RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


verahr -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (14.2.2013 18:03:10)

hvala vam na savjetima probat cu jos taj prirodan recept .dali mu mogu dati taj prirodan lijek i kad pije sirup ili ne?




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (14.2.2013 18:10:16)

niposto
pazi da ne pretjeras s dozom jer u velikim kolicinama moze izazvati proliv.najbolje je da pocnes sa jednom kafenom kasikom i da nadjes pravu mjeru.maksimalno do pola supene.nikakve druge laksative ne smijes dati uporedo sa ovim lijekom.




melin -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (12.3.2013 18:05:00)

Evo malo da se i ja pozalim,moja [sm=rozacrtici.gif] ima3 godine i od proslog ljeta je pocela da se zali na bolove,ja kao mnoge mame kad sam se prvi put susrela sa ovim problemom pomislila sam da ce mi dijete umrijet od bolova u stomaku uzevsi u obzir da smo se potrefili na ljetovanju u drugoj drzavi,na hitnoj su nas primili i doktorica nam je dala cepice Prolax od kojih joj bude bolje s tim da ima averziju od njih tako da joj se rijetko odlucim davat...sto god sam gdje uspjela procitat i isprobala sam,o hrani vodim racuna medjutim jedan dan ako nije kakila sutradan je veliki problem s tim da sam primijetila u zadnje vrijeme vjerovatno se i dijete istraumiralo i stisce se,kad kaki to su uzasni bolovi i ja vise neznam sta da radim,postajem polako ocajna...[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Maya_K -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (12.3.2013 18:13:41)

draga melin,
neznam sta da ti pametno kazem/napisem [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]
i moj mali je imao problema s zatvorom jako dugo, jedno vrijeme smo koristili portalak, a da nepisem o silnim kompotima, supama i cajevima sto je dijete popilo, gluho bilo, i nekako je samo prestalo[sm=smiley13.gif]. Mi smo isli i na uz abdomena i sve je bilo ok, ali me doc nalijepio sto mu dajem mlijeko s krasom/cokolinom i slicnim "glupostima",, <Uglavnom najbolje da odes ljekaru pa vidi sta ce ti on reci (ako vec nisi bila)
Puno srece ti zelim da rijesite vas problem[sm=smiley1.gif]




melin -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (12.3.2013 19:32:23)

Hvala na utjesnim rijecima,ma i ja sam se zalila svojoj pedici zbog toga rekla mi je da joj regulisem stolicu sve dok moze ishranom nije za to ni da joj dajem sirup sto me uzasno nervira kod nje je inace sve normalno i tako treba[sm=hudicek1.gif]...lijekovi su joj zadnja opcija za sve...u mlijeko joj ne dodajem nikad nista osim malo secera 300-400 ml dnevno popije...jedino inekolko sto joj jos uvijek pomaze to su djecije hapice od sljive al mora pojesti 3-4...dali postoji kakav sirup koji bi mogle sama uzet u apoteci...zahvalna[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




melin -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (2.4.2013 18:15:29)

evo samo da kazem ako nekom bude od pomoci da smo dobili u apoteci sirup za zatvor na prirodnoj bazi isolax italijanska firma pharmalife i super je,glavni sastojak je sljiva tako da je dobrog ukusa mi ga mijesamo s cajom od sljiva i zaista pomaze...[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Hanady RR -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (22.2.2014 15:40:03)


IZVORNA PORUKA: Tri slatke ćerkice

Napokon mogu da kažem tešku probavu smo izliječili.Tek s trećim djetetom našla sam riješenje i nadam se da će takođe još nekome pomoći.Moja najmlađa djevojčica sada ima 17 mjeseci.Prestali smo s formulom i mijekom.Zamijenili smo s čajem s malo meda(bez meda do godine dana),cjeđenim sokovima ,kompotom ...rPovoljan rezultat je uslijedio naredni dan.Kalcij nadomiještam iz povrća,mljevenih orašastih plodova i voća.[sm=smiley1.gif]





bokica1 -> RE: Opstipacija - zatvor kod djece (30.11.2014 18:08:58)

Drage moje,
prijateljica iz Hr me spasila posala mi DYLAX microklizme,na potpuno prirodnoj baci,sljez i kamilica. Lagane za koristit,malena se ne buni kao što se bunila kad bi joj stavljala čepiće. Super su,probajte,moje čedo spasilo kad zatvrdi.[sm=bravo.gif]




Lavić -> RE: Opstipacija - zatvor kod djece (30.11.2014 22:23:01)

Hipp kašica sa kruškom, 2 komada
Sensia voćni jogurt, opet sa kruškom
svaki dan jabuka i banana + isključivo voda za piće
Nema šanse da rezultat izostane [sm=smiley36.gif]

Sretno!




vila_7 -> RE: Opstipacija - zatvor kod djece (22.1.2015 12:42:35)

koka i po ... a jel ovaj tvor recept i kad dijete zadrzava stoli (ako je problem vise psihicki) ?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]