RE: Znacenje imena (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Ajlaaaa -> RE: Znacenje imena (19.11.2014 14:28:27)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Zdravo zene,evo mene prvi put na ovoj temi..naime,ocekujemo djevojcicu ali bas nam je tesko za ime...zanimaju me muslimanska imena....nekako sam najsigurnija da je to neko ime prvenstveno lijepog znacenja a i da je ime neke zenske licnosti poznate u historiji islama...jest da su neka najzvucnija aisa,merjem,fatima ali stvarno ih ima preeevise pa mi se ne mili dat.....neka o kojima smo razmisljali su: ajna,nadia,zehra,i zanima me dania????? Jel to uopste muslimansko????


Dania je žensko ime talijanskog porjekla. Dva su tumačenja ovog imena, jedno kaže da je vrsta biljke dok drugo kaže da znači bliska srcu. Drugi oblik ovog imena je Danija. Evo sta prodnadjoh za to ime. Od navedenih mi je Ajna najljepse [sm=smiley1.gif]

Evo nekih prijedloga: Riana,Berina,Alejna,Inaja,Asja,Šejma,Lamia,Alisa,Sumejja,Nejla,Najla,Amaja,Adna,Rejhana,Iman,Ilajda,Dzana,Nedzma,Nedzla,Ajsel,Dilara,Kajra,..




bejbibi -> RE: Znacenje imena (19.11.2014 22:50:21)


IZVORNA PORUKA: Mahidevran 6

Dania jeste muslimansko,meni najljepse i najredje od navedenih ,znaci lijepa [sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley27.gif]
Evo jos nekih predloga:Ranija,Halima,Atija,Nedzla,Ismihan(a),Rumejsa,Rehana,Latifa
,Nurija,Umihana


Mm navalio halima pa halima hahahhaha....lijepo znacenje al ne bi....ranija se meni svidja al mm nece :( a ove sto imaju č,ć,đ nece ni da cuje hahhaa...meni se i nedzla i nedzma svidjaju al et necw mm....mada nekako mislim da ce bit ajna!!? Vidjet cemo aBd...zznaci dania je muslimansko?!




teacher75 -> RE: Znacenje imena (19.11.2014 22:51:42)

Ajna i dania su mi bas lijepa imena[sm=smiley1.gif]




bejbibi -> RE: Znacenje imena (19.11.2014 22:54:42)


IZVORNA PORUKA: Ajlaaaa


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Zdravo zene,evo mene prvi put na ovoj temi..naime,ocekujemo djevojcicu ali bas nam je tesko za ime...zanimaju me muslimanska imena....nekako sam najsigurnija da je to neko ime prvenstveno lijepog znacenja a i da je ime neke zenske licnosti poznate u historiji islama...jest da su neka najzvucnija aisa,merjem,fatima ali stvarno ih ima preeevise pa mi se ne mili dat.....neka o kojima smo razmisljali su: ajna,nadia,zehra,i zanima me dania????? Jel to uopste muslimansko????


Dania je žensko ime talijanskog porjekla. Dva su tumačenja ovog imena, jedno kaže da je vrsta biljke dok drugo kaže da znači bliska srcu. Drugi oblik ovog imena je Danija. Evo sta prodnadjoh za to ime. Od navedenih mi je Ajna najljepse [sm=smiley1.gif]

Evo nekih prijedloga: Riana,Berina,Alejna,Inaja,Asja,Šejma,Lamia,Alisa,Sumejja,Nejla,Najla,Amaja,Adna,Rejhana,Iman,Ilajda,Dzana,Nedzma,Nedzla,Ajsel,Dilara,Kajra,..


Fini prijedlozi :) vise tih imena mi se svidja...ja volim ta rijetka i neobicna al mm je visee za ona staromodna hahaha klasicna:) al nagovorit cu ga vec nekako hihih...mada smo sinu zajedno birali i zove se mustafa....bitno nam je da ima fino znacenje a i da se spominje u historiji islama ( da ne kazem u Kur' anu konkretno) al zenska bas nemaju neka...a ona koja imaju su bas cesta tak da....
Svidjaju mi se prijedlozi :) hvala




canim -> RE: Znacenje imena (19.11.2014 23:17:18)

Mustafa i Emina, kud ces bolji izbor, Emina klasicno a i slaze se jel [sm=jezicek.gif]




Mahidevran 6 -> RE: Znacenje imena (20.11.2014 17:22:26)

Emina je definitivno najbolje ,nisam predlozila bejbibi jer sam ja Emina [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]...A Ajna nije lose ali je precesto znam najmanje 10 Ajni..




bejbibi -> RE: Znacenje imena (20.11.2014 21:25:19)

Ej drage moje hvala vam na prijedlozima :) pubo lijepih imena a tesko odluciti:( ja bih voljela onako neobicno neko ime...anisamznala da je ajna cesto... Sasvim slucajno smo dosli do tog imena:) nesto muz govorio ajla,..ma reko necu..i tako krenuli kao iz tog imena i dosli na ajna :) a znaci prava,izvorna,nepatvorena( ovo ne znam,sta znaci haha) ... Aemina,ajla.lejla sve je to super samo su bas cesta..ja bih ipak nesto rjedje haha :)))) jedino se dvoumim oko ajna jer na turskom znaci ogledalo haha ali je arapsko ime ....




mimi_2in1 -> RE: Znacenje imena (20.11.2014 21:37:58)

Hej bejbibi, birali mi ime za curicu. I navro mm Asja i gotovo..a ja stvarno samo jednu aasju znala, moju kolegicu sa faxa. Divna osoba...pa hajd reko moze. Ja navijala za Ismihan, al on nije bio za. I ja popustim. Sad doslovno na svako metar ima po jedna Asja [sm=smiley36.gif] al ne smeta mi..nekako joj odgovara. Ne bih je mogla nikako zamisliti pod nekim drugim imenom. [sm=smiley1.gif] tako da kakvo god ime date vjeruj da ces poceti pronalaziti male curice oko sebe koje se tako zovu...kazu mozak vidi ono sto zna [sm=smiley36.gif]




bejbibi -> RE: Znacenje imena (24.11.2014 7:10:36)

E asja je meni isto fino ime...jedno od majljepsih imena meni jw uvijek bilo Sara ::) ali imam u poeodici saru a i mm ima....tako da otpada....ma bekako kao da smo se usaglasili oko ajna al nije nista sigurno..mm je vise za ta neka tradicionalna imena,tipa zehra,halima itd.. A ja sam vise za neka neobicna :) kao ajna,dania,nadiaa,tajra...al vidjet cemo,valjda cemo se usaglasiti do poroda [sm=smiley36.gif]




Zanazana -> RE: Znacenje imena (7.3.2017 5:20:51)

Zana je italijansko venecijanskog podrijetla ...i znacenje mu je lotosov cvijet .Na albanskom nema znacenje svijetlost nego mu je znacenje vila.




Zanazana -> RE: Znacenje imena (7.3.2017 5:24:26)

Zana je italijanskog venecijanskog podrijetla dolazi od imena Zuana sto znaci lotosov cvijet.Na albanskom ne znaci svijetlost nego vila.




Galicia -> RE: Znacenje imena (7.3.2017 21:13:17)

Ma who cares. [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]