodete.to je bas brzo
odete u Hari na cevape[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.6.2012 13:49:33)


IZVORNA PORUKA: bebacha


odete u Hari na cevape[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

jedino Teufik ima zamjerke on samo kuci jede ostalo mahanise[sm=smiley36.gif]
hvala, ma ove nas vrucine smalitile kad pomislim na sporet sve mi se okrene i sve sto znam sam zaboravila, niti mi je prosli vikenda palo na pamet da sta stavim da pripremim




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (27.6.2012 15:35:16)

Niko ništa o kuhanju ne piše sem mene i bebache, da se zna ko je počeo da radi[sm=smiley36.gif] samo se svekrvama bakću




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (3.12.2012 15:07:31)

da podignem malo temu, pravi li još neko sedmični jelovnik?
Evo mog donekle:
ponedeljak: boranija sa teletinom
utorak:supa,teleće šnicle i riža
srijeda:?
četvrtak: špagete bolonjez
petak:supa, riba()filrti pohovani) i pomfrit.




djoisa -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (3.12.2012 15:13:29)

mi smo jedno vrijeme pisali ove sedmicne jelovnike..puno je lakse kad je sve unaprijed isplanirano najvise zbog kupovine namirnica..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>