RE: Porodiliste Jezero (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Emica_sa -> RE: Porodiliste Jezero (12.5.2014 16:47:29)


IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

na jezeru ne postoji soba sa kupatilom,ako imas neku vezu i ako ima slobodnih soba mozda mozes biti sama u sobi,ali wc sama nikako ne mozes koristiti


nije mi važno da li ću biti sama, čak što više, ne bih ni voljela...
puno bi mi značilo da budem u sobi koja ima posebno kupatilo, al' kad već takvih nema, zadovoljiću se sa onim što ima...

nadam se da je bar blizu tih soba?!


jeste cim izades ne brini




pahuljica_a -> RE: Porodiliste Jezero (13.5.2014 19:19:50)

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

na jezeru ne postoji soba sa kupatilom,ako imas neku vezu i ako ima slobodnih soba mozda mozes biti sama u sobi,ali wc sama nikako ne mozes koristiti


nije mi važno da li ću biti sama, čak što više, ne bih ni voljela...
puno bi mi značilo da budem u sobi koja ima posebno kupatilo, al' kad već takvih nema, zadovoljiću se sa onim što ima...

nadam se da je bar blizu tih soba?!


jeste cim izades ne brini


super, nek' je bar blizu :D
hvala punoo!




murky -> RE: Porodiliste Jezero (27.5.2014 14:59:50)

SVE LAZI CRYO-SAVE-a

Pretpostavljam da su neke od vas trudne i razmisljaju o pohrani maticnih celija. Ja vam prenosim svoje iskustvo i istrazivanje o banci maticnih celija koja je dosta zastupljena na nasem trzistu. Ova banka ima sve agresivniju kampanju u medijima, a roditelji koji se odlucuju nisu ni svjesni velikih lazi koji iznose. Ispod su neke od njih koje sam mogla primijetiti tokom istrazivanja, pa ukoliko ste bili u mojoj situaciji, dobro je da obratite paznju.

Cryo Save tvrdi da radi mikrobioloske testove a nije zabiljezen niti jedan slucaj zarazenog uzorka u BiH iz ove banke sto se lako moze provjeriti na porodilistima. Preko 4000 porodica iz BiH se ciljano obmanjuju i dovode u zabludu a ono sto je jos gore od svega jos uvjek se pojedine porodice odlucuju za ovu banku jer im prijatelji dijele vaucere od 100 eura.

Cryo Save nema iste standarde za sve zemlje a uzorci iz Bosne i Hercegovine se tretiraju sa maksimalnom ustedom troskova. Cryo Save posjeduje certifikat AABB koji zahtjeva http://parentsguidecordblood.org/accreditation.php#AABB :
• porodicnu istoriju – medicinsku anamneza porodice
• testove majcine krvi na HIV Sifilis, Hepatitis B i C, CMV i HTLV 1 i 2 - uz uzorak krvi iz pupcanika salje se i majcina krv na analizu
• testove krvi pupcane vrpce na ABO RH, WBC, CD34 +, anitjela, bakterijsku i gljivicnu kontaminaciju – nije zabiljezen niti jedan kontaminiran uzorak iz BIH za 4 godine rada i preko 4000 uzoraka.


Cryo Save se prosle godine nasao u velikim problemima i dva velika fonda su izasla iz vlasnistva ove banke. Ovo je iskoristila kompanija Salveo iz Svicarske, jedna mala banka maticnih celija te preuzela 30 % Cryo Save-a http://group.cryo-save.com/shareholder_information.html . Time je Salveo postao najveci dionicar Cryo Save-a i preuzeo upravljanje ove banke link . http://group.cryo-save.com/homepage_news_detail.html?id_news=1744972 Firma Family Plus iz Banja Luke je kroz svoje obracanje u medijima prvobitno tvrdila kako je ovo potvrda da je Cryo Save najbolja banka jer je interesantan stranim investitorima – sto mozete procitati u obracanju Family Plus-a forumasicama http://www.ringeraja.ba/forum/m_168799/mpage_25/printable.htm Prije nekoliko dana ista ta firma iz Banja Luke, Family Plus, na portalu www.klix.ba u svom promotivnom clanku pod nazivom Cryo Save kupio Salveo, tvrdi da je Cryo Save preuzeo Salveo banku maticnih celija http://www.klix.ba/biznis/privreda/cryo-save-kupio-banku-maticnih-celija-salveo-biotechnology-iz-svicarske/140311080

Cryo Save drustveno odgovoran kompanija??? Projekat Family Plus prijatelj skola za trudnice je jos jedna od prevara ove firme jer njihove tvrdnje da su potrosili 300.000 KM za opremanje skola samo je jos jedna dokaz da vjesto manipulisu medijskim prostorom. Druga stvar je da oni kroz te iste skole vrbuju porodice da uzimaju maticne celije tako da se skole opremaju iz vlastitih inetresa a ne drustveno korisnih.

Family Plus iz Banja Luke, zastupnik Cryo Save banke ima ugovore sa doktorima kojima placa novac po svakoj preporucenoj porodici. Ugovor je upakovan kao Ugovor o autorskom djelu a dokaz na sljedecem linku
http://www.scribd.com/doc/197756219/Ugovor

Doktori sa porodilista Jezero koji se posebno isticu po ovoj saradnji su Boris Nikulin, Vahidin Katica, Senad Murtezic, Lejla Imsirija, Naima Imsirija, Sanjin Dekovic itd..

Vase je da razmislite, a ja sam zeljela da vam prenesem svoje istrazivanje o ovoj banci.




Dzenana_G -> RE: Porodiliste Jezero (30.5.2014 22:03:35)

Mame ciji su muzevi prisustvovali porodu na Jezeru, u kojem trenutku dolaze salu i sta je potrebno da najavimo prisustvo?




forumasica123 -> RE: Porodiliste Jezero (5.6.2014 22:59:43)

IZVORNA PORUKA: bambi1

Ja sam imala cr sa spinalnom, predivno iskustvo i svima bi preporucila. Ako treba pisacu detalje


pozdrav svima!
ja sam nova na forumu i baš me interesuju svi detalji vezani za spinalnu anesteziju, budući da sam za par dana naručena za planirani carski...
pa ako može nekoliko informacija, bila bih veoma zahvalna...
prvo, da li daju nešto za umirenje prije samog zahvata, pošto sam ja po prirodi veliki paničar i iskreno, pomalo me strah..
drugo, da li je sto, na kojem se operacija radi, u ravnom ležećem položaju ili je dio za glavu malo odignut..u posljednje vrijeme nisam u stanju ni trena ležati na leđima..ponestaje mi zraka i jedva da mogu i disati.
da li se isti dan može išta unositi u organizam, ili je ista situacija kao kod opšte anestezije?.
kroz koliko vremena se počne osjećati utrnuti dio tijela....
još me puno toga zanima, al bojim se da ne budem malo dosadna :D...

u svakom slučaju unaprijed zahvaljujem na odgovorima i sve vas punoo pozdravljam.




forumasica123 -> RE: Porodiliste Jezero (6.6.2014 22:24:41)

NIJE VALJDA DA NEMA ONIH S ISKUSTVOM SPINALNE ANESTEZIJE :(
JA JOŠ OČEKUJEM VAŠA ISKUSTVA...




Vanne -> RE: Porodiliste Jezero (6.6.2014 22:40:06)


IZVORNA PORUKA: forumasica123

NIJE VALJDA DA NEMA ONIH S ISKUSTVOM SPINALNE ANESTEZIJE :(
JA JOŠ OČEKUJEM VAŠA ISKUSTVA...


Vrati se koju stranicu unazad...sve su.lijepo objasnile...ja da moram na cr definitivno bi odabrala spinalnu a vjeruj da sam dosta citala i istrazivala o spinalnoj...
Ne dobijes nista za smirenje,ali eto kaze da je ekipa za 10 pa te oni opuste...oporavak mnogo laksi...toplo ti preporucjem spinalnu




forumasica123 -> RE: Porodiliste Jezero (7.6.2014 12:12:53)

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: forumasica123

NIJE VALJDA DA NEMA ONIH S ISKUSTVOM SPINALNE ANESTEZIJE :(
JA JOŠ OČEKUJEM VAŠA ISKUSTVA...


Vrati se koju stranicu unazad...sve su.lijepo objasnile...ja da moram na cr definitivno bi odabrala spinalnu a vjeruj da sam dosta citala i istrazivala o spinalnoj...
Ne dobijes nista za smirenje,ali eto kaze da je ekipa za 10 pa te oni opuste...oporavak mnogo laksi...toplo ti preporucjem spinalnu


ma čitala sam i prethodne stranice, al nisam naišla na ono što me konkretno zanima...
i ja se nadam da nisam pogriješila, što se izbora anestezije tiče..

hvala u svakom slučaju...




Vanne -> RE: Porodiliste Jezero (7.6.2014 12:22:09)


IZVORNA PORUKA: forumasica123

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: forumasica123

NIJE VALJDA DA NEMA ONIH S ISKUSTVOM SPINALNE ANESTEZIJE :(
JA JOŠ OČEKUJEM VAŠA ISKUSTVA...


Vrati se koju stranicu unazad...sve su.lijepo objasnile...ja da moram na cr definitivno bi odabrala spinalnu a vjeruj da sam dosta citala i istrazivala o spinalnoj...
Ne dobijes nista za smirenje,ali eto kaze da je ekipa za 10 pa te oni opuste...oporavak mnogo laksi...toplo ti preporucjem spinalnu


ma čitala sam i prethodne stranice, al nisam naišla na ono što me konkretno zanima...
i ja se nadam da nisam pogriješila, što se izbora anestezije tiče..

hvala u svakom slučaju...


Vidjet ces svoje dijete kad se rodi,cut ces prvi plac...prinijet ce ti ga onako toplog i priviti uz tebe...neces ni razmisljati o one sto ti rade...
Mislim da je to neprocjenjivo i da vrijedi [sm=smiley1.gif]




forumasica123 -> RE: Porodiliste Jezero (8.6.2014 21:35:51)

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: forumasica123

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: forumasica123

NIJE VALJDA DA NEMA ONIH S ISKUSTVOM SPINALNE ANESTEZIJE :(
JA JOŠ OČEKUJEM VAŠA ISKUSTVA...


Vrati se koju stranicu unazad...sve su.lijepo objasnile...ja da moram na cr definitivno bi odabrala spinalnu a vjeruj da sam dosta citala i istrazivala o spinalnoj...
Ne dobijes nista za smirenje,ali eto kaze da je ekipa za 10 pa te oni opuste...oporavak mnogo laksi...toplo ti preporucjem spinalnu


ma čitala sam i prethodne stranice, al nisam naišla na ono što me konkretno zanima...
i ja se nadam da nisam pogriješila, što se izbora anestezije tiče..

hvala u svakom slučaju...


Vidjet ces svoje dijete kad se rodi,cut ces prvi plac...prinijet ce ti ga onako toplog i priviti uz tebe...neces ni razmisljati o one sto ti rade...
Mislim da je to neprocjenjivo i da vrijedi [sm=smiley1.gif]


slažem se da je..to je i najveći razlog što sam se odlučila na tu vrstu anestezije..ali se ipak pomalo bojim
strah me da me panika ne uhvati u po frke..pa šta onda?!




villsara -> RE: Porodiliste Jezero (8.6.2014 23:04:04)

Ja sam rodila na cr sa spinalnom i zadnji mjesec dana pred porod sam imala isto problem kad legnem na leđa da počnem gubiti dah... da postoji mogućnost da stol malo zakrive ... uglavnom samo napomeni da ti ne da lezati na leđima i sve će biti rijeseno.... [sm=smiley1.gif]
sto se tice straha da slusas price tipa"sestro noz i sl." zaboravi na to... ja citavo vrijeme slusala nebil sta cula a oni razvukli pricu o mobitelima :) uglavnom, između opste i spinalne uvijek sam za spinalnu ...
IZVORNA PORUKA: forumasica123

NIJE VALJDA DA NEMA ONIH S ISKUSTVOM SPINALNE ANESTEZIJE :(
JA JOŠ OČEKUJEM VAŠA ISKUSTVA...





mimi xy -> RE: Porodiliste Jezero (8.6.2014 23:10:44)

I mene ceka najvjerovatnije spinalna anestezija i imam bas taj strah kako cu biti spremna da sve to prodjem da me ne uhvati panika kad cujem da li se sta osjeti,vidi,dok rade[sm=zmeden.gif]




villsara -> RE: Porodiliste Jezero (8.6.2014 23:36:17)

proleti sve brzo tako da i ne skontaš pola stvari... sama priprema je nekih 20tak min i sve se nekako ubrzano desava oko tebe.... kad legnes sama operacija traje nekih 5-6 minuta za to vrijeme te toliko zena iz anestezije zapricava da je meni doslo da joj kazem da mi se makne iznad glave i da hocu da cujem kad mi izvade bebu [sm=duda.gif] inace ne vidis nista od paravana ...
IZVORNA PORUKA: mimi xy

I mene ceka najvjerovatnije spinalna anestezija i imam bas taj strah kako cu biti spremna da sve to prodjem da me ne uhvati panika kad cujem da li se sta osjeti,vidi,dok rade[sm=zmeden.gif]





mimi_2in1 -> RE: Porodiliste Jezero (8.6.2014 23:39:05)


IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Mame ciji su muzevi prisustvovali porodu na Jezeru, u kojem trenutku dolaze salu i sta je potrebno da najavimo prisustvo?


Moj mm je prisustvovao. Prije 8 mjeseci. Bila sam sama u sali dok se nisam otvorila nekih 6-7 prstiju. Tad mi je sestrica dala telefon da ga nazovem, kaze zovni muza sad cemo ti probusiti vodenjak pa ce bolovi biti jaci. I stvarno ja ga zovnula, dosao za 15 mi. I bio tu jos neka 2 sata koliko je trajalo dalje otvaranje, naponi i naravno izgon. :)
Ja sam se mislila dal da ga zovem, jer su mi govorili da bude samo na izgonu, pa kao sta ce ti tih zadnjih par minuta, al vrijedi svake minute koju bude. Prvo sto imas odvijenu salu ako ce mm prisustvovati, a drugo kad mi je nesto trebalo njega sam slala da ih zove..nisam morala da se derem i zovem. [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




forumasica123 -> RE: Porodiliste Jezero (9.6.2014 18:58:07)

IZVORNA PORUKA: villsara

proleti sve brzo tako da i ne skontaš pola stvari... sama priprema je nekih 20tak min i sve se nekako ubrzano desava oko tebe.... kad legnes sama operacija traje nekih 5-6 minuta za to vrijeme te toliko zena iz anestezije zapricava da je meni doslo da joj kazem da mi se makne iznad glave i da hocu da cujem kad mi izvade bebu [sm=duda.gif] inace ne vidis nista od paravana ...
IZVORNA PORUKA: mimi xy

I mene ceka najvjerovatnije spinalna anestezija i imam bas taj strah kako cu biti spremna da sve to prodjem da me ne uhvati panika kad cujem da li se sta osjeti,vidi,dok rade[sm=zmeden.gif]




e baš ti hvala na tim informacijama..i to tako ohrabrujućim :D

s obzirom da si ti već prošla kroz to..zanima me kroz koliko vremena si počela osjećati utrnjeni dio tijela i da li si taj dan išta smjela unositi u organizam?
znam da se kod opšte dva dana ništa ne smije jesti i piti, pa me zanima da li je kod spinalne drugačija situacija?




dambolina -> RE: Porodiliste Jezero (9.6.2014 19:25:50)

Unos hrane i pica nema veze sa anestezijom vec cinjenicom da si operisana. Nakon spinalne vrlo brzo pocnes osjecati prste, ali se ne smijes mrdati 12 sati. Kad izadjes iz intenzivne, pihes caj i keks, kad krenu gasovi smijes supu. Imam iskustvo sa obje vrste anestezije i uvijek bih radije izabrala spinalnu




mimi xy -> RE: Porodiliste Jezero (10.6.2014 0:07:14)

Meni neko rece da se 24 sata ne smije pomijerati pa mi to nesto bi previse...kako te prebace do intenzivne...i da li bole ledja,glava ?




mimi xy -> RE: Porodiliste Jezero (10.6.2014 0:09:18)


IZVORNA PORUKA: forumasica123

IZVORNA PORUKA: villsara

proleti sve brzo tako da i ne skontaš pola stvari... sama priprema je nekih 20tak min i sve se nekako ubrzano desava oko tebe.... kad legnes sama operacija traje nekih 5-6 minuta za to vrijeme te toliko zena iz anestezije zapricava da je meni doslo da joj kazem da mi se makne iznad glave i da hocu da cujem kad mi izvade bebu [sm=duda.gif] inace ne vidis nista od paravana ...
IZVORNA PORUKA: mimi xy

I mene ceka najvjerovatnije spinalna anestezija i imam bas taj strah kako cu biti spremna da sve to prodjem da me ne uhvati panika kad cujem da li se sta osjeti,vidi,dok rade[sm=zmeden.gif]




e baš ti hvala na tim informacijama..i to tako ohrabrujućim :D

s obzirom da si ti već prošla kroz to..zanima me kroz koliko vremena si počela osjećati utrnjeni dio tijela i da li si taj dan išta smjela unositi u organizam?
znam da se kod opšte dva dana ništa ne smije jesti i piti, pa me zanima da li je kod spinalne drugačija situacija?

Forumasice123 kad je tebi termin ?




villsara -> RE: Porodiliste Jezero (10.6.2014 0:32:11)

Ne znam tacno koliko je trebalo vremena da mi se osjet vrati u noge. Možda 3-4 sata. Ali to je samo moj subjektivni doživljaj [sm=zmeden2.gif]. Sto se tice tekućine svi koji su bili na spinalnoj smjeli su piti tekućinu i donosili su nam čaj da pijemo dok smo bili u intenzivnoj... Ako hoćeš nešto za ohrabrenje, evo meni rez je već toliko zarastao da nit svrbi, ne boli kad diram, kisem...rekli mi da smijem nakon pola godine da poradim i na drugoj bebici ako zelim[sm=duda.gif] ali cu jos pricekati da mi barem ova prohoda ...
Jel kod tebe u pitanju visok pritisak ili secer pa moras na spinalnu?




villsara -> RE: Porodiliste Jezero (10.6.2014 0:38:40)

razlika je u debljini igle, ako su tanke ide 12 sati ležanja, ako su deblje 24... ovi na jezeru koriste tanke... ja nisam imala nikakvih bolova ni sa kičmom ni sa glavom ... prebace te na krevet sa točkićima, pokriju dekom i vozas se po hodnicima sa sestricama do intenzivne... tamo te prebace na drugi krevet i to je to......


IZVORNA PORUKA: mimi xy

Meni neko rece da se 24 sata ne smije pomijerati pa mi to nesto bi previse...kako te prebace do intenzivne...i da li bole ledja,glava ?





forumasica123 -> RE: Porodiliste Jezero (10.6.2014 18:48:54)

IZVORNA PORUKA: villsara

Ne znam tacno koliko je trebalo vremena da mi se osjet vrati u noge. Možda 3-4 sata. Ali to je samo moj subjektivni doživljaj [sm=zmeden2.gif] . Sto se tice tekućine svi koji su bili na spinalnoj smjeli su piti tekućinu i donosili su nam čaj da pijemo dok smo bili u intenzivnoj... Ako hoćeš nešto za ohrabrenje, evo meni rez je već toliko zarastao da nit svrbi, ne boli kad diram, kisem...rekli mi da smijem nakon pola godine da poradim i na drugoj bebici ako zelim[sm=duda.gif] ali cu jos pricekati da mi barem ova prohoda ...
Jel kod tebe u pitanju visok pritisak ili secer pa moras na spinalnu?



nije ni jedno ni drugo hvala Bogu..već jednostavno želja da probam i tu vrstu anestezije..sa opštom već imam iskustva...




mimi xy -> RE: Porodiliste Jezero (11.6.2014 13:46:16)

A koliko budes na intenzivnoj meni je prvi cr bio opsta i nisam se nesto previse napatila ocekivala sam da je i gore mozda zavisi od osobe do osobe kako ko primi anesteziju...meni su u intenzivnu donijeli bebicu kratko da vidim i odmah ga odnijeli vec sutra bila prebacena na odjeljenje i bebicu donijeli pored mene...s tim da su sestre dolazile obilazile nosila da nahrane presvuku meni je fino iskustvo ako izbrisem bolnu ranu ali to nekako psihicki prihvatis boli mora da boli i boris se sa bebicom .:)..ostali 4 dana rana sve bilo ok.




Esmica -> RE: Porodiliste Jezero (11.6.2014 22:17:01)

Poslala me moja doktorica iz Skerlica da uradim ultrazvuk na Jezeru, jer kod njih nema termina.
I odem jucer na Jezero, sa knjizicom i uputnicom. Predala na kartoteci i kazu mi da sjednem.
Sjednem ja tako, gledam kako pacijentice ulaze, nove dolaze, zovnu telefonom odredjenog doktora i odmah su na redu. Neke cak ne svrate na kartoteku, samo kazu meni je doktorica Lejla rekla da dodjem.
I nakon sat vremena ustanem, pitam sta je sa mnom, jesu li me zaboravili. Kazu nisu, da sacekam.
Nista, ja opet sjednem. Ne prodje mnogo vremena, prozvase me i kazu da idem ispred ambulante br. 3. Iza mene neka romkinja koja je dosla jos prije mene, medjutim nju stavili zadnju.
Sve se nekako razidje, ostasmo nas dvije. Iz sobe br. 3 izadje doktorica Naima Imsirija koja nas treba primiti i ode nekud. Mi tako ostasmo stajati, nema stolica.
Meni vec polako prekipilo, vruce strasno, cujem se s muzem, djeca se unervozila, cekaju me na vrelini, uzas.
Vec pola sata prolazi, doktorice nema. U tome dolazi jedan par, govore sestrici da idu ispred sobe br, 3. rekla im je doktorica Naima da ce ih primiti.
Kaze sestrica izgleda da nema doktorice izasla je. No oni kazu sad su se culi s njom, rekla je da sacekaju.
Ubrzo dolazi doktorica i ispituje se sa njima, poznaju se. I taman dok ja razmisljam sta ako sad nakon svega oni udju prije nas, mene i te Romkinje koje tu cekamo gotovo dva sata, doktorica im govori udjite.
Inace nisam svadjalica, uvijek sutim, ali tad nisam mogla. Kazem onom muskarcu ovo nema smisla zaista. Mi ovdje cekamo gotovo dva sata, vi tek dosli i tako da udjete prije nas.
Kaze on udjite onda vi.
I ja fino udjem. A onda doktorica vidno iznervirana zbog mog postupka otpoce paljbu.
Vi nama necete uspostavljati red, ne cekate dva sata, ovdje pise vrijeme kad ste stigli (deset minuta je falilo do dva puna sata), mi vas mozemo da pregledamo, a i ne. Vi se niste ni narucili (bas se pitam da li se ovaj par narucio prije mene...nisu predali papire na kartoteci uopste, samo su prosli pored kartoteke rekavsi da su se culi sa doktoricom). Ja kazem stvarno nisam znala da se trebam naruciti, ali vidjela sam da su mnogi nenaruceni prosli prije mene i bili primljeni. Kaze vi ste iz doma zdravlja, mi vam cinimo uslugu sto vas uopste primamo. Ja kazem, uredu onda, neka se javno zna da nas ne mozete primiti. Ona i dalje vidno iznervirana uze telefon, zove vjerovatno kartoteku i kaze Marina, vise da mi nijednu pacijenticu iz Doma zdravlja niste poslali. I kaze eto sad neka znate. U dvije sekunde bukvalno mi je presla preko stomaka cijelo vrijeme pricajuci kako nemam pravo da dolazim i remetim njihova pravila (koja pravila?). Niti jednu rijec nije rekla vezano za moju bebu. Nakon sto je samo izmjerila bpd i ac, rekla je mozete ustati. I to je bilo to.
Uzas uzas uzas. Kad sam izasla muskarac kaze mozemo li sada uci. Rekla sam udjite. A poslije mi bilo krivo, ona romkinja ostala da ceka.
Ne znam stvarno, a za mene su doktori na Jezeru napravili svoju privatnu ordinaciju. Toliko njih prolazi samo sa poznanstvom odredjenog doktora i sa kovertama, dok ostali poput mene koji nemaju nikakvog poznanstva niti bih isla ikada na takav nacin, i koji ne daju koverte zavrsavaju na ovakav nacin kao ja. Da napomenem, doktorica Naima mi je vodila prvu trudnocu (ne sjeca me se) i tad joj je moja svekrva par puta dala novac, i ja sam imala tu privilegiju da imam njen broj, no na porodu je strasno postupila sa mnom...
Ovaj moj slucaj nece nikoga dirnuti. Nece nikoga zabrinuti njihov odnos prema obicnim pacijentima koji ne daju koverte niti poznaju doktore, jer ovi koji daju i imaju veze, imat ce super iskustva, te samim tim im nece biti jasno zasto se ovi drugi zale...Nemam rijeci, dva dana sam izbezumljena, nemocna, jadna.
Da ne govorim o ultrazvuku, plakala bih kad se sjetim. Koga oni foliraju, tu su samo radi sopstvene koristi.




mimi xy -> RE: Porodiliste Jezero (11.6.2014 22:49:33)

Bas mi je zao Esmice sto si dozivjela takav bezobrazluk,po meni sve trudnice bi trebale da zavrsavaju osnovne pretrage u lokalnim DZ bas zbog ovih neugodnosti ..jer nije jednostavno gore cekati po sad dva moja kolegica je znala dr.cekati po 4 sata i to preko stele poznavali se ali sta ces kad on zaglavi u sali ili na operaciji...ja sam isla gore ali se cujem sa dr.i otprilike mi kaze kada cu doci javim se sestrici i ona ga obavjesti .Nisam ni znala da se treba javljati na kartoteku ne znam ni gdje je...




Esmica -> RE: Porodiliste Jezero (11.6.2014 22:59:20)

Ma i vodim trudnocu u Skerlica, ne idem na Jezero, ali eto trenutno nemaju termina za ultrazvuk, godisnji odmori su, sve popunjeno,pa me poslala da gore uradim ultrazvuk.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>