RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (2.1.2015 13:55:42)

Evo nas....sve je proteklo fino,operacija 15 min,pa onda budjenje...ostali smo malo u bolnici dok se malo odmorio i dosao sebi...sada smo kuci,Ameen spava,umorio se,ljubav moja...Sada se moram boriti sa jelom,nece nista da stavi u usta,strah ga...inace je umazen i hoce na sve zaplakati,hranu nikad nije volio,tako da ce biti tesko,ali sta cemo,moramo,se potruditi...krajnici su bili ogromni i hvala Bogu da smo ih se rijesili...sto se tice stresa i svega,ja ne znam kako sam izdrzala...isplakala se,do sad nista u usta nisam stavila,stomak me boli i noge evo sada..nisam ni spavala nikako sinoc..Hvala Bogu pa je sve proslo kako treba....




koka i po -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (2.1.2015 15:32:59)

vazno je da stalno unosi tecnost i vlezi grlo.manje ce ga boljeti nego kada je suho.
cim spozna da moze gutati htjet ce i hranu.
drago mi je da je sve proslo u redu[sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (2.1.2015 15:45:23)

Pratim ja i cekam da se javis.drago mi je da je sve ok proslo..cuvajte se[sm=smiley31.gif]




Lavić -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (2.1.2015 20:08:02)

Cestitke malom heroju [sm=bravo.gif
Adicaa,tacno tako i ja razmisljam i sve skupljam pozitivna iskustva - onih koji su prosli bez operacije.
Pratim ga i nadam se da cemo prebroditi.
Tebi zelim svu srecu!




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (2.1.2015 23:02:22)

Edita drago mi je da ste se riješili..hvala Bogu. Mene plaši jednako i to kako cu ja to podnijeti s obzirom da sam ušla juce u deveti mjesec a operacija je 12.01.biti će bas gusto valjda neće ubrzati porod..kako bi je ostavila kuci a ja otišla u bolnicu. Da mi je da se mali strpi da prodje tih 15 dana oporavka da mu sestru vratim u normalu. Lavic nadam se da tvoje iskustvo neće biti kao moja..sve sam se ubjedjivala da ne treba a vidi me sad ne znam gdje udaram.




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (4.1.2015 0:57:43)

Edita kako ste,kako se oporavlja mali junak?




Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (4.1.2015 8:47:27)

Ameen je dobar hvala Bogu..jucer je i jeo, cijeli dan sam nosala nnešto za njim...On je tako hrabar dječak, još nikako se nije žalio da ga boli i plakao. .prekjučer ga bolilo pravo, a ništa on, samo legne i malo odspava. .duša mamina..Ja neki dan napisah ogroman post i ne prođe mi, nisam imala vremena da ga ponavljam. .




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (4.1.2015 10:19:36)

Ma super samo neka je on dobro..pa kad stigneš napisi nam jedan savjetodavni da znamo sta nas čeka. Bravo Ameen!




Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (5.1.2015 22:05:04)

Adicaa,kako ste nam,pripremate li se?Da se i vi rijesite sto prije aBd...

Dok spavaju,ja nasla vremena da podijelim i svoju pricu....Ameen je primljen u bolnicu u 9 sati ujutro...Krenuli smo od kuce,naoruzali se strpljenjem,sve super,on kaze,jedva cekam da i ovo rijesimo,ljubav mamina....Eh kad smo dosli u bolnicu,sve se promijenilo,on se prepao,poceo da place,mi ga tjesimo,a i sami smo uplaseni...Donesose spavacicu,obucem mu i silazimo do sale,tamo dr ceka,dajem ga teti da ga uvede u salu,on se jadan predao,odnesose ga,a ja tek onda u plac...Operacija je trajala svega 15 min. Nismo stigli ni da prosetamo,dr vec izlazi,kaze ,operacija je prosla odlicno,krajnici su ogromni bili,sacekajte dok se probudi...Eh to mi je trajalo vjecnost...Vidim kroz otvor na vratima da ga izvode,uletim da ga vidim,a on pokusava da ustane,cvili nekako,ne znam,anesteziolog kaze,on place,pustite ga...Iskreno,bolje bi mi bilo da nisam usla i da sam cekala da ga skroz probude,nego sto sam onako uletila,ta mi slika jos uvijek pred ocima...Brzo poslije,izveli su ga,on je bio strasno pospan,ostali smo jos bar 2 sata,da odspava,pa smo onda napustili bolnicu...Kuci je bio isto pospan,prespavao je skoro cijeli dan..nije imao neke bolove,samo dok spava,trzne se,pocne da place,pa se vrati spavati..prvi dan je skroz slabo jeo,drugi je vec islo bolje,svaki dan bolje i bolje...Moj Ameen nikad nije volio da jede,pa i sada ga tjeramo i to nam je jedini problem...Do sada evo,nije ga puno boljelo,boli onako podnosljivo..Jedino sto nije htio da prica,tek danas je poceo da prica ono pravo,glasic mu se promijenio malo,jos je njezniji nekako...Sada se oporavlja polako,pije lijek,kontrola je 10 dana nakon operacije...Mi smo radili u privatnoj bolnici,prije smo se dooobroo raspitali za dr. Jer je ovdje najvaznije imati pametnog i dobrog dr. Ovo je sto mi sada pada na pamet,pisat cemo jos aBd,moram da iscitam sada temu,kako ide oporavak..

Adicaa,vama zelim svu srecu,da sve bude kako treba...Djecica su jaka i podnesu sve fino...Misli samo na to da ce ova operacija rijesiti dosta problema kroz koje smo prolazili prije...




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (6.1.2015 23:07:38)

Uh kako sam se uzivila citajuci ovu tvoju pricu..prosto me trema uhvatila. I mi cemo raditi privatno, operacija ce biti laserska ne znam kolika je razlika u oporavku. Ja nemam vremena da se ganjam po bolnici s obzirom da sam vec u devetom mjesecu,ovako isti dan ide kuci. Ja sam vec odlucila da je ja necu voditi,nego ce to odraditi moj muz. Ja cu doci sat poslije njih kada se bude trebala probuditi,strah me da bi taj stres mogao ubrzati porod inace progutala bih ja knedlu I otisla s njom.
Tjesi me pomisao sto je moja Ada stvarno hrabra cura vadi nalaze I sve gleda. Ove zadnje 2 god popila je raznih cajeva I odvratnih lijekova (npr.rendani luk sa secerom) sto ja u zivotu ne bih mogla..ona to popijemo cim ja kazem da ce joj to pomoci. Znaci nije peka ni sekunde pa kontam moci cu joj dogovoriti. Tako ona svima sada prica kao s poslom da u ponedeljak operise krajnike,da ce je dr uspavat I svi je blijedo gledaju. Zivot moj ne zna sta je ceka.
Sto se I ja raspisa haha valjda da se ispusem malo.
Drago mi je da je djecak dobro,ohrabruje me tvoje pozitivno (koliko je moguce) iskustvo.pozdrav




Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (7.1.2015 6:17:29)

Adicaa, ona je hrabra cura, brzo će to proći. ..Moj Ameen je jedva čekao operaciju, vjeruj da je dan prije operacije rekao, ma samo da se riješimo ovog, da više ne budem bolestan..Kada smo primljeni u bolnicu, prepao se, trema ga uhvatila, ali kada su ga odveli u sobu za operaciju, nije ni plakao, otišao bez riječi. .Buđenje i to oko buđenja je meni bilo najgore, tako da ako možeš ostati kući, ostani, jer to je meni bio najveći stres, pa kad se malo počeo buditi, plače, a boli ga...




Penelope82 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (7.1.2015 9:26:46)

Moja djevojcica je u aprilu prosle godine operisala treci krajnik.Imala je 3 upale usiju i pimijetili smo da slabo cuje.
TPG je bio katastrofalan,iako je poslije terapije antibioticima ona odlicno cula.Mi smo nabavili i onaj OTOVENT kako bi puhala nosom balone i pokusala to procepiti na neki nacin,inhalirali se na sta smo stigli...,konstantno joj je nos bio zacepljen,ali negdje tamo duboko...,nikakav sekret nije izlazio.Hrkala je kao veeeeliki debeli covjek[sm=smiley36.gif]Medjtim,htjeli smo iscrpiti sve mogucnosti prije hirurske inervencije,jer je samo 6 mjeseci prije toga operisala oci.Da stvar bude gora,alergicna je na atropin sto je dodatno otezavalo situaciju,jer nasa bolnica nije imala adekvatnu zamjenu za taj lijek,pa je nisu smjeli ni uspavati.Trebalo nam je mjesec dana da to nabavimo.

Receno nam je da ce joj ugraditi i te cjevcice u usi.Medjutim, kada su na operaciji zarezali bubnjice,vidjeli su da nema potrebe,pa su joj samo odstranili treci krajnik.To je proslo relativno dobro.Puno je boljelo prva tri dana,poslije je bilo lakse.Medjutim,usi su je boljele i 2 mjeseca zbog tih rezova.Sada nema nikavih problema.

Dugo smo "vagali" i doktor i mi....,jer je ona odlcno cula,a TPG je konstantno bio los,sto je bilo bas zbunjujuce..Onda smo sve provjerili jos jednom u Beogradu na jednoj klinici i oni su nam potvrdili da je hirurska intervencija nezaobilazna.Evidentno joj je pmoglo[sm=smiley1.gif]




Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (8.1.2015 11:17:42)

Adicaa, pripremate li se, kako je cura?




Penelope82 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (8.1.2015 11:34:37)


IZVORNA PORUKA: Adicaa

lTjesi me pomisao sto je moja Ada stvarno hrabra cura vadi nalaze I sve gleda. Ove zadnje 2 god popila je raznih cajeva I odvratnih lijekova (npr.rendani luk sa secerom) sto ja u zivotu ne bih mogla..ona to popijemo cim ja kazem da ce joj to pomoci. Znaci nije peka ni sekunde pa kontam moci cu joj dogovoriti. Tako ona svima sada prica kao s poslom da u ponedeljak operise krajnike,da ce je dr uspavat I svi je blijedo gledaju. Zivot moj ne zna sta je ceka.
Sto se I ja raspisa haha valjda da se ispusem malo.




Kako vidim u tvom potpisu,djevojcice su nam vrsnjakinje,samo je moja rodjena pocetkom juna [sm=smiley1.gif] i velika je hrabrica kao i tvoja[sm=smiley1.gif] Puhala je te balone i pila razne cajeve i pripravke koji su bljak,jer sam joj govorila da ce jo pomoci i da nece morati na operaciju....Na kraju je ipak morala,ali je ona to tako stoicki izdrzala....,dok sam ja padala po onom bolnickom hodniku,gledajuci je kako drzi za ruku onog medicinskog tehnicara i skakuce prema op.sali.Mi smo imali daleko veci strah od anestezije,nego od same operacije....,ali eto sve se dobro zavrsilo.
Rekla bih da nije znala sta je ceka,da samo 6 mjeseci prije nije operisala strabizam na oba oka,hirurski pod opstom anestezijom.Nevjerovatna je....i nadam se da je tu kraj i da vise nikada nece morati na operacioni stol,ni ona,ni bilo koje drugo dijete [sm=smiley13.gif] Opet kazem,to je nista u odnosu na neke bolesti s kojima se mnoga djeca nose,ali eto kad je tvoje dijete u pitanju boli te i kada mu se trepavica zavrne[sm=smiley13.gif]

Ona ce to puno bolje podnijeti,nego sto ti mislis....Znam da je nemoguce ne brinuti se,ali pokusaj malo zbog sebe i te bebice...Imas sad duplu odgovornost[sm=smiley1.gif] Jest ce neko vrijeme kasastu hranu,ne smije toplo,ali ni prehladno....,ne vjeruj u onaj mit o nenormalnoj konzumaciji sladoleda [sm=smiley36.gif] Pripremi neki analgetik da joj das po potrebi i bit ce to vrlo brzo OK.Sretno![sm=smiley1.gif]




Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (8.1.2015 12:41:12)

Penelope, tvoja curica je prava hrabrica[sm=bravo.gif] Ma svi su oni jaki i hrabri, mi nismo, ja sam se toliko isplakala,jedva sam izdržala sve to...

Nama će sutra aBd sedmica dana, Ameen je masAllah, jede fino od drugog dana, jest da ga mi stalno moramo pitati i nuditi, ali dobro je i to je napredak. ..





Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (8.1.2015 12:43:52)

Što se tiče sladoleda, nama je dr. Rekao samo prvi dan da mu damo malo




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (8.1.2015 19:01:39)

Drage moje čitam vaše objave i ohrabruju me koliko je moguće. Ma iskreno mene također najviše plaši anestezija s onim poslije cu se nekako izboriti. Ma ja sam već katastrofa,sto je ponedeljak blizi ja sam gora,danas sam već počela cmizdrili,vjerovatno i zbog hormona. Znam da imam duplu odgovornost to mi je jos veći teret,i ovaj mali se od juce gura isprepada me ..sve mu govorim kuda ces nije ti jos vrijeme..hehe voljela bih da je sutra i da se riješim nego ovo razmišljanje. A sto se tiče sladoleda vidjet cu kako će joj godini ali ne totalno smrznut nego kontam kad se razrijedi dovoljno da je rijedak ali ipak hladan.

Edita već sedam dana kao juce da smo iščekivali..super prolazi vrijeme bitno je da on jede bilo sta..pozdrav




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (8.1.2015 19:12:46)


IZVORNA PORUKA: Edita1989

Adicaa, pripremate li se, kako je cura?


Sad sam vidjela da si pisala..pa eto iz prethodne objave možeš vidjeti sta je sa mnom.haha a sto se Adice tiče jer je to njeno ime ona je super. Kaze samo 14 dana da se strpim imaju čepici ako me bude bolilo mama..sreća moja! A poslije 14 dana moći cu piti hladan sok i milksejk iz Mc'Donalda. Hoće da kupi novu pidzamicu da ponese ona od toga sebi napravila nesto zanimljivo,čuj uspavat će je doktor kakva je to čarolija. I tako kad prica sve govori: ma kad se vise riješim tih krajnika Hahaha. Ma da sam ja upola kao ona. Ovu sedmice smo kupovale za bebu,prale i pripremali da bar imamo jednu brigu manje.
Kakvu sad hranu Ameen jede može li ista konkretnije?




Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (8.1.2015 21:23:03)

Ma hrabrica Je ona..A te njihove pripreme, Bože dragi. .i moj se pripremao,ja plakala...

Pa moze jesti svasta, pojede rizu, jaje, hljeb, jede sve samo male komadiće, pa onda fino žvače i ne smeta mu...




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (8.1.2015 21:32:48)

Uhu bravo pa super je to..bas mi je drago. A ne znam da li sam te pitala je li on vadio laserskom metodom ili onom normalnom?




Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (8.1.2015 22:54:19)

Nije laserskom radio..

Sada je lopov, moramo mi njega slušati, kako se mazi to je čudo, a počeo više i oko mene, da ga grlim, čuvam, to prije nije radio[sm=smiley36.gif]




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (9.1.2015 8:18:22)

Neka se mazi eto sada i ti Iskoristi..Haha a moja je sto se tiče maženje prvakinja. Šest godina je jedinica pa možeš misliti,a curica,koristi svaki momenat.[sm=smiley36.gif]




Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (9.1.2015 13:27:26)

Ma neka se maze, samo da su nam zdravi i živi[sm=bravo.gif]




Edita1989 -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (12.1.2015 11:42:38)

Adicaa, je li danas operacija...javi nam kako je prošlo, sretno[sm=bravo.gif]




Adicaa -> RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika (14.1.2015 15:35:00)

Eh evo i ja nadjoh vremena da se javim, Ada je operisala u ponedeljak hvala Bogu oporavak fino teče,već juce sam joj miksala supu s hljebom.. I keksolino,danas pravim grah pa cu i to smiksati Itd. Ponedeljak mi je bio najteži dan u životu,pala si mi na pamet Edita kad si spominjala ono buđenje,za jednu majku vidjeti dijete u onakvom stanju je zaista bar za mene u životu do sada bio najteži trenutak. Prvi dan je imala i temperaturu,pa je i povratila a ja se gubila naravno,ali hvala Bogu već sutradan je druga prica. Sad se već igra šminka,tražila mi je burek da jede i batake Haha. Eh eto toliko žene moje,hvala vam na podršci.
Edita kako je Ameen?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>