RE: Znacenje imena (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Mahidevran 6 -> RE: Znacenje imena (14.9.2013 13:51:25)

Zna li neko znacenje imena Rania i Nazla?




grozđe -> RE: Znacenje imena (14.9.2013 14:00:48)

Mahidevran jesu ti ovo izbrisali postove [sm=smiley36.gif]....

Nazla nikad cula..je li to musko ili zensko?




grozđe -> RE: Znacenje imena (14.9.2013 14:06:18)

Tek sad vidim ovo je tema znacenje imena, a ono najljepsa.....




Mahidevran 6 -> RE: Znacenje imena (14.9.2013 20:56:09)

Ne nisu ovo je druga tema ...[sm=jezicek.gif]
Nazla je zensko ime turskog porijekla samo nikako ne mogu pronaci znacenje ,a Rania znaci kraljica[sm=smiley1.gif]




reallove -> RE: Znacenje imena (14.9.2013 22:59:09)

Zenice,neko je pitao za ime Danis..Pitala sam mm veceras znacenje tog imena i kaze da ima pravo ruzno znacenje,nije mi znao objasniti na nas jezik tacno,ali je znacenje puno ruzno...

Rania,ne znaci kraljica,jest da se kraljica Jordana zove Rania,ali ime ima drugo znacenje,ne znam koje..Melika je kraljica




canim -> RE: Znacenje imena (14.9.2013 23:02:41)

Nazla na turskom se pise NAZLI ali ovo I se izgovara malo drugacije, ne kao A I znaci razmazena.




canim -> RE: Znacenje imena (14.9.2013 23:09:15)


IZVORNA PORUKA: reallove

Zenice,neko je pitao za ime Danis..Pitala sam mm veceras znacenje tog imena i kaze da ima pravo ruzno znacenje,nije mi znao objasniti na nas jezik tacno,ali je znacenje puno ruzno...

Rania,ne znaci kraljica,jest da se kraljica Jordana zove Rania,ali ime ima drugo znacenje,ne znam koje..Melika je kraljica

Jeli tm misli na znacenje kao necist, neko ko vjeruje u pogresne I neciste stvari, nesto kao sirk ? Jeli izgovara denes ili bas danis?




Mahidevran 6 -> RE: Znacenje imena (15.9.2013 12:02:56)

OK hvala vam i ja sam za Danis pronasla samo takvo ruzno znacenje ,a Rania ne mogu nikako pronaci sta znaci svugdje pise kraljica.
Ako neko zna neka napise pliz vazno je ..[sm=zmeden.gif]




reallove -> RE: Znacenje imena (15.9.2013 12:14:14)


IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: reallove

Zenice,neko je pitao za ime Danis..Pitala sam mm veceras znacenje tog imena i kaze da ima pravo ruzno znacenje,nije mi znao objasniti na nas jezik tacno,ali je znacenje puno ruzno...

Rania,ne znaci kraljica,jest da se kraljica Jordana zove Rania,ali ime ima drugo znacenje,ne znam koje..Melika je kraljica

Jeli tm misli na znacenje kao necist, neko ko vjeruje u pogresne I neciste stvari, nesto kao sirk ? Jeli izgovara denes ili bas danis?

jest,kaze i u Kur anu se spominje kao nescisto,puno ruzno,danis izgovara...




ananas_ze -> RE: Znacenje imena (15.9.2013 12:20:54)

Melika je lijepo ime...




reallove -> RE: Znacenje imena (15.9.2013 12:31:22)

A Rania ti ima lijepo znacenje,ali tesko ga je objasniti na bosanskom..Ovako nekako ti dodje Rania-ona koja ima lijep pogled,miran pogled,tako nesto




Hanady RR -> RE: Znacenje imena (15.9.2013 12:33:41)


IZVORNA PORUKA: reallove

A Rania ti ima lijepo znacenje,ali tesko ga je objasniti na bosanskom..Ovako nekako ti dodje Rania-ona koja ima lijep pogled,miran pogled,tako nesto

http://www.znacenje-djecijih-imena.com/n/Rania




canim -> RE: Znacenje imena (15.9.2013 12:59:39)


IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: reallove

Zenice,neko je pitao za ime Danis..Pitala sam mm veceras znacenje tog imena i kaze da ima pravo ruzno znacenje,nije mi znao objasniti na nas jezik tacno,ali je znacenje puno ruzno...

Rania,ne znaci kraljica,jest da se kraljica Jordana zove Rania,ali ime ima drugo znacenje,ne znam koje..Melika je kraljica

Jeli tm misli na znacenje kao necist, neko ko vjeruje u pogresne I neciste stvari, nesto kao sirk ? Jeli izgovara denes ili bas danis?

jest,kaze i u Kur anu se spominje kao nescisto,puno ruzno,danis izgovara...

Jeste, to je to, ali vjerovatno Danis ima jos neko znacenje na nekom drugom jeziku jer ne vjerujem da bi neko dao ime s tim znacenjem.




reallove -> RE: Znacenje imena (15.9.2013 13:07:56)

Pa da,ima,pisale su zenice,ne znam na kojem jeziku,ali ima neko ljepse znacenje..kako god,sada znamo,pa eto,ko je mislio o ovom imenu,sada zna..ja nisam znala da ima ovako znacenje,cula sam za ime Danis,ali nikad me pretjerano nije zanimalo sta znaci,dok zenice ne spomenuse nedavno




Mahidevran 6 -> RE: Znacenje imena (15.9.2013 14:39:47)

Hvala puno svima na pomoci[sm=smiley1.gif]




masnica -> RE: Znacenje imena (12.12.2013 21:27:43)

I meni je sarah prelijepo ima a ima i fino znacenje [sm=smiley36.gif]




chantal -> RE: Znacenje imena (31.1.2014 11:50:40)

Da li ima isto značenje Lamija i Lamia?Jel' to ustavri isto ime,ili?




Ajlaaaa -> RE: Znacenje imena (31.1.2014 16:45:31)


IZVORNA PORUKA: chantal

Da li ima isto značenje Lamija i Lamia?Jel' to ustavri isto ime,ili?



Znacenje imena Lamija : blistava,sijajna ;)




chantal -> RE: Znacenje imena (31.1.2014 20:59:32)

To sam i ja našla,a jel' isto značenje i za Lamia,znači bez j ?

Hvala svakako na odg [sm=smiley1.gif]




Ajlaaaa -> RE: Znacenje imena (31.1.2014 22:31:46)

IZVORNA PORUKA: chantal

To sam i ja našla,a jel'' isto značenje i za Lamia,znači bez j ?

Hvala svakako na odg [sm=smiley1.gif]


http://www.znacenje-djecijih-imena.com/n/Lamia ovde pise da znaci lijepe tamne usne a na jednom drugom sajtu pise isto blistava,sijajna [sm=zmeden.gif] [sm=smiley1.gif]




chantal -> RE: Znacenje imena (1.2.2014 10:31:24)


Lamija (Lamìja),
gen. -ē; vok. Lamìja; prisv. pridjev Lamìjīn; žensko ime (manje frekv.).
Iz ar. lāmiʻä = blistava; sjajna; svjetla.

Evo,ja ovo nađoh...po ovom je izvorno Lami'a,onda valjda jeste isto značenje,nebitno jel se piše sa ili bez slova j [sm=smiley1.gif] valjda!




EEDITH -> RE: Znacenje imena (1.2.2014 10:36:56)

http://www.dw.de/sara-%C5%BEensko-ime-te%C5%A1ke-pro%C5%A1losti/a-17337527

Sara




masnica -> RE: Znacenje imena (25.4.2014 16:59:01)

Hvala [sm=smiley1.gif]




bejbibi -> RE: Znacenje imena (18.11.2014 19:36:09)

Zdravo zene,evo mene prvi put na ovoj temi..naime,ocekujemo djevojcicu ali bas nam je tesko za ime...zanimaju me muslimanska imena....nekako sam najsigurnija da je to neko ime prvenstveno lijepog znacenja a i da je ime neke zenske licnosti poznate u historiji islama...jest da su neka najzvucnija aisa,merjem,fatima ali stvarno ih ima preeevise pa mi se ne mili dat.....neka o kojima smo razmisljali su: ajna,nadia,zehra,i zanima me dania????? Jel to uopste muslimansko????




Mahidevran 6 -> RE: Znacenje imena (18.11.2014 19:49:52)

Dania jeste muslimansko,meni najljepse i najredje od navedenih ,znaci lijepa [sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley27.gif]
Evo jos nekih predloga:Ranija,Halima,Atija,Nedzla,Ismihan(a),Rumejsa,Rehana,Latifa
,Nurija,Umihana




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 [37] 38   Sljedeća stranica >   >>