RE: Porodiliste Jezero (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Vanne -> RE: Porodiliste Jezero (21.4.2014 13:58:25)


IZVORNA PORUKA: ajla86

morat cu prelistati...
bas me zanima jer neplaniram vise radzati a prosli put sam se probudila i dobila bebu tek sutra dan....onako upakovanu zamotanu...ko bebu celu..bas mi je zao sto sam taj momenat nejnog prvog placa propustila
samo me strah za ledza kasnje....
jer radim u starackom domu i hljeb zaradzujem koristeci ledza...bas sad da mi ih shebu sta bi...
toga me je strah


ajla ja sam se dosta raspitivala za cr pod spinalnom i vjeruj mi da je spinalna bolja,cak sam i zamolila jednu forumasicu da mi napise svoje iskustvo u detalje i ako bi morala na cr obavezno cu spinalnu,a kadar je vec dovoljno edukovan za tu anesteziju tako da nece biti posljedica,niti glavobolje niti bolovi u ledjima,igla za spinalnu je tanja od one za epidural i nema nikakvih bolova,znaju ljudi gdje ce ubosti...
evo i dambolina ti je rekla sama...
zivim za trenutak kad cu ugledati svoju bebu i cuti njen prvi plac i ne bi to prespavala ni za sta na svijetu...kazu i da je osoblje super,da se zezaju s tobom dok ti rade cr tako da nema ni napetosti,opuste te maksimalno...[sm=smiley1.gif]




bambi1 -> RE: Porodiliste Jezero (21.4.2014 14:23:40)

Ja sam imala cr sa spinalnom, predivno iskustvo i svima bi preporucila. Ako treba pisacu detalje




Vanne -> RE: Porodiliste Jezero (21.4.2014 14:26:51)


IZVORNA PORUKA: bambi1

Ja sam imala cr sa spinalnom, predivno iskustvo i svima bi preporucila. Ako treba pisacu detalje


pisi [sm=smiley1.gif] mene sve zanima...jest da sam upoznata sa svime ali volim citati lijepa iskustva sa spinalnom...jedino sto mi niko nije rekao da li daju neko sredstvo za smirenje ili nesto prije operacije? jer nije ni jednostavno biti budan dok te rezu,jest da nista ne vidis ali mi opet nekako prpa [sm=smiley36.gif]




bambi1 -> RE: Porodiliste Jezero (21.4.2014 14:42:13)


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: bambi1

Ja sam imala cr sa spinalnom, predivno iskustvo i svima bi preporucila. Ako treba pisacu detalje


pisi [sm=smiley1.gif] mene sve zanima...jest da sam upoznata sa svime ali volim citati lijepa iskustva sa spinalnom...jedino sto mi niko nije rekao da li daju neko sredstvo za smirenje ili nesto prije operacije? jer nije ni jednostavno biti budan dok te rezu,jest da nista ne vidis ali mi opet nekako prpa [sm=smiley36.gif]


Meni nisu dali nista za smirenje. Anesteziolog mi je bio dr Suljevic, predivan, cijelo vrijeme je sjedio pored mene i zapricavao me. Ubod igle se ne osjeti, mene je malo uhvatila panika zbog uboda ali zaista nista, ne bi nikada pristala da me uspavaju nakon ovog iskustva. Sreca pa se moze birati. Anestezilog ti detaljno objasni kako postupak izgleda, sta ce ti raditi (kada dodje dan prije CR na razgovor). Kada sjednes na sto malo se nagnes naprijed i on ti da spinalnu, stvarno se ne osjeti, igla je totalno tanka. Nakon toga legnes i dio stola sa nogama ti malo podignu prema gore. Stave ti zeleni paravancic da nista ne vidis :). Mene je bilo strah da necu cuti instrumente kako lupkaju. Pustili su mi muziku, CD Toseta :)) Onaj osjecaj kad beba pocne plakati i kad ti je stave na grudi je predivaaaaaaaaaaaaan [sm=smiley1.gif]
Sa mnom na intenzivnoj su bile 3 zenice koje su radile cr pod opstom i kada su vidjele moj oporavak i njihov zazalile su sto su radile pod opstom. Meni su odma donjeli caj da pijem, a one nisu smjele. I anestezilog me obisao i donjeo mi supicu.




Vanne -> RE: Porodiliste Jezero (21.4.2014 14:47:56)

bambi1 bas divno [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
a osjetis li ista kad te zarezu ili kad vade bebu? neke osjete nelagodu ili kao da ti povlace po stoamku tup predmet...
definitvno spinalna [sm=smiley1.gif]




bambi1 -> RE: Porodiliste Jezero (21.4.2014 14:50:50)


IZVORNA PORUKA: Vanne

bambi1 bas divno [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
a osjetis li ista kad te zarezu ili kad vade bebu? neke osjete nelagodu ili kao da ti povlace po stoamku tup predmet...
definitvno spinalna [sm=smiley1.gif]


Ja nista nisam osjetila stvarno.




Emica_sa -> RE: Porodiliste Jezero (21.4.2014 14:53:04)


IZVORNA PORUKA: bambi1


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: bambi1

Ja sam imala cr sa spinalnom, predivno iskustvo i svima bi preporucila. Ako treba pisacu detalje


pisi [sm=smiley1.gif] mene sve zanima...jest da sam upoznata sa svime ali volim citati lijepa iskustva sa spinalnom...jedino sto mi niko nije rekao da li daju neko sredstvo za smirenje ili nesto prije operacije? jer nije ni jednostavno biti budan dok te rezu,jest da nista ne vidis ali mi opet nekako prpa [sm=smiley36.gif]


Meni nisu dali nista za smirenje. Anesteziolog mi je bio dr Suljevic, predivan, cijelo vrijeme je sjedio pored mene i zapricavao me. Ubod igle se ne osjeti, mene je malo uhvatila panika zbog uboda ali zaista nista, ne bi nikada pristala da me uspavaju nakon ovog iskustva. Sreca pa se moze birati. Anestezilog ti detaljno objasni kako postupak izgleda, sta ce ti raditi (kada dodje dan prije CR na razgovor). Kada sjednes na sto malo se nagnes naprijed i on ti da spinalnu, stvarno se ne osjeti, igla je totalno tanka. Nakon toga legnes i dio stola sa nogama ti malo podignu prema gore. Stave ti zeleni paravancic da nista ne vidis :). Mene je bilo strah da necu cuti instrumente kako lupkaju. Pustili su mi muziku, CD Toseta :)) Onaj osjecaj kad beba pocne plakati i kad ti je stave na grudi je predivaaaaaaaaaaaaan [sm=smiley1.gif]
Sa mnom na intenzivnoj su bile 3 zenice koje su radile cr pod opstom i kada su vidjele moj oporavak i njihov zazalile su sto su radile pod opstom. Meni su odma donjeli caj da pijem, a one nisu smjele. I anestezilog me obisao i donjeo mi supicu.

i meni je bio suljevic,ali nazalost on vise ne radi gore,on je bio inace najbolji,kakvi su ostali ne znam




bambi1 -> RE: Porodiliste Jezero (21.4.2014 15:25:22)

Steta sto je otisao, odlican doktor i covjek




ajla86 -> RE: Porodiliste Jezero (21.4.2014 18:01:03)

zvuci prelijepo jer npr ja sam molila da mi bebu donesu dzaba pedijatar i svi sto su govorili ja sam htjela da je vidim....kao ja znam jel beba uredu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] i donjeli tek sutra....bas ono dumam jel sve ok...kakva je...ja nisam mogla zaspat kakva anestezija dajte mi djete...

mene brine kao sto napisah radim u domu za nezbrinute osobe i vecina je nepokretna i ja non stop dizem ljude i bas ledza moram cuvati...mene brine sta znam da mi sta nebude poslje stvaralo probleme sa ledzima...
a prvi carski je bio hitni...ko da me ko pito sta hocu polumrtvu sa porodzajnog stola me odveli...sjecam se zve me drugarica i pita kakav ti je rez uzduzni ili bikini...meni nije ni na kraj pameti taj rez da pogledam [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Mascha -> RE: Porodiliste Jezero (25.4.2014 23:13:50)

Vilmice, ne može, pitala doktora na jezeru:-(((

kao što dambolina reče, ne daju mužu u salu...

šteta... ali bez obzira na to i dalje sam pri spinalnoj:-)




CombatKitten -> RE: Porodiliste Jezero (28.4.2014 22:40:14)

Spinalna! I opet bih.
To rezanje tako kratko traje, a svakako se ne osjeti. A kad ćuješ svoju bebu, kad je vidiš, poslije toga samo o njoj razmišljaš bude ti svejedno šta ti doktori rade.

Ništa za smirenje se ne dobije. Naravno srce će lupa ko ludo od straha, nervoze, puls raste, ali svi u sali su super i mene su smirivali.

Leđa poslije ne bole.

Nema iskašljavanja ili povraćanja anestezije/narkoze kao kod opšte, što je jako bitno jer rez boli, dodatno naprezanje, kašljanje stvarno nije potrebno.

Samo neka vam je na pameti da ćete čuti svoje dijete! To je meni snage davalo.




grozđe -> RE: Porodiliste Jezero (29.4.2014 12:25:42)

Kome se ne preporucuje spinalna, indikacije?




dambolina -> RE: Porodiliste Jezero (29.4.2014 12:41:32)


IZVORNA PORUKA: grozđe

Kome se ne preporucuje spinalna, indikacije?


znam kome se preporucuje - isti dan kad i ja, je porodjena i zena koja je imala zacepljen nos i trazila je opstu, oni joj rekli da mora potpisati da trazi opstu i da ide na svoju odgovornost jer je odbila spinalnu.

mozda eventualno ko ima neki problem sa kicmom[sm=zmeden.gif]




sara123 -> RE: Porodiliste Jezero (29.4.2014 13:41:19)

Kad vidim naziv ove teme, jeza me fata[sm=smiley13.gif]
Odmah mi porod pred ocima[sm=smiley13.gif]




pahuljica_a -> RE: Porodiliste Jezero (11.5.2014 10:46:13)

pozdrav drage moje!
može li mi neka od vas reći da li na Jezeru svaka soba ima svoje kupatilo i po koliko kreveta je u sobama?
za nekih mjesec dana imam carski, pa bi mi te informacije dobro došle...
i ako nema, da li se može tražiti da te smjeste u sobu s kupatilom?
unaprijed hvala na odgovorima!




Emica_sa -> RE: Porodiliste Jezero (11.5.2014 11:13:43)


IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

pozdrav drage moje!
može li mi neka od vas reći da li na Jezeru svaka soba ima svoje kupatilo i po koliko kreveta je u sobama?
za nekih mjesec dana imam carski, pa bi mi te informacije dobro došle...
i ako nema, da li se može tražiti da te smjeste u sobu s kupatilom?
unaprijed hvala na odgovorima!


nema svaka soba kupatilo nego je jedno kupatilo otprilike na 3 sobe,a u sobama imaju po tri kreveta




pahuljica_a -> RE: Porodiliste Jezero (11.5.2014 11:21:08)

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

pozdrav drage moje!
može li mi neka od vas reći da li na Jezeru svaka soba ima svoje kupatilo i po koliko kreveta je u sobama?
za nekih mjesec dana imam carski, pa bi mi te informacije dobro došle...
i ako nema, da li se može tražiti da te smjeste u sobu s kupatilom?
unaprijed hvala na odgovorima!


nema svaka soba kupatilo nego je jedno kupatilo otprilike na 3 sobe,a u sobama imaju po tri kreveta


a ima li nekih s kupatilom"




Merylin -> RE: Porodiliste Jezero (11.5.2014 11:27:55)

Nema, ja mislim[sm=smiley1.gif]




Latinka -> RE: Porodiliste Jezero (11.5.2014 12:18:15)

Nema soba s jednim krevetom i s kupatilom, jer to je ipak drzavna ustanova i ne bi trebalo bilo ko da bude u povlastenom polozaju. Ne placas to posebno. Osim ako nemas debelu stelu pa te smjeste da budes sama u sobi ili ne bude prevelika guzva gore, ali kupatilo dijele zene iz najmanje dvije sobe.
U svakom slucaju sretno na porodu [sm=bravo.gif]




dambolina -> RE: Porodiliste Jezero (11.5.2014 13:01:40)

A sto ce ti soba sa kupatilom?




pahuljica_a -> RE: Porodiliste Jezero (11.5.2014 14:24:46)

IZVORNA PORUKA: dambolina

A sto ce ti soba sa kupatilom?


IZ OPRAVDANIH RAZLOGA, BUDUĆI DA SAM JA JEDAN SPECIFIČAN SLUČAJ...
AL' U SVAKOM SLUČAJU HVALA NA ODGOVORIMA...




pahuljica_a -> RE: Porodiliste Jezero (11.5.2014 14:34:18)

IZVORNA PORUKA: Latinka

Nema soba s jednim krevetom i s kupatilom, jer to je ipak drzavna ustanova i ne bi trebalo bilo ko da bude u povlastenom polozaju. Ne placas to posebno. Osim ako nemas debelu stelu pa te smjeste da budes sama u sobi ili ne bude prevelika guzva gore, ali kupatilo dijele zene iz najmanje dvije sobe.
U svakom slucaju sretno na porodu [sm=bravo.gif]


pa i vojna bolnica je državna ustanova, pa svaka soba ima svoje kupatilo...
nemam nikakvu štelu, ali imam razlog da tražim sobu s kupatilom, ako ih već ima, a nebitno je s koliko kreveta...
kao što već rekoh, specifičan sam slučaj i imam opravdane razloge za to....

u svakom slučaju, hvala puno!




Emica_sa -> RE: Porodiliste Jezero (12.5.2014 9:42:13)

na jezeru ne postoji soba sa kupatilom,ako imas neku vezu i ako ima slobodnih soba mozda mozes biti sama u sobi,ali wc sama nikako ne mozes koristiti




pahuljica_a -> RE: Porodiliste Jezero (12.5.2014 14:33:50)

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

na jezeru ne postoji soba sa kupatilom,ako imas neku vezu i ako ima slobodnih soba mozda mozes biti sama u sobi,ali wc sama nikako ne mozes koristiti


nije mi važno da li ću biti sama, čak što više, ne bih ni voljela...
puno bi mi značilo da budem u sobi koja ima posebno kupatilo, al' kad već takvih nema, zadovoljiću se sa onim što ima...

nadam se da je bar blizu tih soba?!




Merylin -> RE: Porodiliste Jezero (12.5.2014 14:42:43)

Jeste, ne brini[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>