RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


I love youu -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (19.12.2012 10:47:54)

Ja svu nabavku obavljam u Interexu nekako sam navikla tamo. I sta pise na tom pakovanju?Sigurno je to u onim friziderima? Koliko uzmes,pola kg?




Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (19.12.2012 18:51:17)


IZVORNA PORUKA: I love youu

Ja svu nabavku obavljam u Interexu nekako sam navikla tamo. I sta pise na tom pakovanju?Sigurno je to u onim friziderima? Koliko uzmes,pola kg?


evo ovo pakovanje...500 gr
http://www.vindija.hr/Images/orginal-1127/vindon-mljeveno.jpg

vjerovatno je moguće da i Interex u frižiderima ima istu ponudu....
no sigurno je ima DP maraketi, meraktor i konzum...kao i sama vindija




zagy -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (19.12.2012 18:54:59)

Ja mljevenu puretinu u merkatoru uzimam, a imaš vindiju i na socijalnom kod Mone na glavnoj cesti. I pravila sam ove pureće kolačiće i baš su ukusni i brzi za naparviti[sm=bravo.gif]




I love youu -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (19.12.2012 18:57:13)

E hvala vam puno na odg, cim nabavim to meso odma ih pravim, njam njam jedva cekammmm[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 9:19:09)

Nova Godina, nova hefta i novi jelovnik(vrlo sličan ostalim[sm=smiley36.gif])
ponedeljak: povrtna supa, šnicle pohovane i riža
utorak: supa od koljenice, ćufte i pita s tikvicama
srijeda: bakalar za koji tražim recept i carsko povrće u vrhnju
četvrtak: sarma u kiselom kupusu
petak: pileća supa, zapečeni bataci i krompir
salate su nešto od zimnice a deserte smišljam mislim da će bit ledene kocke i keks po receptu od skvo




Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 9:24:38)

[sm=smiley36.gif]

kod mene:

ponedeljak : špagete bolonjeze ( soso skuhan čeka, šoagete dodoam ) jogurt domaći....
utorak: bamja na telećoj koljnici
srijeda: grašak sa junetinom
četvrtak : juneće snicle u paradjz sosou i riža sa povrećm iz voka
petak: pile sa krompirima iz rerne...

salate razne, hljeb integralni domaći 2 puta u toku semdice pečem..
štrudle drenjak i bestilj...
i kolači...ostalo ''naše čokoladno čudo bez pečenja'' i u planu je medeno srce opet u toku semdice....

dosta toga pripremljeno i zaleđeno
a imama kešketa i pačeta zaleđenoga
i imama supu od piletine zaleđenu u čašicama pa smao dodajem u danima kad je hoćemo[sm=smiley36.gif]
za danas ima jedna[sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 9:25:58)


IZVORNA PORUKA: ziki

Nova Godina, nova hefta i novi jelovnik(vrlo sličan ostalim[sm=smiley36.gif])
ponedeljak: povrtna supa, šnicle pohovane i riža
utorak: supa od koljenice, ćufte i pita s tikvicama
srijeda: bakalar za koji tražim recept i carsko povrće u vrhnju
četvrtak: sarma u kiselom kupusu
petak: pileća supa, zapečeni bataci i krompir
salate su nešto od zimnice a deserte smišljam mislim da će bit ledene kocke i keks po receptu od skvo

bakalar
http://www.coolinarika.com/recept/bakalar-s-krumpirom-iz-pecnice/
probano i sa bakalarom i sa oslićem bez glava i filetima oslića...vino slobdono zamjeni vodom




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 9:34:49)

Hvala Hanady[sm=smiley31.gif], ovo bi se zbog dužine pečenja moglo napravit prije posla




Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 9:36:45)


IZVORNA PORUKA: ziki

Hvala Hanady[sm=smiley31.gif], ovo bi se zbog dužine pečenja moglo napravit prije posla


prije napraviš do skidanja folije...dođeš doma skineš foliju nastaviš peći...ma ko duša[sm=smiley1.gif]




Skvo RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 9:40:34)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

[sm=smiley36.gif]

kod mene:

ponedeljak : špagete bolonjeze ( soso skuhan čeka, šoagete dodoam ) jogurt domaći....
utorak: bamja na telećoj koljnici
srijeda: grašak sa junetinom
četvrtak : juneće snicle u paradjz sosou i riža sa povrećm iz voka
petak: pile sa krompirima iz rerne...

salate razne, hljeb integralni domaći 2 puta u toku semdice pečem..
štrudle drenjak i bestilj...
i kolači...ostalo ''naše čokoladno čudo bez pečenja'' i u planu je medeno srce opet u toku semdice....

dosta toga pripremljeno i zaleđeno
a imama kešketa i pačeta zaleđenoga
i imama supu od piletine zaleđenu u čašicama pa smao dodajem u danima kad je hoćemo[sm=smiley36.gif]
za danas ima jedna[sm=smiley36.gif]

kada ovo pravis...? Meni kada radim samo dolazi u obzir kasika varijanta.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]..nesto sto mogu noc ranije skuhati....




Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 9:44:37)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

[sm=smiley36.gif]

kod mene:

ponedeljak : špagete bolonjeze ( soso skuhan čeka, šoagete dodoam ) jogurt domaći....
utorak: bamja na telećoj koljnici
srijeda: grašak sa junetinom
četvrtak : juneće snicle u paradjz sosou i riža sa povrećm iz voka
petak: pile sa krompirima iz rerne...

salate razne, hljeb integralni domaći 2 puta u toku semdice pečem..
štrudle drenjak i bestilj...
i kolači...ostalo ''naše čokoladno čudo bez pečenja'' i u planu je medeno srce opet u toku semdice....

dosta toga pripremljeno i zaleđeno
a imama kešketa i pačeta zaleđenoga
i imama supu od piletine zaleđenu u čašicama pa smao dodajem u danima kad je hoćemo[sm=smiley36.gif]
za danas ima jedna[sm=smiley36.gif]

kada ovo pravis...? Meni kada radim samo dolazi u obzir kasika varijanta.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]..nesto sto mogu noc ranije skuhati....


iskuham pile u pretisu navečer...
ujutro prije posla izrežem krompire i ostavim u taperwerki punoj vode...
sa vrata uključim rernu ubacim krompire pomašćene i začinjene i pile odozgo odmag...zalijem vodom do iskuhavanja i na 250- 30 minuta i još 15 na 200...pile u sredini svega namažem malo puterom da fino korica porumeni...

ovo planiram u danima kada muž popodne odlazi kasnije na privatni biznis[sm=smiley36.gif]




Skvo RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 9:47:23)

a ovo je meni kasno....jer moji rucaju oko jedan..mislim na pilice..a mi oko pola 6.




Daliyah92 -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 10:03:25)

IZVORNA PORUKA: ziki

Nova Godina, nova hefta i novi jelovnik(vrlo sličan ostalim[sm=smiley36.gif] )
ponedeljak: povrtna supa, šnicle pohovane i riža
utorak: supa od koljenice, ćufte i pita s tikvicama
srijeda: bakalar za koji tražim recept i carsko povrće u vrhnju
četvrtak: sarma u kiselom kupusu
petak: pileća supa, zapečeni bataci i krompir
salate su nešto od zimnice a deserte smišljam mislim da će bit ledene kocke i keks po receptu od skvo


A subotom i nedjeljom se ne jede? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ili su ove salate i deserti za vikend [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  (salim se malo [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley2.gif[/image] )




chuci -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 11:00:32)

ja sam probala ovo sa sedmičnim jelovnikom pa ono od ponedjeljka ostalo i za utorak, u srijedu idemo tradicionalno kod moje mame na ručak. ona nam spakovala za četvrtak. u petak mi se nije kuhalo i pao mi cijeli sedmični u vodu pa sam odustala dok i djeca ne počnu jesti sve to i mi jer ja i mm ne pojedemo toliko. plus deserte ne pravim ako nije neka prilika jer za razliku od hrane njih pojedemo [sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 11:11:33)


IZVORNA PORUKA: chuci

ja sam probala ovo sa sedmičnim jelovnikom pa ono od ponedjeljka ostalo i za utorak, u srijedu idemo tradicionalno kod moje mame na ručak. ona nam spakovala za četvrtak. u petak mi se nije kuhalo i pao mi cijeli sedmični u vodu pa sam odustala dok i djeca ne počnu jesti sve to i mi jer ja i mm ne pojedemo toliko. plus deserte ne pravim ako nije neka prilika jer za razliku od hrane njih pojedemo [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif]

eee nemam tradicija sem da se ''neplanirano meni uliva neko oko 17 sati''[sm=smiley36.gif]

a desert je nagrada...a ja svaki dan nađem razlog da nagradim[sm=smiley36.gif]
npr..farah strašno voli grašaka sada....čeka je nagrada[sm=smiley36.gif]




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 12:15:41)


IZVORNA PORUKA: Dalia92

IZVORNA PORUKA: ziki

Nova Godina, nova hefta i novi jelovnik(vrlo sličan ostalim[sm=smiley36.gif] )
ponedeljak: povrtna supa, šnicle pohovane i riža
utorak: supa od koljenice, ćufte i pita s tikvicama
srijeda: bakalar za koji tražim recept i carsko povrće u vrhnju
četvrtak: sarma u kiselom kupusu
petak: pileća supa, zapečeni bataci i krompir
salate su nešto od zimnice a deserte smišljam mislim da će bit ledene kocke i keks po receptu od skvo


A subotom i nedjeljom se ne jede? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ili su ove salate i deserti za vikend [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  (salim se malo [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley2.gif[/image] )

subotom i nedeljom se ne radi pa se ili neđe ode ili pravimo po trenutnom raspoloženju.[sm=smiley1.gif]




djoisa -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 12:25:16)

hanady je kraljica kuhinje..
kako pravis ovo ''naše čokoladno čudo bez pečenja''

ovo da ujutro pripremim nesto za poslije posla nema sanse, ja gledam samo da obucena izadjem iz kuce..onaj moj mali priljepak se zaljepi za mene i ja se jedva spremim..mozda kad bude veci..

ja kuham dan za dan, ne spremam nista unaprijed, prilično dobro odredim porcije tako da se nista ne ostaje..ako se organizujem oko sedmicnog jelovnika to mi je velika olaksica, ako ne..e onda imam problem cijelu sedmicu i smisljam u hodu..ne idem nikome na rucak, osim vikednom..





Hanady RR -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (7.1.2013 12:40:52)

djoosa...

petit keks umočim u mlijeko ( ili ness al češće u mlijeko)
poslažem u tepsiju onu oblik pravougaonika...popunim sve rupice istim...


pola litra mlijeka porkuham...
u zdjeli pomješam 5-6 kašika mlijeka i 2 pudinga il vanilija il čokolada, šećera oko 150 gr...ukuham klasični puding tako...
skinem sa vatre i u vruće stavim 200 gr čokolad, mješam da se istopi..
sačekam d amalo hladne dodoam 150 do 200 gr putera umešam mikserom....

stresem na koru do perit keksa...odozgo ponovim slaganje petita...
izmutim il vrhnje za šlag sa vanilija šećerom , il šlag kremu sa vanilija šećerom...stavim gore, naribam čokolade odozgo i ohladim :)




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (14.1.2013 10:10:57)

evo mog jelovnika za ovu heftu
Ponedeljak: pileća supa, šnicle i riža. Desert ostalo mačmeloa od juče
Utorak: povrtna supa, zapečene makarone sa 4 vrste sira i pelte sa šljivama i smokvama.
Srijeda: Povrtna supa, piletina sa povrćem u vrhnju. Pelte će preteć (valjda)
Četvrtak: Škarpina i krompir zapečen. Desert kokos štangle/torta kako ko napravi tj iseče
Petak: Pileća supa, gulaš i krompir pire. Desert šta pretekne[sm=smiley36.gif]
Salate su zimnice po želji(mada ih slabo ko želi al mora)




SailorMoon -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (14.1.2013 14:22:02)

Hanady kako pravis ti grasak sa junetinom. Budeli to kao corba ili drugacije. Ja grasak vecinom ili pravim samo kao corbicu ili kao prilog uz neku sniclu sa pire krompirom.




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (21.1.2013 8:44:42)

Jes da se slabo ko javlja na ovoj temi al ja ću da pišem[sm=smiley1.gif]
Ponedeljak: povrtna supa, gulaš i riža kao prilog.Desert pelte
Utorak: Supa sa gljivama(iz kesice) pohovani oslić i krompir pire, kokos torta
Srijeda: Pileća supa, piletina sa susamom i povrće sa vrnjem. Desert kokos torta od juče
Četvrtak: Povrtna supa, šarene makarone sa mljevenim mesom u paradajz sosu. Desert nešto iz poklona ako nestane torte[sm=smiley36.gif]
Petak: krompir čorba sa junetinom. Oblanda nešto de nešto(nikao da zapamtim naziv)




bebacha -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (21.1.2013 8:57:54)

dulche de leche[sm=smiley36.gif]




mamina princeza -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (21.1.2013 9:22:17)

posto pocinejm da radim pocinjem da planiram sedmicni jelovnik ... ove sedmice cu pokusati da se pridrzim da s enaviknem iako sam jos kuci .

Ponedeljak: paradjz supa, punjene paprike i tikvice sa pire krompirom i pecenim kropirom, dezeret nesto rjetko imamo u zadnje vrijeme mozda samo puding na brzinu napravim

Utorak krompir corba , nesto u lisnatom tjestu slicno kao pahuljicina pita , neka salata ili ruska ili sa tunejvinom i majonezom, snicle i gril povrce, desert neki kolac nisam sigurna mozda ledene kocke ...( ovo nam je neka varijanta kasnog rucka/vecrre jer imamo jednu goscu poslijepodne)

Srijeda: pileca supa , gulas i restovani krompir , desert kolac ako ga ostane od utorka

cetvrtak: janjetina s kropirima i jos nekim povrcem u rerni , desert brzi kolac od rogaca

petak: supa od gljiva, musaka , desert kolac od dan ranije ako ostane ....




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (4.3.2013 13:34:21)

Da malo podignem temu, evo mog sedmičnog jelovnika:
Ponedeljak: krem supa od gljiva, mesne okruglice i djeci riža nama makarone
Utorak: pileća supa, pureći kolačići i pire krompir
Srijeda: Sarma u kiselom kupusu
Četvrtak: škarpina i zapečeno povrće
Petak: Grašak s junetinom
Domaći hljeb iz pekača svaki dan, slate malo zelena malo ostaci zimnice a deserta nema jer sam na dijeti[sm=smiley36.gif]




ziki -> RE: Sedmični (tjedni) jelovnik (4.3.2013 13:35:59)

.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>