RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


koka i po -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (7.11.2015 6:31:51)


IZVORNA PORUKA: bebaa

Sta reci,sta savjetovati majkama?
Jedino mogu reci AKO dijete ima problema s usima a operacija krajnika bi trebala pomoci onda izbjegnite lasersku operaciju...zasto?

Zato sto mom djetetu nisu uklonjeni krajnici u cjelosti,nisu izvuceni korijeni iz lezista pa cak nije ni vanjsko tkivo komplet ukljonjeno....dva dr se slazu da se treci krajnik NE MOZE odstraniti laserom kako se misli....
Samim tim tkivo koje je ostalo u lezistu ne omogucava i dalje oticanje sekreta iza bubnjica....
Dijete je osudjeno na povremene upale uha,na kapu i jak usi odgorijevaju,na izbjegavanje vode,propuha i sl...
Popravnog nema...
Svi dalji komentari su suvisni...




[sm=zmeden.gif]....cek bebbo...jesi li ti ovo znala[sm=zmeden.gif]
onda op nije korektno odradjena.
ja bih otisla gezi .
meni ovdje nista nije jasno[sm=zmeden.gif]

bas mi je zao[sm=smiley13.gif]




bebaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (7.11.2015 10:03:01)

Nismo znali do juce....
Ne znam,ne mogu biti pametna...ako odem napravit cu lom a to nam ne treba...
Sacekat cu 15 dana pa uraditi timpanogram da vidim ima li pomaka...




AnLu -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (7.11.2015 14:49:12)

Bebo bas mi je zao sad citam. Obavezno otidji kod Geza. Ljubi to pile maleno

Koko vidim i vi drugi krug odradili. Kako maleni sada? Ljubimo :)

A mi se prijavljujemo za drugi krug. Luka isto mora na op, cekamo da angina prodje pa idemo da zakazeno op




tajra26 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (9.11.2015 8:32:13)

Evo da se i ja javim povodom ove teme. Mi smo prije dva mjeseca imali gnojnu anginu i od tada znamo da nam operacija ne gine. uglavnom ovo je nama prva angina koja je rezultirala upalom uha i ja sam tada prvi put odvela dijete kod Dr.Geze , tada nam je receno da treci krajnik pritisce neku opnu i da dijete dobro ne cuje ustvari na jedno uho nikako a na drugo manje. Naravno ja sam to vrlo dramaticno prozivljavala ali sreca pa imam mm koji je stalozen. Ja sam bila iskljuciva da radimo operaciju prvatno ali muz je isnistirao da odemo po misljenje i u vojnu bolnicu gdje ujedno radi njegova rodica. Tako da smo paralelno vodili dijete na kontrole i konacno donjeli odluku da operaciju radimo u vojnoj iz jednog prostog razloga jer se kod Geze izlazi isti dan a u bolnici se ostaje jednu noc. i koliko sam shvatila kod Geze imaju jednu dezurnu sestru po noci to me nekako odbilo jer ja ipak volim da u svaka doba znam da mogu otici ako se nesto nedaj Boze iskomplikuje. Danas idemo da zakazemo termin pa se javim sa daljim informacijama.




entinte -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (23.3.2016 16:09:43)

Žene da malo dignem post, moj 5-godišnji sin ima proglema sa krajnicima, do sada nam je pedijatrica govorila da ne žurimo sa operacijom međutim od nove godine i pljuskavica koja su mu srozale imunitet do sada je ispio 4 antibiotika od toga su mu jedan fulili pa samo gore napravili elem jucer smo bili kod dr. Mandilovića koji inace nije pristalica operacije ako bas ne mora i rekao nam da to moramo rijesiti sto prije. Sluh nije ostecen hvala Bogu ali moramo to odraditi. u Vojnoj cemo. Iscitala sam sve sto ste napisale. Pokusavam sve posloziti u glavi. Ceka nas tezak oporavak ali samo da se rijesimo toga. Znate kako se osjecam... Neko mi je rekao da se legne dan prije neko da se dolazi isti dan kada se radi pa mi nije taj dio jasan :)




hatepsut -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (24.3.2016 6:24:00)

Mi smo ostali u bolnici dan prije operacije. Jer navečer do 12 djete moze da jede i pije. Ujutro smo prci bili na programu. Ja znam da sam ja bila
Gora nego moj djecak. Oporavak je prošao i bolje nego sam se nadala. Sretno !




entinte -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (24.3.2016 11:17:23)


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Mi smo ostali u bolnici dan prije operacije. Jer navečer do 12 djete moze da jede i pije. Ujutro smo prci bili na programu. Ja znam da sam ja bila
Gora nego moj djecak. Oporavak je prošao i bolje nego sam se nadala. Sretno !



Hvala ti puno, nadam se najboljem, proci ce i to ako Bog da.




M kao Mama -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (24.3.2016 12:18:17)


IZVORNA PORUKA: entinte

Žene da malo dignem post, moj 5-godišnji sin ima proglema sa krajnicima, do sada nam je pedijatrica govorila da ne žurimo sa operacijom međutim od nove godine i pljuskavica koja su mu srozale imunitet do sada je ispio 4 antibiotika od toga su mu jedan fulili pa samo gore napravili elem jucer smo bili kod dr. Mandilovića koji inace nije pristalica operacije ako bas ne mora i rekao nam da to moramo rijesiti sto prije. Sluh nije ostecen hvala Bogu ali moramo to odraditi. u Vojnoj cemo. Iscitala sam sve sto ste napisale. Pokusavam sve posloziti u glavi. Ceka nas tezak oporavak ali samo da se rijesimo toga. Znate kako se osjecam... Neko mi je rekao da se legne dan prije neko da se dolazi isti dan kada se radi pa mi nije taj dio jasan :)




Vidi ne znam kako je sada, ali 2012. kada sam bila sa kćerkom, mi smo u 8 ujutro došle u bolnicu, naravno sa svim nalazima i taj dan je rađena operacija. Kažem ti tako je bilo tada, kako je sada ne znam. Moj savjet rješavaj se belaja čim prije. MOj dijete je imalo tempirano bombu u grlu, a da to naizgled nije se tako činilo. Kada su je uveli u salu i krenili, haos, kaže truhli krajnici kod djeteta od pet godina, katastrofa. Sada je mašala super, ali prvih 11 dana je bilo pakleno. Ali, sve bud ei prođe.




scarlett -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (7.12.2016 11:24:03)

Molim vas za preporuku ORL doktora za sedmogodišnje dijete. Bili smo kod dr. Katice, Geže i Edine Hrenovice, dobili tri totalno različita mišljenja, od toga da je treći krajnik blago upaljen, do toga da treba sva tri krajnika izvadii.
Ustvari, dijete je imalo problema sa začepljenim nosićem, sekretom, otežanim disanjem. Rađen mu je TPM i oba puta se pokazalo da mu sluh pati, ali da je tek kao početna faza, mi, iskreno nikada nismo primijetili da ne čuje.
Dobili smo i različite lijekove i pošto nisam znala kome da vjerujem i šta da radim, sa pedijatricom sam se dogovorila da antibiotike koji su propisani ne koristimo, jer svakako neće riješiti stanje dugoročno, pa ako bude trebala OP
nećemo je svakako moći izbjeći.
Koristili smo Nasonex i Sterimar za nos i mnoštvo prirodnih pripravaka + slana soba i nama sada djeluje da je sinu dosta bolje.
Nikada nije bio sklon upalama grla ili uha, možda par puta da je bio prehlađen od rođenja, prije par godina ga je 1 ili 2x uho boljelo.
Sada trebamo na kontrolu, posebno jer nas brine taj sluh, ne podcjenjujem nijednog od gore navedenih dr., ali bi smo išli nekome neutralnom. Ima li preporuka? Hvala!




ladyblue RR -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (7.12.2016 11:46:27)

iz iskustva ovih žena koje su djeci operisale krajnike, to je dijagnoza za operaciju.




koka i po -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (7.12.2016 12:44:50)

slazem se sa Lb.stariji sin mi je imao ceste upale krajnike i operacija se nije mogla izbjeci.mladji je imao rijetke upale,nos mu je konstantno bio zacepljen,opstrukcije pluca ceste,skoro svakodnevne.nasi vrli doktori nisu nista poduzimali pozivajuci se na alergije(dijete ih stvarno ima) i stalno ga lijecili kortikosteroidima.svo to natezanje je trajalo dok nam dr.Gezo nije dao pravu dijagnozu i preporucio hitnu operaciju.nakon op. nikada nije vise imao opstrukcije pluca,kasalj se smanjio,skoro nestao.avamys koristimo po potrebi u sezoni alergija(prije ga je staln koristio),pumpicu smo uspjeli iskljuciti (koristimo je po potebi takodje u sezoni alergija) dok smo je koristili godinu i pol bez prestanka.moja djeca su se preporodila i nisam se nimalo pokajala sto su operisani a vjerujem da ce i tvoje dijete ako se odlucis na op.nebih da ti sugeriram bilo sto,ovo je moje iskustvo ali i iskustvo mnogih majki koje su se dvoumile oko iste.




kakogod -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (19.6.2017 14:38:29)

Caoo nadam se da mi neko moze pomoci! Naime sama sam imala operaciju krajnika i trenutno mi je 11 dan.. danas sam pogledala grlo i super spadaju naslage medjutim vidim dio mesa koji bukvalno visi izmedju grla i resice...kao da je preskocen i nije skinut :( da li se neko susretao s tim :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]