RE: Atopijski dermatitis (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba >> Alergija



Poruka


mala_sa -> RE: Atopijski dermatitis (21.1.2016 22:31:31)

Pise da se pije 3x dnevno, ali da se jako dobar ucinak postize i samim redovnim mazanjem. Ja cu probati sa mazanjem ujutro i navece, tek joj je 2,5god pa ne bih da ga pije jos uvijek.

Bebo mi ga nismo imali nikako, do u zadnjih mjesec dana, i to se pojavio na oziljku (oprzila se po rukici, i u procesu zarastanja tu se stvorio ekcem).




mala_sa -> RE: Atopijski dermatitis (16.2.2016 11:27:43)

Obecah da cu javiti iskustvo pa sad da ga i napisem [sm=smiley1.gif]

Mazali smo curokotovim uljem 3 puta dnevno, sedam dana, navecer sam napatala gazu i stavljala kao oblogu; ali nikakvih promjena nije bilo. Crvenilo, svrab i suha povrsina koze su konstantno bili prisutni.

Ali smo nasli drugo rjesenje, nakon 3 dana (bukvalno) mazanja, Nevenovog specijalnog pomaza od Dr Tais, ekcem se povukao sa koze. Znaci hvala Bogu nikako ga vise nema, niti nju vise svrbi. Koza nimalo nije suha na tom mjestu i nema onih ljuspica kao da se ljusti. Ja i sad njoj mazem i predostroznosti 1-2 puta dnevno, mada ne bih ni morala. Eto, ako nekome pomogne nase iskustvo bit cu bas sretna [sm=smiley1.gif]. Balzam je kupljen u apoteci, mislim da ga u svakoj ima, u staklenoj je teglici.




Ninushka -> RE: Atopijski dermatitis (5.3.2016 23:04:19)

Možeš i molim te uslikati tu kremu i koliko košta?




Ninushka -> RE: Atopijski dermatitis (5.3.2016 23:05:05)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Obecah da cu javiti iskustvo pa sad da ga i napisem [sm=smiley1.gif]

Mazali smo curokotovim uljem 3 puta dnevno, sedam dana, navecer sam napatala gazu i stavljala kao oblogu; ali nikakvih promjena nije bilo. Crvenilo, svrab i suha povrsina koze su konstantno bili prisutni.

Ali smo nasli drugo rjesenje, nakon 3 dana (bukvalno) mazanja, Nevenovog specijalnog pomaza od Dr Tais, ekcem se povukao sa koze. Znaci hvala Bogu nikako ga vise nema, niti nju vise svrbi. Koza nimalo nije suha na tom mjestu i nema onih ljuspica kao da se ljusti. Ja i sad njoj mazem i predostroznosti 1-2 puta dnevno, mada ne bih ni morala. Eto, ako nekome pomogne nase iskustvo bit cu bas sretna [sm=smiley1.gif]. Balzam je kupljen u apoteci, mislim da ga u svakoj ima, u staklenoj je teglici.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 39 [40]