RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


Lejla Ka -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (7.1.2014 15:55:51)

Ja sam svom davala. Taman kad ono omekne, nije skroz zamrznut, al fino hladan. I monte je išao.




mama2009 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (8.1.2014 8:28:21)


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Jesam ja, šta te interesira.



koliko si zadovoljna, sve sto mislis da mi je potrebno ispricat pls pisi.....




bebaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (19.3.2014 22:53:52)

isčitah dosta postova...i zabrinuh se...[sm=smiley13.gif]
šta tačno podrazumjeva tuširanje rane nakon operacije....kako se to često radi....[sm=zmeden.gif]

da li je ko radio u lokalnoj anesteziji.......[sm=zmeden.gif]




M kao Mama -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (20.3.2014 8:19:26)


IZVORNA PORUKA: bebaa

isčitah dosta postova...i zabrinuh se...[sm=smiley13.gif]
šta tačno podrazumjeva tuširanje rane nakon operacije....kako se to često radi....[sm=zmeden.gif]

da li je ko radio u lokalnoj anesteziji.......[sm=zmeden.gif]



za tuširanje rane ne znam, ali za vlaženje znam, može biti da je to isto.

Znači, ako mislimo na ovo zadnje, dijete retba što više da vlaži ranu kako bi one bijele naslage spale, a one spadaju prilikom jela i kad dijete pije.




bebaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (20.3.2014 22:24:51)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: bebaa

isčitah dosta postova...i zabrinuh se...[sm=smiley13.gif]
šta tačno podrazumjeva tuširanje rane nakon operacije....kako se to često radi....[sm=zmeden.gif]

da li je ko radio u lokalnoj anesteziji.......[sm=zmeden.gif]



za tuširanje rane ne znam, ali za vlaženje znam, može biti da je to isto.

Znači, ako mislimo na ovo zadnje, dijete retba što više da vlaži ranu kako bi one bijele naslage spale, a one spadaju prilikom jela i kad dijete pije.


ovo tuširanje se radi na kontrolnim pregledima svaki drugi dan...ali ne znam šta tačno rade.......[sm=smiley13.gif]a čuh danas da jako boli ,naročito ko je lokalna anestezija.....[sm=smiley13.gif]




M kao Mama -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (21.3.2014 8:21:24)


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: bebaa

isčitah dosta postova...i zabrinuh se...[sm=smiley13.gif]
šta tačno podrazumjeva tuširanje rane nakon operacije....kako se to često radi....[sm=zmeden.gif]

da li je ko radio u lokalnoj anesteziji.......[sm=zmeden.gif]



za tuširanje rane ne znam, ali za vlaženje znam, može biti da je to isto.

Znači, ako mislimo na ovo zadnje, dijete retba što više da vlaži ranu kako bi one bijele naslage spale, a one spadaju prilikom jela i kad dijete pije.


ovo tuširanje se radi na kontrolnim pregledima svaki drugi dan...ali ne znam šta tačno rade.......[sm=smiley13.gif]a čuh danas da jako boli ,naročito ko je lokalna anestezija.....[sm=smiley13.gif]



e, ja ti onda za to prvi put čujem, moja je imala op. krajnika u decembru 2012. i baš je bila malo teža operacija, jer su joj krajnici bili truhli, tako je i oporavak bio teži jer je i ona starija, pa nije baš htjela sarađivati, konta da je zaboli kad pije i nije htjela ni da pije ni da jede




Semiramida -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (26.3.2014 13:05:53)

Pozdrav svima,

Čini se neminovnim operacija krajnika kod mog 3-god dječaka, ne zbog upala, nego zbog uvecanja i gubitka sluha. Recite mi, ima li ko kakva iskustva s dr. Hrenovicom, Državna bolnica?




AnLu -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (27.3.2014 20:52:28)


IZVORNA PORUKA: Semiramida

Pozdrav svima,

Čini se neminovnim operacija krajnika kod mog 3-god dječaka, ne zbog upala, nego zbog uvecanja i gubitka sluha. Recite mi, ima li ko kakva iskustva s dr. Hrenovicom, Državna bolnica?



Mojoj malenoj radila, doktorica odlicno uradila posao, na stranu sto smo mi imali komplikaciju posle zbog neodgovarajuceg antibiotika, ali operacija kao operacija odlicno prosla. Djete nikako nije ni culo ni pricalo prije operacije, bukvalno drugi dan posle operacije propricalo, od tada djete zdravo, za razliko od toga da je do trece godine zivota imala tridesetak upala uha, imala upala grla bezbroj i gnojnih angina bezbroj. Uglavnom djete se preporodilo, djete cuje, djete se projelo, napredovalo u svakom smislu i fizicki i psihicki.




Hanady RR -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (27.3.2014 20:55:52)


IZVORNA PORUKA: Semiramida

Pozdrav svima,

Čini se neminovnim operacija krajnika kod mog 3-god dječaka, ne zbog upala, nego zbog uvecanja i gubitka sluha. Recite mi, ima li ko kakva iskustva s dr. Hrenovicom, Državna bolnica?


I ja iz bliskoga iskustva djece iz naše porodice mogu pohvaliti navedenu doktoricu...
mada sa doktorima sve je individulano i svako bira za sebe to znamo...
al zaista njen rad u ovom smislu je kod njih troje bio besprijekoran i njen odnos prema istome u postoperativnom periodu da i sama u odluci da starija kćer operiše krajnike mislim njoj je voditi.
Sretno




Semiramida -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (27.3.2014 23:51:28)

Hvala puno na odgovorima.
Mi smo fakat u nedoumici. Praktično nije bilo upala niti grla, niti uha, al' mali nam je hunjav vec dva mjeseca i od tad slabije čuje. Samo to. I baš da treba tako brzo pod nož...




M kao Mama -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (28.3.2014 10:18:31)


IZVORNA PORUKA: Semiramida

Hvala puno na odgovorima.
Mi smo fakat u nedoumici. Praktično nije bilo upala niti grla, niti uha, al' mali nam je hunjav vec dva mjeseca i od tad slabije čuje. Samo to. I baš da treba tako brzo pod nož...

vjeruj mi iz ličnog iskustva što prije to odradite, bolje po dijete

i nama je op. radila ova dr.

sretno




Brinet -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (22.4.2014 13:18:07)

Pozdrav mamama,
Moj djecak treba na operaciju krajnika,u Vojnoj bolnici su nam dali termin tek 26.maja jer nemaju mjesta,a nalazi ce nam iste i 9.maja tako da bi ih morali ponovo vaditi.
Juce sam zvala privatnu kliniku dr. Geze i sutra idemo na pregled i najvjerovatnije da cu ga tamo i operisati.
Pa me zanimaju iskustva ako je neko operisao djete kod dr. Geze..
Unaprijed hvala




pocahontas -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (5.9.2014 20:34:49)

Jučer su operisana sva tri krajnika djetetu, Dr. Mandilovic mu je radio u privatnoj klinici kod dr. Geze onom laser metodom. Mi smo jako puno razgovarali sa djetetom, sve mu objasnili sta i kako, pa ih je on u op sali pitao i poceo se snjima rasparavljati od kud da mu daju anesteziju u venu (a ja mu rekoh da ce ici ona kao maska, kako je to bilo meni prije 20 i kusur godina [sm=sad.gif]). Jucer je sve u svemu proslo dobro kuc kuc, budjenje iz anestezije je super proslo, odspavao je 2h (nije moglo bolje, tako da budjenje nije bilo traumatično za nas, malo se zalio da mu se vrti u glavi i odmah mi pokazao braunilu i poceo objasnjavati na koji način su mu anesteziju dali[sm=smiley36.gif])..srce moje..i meni i mm je odmah laknulo, kad je taj glavni operacioni dio bio gotov.. onda je fino popio 3 solje caja, supe i vode, malo sam mu čitala prilče, imali smo tv pa je gledao i crtane i tako...kuci smo isto nastavili (isti dan su nas pustili, ali tek kasno poslijepodne). Noc hB mirna, dala sam mu voltaren tako da se samo par puta probudio i trazio da pije vodu ili caj. Danas je isto teče ok oporavak, mislim da ga malkice vise boli nego jucer, manje priča (jucer nije usta zatvarao, dr. ga je naruzio da prestane [sm=smiley36.gif]) i tako. Rezim ishrane smo dobili tipa tečni pire, vocne kase vodenaste, kasnije povecavati postupno gustocu itd.. Sutra nam je prva kontrola i eto, nadam se da najgore ostaje iza nas [sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (5.9.2014 20:42:30)

[Sadržaj poruke je obrisan]




DM -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (5.9.2014 20:46:14)

oooo pocy, zato vas nije bilo[sm=smiley1.gif]
brz oporavak vam želimo...
idete li na ispiranje(ono nešto gencijanom)?




pocahontas -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (5.9.2014 20:50:35)

da, rekao je dr. da će mu sutra tom gencianom violet ranu malo isprati tj. dezinficirati, mada to je zastarjela metoda, iznenadih se da se jos koristi, ali necu da pametujem.[sm=smiley1.gif]
samo neka oporavak teče kako treba, neka on unosi tekućinu i kašastu hranu i ja sretna [sm=bravo.gif]

iman, hvala ti [sm=smiley31.gif]




pocahontas -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (9.9.2014 11:14:20)

eh evo mene opet ..
peti dan od operacije, do sada proteklo fino, jeo blendano sve do sada, 1kg izgubio ali šta je tu je, nadoknadiće aBd, bitno je da unosi koliko toliko..nego, sinoć je navalio na kljukušu, doduše sa palvakom je svaki zalogaj uzimao i zaljevao sa dosta vode..fino je to išlo..ali me brine što se u noći zalio da ga boli grlo "vise neko ikad" po njegvim riječima, zatezalo ga je valjda, prestalo djelovanje voltarena, a moj strah je da nije šta zeznuo tom kljukušom koju je jeo dok mu je voltaren djelovao [sm=zmeden.gif] mislim, to je toliko mekano, peti je dan od op, fino je žvakao, pavlaka je to dodatno razmekšavala? danas je kontrola pa ću pitati baš..mada upozoreni smo da 4.i5. dan može vise boljeti nego 1.dan baš zato jer rana u ustima zarasta, zateže se tkivo i zato boli..nadam se da je to, tj. da to sve tako treba..tjeram ga da pije čim ga zaboli da vlaži ranu..uhhhh




AnLu -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (9.9.2014 11:30:35)

pocy sretno na kontroli...

a to ga boli od zatezanja rane, ne daj Boze da je sta povrjedio jelom prokrvarilo bi.

Vec ti rekoh, kilograme ce nadoknaditi veoma brzo i jos ih vise dobiti[sm=bravo.gif]




koka i po -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (9.9.2014 18:44:38)

a to ga boli od zatezanja rane, ne daj Boze da je sta povrjedio jelom prokrvarilo bi.


potpisujem.




pocahontas -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (9.9.2014 21:56:50)

hvala drage moje[sm=smiley1.gif]..kaze i dr. danas na kontroli da je to sve normalno i da će tako biti jos koji dan dok rana ne zamladi i ove fibrinogenske naslage ne otpadnu




Hanady RR -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (1.1.2015 20:28:53)


IZVORNA PORUKA: Adicaa

Drage mame nova sam na forumu pa se malo teze snalazim.. Naime, mama sam šestogodišnje djevojčice koja 12.01 mora da operise krajnike ( sva tri) i ugradi cjevcica u usi. Već sam pročitala većinu prethodnih rasprava ali nikako da dodjem do tačno i detaljne informacije kako teče taj oporavak..na sta trebam biti psihički spremna. Da stvar bude gora danas sam ušla u deveti mjesec trudnoće i vjerujte mi ne znam kako cu zadržati zdravu pamet .. Voljela bih kad bi neko sa mnom podijelio svoje direktno iskustvo da mogu da se PSIHIČKI NAORUZAM..sama pomisao me užasava a opet moram misliti na ovog malog dečka koji bi trebao ostati u stomaku bar do 01.02!!! Hvala vam nadam se da će mi neko pružiti podršk...


IZVORNA PORUKA: Edita1989

Draga Adica, dobro nam došla na forum. ...Ja imam sina,5,5 god., sutra aBd imamo operaciju krajnika..vjeruj mi da se ja bojim više nego on, nemam mira nikako. ..Ja nemam iskustva stim, pa bih voljela da se jave mame koje su već prošle sve ovo....djevojčici želimo da sve prođe u najboljem redu...


IZVORNA PORUKA: Edita1989

Mislim da ima tema u vezi operacije krajnika, pa da nam moderatori prebace postove tamo


IZVORNA PORUKA: Adicaa

Draga Edita mogu misliti kako ti je...najduža noć u životu.. Mene užasa pomisao na salu,svjetla,uspavljivanje..samo kad je zamislit tu nije mi dobro. Mislim da će mi kao i tebi veliki teret spasti čim se probudi...ali sta dalje..bilo je dosta rasprava ali sve vrti oko toga gdje je ko radio..koji je dr dobar koji ne..Itd ali nisam našla konkretan odg na naše pitanje. Želim ti puno snage i strpljenja sutra i narednih par dana. Utješiti se pa reci..hajde barem nisam deveti mjesec trudnoće..ja kaze samo da se ovaj u stomaku strip da mu se sestra oporavi..kod mene je frka sa svih strana.


IZVORNA PORUKA: koka i po

bice to sve dobro aBd[sm=smiley1.gif]
isto sam prosla prije par godina.
samo se naoruzajte strpljenjem i vjerom...i sve ce biti ok aBd[sm=smiley1.gif]



IZVORNA PORUKA: Adicaa

Može li ista detaljnije..koliko dana boli..sta pomaze? Jel bila laserska ili obična operacija u pitanju? Hvala na podršci.





Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (1.1.2015 20:40:08)

Adicaa, bit će dobro aBd..kod nas je obična operacija krajnika,samo krajnici bez cjevcice . .Dr nam je rekao da operacija traje 20 min., isti dan ide kući, boli puno prvih 7-10 dana..Mora jesti kašice, supu i to mu se mora sto češće davati jer oporavak ide brže ako bude jeo..hrana ne smije biti vruća...

ma najgore je iščekivanje,mi već dugo moramo to da pravimo ali dijete svako drugu sedmicu bolesno..sada smo popili antibiotik, u školu Ga nisam slala, tako da eto, nekako smo izgurali...




Lavić -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (1.1.2015 23:31:05)

I mi smo prije 20-tak dana dobili od dr Geže preporuku za operaciju sva tri krajnika i ugradnju cjevčice.
Ja se baš iznenadila, jer je dijete dva puta imalo upalu uha, tad je i pio antibiotik, generalno je dobrog zdravlja hB.
I ove upale su, mislim, jer je krenuo u vrtić pa dok malo nadođe...
Odem kod dr ljekara, kaže da nema potrebe za operacijom, da su djeci prirodno uvećani krajnici do 5-6 godine, njemu su tada bili nešto više zbog upale...
Mislim da mi treba i treće mišljenje [sm=smiley1.gif]
Je li neko imao sličnu situaciju, šta raditi?




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (2.1.2015 11:43:06)

Ja sam jos prošle godine dobila preporuku za vađenje krajnika ali bez cjevcica kod dr Geze..rekao je da ne bi došlo do oštećenja sluha.. Mi smo naravno tražili razna mišljenja i svi su bili drugačiji neko ovako neko onako..naravno uhvatili smo se za slamku i ubjedili sebe da on nije u pravu. Medjutim ove godine je curica od oktobra stalno bolesna..mjesec u komadu nije išla u školu,dok nismo primjetili da ne čuje dobro kao prije. Otišli smo kod Geze uradili sve pretrage vezane za sluh..od gluhe sobe do ostalih ne znam stručne nazive,nažalost sluh je oštećen na oba uha i sada mora i cjevcica pod hitno Radit dok oštećenje nije postalo trajno. Sad kažemo da smo ga Bogom na vrijeme poslušali..ali dzaba kad je dijete u pitanju dovoljno je da jedan dokt kaze nemojte da se prihvatimo tog mišljenja..




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (2.1.2015 11:45:55)


IZVORNA PORUKA: Edita1989

Adicaa, bit će dobro aBd..kod nas je obična operacija krajnika,samo krajnici bez cjevcice . .Dr nam je rekao da operacija traje 20 min., isti dan ide kući, boli puno prvih 7-10 dana..Mora jesti kašice, supu i to mu se mora sto češće davati jer oporavak ide brže ako bude jeo..hrana ne smije biti vruća...

ma najgore je iščekivanje,mi već dugo moramo to da pravimo ali dijete svako drugu sedmicu bolesno..sada smo popili antibiotik, u školu Ga nisam slala, tako da eto, nekako smo izgurali...

Edita javi nam ishod ..nadam se da je sve ok




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>