RE: Znacenje imena (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


balasgirl -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 12:59:21)

A šta misliš Lorna. Ja znam jednu malu slatku kovrđavu Lornu.




animagical -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 12:59:49)

Luna i Ena?[sm=smiley1.gif]




R&T@ -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 13:00:26)


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


Ma mogu ja ali je problem u L hahaha. A iskreno SVI PRIJEDLOZI su dobro dosli! Sta pase uz Luna?! [sm=jezicek.gif]



Meni se svidja nekoliko kombinacije:

1. Da se zavrsava na -na...
(Kao ovaj prijedlog od nutelice,...)

2. da ime pocinje sa Na-
(npr. Luna i Nadja...)

3. da oba imena imaju cetiri slova
(npr. Luna i Nora ili Luna i Zara...)




R&T@ -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 13:03:28)


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


A ja zelim da ime pase uz Luna, apsolutno ne mora zvucati niti izgleda isto, samo da na neki nacin "idu skupa".



I ja sam to htjela...
Mislim da sam postigla s glasom R...

A i super im se slaze uz prezime, koje je sve osim bosansko, a ima glasove J i R [sm=smiley36.gif]




Lulu_08 -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 13:04:33)

balasgirl - Lorna zvuci divno! Znas li znacenje?

animagical - rodica mi se zove Ena hehe, zauzeta imena u uzoj rodbini (zadnjih godina se sve djevojcice radjaju hahaha...) - Sara, Esma, Ines, Lejla, Asja, Amina, Edna, Ena, Zejna bas nas ima puno hahahaha...

tajra - dobri prijedlozi , imas li ih jos? [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




R&T@ -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 13:08:11)

Ako je vjerovati ovom izvoru

http://imehrvatsko.net/namepages/view/first_name/Lorna

znacenje je [sm=smiley13.gif]

Ne bih htjela dijete koje se necega odrice[sm=smiley13.gif]




nutellica -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 13:09:49)

Djana meni se jako svidja ime Alejna bas mi je isto simpa, kao i Aya, Ajna, Tajra, Layla,..Luna i Layla mi je simpa kombinacija isto!




teacher75 -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 13:10:38)

i meni je Aya divno




Lady26 -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 13:10:53)

IZVORNA PORUKA: Lorna

Lorna, skotsko ime - cvijet drveta lovora.


Evo sa pocetka teme zenska imena




nutellica -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 13:27:50)


IZVORNA PORUKA: teacher75

i meni je Aya divno

meni se jako svidja, Ella mi se dopada isto!uh ma imam ja tonu imena nekih [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Galicia -> RE: Znacenje imena (29.3.2012 15:22:52)

Iris
Nora
Nina




enno -> RE: Znacenje imena (6.4.2012 14:00:26)

:) Citala sam neki dan lijepih imena za curicu kao Rahela ( majka od poslanika Yusuf AS), Iram ( kapija u dzenetu ), Iman ( povjerenje ), Rania ( Lijepa, njezna ), Fairuz ( tirkis plava ), Rubina , safira ( ime dragulja ) itd :)




Emina82 -> RE: Znacenje imena (29.4.2012 11:10:49)

Uskoro trebam da dobijem sina i željela bi da mu dam ime Amer ali ne mogu da nađem nigdje značenje tog imena. Da li iko zna značenje tog imena? Hvala [sm=duda.gif]




mala_sa -> RE: Znacenje imena (29.4.2012 22:28:13)


IZVORNA PORUKA: Emina82

Uskoro trebam da dobijem sina i željela bi da mu dam ime Amer ali ne mogu da nađem nigdje značenje tog imena. Da li iko zna značenje tog imena? Hvala [sm=duda.gif]


Ja sam u mojoj knjizi nasla slijedece:

Amer (ar.) = zivot, uzrast, dob, vjera, ime brda kod Mekke




Leena -> RE: Znacenje imena (29.4.2012 23:31:22)

Amer-dugovječni




Emina82 -> RE: Znacenje imena (30.4.2012 21:28:51)

Hvala Vam ja sam prevrnula cijeli internet i nisam našla :) pa sam pomislila da uopšte nije muslimansko :) Hvala još jednom




sporty mamaa -> RE: Znacenje imena (30.4.2012 22:06:05)

IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


Ma mogu ja ali je problem u L hahaha. A iskreno SVI PRIJEDLOZI su dobro dosli! Sta pase uz Luna?! [sm=jezicek.gif]



Meni se svidja nekoliko kombinacije:

1. Da se zavrsava na -na...
(Kao ovaj prijedlog od nutelice,...)

2. da ime pocinje sa Na-
(npr. Luna i Nadja...)

3. da oba imena imaju cetiri slova
(npr. Luna i Nora ili Luna i Zara...)


Evo jos da dodam Luna i Mia[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lulu_08 -> RE: Znacenje imena (30.4.2012 22:26:33)

Ovo moje starije djetesce je jako tvrdoglavo a pri tome neodlucno ahahaha. Svidi joj se neko ime pa opet ne, i tako eto sve u krug. Trenutno su joj u fazonu lejla i lajla kao i dalje lana/lena i hana/hena a moje prijedloge je vec otpilila posteno hahaha...




draguljče -> RE: Znacenje imena (30.4.2012 22:39:04)

Meni se baš sviđa ime Nizar, a znači bistar, oštrouman.




Leena -> RE: Znacenje imena (1.5.2012 8:55:35)


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Ovo moje starije djetesce je jako tvrdoglavo a pri tome neodlucno ahahaha. Svidi joj se neko ime pa opet ne, i tako eto sve u krug. Trenutno su joj u fazonu lejla i lajla kao i dalje lana/lena i hana/hena a moje prijedloge je vec otpilila posteno hahaha...

[sm=bravo.gif] i Mia mi je krasno




Leena -> RE: Znacenje imena (1.5.2012 8:56:16)


IZVORNA PORUKA: draguljče

Meni se baš sviđa ime Nizar, a znači bistar, oštrouman.


Znam jednog malog Nizara i krasan je[sm=smiley1.gif]




BENU -> RE: Znacenje imena (5.5.2012 22:37:06)

znal neko značenje imena ELINA,NADINA,jesul muslimanska i koje je značenje,nemogu nigdje nači[sm=zmeden.gif]




R&T@ -> RE: Znacenje imena (5.5.2012 23:28:06)


IZVORNA PORUKA: BENU

znal neko značenje imena ELINA,NADINA,jesul muslimanska i koje je značenje,nemogu nigdje nači[sm=zmeden.gif]


Za Elina sam pronasla samo ovo...

http://imehrvatsko.net/namepages/view/first_name/Elina

Ali Alina znaci nebeska svila, ali i ocevidna, jasna...

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&catid=161%3Aroeakika&id=5651%3Aime-alina&Itemid=139

Za Nadina sam pronasla:

Nadina; ili Nadia (nadya) je ime arapskog prijekla i vrlo je često ukrajinsko ime, alternativno ruskoj i bugarskoj Nadejdi; ruskoj, češkoj i slovačkoj Nadeždi; francuskoj i engleskoj Nadii, francuskoj Nadine; njemačkoj, slovenskoj, hrvatskoj Nađi; poljskoj Nadzieja; bosanskoj Nadiji. Značenje ovih imena varira. U slavenskim jezicima je osnovno značenje nada. Arapsko značenje je širokogrudna, plemenita, velikodušna. Međutim, kod bosanskih muslimana imenu Nadija treba još dodati značenje svježa.

http://www.mullasadra.ba/index.php?option=com_javoice&view=items&layout=item&cid=400&type=2&Itemid=268





BENU -> RE: Znacenje imena (7.5.2012 11:59:12)

tajra hvala na odgovoru i ja sam ovo bila našla ali ovo se odnosi više na alinu i nadiju a ne na elinu i nadinu,izgleda da elina nije muslimansko[sm=zmeden.gif]ako neko naše negdje bolje objašnjenje neka napiše




henna ze -> RE: Znacenje imena (7.5.2012 12:02:39)


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Ovo moje starije djetesce je jako tvrdoglavo a pri tome neodlucno ahahaha. Svidi joj se neko ime pa opet ne, i tako eto sve u krug. Trenutno su joj u fazonu lejla i lajla kao i dalje lana/lena i hana/hena a moje prijedloge je vec otpilila posteno hahaha...


mala ti ima ukusa..haha Hena




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>