RE: Atopijski dermatitis (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba >> Alergija



Poruka


ena23 -> RE: Atopijski dermatitis (22.3.2013 14:21:41)

joj ja ne znam sada hocu li se prosuti ovdje, ali i moj Keno ima od rodjena neki blazi oblik AD. kad sam ovdj ebila u savjetovalitu zena mi rece da namezem ga malo sircetom [sm=zmeden.gif]. i ja je fino otpisem. taj dan nismo bili kod doktora, noc dosla, djete ne moze da spava, noge se ccrvene, nijedna krema ne pomaze. nekad u dva ujutro meni dokundise, okupam g amlakom vodom, namazem noge sircetom pa a-dermom i Bogme mu je pomoglo, ije ga vise svrbilo te noci [sm=zmeden.gif]

sutradan smo ga vodili doktoru pa nam je dao neke kreme kremice koje su nam pomogle a sirce nismo vise koristili.

je li moguce dasirce pomogne kozi? ja ne bi nikom preporucila, ja sam bila ocajna pa sam pribjegla tome, ali me pravo cudi kako nam je pomoglo[sm=zmeden.gif]




branka12 -> RE: Atopijski dermatitis (22.3.2013 15:33:34)

mozda cemo se obe prosuti ..al nema veze...pricamo ono sto cujemo i procitamo

skoro sam citala clanak ...ali o jabukovom sirceti ..da ono kao ublazava svrab ...nisam koristila ..ne mogu reci nista
mojoj bebi nisu nestale one kao bubuljice i to neko crvenilo...koje se pojavljuje kad place ili kad ga nesto muci
rekoh vec da mu a-derma nije pomogla..kupila sam mu onu pasha kremu za djecu ..i sad mu je llice mnogo mekse nego sto je bilo




minie -> RE: Atopijski dermatitis (22.3.2013 19:10:32)

IZVORNA PORUKA: ena23

joj ja ne znam sada hocu li se prosuti ovdje, ali i moj Keno ima od rodjena neki blazi oblik AD. kad sam ovdj ebila u savjetovalitu zena mi rece da namezem ga malo sircetom [sm=zmeden.gif] . i ja je fino otpisem. taj dan nismo bili kod doktora, noc dosla, djete ne moze da spava, noge se ccrvene, nijedna krema ne pomaze. nekad u dva ujutro meni dokundise, okupam g amlakom vodom, namazem noge sircetom pa a-dermom i Bogme mu je pomoglo, ije ga vise svrbilo te noci [sm=zmeden.gif]

sutradan smo ga vodili doktoru pa nam je dao neke kreme kremice koje su nam pomogle a sirce nismo vise koristili.

je li moguce dasirce pomogne kozi? ja ne bi nikom preporucila, ja sam bila ocajna pa sam pribjegla tome, ali me pravo cudi kako nam je pomoglo[sm=zmeden.gif]


Sirce ublazava svrab, ja ga namazem nakon ujeda komarca i pomogne.

Linoderm nama nije nimalo pomogao, evo bas danas mazala pete da ga potrosim. A za Bioeliksir nsiam cula da ima KS, a po sastavu su sve biljke koje smiruju upale na  kozi, opet ti vidi.

A neko je jednom pisao na temi da bebina mokraca moze pomoci pri AD, cini mi se da je forumaskica mayra mazala svom bebacu, jer je mokraca sterilna u onom trenutku kad izadje iz tijela. Na tutu bebicu i probaj na maloj povrsini. Stvarno vise ne znam sta da preporucim.




Visnja RR -> RE: Atopijski dermatitis (22.3.2013 19:14:12)

djevojke znam da je AD jako nezgodan ali bih vam nešto predložila

naime mojoj Asji je prošlog ljeta na koljenima bio nekakav osip ...jedna dr. rekla nešto kao guščija koža a drugi doktor rekao da nije nego neki vid AD... koristila sam razne kteme Avene Trxera, i još jednuAvene (sad zaboravih) i to je trajalo i trajalo...ona se često čekala ali nije prolazilo...
s početkom ove godine sam dobila Dr.Pasha baby kremu ...nakon 3 mazanja sve prošlo... i opet imam onu svoju nježnu kožu na koljenima...

Znam da je AD nekad dosadan i težak i za dijete i za mamu zato sam htjela da predložim da probate s tom kremom...




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (23.3.2013 10:15:24)

draga višnja i ja sam probala dr.pasha i pisala sam ranije kako mi je drago da se pojavilo i za bebe...ali u nasem slucaju je bez efekta...jutros nanovo gledam glavica se peruta suha ledja a crvena a kad namazem s pashom kao da se sve zapali i jos vise se peruta...sad sam se ja presaltala pa mazem sebi lice i odgovara mi...a zvali smo dr. Prohic pa zakazali za sutra termin...molim Boga da nam pomogne jer ovo je strasno gledati...




EEDITH -> RE: Atopijski dermatitis (23.3.2013 10:33:00)

i moja E ima AD,već sam čini mi se pisala,a derma nam nije ništa pomogla,sad samo koristimo Dr Pasha baby kremu,
dosta joj je bolje ali ako se pojavi veće crvenilo ,onda je malo teže.najveći problem je guza,valjda što se pere,a maramice joj nikako ne odgovaraju.razmišljam da probam Bioeliksir,ali neznam koliko je dobro više preparata koristiti?[sm=zmeden.gif]




Emica_sa -> RE: Atopijski dermatitis (23.3.2013 10:39:06)

IZVORNA PORUKA: bebaa

draga višnja i ja sam probala dr.pasha i pisala sam ranije kako mi je drago da se pojavilo i za bebe...ali u nasem slucaju je bez efekta...jutros nanovo gledam glavica se peruta suha ledja a crvena a kad namazem s pashom kao da se sve zapali i jos vise se peruta...sad sam se ja presaltala pa mazem sebi lice i odgovara mi...a zvali smo dr. Prohic pa zakazali za sutra termin...molim Boga da nam pomogne jer ovo je strasno gledati...



ona ce ti dati kremu u kojoj ima kortikosteroida,ne znam sto ides kod nje[sm=smiley13.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (23.3.2013 11:06:55)

[Sadržaj poruke je obrisan]




branka12 -> RE: Atopijski dermatitis (24.3.2013 15:56:10)

probala sam i ja dr pasha kremu..i vec sam to napisala
nije mu pomoglo da nestane...ali je opet nekako mekse lice nego od a-derme

neko ja napisao da mu se od kreme dr pasha jace zacrveni lice...ovo je i kod nas slucaj ..ali brzo prestane

mi nismo probavali mnogo krema...a pogotovo ne te sa KS ...hB ne treba nam to ...posto ima samo po licu i nije strasno...samo je meni to ruzno vidjeti..zato citam sta jos mogu uraditi

negdje sam jos procitala da kao odlazak na more pomaze ...e sad koliko je to tacno i u kojim slucajevima ..ne znam

tjesim se da ce nestati do trece godine ...bar tako su nam rekli ...ali da ce uvijek imati osjetljivu kozu

a ovo za mokracu ne kontam [sm=zmeden.gif] i ne zvuci mi bas sjajno[sm=smiley13.gif]


i jos nesto ..uzela sam mu sapuno od kozijeg mlijeka..valjda manje isusuje




smajli80 -> RE: Atopijski dermatitis (24.3.2013 16:13:42)


IZVORNA PORUKA: branka12

probala sam i ja dr pasha kremu..i vec sam to napisala
nije mu pomoglo da nestane...ali je opet nekako mekse lice nego od a-derme

neko ja napisao da mu se od kreme dr pasha jace zacrveni lice...ovo je i kod nas slucaj ..ali brzo prestane

mi nismo probavali mnogo krema...a pogotovo ne te sa KS ...hB ne treba nam to ...posto ima samo po licu i nije strasno...samo je meni to ruzno vidjeti..zato citam sta jos mogu uraditi

negdje sam jos procitala da kao odlazak na more pomaze ...e sad koliko je to tacno i u kojim slucajevima ..ne znam

tjesim se da ce nestati do trece godine ...bar tako su nam rekli ...ali da ce uvijek imati osjetljivu kozu

a ovo za mokracu ne kontam [sm=zmeden.gif] i ne zvuci mi bas sjajno[sm=smiley13.gif]


i jos nesto ..uzela sam mu sapuno od kozijeg mlijeka..valjda manje isusuje



Moja djevojčica ima AD od prve godine života.Sad ima 5 i poprilično se povukao u odnosu na prvu godinu.Ima samo po rukama i šakama.

To za more je istina,kad smo tamo poprilično se povuče i dosta manje je upaljeno.Mažemo je izvornim maslinovim uljem i tad je koža baš mekana.
Čim se vratimo opet ista priča.
AD ima svoje periode do kad bi trebao da se povuče-do 1.pa 3.onda 5.-7 i 15 je krajnja granicqa kad se povlači.

Nama A-derma baš i ne pomaže vrlo malo trenutno a jako je skupa-55km kupka i losion.Za moj budžet previše.
Neki dan sam joj uzela Eucerin kupku za osjetljivu kožu-10km i pantenol kremu i dosta dobro reaguje na to.Dosta manje je svrbi.

Za taj sapun nisam čula[sm=smiley13.gif]-ako ga nađem bum probal[sm=smiley2.gif]




branka12 -> RE: Atopijski dermatitis (24.3.2013 16:21:51)

a-derma je bas skupa [sm=smiley29.gif] da bar pomaze...ne bi zalila ...krema ( jest velika) 31 km [sm=smiley29.gif]

sapun sam kupila u Centralnoj apoteci (ova bila usput...vjerujem da ma u svim apotekam) u BL ..kosta 2,5 km ..tako nesto

ovo za more ne kontam ..posto sam primjetila da se mom djetetu to crvenilo na licu jos vise pojaca od vrucine ..a ni ja ne podnosim vrucinu...jedino zbog vazduha ..isparavanja mora itd




smajli80 -> RE: Atopijski dermatitis (24.3.2013 16:44:34)


IZVORNA PORUKA: branka12

a-derma je bas skupa [sm=smiley29.gif] da bar pomaze...ne bi zalila ...krema ( jest velika) 31 km [sm=smiley29.gif]

sapun sam kupila u Centralnoj apoteci (ova bila usput...vjerujem da ma u svim apotekam) u BL ..kosta 2,5 km ..tako nesto

ovo za more ne kontam ..posto sam primjetila da se mom djetetu to crvenilo na licu jos vise pojaca od vrucine ..a ni ja ne podnosim vrucinu...jedino zbog vazduha ..isparavanja mora itd



Upravo zbog tog i činjenice da ju mažemo domaćim maslinovim uljem koje prave mještani-prirodno bez ikakvih dodataka.Potpuno se isuši i ostanu bjele flekice.
Mi sebi uvjek ponesemo flašu morske vode i kao i naši poznanici koji se vraćaju sa mora.

A za sapun ću pitati jer ako ga ima u B-L. ima i kod nas jer smo jako blizo.




anidla -> RE: Atopijski dermatitis (24.3.2013 17:05:04)


IZVORNA PORUKA: Iman83

Mi smo sve probali: Dr Pasha, A-Derma, Bephanthene, Linoderm i na kraju i Elocom na kortikosteroidnoj bazi.
Ništa u konačnici nije pomoglo...Elocom jeste, ali njega koristimo kad baš prigusti i kad je jako svrbi, i od jednog mazanja joj bude bolje.
Ostaje nam Bioeliksir, samo što ja sumnjam da je i on na KS bazi, iako tvrde da nije.



pokusaj nabaviti iz francuske kremu dexrly,toplo preporucujem....

i da,nam uvijek,ali UVIJEK pomogne bepanthen mast....




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 9:57:20)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: bebaa

draga višnja i ja sam probala dr.pasha i pisala sam ranije kako mi je drago da se pojavilo i za bebe...ali u nasem slucaju je bez efekta...jutros nanovo gledam glavica se peruta suha ledja a crvena a kad namazem s pashom kao da se sve zapali i jos vise se peruta...sad sam se ja presaltala pa mazem sebi lice i odgovara mi...a zvali smo dr. Prohic pa zakazali za sutra termin...molim Boga da nam pomogne jer ovo je strasno gledati...



ona ce ti dati kremu u kojoj ima kortikosteroida,ne znam sto ides kod nje[sm=smiley13.gif]

kad covjeka nesto tisti a kamoli moju bebu ma ja bi isla i stavljela sve samo da mu olaksam...juce smo bili kod doticne dr. i pregledala ga,dala mu kremicu...djete sam sinoc namazala samo na par mjesta gdje se najvise ceškio da vidim ...bebi je prespavcao noc prvi put od ne znam nija kad...ne svrbi ga,manje je crveno od samo jednog mazanja...ne interesuje me sta je unutra...ona je doktor nauka...valjda zna koliko cega u kom omjeru i za koju starost pripremiti i dati...ja znam svoj posao a ako ona svojim znanjem moju bebu izlijeci svaka joj cast ...i potegnut cu za svim kao sto i jesam proteklih dana...250 km dala za kreme za koje se tvrdi da nema kortikosteroida...ma ko to tvrdi...nek je malom bolje...hvala Bogu dragom...




Emica_sa -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 11:14:09)


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: bebaa

draga višnja i ja sam probala dr.pasha i pisala sam ranije kako mi je drago da se pojavilo i za bebe...ali u nasem slucaju je bez efekta...jutros nanovo gledam glavica se peruta suha ledja a crvena a kad namazem s pashom kao da se sve zapali i jos vise se peruta...sad sam se ja presaltala pa mazem sebi lice i odgovara mi...a zvali smo dr. Prohic pa zakazali za sutra termin...molim Boga da nam pomogne jer ovo je strasno gledati...



ona ce ti dati kremu u kojoj ima kortikosteroida,ne znam sto ides kod nje[sm=smiley13.gif]

kad covjeka nesto tisti a kamoli moju bebu ma ja bi isla i stavljela sve samo da mu olaksam...juce smo bili kod doticne dr. i pregledala ga,dala mu kremicu...djete sam sinoc namazala samo na par mjesta gdje se najvise ceškio da vidim ...bebi je prespavcao noc prvi put od ne znam nija kad...ne svrbi ga,manje je crveno od samo jednog mazanja...ne interesuje me sta je unutra...ona je doktor nauka...valjda zna koliko cega u kom omjeru i za koju starost pripremiti i dati...ja znam svoj posao a ako ona svojim znanjem moju bebu izlijeci svaka joj cast ...i potegnut cu za svim kao sto i jesam proteklih dana...250 km dala za kreme za koje se tvrdi da nema kortikosteroida...ma ko to tvrdi...nek je malom bolje...hvala Bogu dragom...


meni je ovaj tvoj post presmijesan,mogla si sama uzeti kremu u apoteci sa kortikosterodima,namazati djete i isti bi efekat bio,kakve veze ima sto je ona doktorica,kada ona sama kuci mjesa kreme koje su pune kortikosteroida,malo procitaj sta rade i koliko su opasni,posavjetuj se sa drugim doktorima,pa onda lupaj gluposti,a trebalo bi te zanimati sta je unutra[sm=smiley13.gif]




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 12:25:56)

izvini malo si pogruba,gore sam pisala da sam isla ljekarima,i svi su dijete pregledali i svi te navode na isto...a boga ti sta je to tvoja preporuka,daj mi savjet ali stani iza njega,ja nocima placem zajedno s djetetom,ja ga cesem lagano da ne raskrvari,ja ga mazem i vrlo mi je bitno cime,placala sam kreme koje su ocito smece,cista farmaceutska propagand,koje mu NISTA nisu pomogle,...sta trebam?...zapustiti beu od nepunih 6 mj. pa da se posle ubijem sta uradi jer nisam vodila racuna...ja ne lupam gluposti a ti ako ces se prepucavati na pogresnom si mjestu...ja se borim sa bebom ne zelim da mi jos neko stavlja ne teret da sam nesavjesna majka jer ne citam...a sve znam o ovoj bolesti...hvala i cekam tvoj cijenjeni predlog za lijecenje...lijep pozz




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 12:27:42)

da dodam da mu je i pedijatar dao AFLODERM znaci i oni nemaju pojma...pa to je jaka krema ja je koristila...




Emica_sa -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 12:37:02)

izvini nisam htijela biti gruba,ali na navedenu doktoricu se osipam,njene kreme su pune kortikosteroida,pa ti cak i ne znas cime mazes djete,ja bi na tvom mjestu nastavila sa specijalnim kupkama i kremama za dermatitis,i ako se bas upali onda bi skroz tanko mazala aflodermom,to je jedna od najblazih krema sa kortikosterodima,ja znam da si ti mozda vise ocajna,ali i ta krema koju ti je ona dala nece izljeciti bebu sigurno nego samo privremeno smiriti,a samo moze uzrokovati druge probleme[sm=smiley13.gif]




Emica_sa -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 12:38:21)


IZVORNA PORUKA: bebaa

da dodam da mu je i pedijatar dao AFLODERM znaci i oni nemaju pojma...pa to je jaka krema ja je koristila...



jesi li vodila bebu kod DR Knor[sm=zmeden.gif]




Emica_sa -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 12:44:35)

evo sam ti kopirala post sa jednog drugog foruma


Prof. Aledndar, dr Knor, dr Asja Prohic, dr Emir Suljovic (ili tako nekako) su dobri strucnjaci i uglavnom ce rijesiti vase probleme. Sad, drugi je problem sto su kozna oboljenja vrlo nezgodna za tretman i svako na terapiju odreaguje na dvoj nacin. Terapije se treba drzati dosljedno i provoditi je onoliko i onako kako vam doktor preporuci, a ne prema vlastitom nahodjenju. Nekad trebaju sedmice da se osjeti pomak u lijecenju koze, ne moze sve preko noci. S druge strane, postoje oboljenja kao atopijski dermatitis kod djece, koja se ne mogu izlijeciti, nego samo zalijeciti, a vremenom se sama povuku.



E, tu dolazimo do "cuvene" dr Djulistane Prohic. Ona navodno lijeci sve sto drugi dermatolozi ne mogu. A evo kako: imam prijateljici koja radi u jenoj apoteci blizu stana dr Djulistane i prica mi kako doticna vracara sedmicno kupuje po 10-tak kostikosteroidnih krema. Kortikosteroidi su vrlo agresivni hormanoski preparati, cija primjena dovodi do povlacenja svih upalnih stanja koze u vrlo kratkom vremenu, ali njihovi nus-efekti su uzasni i prave vise stete nego koristi, posebno kad su u pitaju djeca i stariji. Dr Djulistana Prohic prepakuje te kortikosteroidne kreme u kutije koje onda prodaje pacijentima i tako lijeci sve. Za to bi je trebalo tuziti i zatvoriti jer ce posljedice njenog vracanja osjetiti mnogi.






bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 14:36:18)

ovo sam procitala vec negdje...a opet moji prijatelji imaju ruzna iskustva s Tanjom...ma ne moze covjek biti pametan...kod nas je prisutan i bronhitis pa nas malo i to zeza...ma ja cu pozavrsavati kojekakve terapije i jedva cekam da otopli da ga vodim u Tuzlu na kupanje...a za godisnji na more e kazu da je to super terapija ali dok si dole...ma ne znam vise...ocajna jesam a sto se tice njene kreme znam da ga ni ona ni druge nece izlijeciti nego samo olaksati...evo sad isli kod pedijatra na kontrolu da poslusa pluca...nisam smjela pisnut da sam bila i kod ove ...uh odo jest sta past cu u bandak...




minie -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 16:13:01)

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: bebaa

da dodam da mu je i pedijatar dao AFLODERM znaci i oni nemaju pojma...pa to je jaka krema ja je koristila...



jesi li vodila bebu kod DR Knor[sm=zmeden.gif]


Vodila ja svog malenog kod dr Knor, privatno, i dala mu elocom razblazen u belo bazi (teta u apoteci se cudila zasto je toliko razblazeno i kaze da nece imati efekta) i rekla da mu kupimo A derma kremu i kupku (puna joj je ordinacija reklama ovih krema) i rekla da ga kupamo kisnicom (da je to najbolje) ali kod nas zrak zagadjen pa nisam, ili destilovanom vodom (jesam par puta). Ugl jednom samo u tankom sloju namazala ovom kremom sto je rekla i sve nestalo i kasnije mazala A dermom i nije Bog zna sta bila. Nakon toga mm kupio puter i sve za 5, evo hB mjesecima nigdje nista [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Visnja RR -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 16:20:17)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

evo sam ti kopirala post sa jednog drugog foruma


Prof. Aledndar, dr Knor, dr Asja Prohic, dr Emir Suljovic (ili tako nekako) su dobri strucnjaci i uglavnom ce rijesiti vase probleme. Sad, drugi je problem sto su kozna oboljenja vrlo nezgodna za tretman i svako na terapiju odreaguje na dvoj nacin. Terapije se treba drzati dosljedno i provoditi je onoliko i onako kako vam doktor preporuci, a ne prema vlastitom nahodjenju. Nekad trebaju sedmice da se osjeti pomak u lijecenju koze, ne moze sve preko noci. S druge strane, postoje oboljenja kao atopijski dermatitis kod djece, koja se ne mogu izlijeciti, nego samo zalijeciti, a vremenom se sama povuku.



E, tu dolazimo do "cuvene" dr Djulistane Prohic. Ona navodno lijeci sve sto drugi dermatolozi ne mogu. A evo kako: imam prijateljici koja radi u jenoj apoteci blizu stana dr Djulistane i prica mi kako doticna vracara sedmicno kupuje po 10-tak kostikosteroidnih krema. Kortikosteroidi su vrlo agresivni hormanoski preparati, cija primjena dovodi do povlacenja svih upalnih stanja koze u vrlo kratkom vremenu, ali njihovi nus-efekti su uzasni i prave vise stete nego koristi, posebno kad su u pitaju djeca i stariji. Dr Djulistana Prohic prepakuje te kortikosteroidne kreme u kutije koje onda prodaje pacijentima i tako lijeci sve. Za to bi je trebalo tuziti i zatvoriti jer ce posljedice njenog vracanja osjetiti mnogi.






krupne su to rječi mila moja...




veki_aki -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 16:25:18)

Pozdrav, ja vas moram pitati koji je najbolji dermatolog u Sa?Vidim svi imaju o nekome misljenje, ima li iko da je sigurno dobar?Vec sam pitala na 2 mjesta, moram i ovdje gnjaviti[sm=smiley1.gif]




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (25.3.2013 16:29:00)

nikako ne gnjavis ali je ocito da svako nekoga hvali...ili kudi...i mi smo se raspitivali okolo i na kraju otisli kod dr.Prohic,stara doktorica i stara skola a ti opet vidi ...kazem a mozes i procitati gore da deveramo oko AD...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>