RE: koju školu odabrati? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


maja78 RR -> RE: koju školu odabrati? (29.3.2016 10:34:25)


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Zanimaju me iskustva sa
O.S."Hrasno"??


moje kolegica je jedan završio a drugi je 9. razred. ona je zadovoljna.


ja prezadovoljna, a znam i dosta roditelja starijih razreda isto zadovoljni




irenaSA -> RE: koju školu odabrati? (29.3.2016 10:39:03)


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Da li neko zna učiteljice/učitelje u OŠ "Meša Selimović"...preporuka, pohvala ili kritika...su dobrodošle[sm=smiley1.gif]


ja se malo raspitivala i svi su mi rekli da je u Meša Selimović mnogo bolji nastavni kadar od Reis Dž.Č. pa eto ako sam ti pomogla šta. jeste da ova druga ima produženi ali izgleda da su im djeca "tanka" kada u srednju krenu.
mislim, u istoj smo dilemi....samo što ja neću žuriti i ove godine je upisivati. barem sam još uvijek tog stava.


Hvala...vidim da imaju tri učiteljice...u biti...nije bitno...da se to u hodu prepoznati, kvalitet, pedagogija, rad i co...ali rekoh da nema kakvih ekstrema...




Skvo RR -> RE: koju školu odabrati? (29.3.2016 10:40:23)


IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Zanimaju me iskustva sa
O.S."Hrasno"??


moje kolegica je jedan završio a drugi je 9. razred. ona je zadovoljna.


ja prezadovoljna, a znam i dosta roditelja starijih razreda isto zadovoljni



ok. puno hvala...[sm=smiley1.gif]




ladyblue RR -> RE: koju školu odabrati? (29.3.2016 10:40:47)


IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Da li neko zna učiteljice/učitelje u OŠ "Meša Selimović"...preporuka, pohvala ili kritika...su dobrodošle[sm=smiley1.gif]


ja se malo raspitivala i svi su mi rekli da je u Meša Selimović mnogo bolji nastavni kadar od Reis Dž.Č. pa eto ako sam ti pomogla šta. jeste da ova druga ima produženi ali izgleda da su im djeca "tanka" kada u srednju krenu.
mislim, u istoj smo dilemi....samo što ja neću žuriti i ove godine je upisivati. barem sam još uvijek tog stava.


Hvala...vidim da imaju tri učiteljice...u biti...nije bitno...da se to u hodu prepoznati, kvalitet, pedagogija, rad i co...ali rekoh da nema kakvih ekstrema...



kod mene je sin završio i mi zaista nismo imali nikakvih problema...doduše, on je završio prije 5 godina pa ne znam je li se šta promijenilo od tada.




irenaSA -> RE: koju školu odabrati? (29.3.2016 10:44:50)

Mislim da je isti to kadar..čak ima nekih kada sam i ja išla od 3-5 razreda u tu školu...
Neke prijateljice su mi u drugim školama već tražile da se djeca stave u razred određene učiteljice...




anidla -> RE: koju školu odabrati? (29.3.2016 10:46:12)


IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Zanimaju me iskustva sa
O.S."Hrasno"??


moje kolegica je jedan završio a drugi je 9. razred. ona je zadovoljna.


ja prezadovoljna, a znam i dosta roditelja starijih razreda isto zadovoljni




Majo, jel vi koristite produzeni? Da li znas da li su roditelji zadovoljni? Mi planiramo izabrati ovu skolu [sm=smiley1.gif]




dambolina -> RE: koju školu odabrati? (29.3.2016 10:47:57)


IZVORNA PORUKA: aya 05

Ima li neko neke informacije o Grbavica II skoli?Nastavni kadar, produženi i sl...


nekoliko djece iz mog komsiluka ide u tu skolu i poznajem jednu zenu cija je kcerka isla u tu skolu, pa ti mogu reci da ona licno nije bila posebno zadovoljna. doduse, tada joj je kcerka bila u nizim razredima i nije mi bas rekla pojedinosti osim da je nezadovoljna...




maja78 RR -> RE: koju školu odabrati? (29.3.2016 11:13:26)


IZVORNA PORUKA: anidla


IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Zanimaju me iskustva sa
O.S."Hrasno"??


moje kolegica je jedan završio a drugi je 9. razred. ona je zadovoljna.


ja prezadovoljna, a znam i dosta roditelja starijih razreda isto zadovoljni




Majo, jel vi koristite produzeni? Da li znas da li su roditelji zadovoljni? Mi planiramo izabrati ovu skolu [sm=smiley1.gif]



ne koristimo, ali isto ima bas par djece iz vrtica cije roditelje srecem i kazu da su prezadovoljni, a pitaj i Mihnu da je Ajdin htio ici kad je probao par dana




teacher75 -> RE: koju školu odabrati? (29.3.2016 16:40:56)


IZVORNA PORUKA: dambolina


IZVORNA PORUKA: aya 05

Ima li neko neke informacije o Grbavica II skoli?Nastavni kadar, produženi i sl...


nekoliko djece iz mog komsiluka ide u tu skolu i poznajem jednu zenu cija je kcerka isla u tu skolu, pa ti mogu reci da ona licno nije bila posebno zadovoljna. doduse, tada joj je kcerka bila u nizim razredima i nije mi bas rekla pojedinosti osim da je nezadovoljna...

od nekoliko mojih prijatelja su djeca krenula prosle god.i oni su za sad zadovoljni i skolom i produzenim boravkom




aya 05 -> RE: koju školu odabrati? (29.3.2016 20:43:52)

Hvala vam na odgovorima.Jos se dvoumimo između dvije škole pa se raspitujemo.




anidla -> RE: koju školu odabrati? (1.4.2016 9:21:47)

Mi danas idemo predati papire [sm=zz_dance.gif][sm=zz_dance.gif][sm=bravo.gif

Svima mnogooo sreceee! [sm=bravo.gif]




Blue rose RR -> RE: koju školu odabrati? (1.4.2016 9:23:24)

Sretno sa odlukama i sretno prvačićima :)




delfin -> RE: koju školu odabrati? (20.4.2016 10:31:29)


IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: ladyblue RR


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Da li neko zna učiteljice/učitelje u OŠ "Meša Selimović"...preporuka, pohvala ili kritika...su dobrodošle[sm=smiley1.gif]


ja se malo raspitivala i svi su mi rekli da je u Meša Selimović mnogo bolji nastavni kadar od Reis Dž.Č. pa eto ako sam ti pomogla šta. jeste da ova druga ima produženi ali izgleda da su im djeca "tanka" kada u srednju krenu.
mislim, u istoj smo dilemi....samo što ja neću žuriti i ove godine je upisivati. barem sam još uvijek tog stava.


Hvala...vidim da imaju tri učiteljice...u biti...nije bitno...da se to u hodu prepoznati, kvalitet, pedagogija, rad i co...ali rekoh da nema kakvih ekstrema...


ja sam to isto čula, ali obrnuto, da iz Meša Selimović izlaze sa lošijim znanjem a dobrim ocjenama. a nisam ni dobila baš pozitivan dojam o kadru škole Meša Selimović u odnosu na ovu drugu.
Uglavnom mi smo se upisali u 1. razred [sm=smiley1.gif] u Dz. Čaušević, svidjela mi se prezentacija škole (bar su se potrudili) , svidjela mi se škola, i dosta drugara iz vrtića će biti tamo




ladyblue RR -> RE: koju školu odabrati? (23.8.2016 14:32:20)

dosta raje iz njihove grupe je otišlo u R.DŽ. Čaušević. vjerovarno zbog produženog.
ja još nisam na čisto ali nije mi žurba.




sabinos -> RE: koju školu odabrati? (15.9.2016 11:01:34)

Mi smo krenuli u Aleksa Šantić i super nam je.
Imamo školu ispred zgrade ali smo izabrali ovu jer nam raja iz vrtića ide pa smo baš zadovoljni.

Učiteljica Edina [sm=bravo.gif]




NIna_N2 -> RE: koju školu odabrati? (9.6.2017 9:17:14)

Pozdrav,

nova sam na forumu i trenutno se nalazim u dilemi u koju skolu upisat dijete. Odnosno,vec sam upisala bila u maju. I tada sam dugo dugo razmislajala i vagala i naposlijetku se odlucila i upislala dijete i smtrala to time zavrsenim. Medutimm sad dobivam dopis da nazalost ipak moram trazit drugu skolu , da oni nemaju kapaciteta , da moraju zakonski primit svu djecu koja tom podrucju pripadaju, a s'obzirom da mi ne pripadamo da se obratimo skoli kojoj pripadamo. To od starta nisam zelila i ne zelim ni sad, al sad mi je prosao vec prvi upisni rok. Mislim ogorcena sam da su se sad sjetlili da nemaju kapacitete. Kad smo bili na testiranju krajem maja rekli su nam da je sve super i da je s’tim i upisan, da cemo dobiti papire nekad u septembru postom i sad ovo [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
Sad evo opet "jovo na novo“. Pisala sam vec i na temi privatne skole jer sam zaiteresovana i za njih, ali nije da odbijam drzavne, samo ne zelim dijete upisat u prvu koja mi se ponudi. E sad znaima me ako mi neko moze reci koje su to OS (Novi Grad, Novo Sarajevo, Centar) u kojima se nastava pohadja iskljucivo u prvoj smjenei, znaci da nema mijenjanja smijena.
Hvala unaprijed na odgovorima.




Visnja RR -> RE: koju školu odabrati? (9.6.2017 9:27:50)

KŠC u Centru ima samo prvu smjenu




NIna_N2 -> RE: koju školu odabrati? (9.6.2017 9:40:15)

a da znam za KSS, sve privatne i znam da ona skola na gorici takodje ima samo prvu smjenu, ima li jos skola u gradu koje imaju smao prvu smjenu




Pikapolonica -> RE: koju školu odabrati? (9.6.2017 9:54:42)


IZVORNA PORUKA: NIna_N2

a da znam za KSS, sve privatne i znam da ona skola na gorici takodje ima samo prvu smjenu, ima li jos skola u gradu koje imaju smao prvu smjenu

OS Fatima Gunic (Alipasino Polje)




NIna_N2 -> RE: koju školu odabrati? (9.6.2017 11:41:22)

a da i za nju znam [sm=smiley1.gif]
kakva je situacija sa ovim u gradu ili grbavica




teacher75 -> RE: koju školu odabrati? (9.6.2017 12:15:06)

Mi smo zavrsili prvi razred u Grbavici 1 i zaista sam prezadovoljna. Nemam nikakve zalbe na uslove, produzeni boravak, osoblje... uciteljica je divna, djeca za sad ok. Isli 2 puta na izlet u toku skolske godine, obisli par objekata, isli 2 puta u pozoriste, u produzenom ih redovno izvode vani, imaju lijep skolski park i dvoriste. Hrana kuhana u produzenom. Za sad sve super, da kucnem da ne ureknem [sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: koju školu odabrati? (17.4.2018 14:34:58)

Da li više nema biranja ??

kod nas sve nakaradno...donose Zakone kako im odgovara a to što mnogi nemaju gdje djecu ostaviti to nikog briga

http://www.ringeraja.ba/clanak/prvacicima-zakon-odreduje-skolu_3005.html




salmy -> RE: koju školu odabrati? (17.4.2018 14:58:12)

Ja se slažem sa ovim zakonom
U našu školu se upisivala djeca sa alipasinog čitav buča potok ovdje....Ja koja živim uz školu sam ubačena u to 5 zadnje odjeljenje jer je bilo prebukirani od djece sa strane....
Ujutru ne možeš proc od auta....Djecu dovoze po sat vremena prije početka nastave
....Zato postoje škole u svakom kvartu namjenski za djecu koja tu žive...
Zašto birati školu?Zašto ganjati prestiž jer eto ova moja gdje živim je "seljačka" pa čim ti tu živiš i ti si seljak ili??
Ne kontam stvarno....A serivs deda i nama je svakako na usluzi...Sta fali da prosetaju i dovedu djete u školu?
Ili živjeti u Ferhadiji i sva blizu....
Ovaj zakon je super po meni...
U našem razredu sad roditelji koji su mogli prije upisivati djecu gdje hoće imaju problem.krece drugo dijete u prvi razred a ne može po ovom zakonu jer ne pripada toj školi...
Sta sad?Imala sam pitanja da se prijave kod mene na adresu samo da ga upisu...
Jel to rješenje ??




Visnja RR -> RE: koju školu odabrati? (17.4.2018 15:04:53)

A šta s djecom koja moraju ići u produženi boravak a mnoge škole ga nemaju?
ako im jedan brat ili sestra već idu u tu neku škol koja nije u naselju...neće dvoje djece voditi na različite strane...
šta ako neko želi u privatnu školu... doduse sve se sem jedne plaćaju niko ne može zabraniti


da je to tako bilo otopočetka kao i uvijek ok...al ne može se preko noći na pogešan način nešto ispraviti...
neka svakoj školi obezbjede produženi boravak i vidjećeš kako će sve škole biti pune




LieToMe RR -> RE: koju školu odabrati? (17.4.2018 15:11:13)


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja se slažem sa ovim zakonom
U našu školu se upisivala djeca sa alipasinog čitav buča potok ovdje....Ja koja živim uz školu sam ubačena u to 5 zadnje odjeljenje jer je bilo prebukirani od djece sa strane....
Ujutru ne možeš proc od auta....Djecu dovoze po sat vremena prije početka nastave
....Zato postoje škole u svakom kvartu namjenski za djecu koja tu žive...
Zašto birati školu?Zašto ganjati prestiž jer eto ova moja gdje živim je "seljačka" pa čim ti tu živiš i ti si seljak ili??
Ne kontam stvarno....A serivs deda i nama je svakako na usluzi...Sta fali da prosetaju i dovedu djete u školu?
Ili živjeti u Ferhadiji i sva blizu....
Ovaj zakon je super po meni...
U našem razredu sad roditelji koji su mogli prije upisivati djecu gdje hoće imaju problem.krece drugo dijete u prvi razred a ne može po ovom zakonu jer ne pripada toj školi...
Sta sad?Imala sam pitanja da se prijave kod mene na adresu samo da ga upisu...
Jel to rješenje ??

salmy nemaju svi roditelje koji moraju uskociti a sem toga to nije obaveza nana i deda, da vodaju djecu u skoli. sistem treba da obezbjedi za svu djecu iste uslove, da se roditelji ne stresiraju zato sto rade pa su jos i kaznjeni da skola u komsiluku nema produzeni pa moraju vukljati djecu blize poslu.
ja mislim da se ne mogu stvari raditi neplanski, da ti ne mozes donjeti zakon a da nemas podlogu za taj isti zakon.

zakon je super za majke koje ne rade pa mogu otici po svoje dijete, odvesti ga i dovesti, roditelji koji rade imaju problem sa skolama u blizini koje nemaju produzeni. znas koliko ljudi znam koji su iosudjeni tako upisivati po grbavici i po malti samo zato sto im je ta skola blizu posla i ima produizeni pa mogu pokupiti dijete u 5 sati. mislis li da su ti roditelji sredni sto su im djeca u produzenom umjesto da su kuci s nekim.
nakaradno, kao i vecina stvari u ovoj drzavi




Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 [22] 23   Sljedeća stranica >   >>