RE: koju školu odabrati? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


fartar -> RE: koju školu odabrati? (11.8.2015 15:30:18)

dambolina hvala puno na odgovoru!!! Sada već znam više no prije, ovo je baš teško, novi grad, nova okolina, nikoga ne znaš i nemaš pitati. Hvala!




Maslackicaaa -> RE: koju školu odabrati? (3.2.2016 22:37:01)

Drage forumasice, u zadnje vrijeme dosta razmisljam o kvalitetu skoli u koje bih mogla upisati dijete, pa bih voljela da cujem vasa iskustva/misljenja... Sta znate o OS Mehmedalija Mak Dizdar? Osman Nakas ili Cengvic Vila 1. Kakvi su ucitelji/nastavnici, odnos prema roditeljima, odnosi prema ucenicima, da li je kvalitetna nastava, ima li produzeni boravak u skoli (ako ne, ima li neko drugo mjesto u blizini gjde dijete moze ici u produzeni)? Kakva su vasa iskustva? Znam da sad nije period upisa, ali ja u zadnje vrijeme bas razmisljam kakve su skole koje se nalaze u blizini... Sjecam se da kad sam ja isla u skolu da su razlike u skolama bile ogromne, da petice u nekim skolama su odgovarle trici u mojoj i da smo se svi iz moje skole super snasli u gimnaziji... Tako zeljela bih da mi dijete ide u skolu u kojoj se ozbiljno uci, rad vrednuje, ali da nije ni izvor nepotrebnog stresa i frustracija... A voljela bih svakako da je skola blizu radi prijateljstva koja se u skoli sticu...




delfin -> RE: koju školu odabrati? (4.2.2016 10:05:07)

i meni treba pomoć, stiglo vrijeme i nama za školu. Nekako je logično da ide dijete u najbližu školu mjesta stanovanja da bi kasnije moglo ići i samo.Mada bi ja Tako da su realno u opciji 2 škole , pa je svaka sugestija i iskustvo o tim školama dobro došla
Meša Selimović - C faza i Džemaludin Čaušević - Švrakino?




irenaSA -> RE: koju školu odabrati? (4.2.2016 10:18:48)


IZVORNA PORUKA: delfin

i meni treba pomoć, stiglo vrijeme i nama za školu. Nekako je logično da ide dijete u najbližu školu mjesta stanovanja da bi kasnije moglo ići i samo.Mada bi ja Tako da su realno u opciji 2 škole , pa je svaka sugestija i iskustvo o tim školama dobro došla
Meša Selimović - C faza i Džemaludin Čaušević - Švrakino?


Delfin i mi imamo istu opciju samo što nama niti jedna nije prema mjestu stanovanja već moranja[sm=smiley36.gif]
Naime, mama mi je blizu pa će biti školski servis..mi nemamo opciju da ide oš prema mjestu stanovanja jer nema je ko odvoditi i dovoditi a kući ne može biti sama...tako da smo se odlučili za Meša Selimović tj. nekadašnju Andrija Rašo[sm=smiley36.gif]
Ja sam išla u Pavle Goranin tj. Džemaludin Čaušević...situacija i u jednoj i u drugoj je otprilike ista...
Mada sam planirala da svratim jedan dan sa listom pitanja do obije škole...




ladyblue RR -> RE: koju školu odabrati? (4.2.2016 10:20:24)


IZVORNA PORUKA: delfin

i meni treba pomoć, stiglo vrijeme i nama za školu. Nekako je logično da ide dijete u najbližu školu mjesta stanovanja da bi kasnije moglo ići i samo.Mada bi ja Tako da su realno u opciji 2 škole , pa je svaka sugestija i iskustvo o tim školama dobro došla
Meša Selimović - C faza i Džemaludin Čaušević - Švrakino?


ista dilema samo tek sljedeće godine [sm=smiley36.gif]

Meša Selimović nema produženi koji je meni neophodan a škola je ok. Mi sa starijim nismo nikada imali nikakvih problema kada je išao u osnovnu.

Ova u Švrakinom je super, renovirana, ima produženi pa mi je to bliža opcija.

Čekat ću vas da se upišete pa da mi javite iz prve ruke [sm=jezicek.gif]




delfin -> RE: koju školu odabrati? (4.2.2016 22:28:44)

Lady blue . Znaci starija raja probija led[sm=smajl.gif]
Valjda se još neko javi iz bliže okoline sa kojim iskustvom. Znam to za produženi. Imaju li o.s. dan otvorenih vrata?
IrenaSa ako pribavis koju info javi pls.




irenaSA -> RE: koju školu odabrati? (4.2.2016 22:31:11)

Naravno...imam korpus pitanja od upisa do wc-a[sm=jezicek.gif]




irenaSA -> RE: koju školu odabrati? (9.2.2016 14:03:47)

Eh, bila jučer u Meša Selimović, školi..
Upoznala sekretara i pedagoga...divne dvije žene...
Konkurs sa potrebnom dkumentacijom izlazi krajem marta...i obično bude oglašen na vratima škole..no rečeno mi je da od papira treba: rodni list, potvrda iz vrtića ili pohađanja obaveznog predškolskog te ljekarsko uvjerenje.
Nakon toga papiri za upis se mogu predati u dva roka april ili avgust. Upis nije problematičan, primaju sve prvačiće...ne treba veza[sm=smiley36.gif]
Škola je čista, prozračna i ugodnog enterijera jedino što me brine jesu čučavci u toaletu...oni ih kako kažu drže radi higijene ali mislim da ćemo mi imati problem odlaska u toalet...[sm=jezicek.gif] Vježbat ćemo da ne daj Bože ne upadnemo u rupu...
Prvačići su obično u međusmjeni od 12 do 2...nema produženog boravka...
Eh, eto onoga bitnog iz razgovora[sm=smiley1.gif]




delfin -> RE: koju školu odabrati? (11.2.2016 10:23:03)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Eh, bila jučer u Meša Selimović, školi..
Upoznala sekretara i pedagoga...divne dvije žene...
Konkurs sa potrebnom dkumentacijom izlazi krajem marta...i obično bude oglašen na vratima škole..no rečeno mi je da od papira treba: rodni list, potvrda iz vrtića ili pohađanja obaveznog predškolskog te ljekarsko uvjerenje.
Nakon toga papiri za upis se mogu predati u dva roka april ili avgust. Upis nije problematičan, primaju sve prvačiće...ne treba veza[sm=smiley36.gif]
Škola je čista, prozračna i ugodnog enterijera jedino što me brine jesu čučavci u toaletu...oni ih kako kažu drže radi higijene ali mislim da ćemo mi imati problem odlaska u toalet...[sm=jezicek.gif] Vježbat ćemo da ne daj Bože ne upadnemo u rupu...
Prvačići su obično u međusmjeni od 12 do 2...nema produženog boravka...
Eh, eto onoga bitnog iz razgovora[sm=smiley1.gif]


havala za info. Da li to znači da si već odlučila? imaš li namjeru ići i u dzemaludin causevic? [sm=smiley1.gif]




irenaSA -> RE: koju školu odabrati? (11.2.2016 10:51:59)

Svratit ću slijedeće sedmice i u nju...reda radi..mada mislim da ćemo ipak u MS[sm=smiley1.gif]




Lady26 -> RE: koju školu odabrati? (11.2.2016 11:08:48)


L ce najvjerovatnije aBd u Dzemaludina [sm=smiley36.gif]
Al nisam/smo jos 100% nacisto...
Mada nema vremena jos puno [sm=smiley36.gif][sm=smiley13.gif]




anidla -> RE: koju školu odabrati? (13.2.2016 10:50:37)


IZVORNA PORUKA: Lady26


L ce najvjerovatnije aBd u Dzemaludina [sm=smiley36.gif]
Al nisam/smo jos 100% nacisto...
Mada nema vremena jos puno [sm=smiley36.gif][sm=smiley13.gif]



Lady26, kad se vadi ljekarski? sta nam je prvi korak? joj, ja nista se nisam raspitivala....




Lady26 -> RE: koju školu odabrati? (13.2.2016 10:55:34)

U nasen DZ poceli od 01.02. ljekarskim...
Prvi korak, odlucis u koju ce skolu [sm=smiley36.gif]
Salim se, nemam pojma?! Valjda ljekarsko, jer njega predajes sa.ostalim papirima za upis...
Moram otici do skole ovih dana, da vidim ima li obavijest kakva...




anidla -> RE: koju školu odabrati? (13.2.2016 11:10:04)

Znaci moram se i ja angazovati, cim je ljekarski poceo....

Hvala ti :)




ladyblue RR -> RE: koju školu odabrati? (13.2.2016 11:28:50)


IZVORNA PORUKA: Lady26


L ce najvjerovatnije aBd u Dzemaludina [sm=smiley36.gif]
Al nisam/smo jos 100% nacisto...
Mada nema vremena jos puno [sm=smiley36.gif][sm=smiley13.gif]


tamo imaš produženi i tete iz vrtića su mi rekle da je ta škola trenutno bolja od Meše Selimović




ada033 -> RE: koju školu odabrati? (16.2.2016 14:38:10)

Pozdrav svima! Ima li iko nešto svježije informacije o OŠ Osman Nuri Hadžić na Dobrinji? Čujem da je tamo od prošle godine u funkciji produženi boravak, pa ako neko ima iskustvo bila bih zahvalna. Također i bilo šta drugo o školi što može zanimati mamu prvačića :) Hvala!




teacher75 -> RE: koju školu odabrati? (16.2.2016 17:30:23)

Mi cemo abd u grbavicu 1 [sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: koju školu odabrati? (16.2.2016 17:31:31)


IZVORNA PORUKA: teacher75

Mi cemo abd u grbavicu 1 [sm=smiley1.gif]


jel to ex Boriša Kovačević ili Bane Šurbat?




teacher75 -> RE: koju školu odabrati? (16.2.2016 17:35:36)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: teacher75

Mi cemo abd u grbavicu 1 [sm=smiley1.gif]


jel to ex Boriša Kovačević ili Bane Šurbat?

Borisa kovacevic. Bane surbat je sad kovacici




teacher75 -> RE: koju školu odabrati? (16.2.2016 17:36:37)

To nam je najbliza skola, 2 minute od zgrade. Ima i produzeni boravak sto je najvaznije, roditelji su zadovoljni istim[sm=smiley1.gif]




MicoTico -> RE: koju školu odabrati? (16.2.2016 19:16:17)

Tiki, mm je išao u tu školu.

Moja M ide u najbližu, a i T će aBd. Tako sam i ja i svi moji, tako i mm...
Ima produženac, što mi puno znači, na glasu je kao veoma dobra škola, nama dosta.




Visnja RR -> RE: koju školu odabrati? (16.2.2016 19:19:45)


IZVORNA PORUKA: teacher75

To nam je najbliza skola, 2 minute od zgrade. Ima i produzeni boravak sto je najvaznije, roditelji su zadovoljni istim[sm=smiley1.gif]


Da i ja sam čula .. jednake pohvale za nju kao i skolu koja je vizuelno ista ex Ivan Goran Kovačić.... sad je Hrasno valjda




greeneyes -> RE: koju školu odabrati? (11.3.2016 13:48:38)

Drage moje, i nama je doslo vrijeme za upis u skolu [sm=smiley1.gif]
Ja se troumim [sm=smiley36.gif] i vec me panika hvata. Prva škola je S.B.Basagic, cula sam sve pohvale za skolu,
ne baš i za produzeni, ali koliko sam cula u blizini ima privatni produzeni boravak, pa sam mislila svakako otici da vidim.
Druga je OŠ Silvije Strahimir Kranjcevic, i ona mi je blizu, znam samo da je malo ucenika u razredu pa je atmosfera malo intimnija,
i nista drugo ne znam pa vas molim ako neko ima iskustva da mi napise, mnogo bi mi znacilo [sm=zz_redface.png]
Treca opcija je M.C.Catic, ta jeste malo dalje ali sam pohvale i za nju cula.
Nadam se da će me vasi savjeti bar malo usmjeriti. Ljubiiiim [sm=smiley27.gif]




dambolina -> RE: koju školu odabrati? (11.3.2016 15:21:39)

IZVORNA PORUKA: ada033

Pozdrav svima! Ima li iko nešto svježije informacije o OŠ Osman Nuri Hadžić na Dobrinji? Čujem da je tamo od prošle godine u funkciji produženi boravak, pa ako neko ima iskustvo bila bih zahvalna. Također i bilo šta drugo o školi što može zanimati mamu prvačića :) Hvala!


to je meni skola br. 1. da mi nije daleko i da sam imala opciju prevoza, moja bi djeca sigurno tamo nastavila skolovanje. bili smo u toj skoli od prvog do cetvrtog razreda i ja sam bila prezadovoljna. od toga da je skola sredjena, uredna, cista, osoblje ljubazno, dvoriste zakljucano itd, pa nadalje. svakome ko je na dobrinji preporucujem tu skolu. mi smo preselili pa nam je sad daleko, tako da su moja djeca u skoli grbavica 1. i da, sestrin sin je sad u osman nuri hadzic peti razred i ona je i dalje zadovoljna kao sto sam i ja bila.
Grbavica 1 je isto super skola, direktor se maksimalno trudi, ucionice su fino opremljene i sto je najvaznije imamo e skolu. sad nam je to uvedeno jednom mjesecno i mislim da je odlicna stvar posebno za djecu koja recimo budu bolesna pa onda fakticki nista ne gube jer se materijali sa nastave mogu naci na e skoli. voljela bih da je dvoriste malo uredjenije, ali sta je tu je. imamo odlican video nadzor, super produzeni boravak, dobre uciteljice i nastavnike i et.




teacher75 -> RE: koju školu odabrati? (11.3.2016 16:15:21)

bas si me obradovala jer mo abd planiramo ove god.u grbavicu 1 [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>