RE: Znacenje imena (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


teacher75 -> RE: Znacenje imena (11.3.2012 22:27:08)


IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Vinetu

U našem jeziku se čak ni ne koristi taj oblik vokativa: Tariče, Faruče...  To je uobičajeno u hrvatskom jeziku.  



pa po naški je Faruke, Tarike, hahahahahha

Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo


Ja sam uvijek govorila da cu ako budem imala curicu dati joj ime Lamije. To mi je ime tako lijepo. Medjutim kad sam se udala bliska rodica mm se zove Lamija a ja sam htijela ime koje nema ni u mojoj ni u mm familiji. I tako jednu vece meni ko grom iz vedra neba pade na pamet Ajla i tako je ostala. Za mladju smo znali koje cemo joj ime dati ali se mm malo dvoumio, i tako je ona jadnica petnaestak dana imala ime ali ga nije imala, i kad je mm krenuo da preda papire ja mu kazem da joj da ime Atija i da me ne interesuje sta ce ko reci. Meni se svidjelo i gotovo


a odakle ti pade na pamet ime Atija? ja nikad to nisam cula[sm=zmeden.gif]




MAMA MA -> RE: Znacenje imena (11.3.2012 22:42:59)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Vinetu

U našem jeziku se čak ni ne koristi taj oblik vokativa: Tariče, Faruče...  To je uobičajeno u hrvatskom jeziku.  



pa po naški je Faruke, Tarike, hahahahahha

Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo


Ja sam uvijek govorila da cu ako budem imala curicu dati joj ime Lamije. To mi je ime tako lijepo. Medjutim kad sam se udala bliska rodica mm se zove Lamija a ja sam htijela ime koje nema ni u mojoj ni u mm familiji. I tako jednu vece meni ko grom iz vedra neba pade na pamet Ajla i tako je ostala. Za mladju smo znali koje cemo joj ime dati ali se mm malo dvoumio, i tako je ona jadnica petnaestak dana imala ime ali ga nije imala, i kad je mm krenuo da preda papire ja mu kazem da joj da ime Atija i da me ne interesuje sta ce ko reci. Meni se svidjelo i gotovo


a odakle ti pade na pamet ime Atija? ja nikad to nisam cula[sm=zmeden.gif]


I mene interesuje...čula sam za Atifa....a Atija nisam nikad....jako neobično.....[sm=smiley22.gif]




hanabanana -> RE: Znacenje imena (12.3.2012 9:41:17)

Atija = dar....
AKo se ne varam.




DM -> RE: Znacenje imena (12.3.2012 9:44:43)

Kako niste čule za Atija-Atija stoji na mostu-čuvena rečenica iz Bukvara[sm=jezicek.gif]




10 mart 2009 -> RE: Znacenje imena (12.3.2012 13:29:46)

IZVORNA PORUKA: doublemum

Kako niste čule za Atija-Atija stoji na mostu-čuvena rečenica iz Bukvara[sm=jezicek.gif]



dodala bi i Atija Fako autor zbirke zadataka iz matematike/fizike [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




yasemin -> RE: Znacenje imena (16.3.2012 16:46:17)

Mona Muhamed ja sam našla zanačenje na stranici mullsadra.ba i piše "Ime Eldin potiče iz starog engleskog jezika, a nastalo je od imena [I]Alden[/I] u značenju [I]stari prijatelj[/I], mada postoji mogućnost da je nastalo iz starog njemačkog imena [I]Aldous[/I], koje je imalo značenje [I]staro, star, starac[/I]. Ime je bilo popularno u Srednjem vijeku."
muž se zainteresovao za ovo ime pa ako bi mi mogla reći gdje si ti pronašla ovo značenje (imamo par konjiga sa muslimanskim imenima ali ga nema)




Volim Te! -> RE: Znacenje imena (27.3.2012 16:33:01)

Doktor mi je juce rekao onako nesigurno da cemo dobiti princezicu [sm=rozacrtici.gif] pa sam ja za svaki slucaj posla traziti imena i jedina dva koja mi se svidjaju (a i mom muzu napokon da se jedno svidi) je Daria (ona koja je na stranu dobrih,persijsko ime) i svidja mi se jos i Dalida samo ne znam je li muslimansko i ne znam znacenje [sm=zmeden.gif] pa eto ako neka od vas zna nek mi javne [sm=smiley1.gif]




M kao Mama -> RE: Znacenje imena (27.3.2012 18:01:32)

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija




jasmin -> RE: Znacenje imena (27.3.2012 18:11:50)


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija


Slatko skroz.I obje su s L.[sm=smiley27.gif]




Lulu_08 -> RE: Znacenje imena (27.3.2012 18:17:54)


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija


Super!!

Moja Luna zeli da joj se sestra zove Lana ili Lena.... A meni to previse slicno, ali nju ko god pita kako ce joj se seka zvati (na sto je prije odgovarala "zvat' ce se beba") sada govori "Lana/Lena" (kako joj je kad' volja).

Sta vi mislite, zaista je previse slicno zar ne?




mamina princeza -> RE: Znacenje imena (27.3.2012 21:07:17)


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija



super!!1 moraju one da se pitaju sta ces... hihih ... ja se nisam ni pitala dobro si ti, kod mene ja bilo odmah ako bude braco bice emin a ako bude sestra s pocetka govorila uma a zadnjih mjeseci isto lamija:)))
i tako kod nas je bilo ne starija seka se slozila nego mama se slozila sa izborom starije seke:) dzaba ... i sad kad ga zovne eminko ili emko meni zlo jer ne volim nadimke pa reko dala si mu sama ime zovi ga onda tako :)))

Lulu a ni ja nisam za ta slicna imena kad zovnes ne znas kako zbunis se mislim :) al je i slatko kad se zovu tako slicno . a opet ako seka tako hoce moracete je poslusati je mislim :)) bar iz svog primjera znam :)

i Lulu jedva skontah ko si :)




Lulu_08 -> RE: Znacenje imena (27.3.2012 21:18:27)

HAHAHA, mamina princeza "predstavih" svoju izmjenu na temi razgovori u ocekivanju bebe, al' ti nam vise nisi u ocekivanju pa vjerovatno nisi vidjela hehehehe.

A meni je to malo bukvalno ofirno imati tako 2 slicna imena za djecicu, ali ako seniorka zapne bas bit' ce poslusat' je.

Nisam nigdje procitala kako se tvoj junior zove?




mamina princeza -> RE: Znacenje imena (28.3.2012 17:00:57)

Emin:) To mij e odredila seniorka jos u 3-4 mjesecu trudnoce:)




mamalina_ -> RE: Znacenje imena (28.3.2012 17:23:24)


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija


Super!!

Moja Luna zeli da joj se sestra zove Lana ili Lena.... A meni to previse slicno, ali nju ko god pita kako ce joj se seka zvati (na sto je prije odgovarala "zvat' ce se beba") sada govori "Lana/Lena" (kako joj je kad' volja).

Sta vi mislite, zaista je previse slicno zar ne?



Lulu samo da ti kazem da je Luna prelijepo ime,mi radimo na bebici i ako ovaj put bude curica volila bi da se zove Luna..a sto se njenog izbora tice oba imena su prelijepa Lana mi je uvijek tako njezno i lijepo ime bilo[sm=love.gif] i bas bi se lijepo slagalo[sm=smiley1.gif]..a u tvom potpisu vidim kada ocekujete drugu princezicu..dan kada sam i ja rodjena..mala račica[sm=sloncek.gif][sm=pikapoka1.gif]




Lulu_08 -> RE: Znacenje imena (28.3.2012 17:32:58)


IZVORNA PORUKA: mamalina_


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija


Super!!

Moja Luna zeli da joj se sestra zove Lana ili Lena.... A meni to previse slicno, ali nju ko god pita kako ce joj se seka zvati (na sto je prije odgovarala "zvat' ce se beba") sada govori "Lana/Lena" (kako joj je kad' volja).

Sta vi mislite, zaista je previse slicno zar ne?



Lulu samo da ti kazem da je Luna prelijepo ime,mi radimo na bebici i ako ovaj put bude curica volila bi da se zove Luna..a sto se njenog izbora tice oba imena su prelijepa Lana mi je uvijek tako njezno i lijepo ime bilo[sm=love.gif] i bas bi se lijepo slagalo[sm=smiley1.gif]..a u tvom potpisu vidim kada ocekujete drugu princezicu..dan kada sam i ja rodjena..mala račica[sm=sloncek.gif][sm=pikapoka1.gif]



mamalina_ uh hvala ti na lijepim rijecima, zaista i meni se Luna oduvijek svidjalo, ali eto sada "problem" za drugo, ah ako budem morala poslusati ovu stariju curu bit' ce Lana ili Lena hehehe




teacher75 -> RE: Znacenje imena (28.3.2012 17:34:20)

luna i lana super[sm=bravo.gif]




Lulu_08 -> RE: Znacenje imena (28.3.2012 17:42:14)


IZVORNA PORUKA: teacher75

luna i lana super[sm=bravo.gif]



Hehehe a draga tiki hoce li biti smijesno, pa da nije bona previse slicno?




teacher75 -> RE: Znacenje imena (28.3.2012 18:16:19)

jeste malo shega ali je simpa[sm=smiley36.gif]ako ti se neko bude smijao, reci da je luna kriva za izbor[sm=jezicek.gif]




R&T@ -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 12:42:02)


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: teacher75

luna i lana super[sm=bravo.gif]



Hehehe a draga tiki hoce li biti smijesno, pa da nije bona previse slicno?



Moja mama je predlagala da se R. zove Sajra, a moj odgovor je bio: Pa kad ih budem dozivala po parku da zapetljam jezik[sm=jezicek.gif]

Ovako kad vrisnem, odmah znaju koju zovem[sm=smiley36.gif]


Mozes li naci neko ima da je slicno, ali da se ne razlikuje samo u jednom glasu?
Mozda da ima slovo l negdje u sredini...




Blue rose RR -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 12:47:57)

Ja nisam za to da se djeci daju slična imena, upravo zbog tih zabuna - zove se jedno odaziva se oboje ili drugo :)
I moja mama je htjela da se ja i brat zovemo sličnim imenima, ali tata je bio protiv :) upravo zbog gore navedenog.





Lulu_08 -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 12:48:04)


IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: teacher75

luna i lana super[sm=bravo.gif]



Hehehe a draga tiki hoce li biti smijesno, pa da nije bona previse slicno?



Moja mama je predlagala da se R. zove Sajra, a moj odgovor je bio: Pa kad ih budem dozivala po parku da zapetljam jezik[sm=jezicek.gif]
Ovako kad vrisnem, odmah znaju koju zovem[sm=smiley36.gif]


Mozes li naci neko ima da je slicno, ali da se ne razlikuje samo u jednom glasu?
Mozda da ima slovo l negdje u sredini...



Eh pa bas, i ja nisam za iz tog razloga, previse mi je slicno necu ih moci rastaviti u zvanju bar hahaha.

Ma mogu ja ali je problem u L hahaha. A iskreno SVI PRIJEDLOZI su dobro dosli! Sta pase uz Luna?! [sm=jezicek.gif]




nutellica -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 12:51:53)

Djan meni se dopada Lejna, mislim da bi fino pasalo Luna i Lejna




Blue rose RR -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 12:55:26)


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Eh pa bas, i ja nisam za iz tog razloga, previse mi je slicno necu ih moci rastaviti u zvanju bar hahaha.

Ma mogu ja ali je problem u L hahaha. A iskreno SVI PRIJEDLOZI su dobro dosli! Sta pase uz Luna?! [sm=jezicek.gif]



A zašto želiš da ti djeca imaju slična/rimovana imena ?




Lulu_08 -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 12:55:26)

nutellice od rodjaka zena trudna i nosi djevojcicu i ona ponovo (isto drugo dijete) i dat' ce ime Zejna, pa mi je to previse slicno haha... Zejna i Lejna a trebaju se roditi u rasponu od 3-4 sedmice.




Lulu_08 -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 12:56:48)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Eh pa bas, i ja nisam za iz tog razloga, previse mi je slicno necu ih moci rastaviti u zvanju bar hahaha.

Ma mogu ja ali je problem u L hahaha. A iskreno SVI PRIJEDLOZI su dobro dosli! Sta pase uz Luna?! [sm=jezicek.gif]



A zašto želiš da ti djeca imaju slična/rimovana imena ?



Ma ne zelim, napisah ranije da je Lunin prijedlog Lana ili Lena. A ja zelim da ime pase uz Luna, apsolutno ne mora zvucati niti izgleda isto, samo da na neki nacin "idu skupa".




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>