RE: Atopijski dermatitis (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba >> Alergija



Poruka


BBubica -> RE: Atopijski dermatitis (2.4.2014 14:51:03)

Evo da se opet javim. Jos smo na terapiji kod homeopatice zbog ekcema-atopijskog dermatitisa-neurodermatitisa (kako koji dr to vec nazove!).
Stanje se prilicno smirilo, proteklih dana smo prvi put skinuli zavoje s ruku i nogu [sm=bravo.gif]
Sinoc prvi put cijelu noc spavali.
Koza je puno bolja-ne mogu da vjerujem da su sve one otvorene rane nestale, koza je opat mekana. Jos nije sve zavrseno, jos ga ponekad zasvrbi, ali je dijete opet ono staro: igra se, smije, pjeva , plese , nasoj radosti nema kraja .
Uz homeopatsku terapiju, u apoteci su nam napravili kremu u koju su stavili anestezin (ili kako se vec tacno zove ne znam...) koji je isto pomogao da se umiri svrbez..
Nadam se da ce ovaj nas post pomoci nekome!




elmaL -> RE: Atopijski dermatitis (9.4.2014 10:03:59)

Drage moje, nadjoh ovu temu, pa da se javim, mozda nesto saznam da ce mi pomoci djecaku. Naime, prije nekih mjesec dana ( oko 2.rodjendana), E je dobio crvenu fleku ispod lijevog koljena, a nekoliko dana prije toga koza mu je postala uzasno suha, perutava, imam istu kozu, i u zimskom periodu sa vjertovitim vremenom bas mi se pogorsa, ja sam mislila da je i kod njega u pitanju samo suha koza...onda sam mu pocela vise mazati losionom poslije kupanja, i malo mu je bila bolje.

medjutim, ta fleka je postala sve izrazenija, nekad jako crvena, nekad ne [sm=zmeden.gif] na nogama iznad koljena ima male krugove kao hrapave malo crvenkaste....u apoteci sam prov uzela A-derma losion (43KM), on mu jest ucinio kozu meksom i nije vise onako suha, medjutim te fleke su ostale iste. Pedijatrica nam je rekla da je to AD, da mu promijenimo higijenu, tj. izbacimo kupke, sampone, nastavimo mazati sa ovom A-dermom, da koristimo tecni detrdzent i ispiremo dvaput odjecu.

eh sad, ja ne vidim da mu se stanje imalo poboljsalo, cak mu je prije nekoliko dana izbacilo i na pregibima ruka, na jednoj vise, on se sreca ne cese, ne svrbi ga, ali me strah da se ne pogorsa [sm=smiley13.gif] a pogotovo sto ide ljeto, bice u sorcu, majici kratkih rukava, znaci bice vise izlozen i prasini i svim utjecajima s vana.

nismo isli jos kod dermatologa, ali ako se ne poboljsa oticemo...

vidim da je svakom nesto drugo pomoglo, pa kotnam da krenem sa jednim po jednim ne bi li nam nesto ovo ublazilo.
cudno mi je da je nekad vrlo svijetlo i reklo bi se da ce nestati, madjutim, u toku dana kad ga presvlacim, vidim odjednom jako crveno [sm=zmeden.gif]




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (9.4.2014 10:10:24)

cudno mi je da je nekad vrlo svijetlo i reklo bi se da ce nestati, madjutim, u toku dana kad ga presvlacim, vidim odjednom jako crveno


može li biti od neke gardarobe kojiu je taj dan nosio kad primjetiš pojačanje.....
tačno je da svima nešto drugo upali,sve je to individualno...naša dobitna kombinacija je kupka na preporuku naše drage forumašice vještice i zatim namažemo pantegal kremom .......zadnji put nam je bilo baš kritično i samo nakon 4 noći nam se povuklo.....[sm=smiley1.gif]




elmaL -> RE: Atopijski dermatitis (9.4.2014 10:15:36)


IZVORNA PORUKA: bebaa

cudno mi je da je nekad vrlo svijetlo i reklo bi se da ce nestati, madjutim, u toku dana kad ga presvlacim, vidim odjednom jako crveno


može li biti od neke gardarobe kojiu je taj dan nosio kad primjetiš pojačanje.....
tačno je da svima nešto drugo upali,sve je to individualno...naša dobitna kombinacija je kupka na preporuku naše drage forumašice vještice i zatim namažemo pantegal kremom .......zadnji put nam je bilo baš kritično i samo nakon 4 noći nam se povuklo.....[sm=smiley1.gif]


pa ja sam u pocetku mislila da je od odjece, da mu nije bilo grubo pa ga iziritiralo [sm=zmeden.gif] medjutim nije se povlacilo, cini mi se sto je vise aktivan, onda je gore, najbolje mu izgleda ujutro kad ustane.

kakva kupka je u pitanju? probacu i ja mazati tom kremom, jel to isto sto i panthenol krema ? jer mu ova A-derma ocito ne ublazava stanje kako bi trebalo [sm=smiley13.gif]




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (9.4.2014 10:27:48)

draga moja šta smo mi para bacili na A-dermu i slične preparate,i privatno išli,pravili nam kreme....ma ništa...
a naravnio da je ujutro najbolje stanje,bio je miran cijelu noć...čim krene sa aktivnostima to s epojačava,naročito ako se dijete malo oznoji.....
kupka je super....
uzmeš najlon čarapicu i u nju ubaciš 5 kašika zobenih pahuljica,onih pola....
3 kašike mljevenog lana i 3 kapi eteričnog ulja lavande.....svežeš i potopiš u kadicu za kupanje u vruću vodu da otpusti sluz......
ja sam pisala i ranije o ovome.pročitaj......ne koristi nikakva hemijska sredstva za higijenu dok ovo koristiš....dakle stavi dijete u kadicu kad vidiš da iz čarape izlazi sluz...ja sam dijete mazala tom čarapicom po tijelu...ma divota.....i tako s eigrao po 10 min. 4 noći.....
da kucnem,nije se još vratilo...i nakon banjanja namažeš tom kkremom...jeste to ti je ista krema ,bitan je pantenol u sastavu.....[sm=smiley1.gif]




elmaL -> RE: Atopijski dermatitis (9.4.2014 10:36:15)


IZVORNA PORUKA: bebaa

kupka je super....
uzmeš najlon čarapicu i u nju ubaciš 5 kašika zobenih pahuljica,onih pola....
3 kašike mljevenog lana i 3 kapi eteričnog ulja lavande.....s
vežeš i potopiš u kadicu za kupanje u vruću vodu da otpusti sluz......
ja sam pisala i ranije o ovome.pročitaj......ne koristi nikakva hemijska sredstva za higijenu dok ovo koristiš....dakle stavi dijete u kadicu kad vidiš da iz čarape izlazi sluz...ja sam dijete mazala tom čarapicom po tijelu...ma divota.....i tako s eigrao po 10 min. 4 noći.....
da kucnem,nije se još vratilo...i nakon banjanja namažeš tom kkremom...jeste to ti je ista krema ,bitan je pantenol u sastavu.....[sm=smiley1.gif]


e super, probacu bas, samo mi reci jesu ove zobene pahuljice one standarden sto ima kupiti u DM-u, ja ih tamo uzimam stavljam u hranu ili neke dr? i etericno ulje, jesi negdje specijalno uzimala, ili je ovo isto standardno sto se moze kupiti ?




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (9.4.2014 10:41:25)

ja sam kupila zobene u bingu one HAHNE........što se odma mogu jesti sa mlijekom,mekane.....a kapi uzela u apoteci,ima i u CM-u...sve ti je to isto.....[sm=smiley1.gif]




elmaL -> RE: Atopijski dermatitis (9.4.2014 10:48:36)

jest to su te na koje mislim, hvala ti puno za savjet [sm=smiley31.gif]




Ben 10 -> RE: Atopijski dermatitis (9.4.2014 11:28:43)

Sugradjanko ,vidim da se i vama pojavio AD oko 2 rodjendana ko i nama.Najvise nam je pomogao pantenol ko i sada cesto mu namazem ,mada je Ad poprilicno miran.Poceo je tako ko i kod vas i ima ga samo na pregibima ruku i koljena.A-derma nam nije pomogla.Mi smo imali i jedan melem sto nam je pravila u jednoj apoteci zena i dosta nam je pomoga u pocetku.
Pantenol koristi mast ,nemoj kremu jer je razlika velika bar kod nas nije krema pomogla ,jer mast je masnija pa bolje njeguje nego krema brze upije.
Izbaci svu hemiju ,omeksivace i ostalo,mi se kupamo kupkom iz Dm-a ,ali ne svaku vece ,nego samo par puta sedmicno ,ostalo samo cista voda svakodnevno.
Procitaj temu dobro , imas dosta savjeta i na temi bronhitis jer smo pisale ,kod nas je pratilo jedno drugo.
U Mostaru kada pukne ona vjetrina koza se isusi.Takodje ni ovo danasnje vrijeme ne odgovara ,jer vlaga isto smeta AD-u.
Nemoj da ga mazes sa onim uljima i losionima samo ce mu jos vise isusiti kozu.
Sretno!!!




elmaL -> RE: Atopijski dermatitis (9.4.2014 12:02:15)

Ben 10 hvala draga na savjetima, kod vas se znaci stabilizovalo. I kod nas se samo javilo ispod koljena (na jendoj nozi, na drugoj smao mrvica), i odnedavno isto na ruci na pregibu...a bas se pojavilo u vrijeme kad je ono sedmcia dana uzasno puhao sjever, i kod mene i kod njega je bila koza uzasna, non stop suha [sm=hudicek1.gif] poslije njemu primjetim to ispod koljena..

probacu sad sa ovom kupkom sto rece bebaa i panthenol mast, imam je vec davno kupljenu ako zatreba, kontala sam da je i mast i krema isto [sm=smiley1.gif] kako je nisam ni koristila nisam ni upucena.

ako nam se ne bude smirivalo, javicu ti se za taj melem sto ti je zena pravila da mi das info [sm=smiley1.gif]




Ben 10 -> RE: Atopijski dermatitis (9.4.2014 12:20:55)

Slobodno se javi ,mogu ti malo odvaditi da probas.Prije toga mazi cesto pantenolom i oblaci mu cisto pamucnu odjecu...




sretna_mama -> RE: Atopijski dermatitis (15.5.2014 13:43:29)

BIOELIKSIR DERMIO KREMA, gdje kupiti u SA, zna li neko? Hvala..




minie -> RE: Atopijski dermatitis (15.5.2014 15:18:58)

IZVORNA PORUKA: sretna_mama

BIOELIKSIR DERMIO KREMA, gdje kupiti u SA, zna li neko? Hvala..


Mislim da je ima u dosta apoteka, probaj Una lijek.
Jeste li probali dr Pasha zlatni melem ili neke druge kreme. Ja sam cula da i uvom Bioeliksiru ima KS [sm=smiley13.gif] A i poprilicno je skup, mislim da je oko 113 KM.




sretna_mama -> RE: Atopijski dermatitis (15.5.2014 22:46:27)


IZVORNA PORUKA: minie

IZVORNA PORUKA: sretna_mama

BIOELIKSIR DERMIO KREMA, gdje kupiti u SA, zna li neko? Hvala..


Mislim da je ima u dosta apoteka, probaj Una lijek.
Jeste li probali dr Pasha zlatni melem ili neke druge kreme. Ja sam cula da i uvom Bioeliksiru ima KS [sm=smiley13.gif] A i poprilicno je skup, mislim da je oko 113 KM.


Vec dugo imam dijagnoze atopijski i kontaktni derm.
U zadnje vrijeme se jako pogorsalo.. Prepone i malo prema butinama, poderana koza.. Sad suha, sad kvasi.. Ludim, vrijedja me sve zivo.. Malo ima i ispod pazuha i ispod zica grudnjaka..

Melem nema sanse, masno nista ni slucajno, pocne mi u mozak kljucati.




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (15.5.2014 22:48:42)

sretna ima u apoteci u merkatoru...ali i on sadrži KS pa smo i mi odma odustali kad je malom bilo kritično......




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (15.5.2014 22:49:48)

sretna a da i ti probaš ovui kupku od Vještice,pisala sam ranije na ovoj temi......čini mi se......odlična stvar.....




sretna_mama -> RE: Atopijski dermatitis (16.5.2014 9:00:04)


IZVORNA PORUKA: bebaa

sretna ima u apoteci u merkatoru...ali i on sadrži KS pa smo i mi odma odustali kad je malom bilo kritično......


Nije valjda u onoj biljnoj na Dobrinji u M..Sinoć bila u Merkatiru, kontam nema..

Kako ide ta kupka




Bella.88 -> RE: Atopijski dermatitis (18.5.2014 22:12:35)


IZVORNA PORUKA: sretna_mama


IZVORNA PORUKA: bebaa

sretna ima u apoteci u merkatoru...ali i on sadrži KS pa smo i mi odma odustali kad je malom bilo kritično......


Nije valjda u onoj biljnoj na Dobrinji u M..Sinoć bila u Merkatiru, kontam nema..

Kako ide ta kupka


imala si iznad,neznam da li si videla,evo kopirala
IZVORNA PORUKA: bebaa

kupka je super....
uzmeš najlon čarapicu i u nju ubaciš 5 kašika zobenih pahuljica,onih pola....
3 kašike mljevenog lana i 3 kapi eteričnog ulja lavande.....svežeš i potopiš u kadicu za kupanje u vruću vodu da otpusti sluz......
ja sam pisala i ranije o ovome.pročitaj......ne koristi nikakva hemijska sredstva za higijenu dok ovo koristiš....dakle stavi dijete u kadicu kad vidiš da iz čarape izlazi sluz...ja sam dijete mazala tom čarapicom po tijelu...ma divota.....i tako s eigrao po 10 min. 4 noći.....
da kucnem,nije se još vratilo...i nakon banjanja namažeš tom kkremom...jeste to ti je ista krema ,bitan je pantenol u sastavu.....user posted image






Hanady RR -> RE: Atopijski dermatitis (29.1.2015 21:20:27)

mame prenesite svoju aktivnost pisanja ovdje
http://www.ringeraja.ba/forum/pricajmo-o-ekcemu---dermatitisu-i-osvojite-cortinat-kremu/m_2423603/mpage_1/tm.htm#2423719




senka27 -> RE: Atopijski dermatitis (6.11.2015 10:37:33)

dali se moze koristiti obicna pavloderm krema,sadrzi takodje pantenol
za blazi ekcem,dali ima svrhe...il bas mora biti pantenol mast?




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (6.11.2015 15:44:23)


IZVORNA PORUKA: senka27

dali se moze koristiti obicna pavloderm krema,sadrzi takodje pantenol
za blazi ekcem,dali ima svrhe...il bas mora biti pantenol mast?


Pantegal,bepanten,pantenol....ali pavloderm nismo kiristili kod AD....




BBubica -> RE: Atopijski dermatitis (17.11.2015 20:27:02)

Meni se cini kako kod koga, nekom pomaze nekom ne, najbolje isprobati

Mi se evo trecu godinu borimo sa AD :(
Mislila sam da se necu vracati na ovu temu, al evo nas , jos smo tu
Ove godine nam je najvise pomoglo more+ sunce, cjelodnevno suncanje (u septembru )
Al evo opet nakon mjesec i pol lagano se pocelo vracati
Ono sto je novo tj nova krema je od dr Kozarev, koja cini mi s epomalo stabilizuje stanje ( ne smijem nista jos reci).
U nedjelju (Sarajevo, Grbavica, centar za djecu i omladinu 10-17h)) ce biti prezentacija koju cu ja raditi , pa ako ko procita i ako je zaintreresoan moze doci, neobavezno. probati kreme, uzeti katalog, mozete se javiti i meni u pp
Sretno nam svima u borbi sa ADom :(




mala_sa -> RE: Atopijski dermatitis (21.1.2016 21:15:56)

Maloprije procitah da se ekcem moze tretirati uljem od curokota, i to jako uspjesno. Psorijaza takodjer. Mi cemo sutra aBd vec probati na jednom dijelu, pa da mogu uvidjeti ako bude kakve reakcije u odnosu na ne tretirani dio.




bebaa -> RE: Atopijski dermatitis (21.1.2016 21:21:43)

Hajde probaj pa javi...stvarno je puno sto djece sto odraslih sa AD ili nekim drugim oblikom kozne bolesti[sm=smiley13.gif]




ninuska -> RE: Atopijski dermatitis (21.1.2016 21:26:05)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Maloprije procitah da se ekcem moze tretirati uljem od curokota, i to jako uspjesno. Psorijaza takodjer. Mi cemo sutra aBd vec probati na jednom dijelu, pa da mogu uvidjeti ako bude kakve reakcije u odnosu na ne tretirani dio.

I ja sam cula..al sam mislila da se treba piti [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sljedeća stranica >   >>