RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


Romali -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (8.1.2012 18:43:52)

Koko, je li Ortisan u pitanju?
Tamo piše da se mogu dati 2-3 doze.

Mi smo upravo kakili nakon 4 dana[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Ne znam ima li smisla da stavljam ovaj [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] uopšte, jer moj dječak nema apsolutno nikakve probleme zbog takvog režima stolice. Ne kaki, pupa ne boli, mekana je, i samo jednom sjedne , obavi sve bez naprezanja i to je to. Ali 4 dana su prošla. Odavno nije bilo ovako. Mada, upravo je ispio antibiotik, mislim da ga je zatvorio.

Nikad nismo upotrijebili nikakav sirup, trudimo se na milion načina... Jedini koji pali je Donat Mg. Sipamo ga u neki drugi sokić (npr.glupu Colu ), popije i u roku od pola sata kaki.




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (8.1.2012 18:49:18)

upravo sam kontaktirala mjesnu apotekarku....mogu slobodno dati trecu dozu.
jeste ortisan je u pitanju.
ne mogu reci da mu je takav rezim stolice da kaka svaki peti ili sesti dan jer ima problem sa nadutoscu.stomacic je tvrd i on je jako nervozan.
kod njega je u pitanju strah i problem je u glavi .




Romali -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (8.1.2012 18:51:21)

Imali smo isti problem nakon skidanja pelene. Sad je nešto drugo u pitanju, ne pije dovoljno tečnosti , jogurt, ne jede kajsije, šljive... Nekad kaki svaki dan,a onda dođe taj 'suhi' period.




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (9.1.2012 18:09:36)

pored tri doze ortisana ...nista.
najvjerovatnije da cu prijeci na portalak.
ortisan je samo otvorio apetit[sm=zmeden.gif]




tekja -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (9.1.2012 18:23:41)

Koko, bas mi je zao S. sto se toliko muci, a i ti sa njim sekiras...djevojcica o kojoj sam pisala je isto dobila portalak i savjet mami da se djetetu pusti da samo, kad, gdje i kako zeli obavlja nuzdu i da ce to sve s vremenom doci na svoje...

Vama [sm=smiley31.gif] podrske da sto prije "kaka problem" bude iza vas[sm=smiley1.gif]




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (9.1.2012 18:24:57)

dusa moja.....[sm=smiley27.gif]




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (11.1.2012 17:59:30)

danas se moj djecak konacno olaksao,vjerovatno zahvaljujuci portalaku koji sam mu sabah zorom dala.
doza po preporuci pedice je dvije supene kasike dnevno...pa vidjet cemo.
juce je noc bila grozna.place on,placem ja [sm=smiley13.gif]
ortisan nam nije pomogao...popio je skoro cijelu bocicu i nista.




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (20.1.2012 12:56:14)

tekja...kakvo je stanje kod vas[sm=zmeden.gif]




Hurma -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (20.1.2012 13:02:26)


IZVORNA PORUKA: koka i po

danas se moj djecak konacno olaksao,vjerovatno zahvaljujuci portalaku koji sam mu sabah zorom dala.
doza po preporuci pedice je dvije supene kasike dnevno...pa vidjet cemo.
juce je noc bila grozna.place on,placem ja [sm=smiley13.gif]
ortisan nam nije pomogao...popio je skoro cijelu bocicu i nista.


prolax? je li to isto? mi kuburimo sa tvrdoms tolicom malo zbog tute mislim a najviše od kako je pio antibiotike... zatvoriše mi dijete [sm=hudicek1.gif]




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (20.1.2012 13:05:17)

ne znam.mislim da nije.
portalak je sirup.




Hurma -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (20.1.2012 13:16:04)

ma prijateljica se ne sjeca naziva... taj tvoj mi zvuci slicno... ona je vani, sirup joj ostao kuci... pa ne zna tacan naziv...




mišur -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (20.1.2012 15:50:54)


I ja sam svom dječaku davala Portalak i jedini je pomagao u tim situacijama. S tim da se on smije uzimati samo tri dana, ali mi nismo imali potrebe za time. On je poslije prvog uzimanja odmah kakio i bilo je bitno samo da izađe ta tvrda stolica, da ga ne boli. Dala sam mu i drugi dan i tad je već bila mekša, nije ga bolilo i više nije ni odbijao da kaki.
Ali s vremena na vrijeme imamo ove faze odbijanja kakenja[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (20.1.2012 18:20:09)


IZVORNA PORUKA: mišur


I ja sam svom dječaku davala Portalak i jedini je pomagao u tim situacijama. S tim da se on smije uzimati samo tri dana, ali mi nismo imali potrebe za time. On je poslije prvog uzimanja odmah kakio i bilo je bitno samo da izađe ta tvrda stolica, da ga ne boli. Dala sam mu i drugi dan i tad je već bila mekša, nije ga bolilo i više nije ni odbijao da kaki.
Ali s vremena na vrijeme imamo ove faze odbijanja kakenja[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]



[sm=zmeden.gif]
meni je receno cak mjesec dana.
ja mu dajem evo sesti dan a od kake nista,.




chuci -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (20.1.2012 18:25:55)

koko izvini što ti možda i na muku pristajem ali evo jedna činjenica koju si možda i znala

organizam kad se prezasiti vitaminom C izbacuje ga proljevom
mogu ti poslati jedan članak o vitaminu C ako želiš


probaj ga vit C predozirati da mu izazove pražnjenje
izvini opet ako ti pristajem na muku nekim nebulozama koje si možda već probala




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (20.1.2012 18:29:09)

ma nista...hvala ti na infu.
ja vise ne znam ni sta da mu dam ni sta da radim.
sve sto mi je ko savjetovao ja probala.
tjesi me cinjenica da moj S.nije jedino dijete koje tako dugo ne kaki.
vjeruj na izmaku sam i snage i zivaca.




chuci -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (20.1.2012 18:59:15)

joj baš mi je žao
nadam se da će uskoro kakiti

ja ti ipak poslah na pp ovaj mail o vitaminu C nek se nađe




Hannan -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (20.1.2012 19:20:25)

Koko, znam u kakvim si mukama, mislim da sam prije pisala o nasim iskustvima u tom periodu, toliko je bilo tesko da je on plakao, molio "mama pomozi mi" i dan danas moram voditi racuna sta jede ( i opet sami klikeri), kockica vise cokolade pravi grozne probleme, ali mislim da sam otkrila neki dan nesto novo, laneno sjeme. Casa jogurta ili kis. mlijeka i kasika sjemena , izmijesati i da odstoji barem 10-ak minuta bolje malo duze i da popije.Moj M. se preporodio, svaki dan kaki i nisu klikeri a ja ko budala sva sretna zagledam u solju i divim se.Pored tog pozitivnog ucinka na probavu super je zdravo.
Nadam se od sveg srca da ce biti bolje.




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (23.1.2012 12:29:29)

dobili smo uputnicu za djecijeg hirurga da bi otklonili sumnju na organski problem.
eto ...toliko od mene.




mala_sa -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (23.1.2012 13:18:36)

Eh ovako ovaj problem je imao mm, i to vec punooo godina. I prosle godine ja citajuci na netu nadjem kako su za tvrdu stolicu kriva vlakna, koja ustvari formiraju samu teksturu stolice. I takodjer nadjem kako su vlaknima najbogatije mekinje.

Tako ja mm uvedem, svako jutro po jedan jogurt (onaj danone u casi - moze i bilo koji drugi) i odoka naspem mekinja za ljudsku ishranu (samljevene su u malo krupnije brasno - kao one zitarice za bebe). I on je nakon 2,3 dana poceo da sasvim normalno ide u WC. Bez boli i krvi (jer su njemu sve kapilari pucali koliko je to tvrdo bilo).
Nastavio je sve sasvim normalno jesti, samo sto nikako nije preskakao ovaj jogurt, i hB evo vec vise od godinu dana nema nikakvih problema.
Sada vec 4mj nejede mekinje, ali stanje sa stolicom je ostalo isto, znaci hB nikakvih problema.

Tako mame sa malo vecom djecom probajte ovo, nekosta vas nista, a mozda moze pomoci.




tekja -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (23.1.2012 13:41:36)

Koko, sretno vam i nadam se da ce sa nalazom sve biti okej[sm=smiley31.gif]





Rabi -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (23.1.2012 13:58:49)

koko, je li ovo i tvoje dijete ima probleme sa stolicom?
koliko mu/joj je godina?
Ne znam, ako je starije...probaj sa maslinovim uljem[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Jedna kasika maslinovog, domaceg ulja ujutru na gladan stomak....
Ja sam ovako sebi ustabilila stolicu, mada ni sad nisam sigurna jesam i uljem ili operacijom slijepog crijeva[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] pila 1 mjesec, svako jutro[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
ako je starije dijete, raspitaj se ali ja mislim da smije popiti kasicicu malslinovog ulja[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mamma mumi -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (15.5.2012 12:22:01)

Posto nisam nasla slicnu temu za bebe, pisem vam ovdje. Imam bebu staru 2 mj, kod koje se u nazad 1 sedmice javio zatvor. Prije 3 dana imao stolicu, ali uz moju pomoc sa toplomjerom. Inace do sada sve je bilo ok. Dojim ga i ponekad u toku dana dohranim sa 1 ili 2 Hipp pre ili comfort mlijecne formule. pokusala sam sa kamilicom Hipp i komoracom, masira stomu, ali nista. ima vjetrove. Konsultovala pedijatra kaze da je normalno do 7 dana i da se to nesmatra zatvorom. Molim vas ako neko ima kakva savjet neka mi kaze, sta da radim. Beba se pravo muci, jeci cijelo vrijeme. Hvala




Hanady RR -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (15.5.2012 12:27:45)

za isključivo dojenu bebu nemati stolicu do 7 ( pa čak i 13 dana ) nomalno je.
Međutim beba koja kombinuje i formulu može i ne mora joj biti noramlno.
No nije porblem zabrinjavajući la treba se obratiti pažnja.
najprije navodiš tri različite formule...
neni neka ne godi možda...zašto tri mješaš...
zašto ne koristite jednu ako već dohranjujte...
beba može imati grčeve i u vašem slučaju pištujući d aje beba 2 mjeseca stara to je nromalna pojava...beba ima vjetrove to je ok kad s enema stolice ali ima grčeve koje vi možda nadražite korištenjem neke do formula...možda joj ne gode i još jače ''betoniraju'' pupu pa su grčevi i izražajniji...

da s ekonsultujete sa pedijatrom o izboru formule...
ili čak smai vidite koja do ove tri je najprihvatljivija bebi...

a ostalo...
borba sa grčevima je normalna pojava kod bebica...pa možeš iskustav i ovdje pročitati
http://www.ringeraja.ba/forum/m_168331/mpage_6/key_/tm.htm




mamma mumi -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (15.5.2012 12:40:42)

Nisam koristila 3, koristila sam Pre combiotic od pocetka, a sada sam kupila Hip comfort specijalna formula za nadimanje, zatvor i grceve, ali prije toga je poceo teze da kaki.Do sada nije imao problema. Grceve ima, znam moj stariji sin je imao strasne grceve 5 mj tako da sam magistrirala na njemu. Znam da je normalno do 7 dana, ali sam trazila neki savjet ako neko ima neko iskustvo.




koka i po -> RE: Opstipacija- Zatvor kod djece (3.8.2012 13:12:21)

vec je poznato da moje dijete ima problema sa zatvorom koji jos nikada nismo rijesili.ustvari taj zatvor je psiholoske a ne organske prirode.
koristila sam sve moguce sirupe ,cepice,strog nacin ishrane ali nista nije urodilo plodom.
na jednoj temi sam vec pisala o receptu za stolicu od sljiva ,smokvi,meda i sene caja.kod nas se pokazao najefikasniji.prije pocetka upotrebe pitala sam pedijatricu dali djetetu od tri i pol godine smijem dati taj lijek s obzirom da u sebi sadrzi sena caj.ona je potvrdila.a mene zanima vase misljenje jer nakon svakog uzimanja primjetim crvenkastu boju mokrace.bojim se da mu ne optereti bubrege.moram da naglasim da sam isti lijek redovno davala starijem sinu u uzrastu od pet godina po preporuci ljekara.
bila bh jako zahvalna kada bi mi neko odgovorio jer sam bas sumnjicava u vezi sene caja i zabrinuta sam.hvala.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>