RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Šta mi treba za novorođenče?



Poruka


MicoTico -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (8.3.2012 20:15:29)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: bebaby

Kolko dugo bebica moze nositi broj 56. Mozda da joj odmah kupim veci?

I ja sam cula da u fisu ima povoljnih stvarcica

zavisi kolika je beba kad se rodi, ako se rodi prosjecna (oko 50-51cm) onda taj broje nosi citav 1.mjesec, mada ima beba koje se rode vece

Prvo - teacher75 čestitam na sinčiću!!!
Moji su se rodili poveliki, 58 i 56 cm i nisu ništa mogli od malih stvarčica koje sam kupila ili dobila za tek rođenu bebu. Kod nas je važilo: veće je bolje :))




teacher75 -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (8.3.2012 20:26:55)

a moji su oboje bili 51, sad ove stvarcice 62 sto imamo su prevelike, bas ogromne[sm=smiley36.gif]hvala na cestitkama[sm=smiley1.gif]




Madam Raja -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (8.3.2012 23:42:46)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: bebaby

Kolko dugo bebica moze nositi broj 56. Mozda da joj odmah kupim veci?

I ja sam cula da u fisu ima povoljnih stvarcica

zavisi kolika je beba kad se rodi, ako se rodi prosjecna (oko 50-51cm) onda taj broje nosi citav 1.mjesec, mada ima beba koje se rode vece


Meni je fis prije bio povoljan ali sada nije. Nešto mi je skup, dok stvari nisu neke kvalitete. Naduvali cijene kao oni u Zenitu, čega se god uhvatiš skupo.




bebaby -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (9.3.2012 9:58:57)

Cestitam i ja teacher75!

Najbolje je da ne kupujem previse za pocetak, samo bas potrebne stvarcice cu kupiti!

Znaci ipak fis nije povoljan :/




chipolino -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (13.3.2012 20:17:41)

IZVORNA PORUKA: Madam Raja

Mene interesuje gdje u Banja Luci ili okolini ima da se kupi oprema za bebe. Interesuje me prvenstveno krevetac da je drveni, kolica, nosiljka, posteljina? Gdje to ima za pogledati, da je kvalitetno, a da nije skupo. Hvala uparijed svima :-)


Madam Raja ja ti preporucujem 'Bojprom' (veleprodaja u Novoj Varosi, prodavnica u naselju Obilicevo i meni najljepsa i najpreglednija radnja s najljubaznijim osobljem otvorena prije neki dan u centru grada u robnoj kuci Kastel - ja tu kupila kolica) Evo ti i njihova stranica pa skicni sta sve ima (na netu nema cijena ali su meni bile zbilja prihvatljive)
http://bojprom.com/index.php?aux_page=aux1

Imas jos jednu radnju 'Zvjezdica' gdje sam ja skoro svu robicu pokupovala i isto nije bila puno skupa (tu sam kupovala jer mi se prodavacica maksimalno posvetila i usluzila do besvijesti). Evo ti i njihova stranica, imaju i cijene i bude snizenja;)
http://www.star-com.ba/

Ja sam jos ulazila i u Chicco baby shop i one neke dvije kod trznice...




Monaa -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (23.3.2012 11:51:42)

Ja sam skoro svu odjecicu za svoju bebicu narucila sa ebay-a. Kada sam obisla radnje i vidjela cijene i kvalitet odjece skontala sam da mi je puno isplatnije kupovati na ebayu. Uglavnom uzimam Carter's i Gymboree jer zaista imaju prelijepe garderobice. Do sada nisam ni jednom platila carinu a bilo je iznosa iznad 100 KM. Kod nas je izbor zaista los, jedino sto u onim radnjama u BBI-u ima odjece lijepih dezena ali da dam za pidzamicu za novorodjence 50 KM ne pada mi na pamet. Eto to je moje iskustvo, pa ko zeli zaista preporucujem da malo istrazi ebay, vidjet cete da su stvari puno puno bolje nego ovo kod nas sto se prodaje.




teacher75 -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (23.3.2012 11:57:15)

Carter's i Gymboree ima stvarno divnih stvarcica, al meni je i tamo preskupo, svugdje traze postarinu, ne znam gdje si ti nasla bez postarine, sa postarinom bas preskupo dodje




Monaa -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (23.3.2012 12:07:03)

Nisam carinu platila, ali postarinu jesam. Postarina nije tako skupa kada se narucuje vise stvari jer ti onda urade onaj kombinovani shipping. Naravno da kada narucujes jednu po jednu stvar postarina dodje bas puno. Ja ovako posaljem poruku prodavcu da mi uradi kombinovanu postarinu i tako mi postarina dodje kao da sam narucila 2 stvari a ja ustvari narucila 6. I dogovorim se sa prodavcem da mi na pakovanje stavi da je vrijednost puno manja (ispod 50 KM) tako da onda ne obracunavaju carinu. Sve se mozes dogovoriti samo moras pronaci pouzdanog prodavca.




maajaa -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (23.3.2012 12:08:54)

Ja sam dosta stvarcica narucila sa ebay.co.uk, postarina iz GB nije tako strasna i stvari prilicno brzo stignu (u prosjeku za 7-10 dana).




Monaa -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (23.3.2012 12:15:36)

Ja kupujem iz Amerike zato cekam malo duze (oko 20 dana) jer nisam bas ove marke odjece nasla na UK.




mamina princeza -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (23.3.2012 16:43:28)

Mona imas li neke linkove gdje narucujes te stvari ja nikad ne mogu tako nesto dobro da nadjem :)
A stos e velicina tice .. curica mis e rodila 51 i dugo smo nosili 56 .. a sad ovaj mali 56 se rodio i vec imam belaj s vecinom gegigica male su nam u duzini al imam hb i neke 62 pa se snadjemo :)




Monaa -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (23.3.2012 17:03:30)

Evo od ovih prodavaca sam ja narucivala:
http://stores.ebay.com/itsasmallworld
http://stores.ebay.com/happyhappyjoyjoygigarider
Sto se tice velicina Carters uzimam za 3 mjeseca a Gymboree 0-3 jer kod njih velicina newborn znaci za pravo male bebice (oko 2,5 kg).




teacher75 -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (23.3.2012 19:08:09)


IZVORNA PORUKA: Monaa

Evo od ovih prodavaca sam ja narucivala:
http://stores.ebay.com/itsasmallworld
http://stores.ebay.com/happyhappyjoyjoygigarider
Sto se tice velicina Carters uzimam za 3 mjeseca a Gymboree 0-3 jer kod njih velicina newborn znaci za pravo male bebice (oko 2,5 kg).

A mozes li mi na pp napisati kako se dogovoris to u vezi postarine, koliko ti obicno naplate itd...?objasni mi neke cake detaljno kako jeftinije da prodjem[sm=smiley36.gif]




Hurma -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (23.3.2012 19:15:15)

carter's je tito... mmmmmmmm...




Monaa -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (25.3.2012 19:27:47)

Gdje da kupim Chicco omeksivac za bebece stvari?




magbi -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (25.3.2012 19:36:58)

u despicevoj je chicco radnja tamo ima omeskivac,chicco u meratoru u lozionickoj se zatvorio




Lulu_08 -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (25.3.2012 19:46:55)

Kupila Be Be konzumov omeksivac za bebe, i ne da miriiiiseeee na bebi losion aaaa divno. Odjecu nismo prali sa istim, ali dekice i ogradicu jesmo. Malo smo pozurili ali sta ces, mama nestrpljiva izgleda.




Monaa -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (25.3.2012 19:52:38)

Znaci to samo ima u njihovoj radnji uzeti? Mislila sam da mozda nema u DM-u ili negdje drugo, zato sam i pitala. A nazalost zatvorio se onaj u Mercatoru, on mi je bio blizi. [sm=smiley13.gif]




Lulu_08 -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (25.3.2012 20:56:53)

Drage moje recite mi da li je neko narucivao sa amazon.co.uk i da li to funkcionise OK?




Lulu_08 -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (26.3.2012 10:03:41)


IZVORNA PORUKA: Djana

Drage moje recite mi da li je neko narucivao sa amazon.co.uk i da li to funkcionise OK?


Da podignem temu/pitanje hehe... ? [sm=smiley36.gif]




maajaa -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (26.3.2012 11:51:52)

Narucivala je moja kolegica sa amazon.co.uk, stiglo sve bez problema.




yasemin -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (16.4.2012 12:10:57)

pozz zna li ko gdje u SA ima kupiti sterilizator za flašice i cuce i koliko košta?




R&T@ -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (16.4.2012 13:42:04)

IZVORNA PORUKA: yasemin

pozz zna li ko gdje u SA ima kupiti sterilizator za flašice i cuce i koliko košta?


Ovaj je super...
a super mu i cijena, 60 KM

http://www.pik.ba/artikal/2563184/philips-avent-sterilizator-za-mikovalnu-pecnicu/

Imas i u onoj radnji u suterenu BBI centra

Evo, jos jeftiniji, ali u Tuzli...

http://www.pik.ba/artikal/3095124/avent-sterilizator-na-paru-za-mikrovalnu-pecnicu/




animagical -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (16.4.2012 13:48:24)

evo prodajem ja ovakav aventov sterilizator za mikrovalnu[sm=smiley36.gif] nije koristen jer nismo koristili flasice, a sada je veliki za steriliziranje bilo cega...




yasemin -> RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence? (16.4.2012 14:37:29)

hvala Vam Tajra i animgical na odgovorima , možete li mi objasniti kakve veze ima mikrovlana sa sterilitatorom ,skroz sam neupućena??




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>