|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcevi kod beba
17.4.2012 9:55:27   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

ima i kod nas kupiti uljani d3 kapiuser posted image


ima emice ja ih vidjela u leko apoteci kod vjecne vatre a jeddno vrijeme ih nigdje nije bilo i ja ih nasla u apoteci na sipu

ali one se vise ne proporucuju za davanje,meni su trebale da mi naprav kremu zato sam ih kupovala....ja ih ne bih davala bez konsultacije sa dr.

< Poruku je uredio MALA1994 -- 17.4.2012 9:57:40 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Grcevi kod beba
17.4.2012 10:02:00   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

ima i kod nas kupiti uljani d3 kapiuser posted image


ima emice ja ih vidjela u leko apoteci kod vjecne vatre a jeddno vrijeme ih nigdje nije bilo i ja ih nasla u apoteci na sipu

ali one se vise ne proporucuju za davanje,meni su trebale da mi naprav kremu zato sam ih kupovala....ja ih ne bih davala bez konsultacije sa dr.



Nama ih je dr preporucila kad smo bili mali i ima ih u apoteci Dina,proizvodi ih Hemofarm,nisam mogla da se sjetim kako se zove apotekauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Grcevi kod beba
17.4.2012 10:03:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Lejla87

Tople lanene gaze na stomak, Espumisan, masiranje stomaka oko pupka uljem, D3 kapi dajite u jutarnjim satima.
Ako dojite strogo pazite sta jedete( nikako kupus, grah, grasak, narandzu...) ja sam primjetila da utice puno ono sto ja jedem.
Meni je ovo pomogo, ako nista onda sigurno pomaze nosanje user posted image Uvijek bi se smirili ako im jednu ruku stavim reko prsa prislonim im ledja na svoja prsa, a drugu ruku provucem izmedju nogu i tom rukom im grijem stomacic...u roku od 5 minuta bi zaspaliuser posted image
Sretno user posted image


smiri se i ovaj moj cim je u rukama, al ne mogu ga ja po citav dan drzati i nosati

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lejla87)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Grcevi kod beba
17.4.2012 10:06:31   
teacher75

IZVORNA PORUKA: nanika

Teacher izdrzi dok prodje tri mjeseca, nema ti drugeuser posted image , znam da je tesko gledati ali tako je, A kad ga hvataju grcevi...neko odredjeno vrijeme ili....

ima po citav dan nekad vise a nekad manje, ali je najgore u vecernjim satima pred spavanje, od 7-8 pa do 10-11-12, zavisi kad zaspi. tokom noci u zadnje vrijeme hb spava osim sto se budi da doji ali se redovno tada bas fino ukaki i presvlacim ga u sred noci pa mu valjda bude lakse

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Grcevi kod beba
17.4.2012 10:46:14   
nanika

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: nanika

Teacher izdrzi dok prodje tri mjeseca, nema ti drugeuser posted image , znam da je tesko gledati ali tako je, A kad ga hvataju grcevi...neko odredjeno vrijeme ili....

ima po citav dan nekad vise a nekad manje, ali je najgore u vecernjim satima pred spavanje, od 7-8 pa do 10-11-12, zavisi kad zaspi. tokom noci u zadnje vrijeme hb spava osim sto se budi da doji ali se redovno tada bas fino ukaki i presvlacim ga u sred noci pa mu valjda bude lakse

Dusa draga, ma ljubim ga ja puuuunouser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Grcevi kod beba
17.4.2012 10:52:30   
*pcelica*
Teacher jesi li probala sirup colic baby On je nama najbolje pomagao. Espumisan kapi nista Patile se pola mjeseca i cim je napunila mjesec dana ja sam joj pocela davati taj sirup i bilo joj je puno lakse.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Grcevi kod beba
21.4.2012 16:48:38   
MRVA2
jeli ko probao homeopatske kapi za grceve=????? ja narucila pa ne znam smijem li se usuditi. isto sam tako cula da djeca imaju manje grceve ako koriste usmjesto 3D kapi Oleovit 3d kapi koje se mogu kupiti u Zagrebu i Austriji..( navodno ove druge su uljane , a ove koje mi koristimo su vodene) I to sam narucila. pa cu sve pokusavati nisam pametna.....


što se tiče d3 kapi i grčeva pisala sam danas o tome na temi d3 kapi. mi imamo taj slučaj da nam plivit d3 pojačavaju grčeve, imamo osim po licu, tvrdu stolicu i sl. naručila sam te austrijske oleovit mada sam ih viđala u apotakama u RS-u u Lukavici i po Sarajevu na čaršiji. samo sa uljnim treba paziti da je beba ne zagrcne da ne bi u pluća otišlo. ja počinjem sutra s tim oleovitom pa javim stanje sa grčevima. inače najbolje nam pomognu masaže i to 5x dnevno, a pijemo i espumisan. 2 mj i 4 dana su nam

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Grcevi kod beba
21.4.2012 21:22:20   
mamma mumi
Draga Mrva 2 ja sam uzela i koristim homeopatske kapi, da mu otklone grceve ne, ali mu pojaca vjetrove i mislim da mu je lakse. i ja sam uzela Oleovit kapi u Sarajevu Tara apoteka za 2 dana stignu iz Austrije kostaju 10 km , grcevi su tu i dalje, ali se nadam da ce prestati.Ponekad u dam caj od kamilice malo kad ga lome puno i to mu brzo prodje. tno u borbi protiv opakih i dosadnih grceva

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Grcevi kod beba
21.4.2012 23:08:44   
KupusLivada

IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Teacher jesi li probala sirup colic baby On je nama najbolje pomagao. Espumisan kapi nista Patile se pola mjeseca i cim je napunila mjesec dana ja sam joj pocela davati taj sirup i bilo joj je puno lakse.

slazem se, mnogo pomaze (naravno, ne lijeci, ali je lakse), sad se zove coli b... pomijesamo ga sa mlijeko 2 puta dnevno, lakse izadju gasovi... i ova masaza puno pomaze, pogotovo dok je presvlacimo praktikujemo u kombinaciji sa slicnim potezima:

http://www.youtube.com/watch?v=R8yIr94d_Ik&feature=related

a sveki me je takodjer prosvijetlila sa ovim drzanjem koje je puno smiruje:

http://www.youtube.com/watch?v=2r36-RzULck&feature=related

eto, probajte pa vidite sta vama pase...


(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Grcevi kod beba
22.4.2012 11:51:26   
MRVA2
ma dok sve čovjek isproba i proći će user posted image . kod nas se smanjuju, nije da plače po 4 sata u komadu, sad zaplače po 5 minuta poslije jela. isprdecka se i bude joj lakše. vježbe joj baš pomognu i topla gaza na stomačić.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Grcevi kod beba
23.4.2012 22:09:00   
lepao
ja mislim da intenzitet zavisi od bebe do bebe...kod nas je bio najgori slucaj...beba je vristala satimaaaa i nista ali nista nije pomagalo...dok nije samo od sebe proslo...najgore je bilo u 2 mjesecu i pomalo u 3...u 4 je bilo vec manje..

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Grcevi kod beba
25.4.2012 11:56:43   
MRVA2
lepao utješila si me user posted image . tako je i kod nas. krenuli od 15. dana pa tokom 2. mj su bili užasni plakala je satima, sad smo ušli u 3. mj i bolje je, malo se zgrči poslije jela. nama su grčeve još pojačavale i plivit d3 user posted image user posted image pa smo prešli na oleovit i bolje je user posted image . nadam se da će sa ulaskom u 4 mj prestati ili bar umanjiti dobro. a masaža stomačića, vježbice i fen su nam najviše pomogli.user posted image

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Grcevi kod beba
29.5.2012 17:47:39   
MRVA2
Opet ja na ovoj temi a taman sam pomislila da je prošlouser posted image . Dakle sad imamo problem sa vjetrovima. Bebica je stara 3 mj i 12 dana sa ima probleke kad treba prdecnut! Počne plakat i tek kad se isprdi bude joj lakše. Pretpostavljam da to još rade grčevi. Ono što me interesuje da li je neko imao takav problem. Dajem joj kapi Espumisan i bilo joj je super i prije par dana počnem joj smanjivat dozu i davala joj samo po 5 kapi svaki drugi obrok i tada su počeli ti problemi sa vjetrovima. Sad joj opet dajem 15 do 20 kapi. Kako da znam kad je prošlo kad je stalno pod dejstvom kapi. Molim vaša iskusttva kako ste znali da ne treba davati više kapi, jeste li smanjivali postepeno i samo jednostavno prestali. Neću joj valjda do 5 mjeseca davati Espumisan. Pomozite drage mame!

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Grcevi kod beba
29.5.2012 18:04:23   
Hurma
http://www.biogaia.com.hr/index.cfm?A383C0B49497D5790EF90D3272BD5CC2

ja sam ih napokon nasla i narucila u hrvatskoj, stizu za vikend... kostaju haman 25 KM... nadam se da ce nam pomoci... iako je mali bolje kakav je bio... sinu starijem je proslo do navrsetka 2. mjeseca, pa se nadam da ce i ovom... plus uz ove kapi...

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Grcevi kod beba
1.6.2012 13:20:35   
Esperanca
Mame drage vi koje dojite, presanite u potpunosti piti mlijeko, kao i mahunarke, kupus i brokole...pijte dosta HIPP caja za dojilje i bebe sigurno nece imati grceve ;)


_____________________________

"Bog od nas ne trazi da uspijemo, samo da pokusamo!"

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Grcevi kod beba
1.6.2012 15:51:08   
Sandrich
IZVORNA PORUKA: Esperanca

Mame drage vi koje dojite, presanite u potpunosti piti mlijeko, kao i mahunarke, kupus i brokole...pijte dosta HIPP caja za dojilje i bebe sigurno nece imati grceve ;)



svega se toga odrekla i jos mnogih stvari..bukvalno zivila na supi,rizi,krompiru..i dzaba,opet je imao..i evo uskoro cemo imati 4 mjeseca a i dalje ga stomacic zna muciti user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Esperanca)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Grcevi kod beba
5.6.2012 10:37:45   
MRVA2
eto moja je malo mlađa od tvoje bebice i imamo taj problem. baš je muči stomačić i dok se ne isprdecka mogu se okrenuti naopako ništa ne pomaže. valjda će proći uskoro user posted image

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Grcevi kod beba
5.6.2012 22:20:11   
Victoria88
Pozdrav svim mama,molim za pomoc one iskusnije mame koje su vec prosle kroz isto ili slicno.Moja beba ima 15 dana,i vec dva tri dana place kada se probudi ,premotam je,podojim ,uzmem da podrigne ona ne podrigne uvek pa cesto bljucne i opet pocne da place i ne mozemo nikako da je smirimo sve dok je ponovo ne stavim da sisa...Ili nekad spava sat i po probudi se i opet histericno place dok joj ne dam da sisa a kada sisa onda bljucne jer joj je verovatno previse hrane??Jel se ovo nekom dogodilo??Ne znam zasto toliko place,plasim se da je nesto ne boli ,ali mislim da je boli ne bi se onda smirila ni kada jede ili bi??Mislim da nema grceve jer ne grci nogice ,samo se bacaka i place maltene do zacenivanja i samo je sika moze smiriti automatski pretane plakati cim je stavi u usta...

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Grcevi kod beba
6.6.2012 22:22:36   
mamma mumi
Viktoria88 to su ti grcevi duso.Masiraj bebi stomacic,

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Grcevi kod beba
7.6.2012 0:01:58   
enno
Kad je moj sin bio mali bebac, imao je par puta grceve, a sreco sto smo imali kayuputih ulje ( eucaliptus ulje) i masiramo ga tim uljem. Stavljamo na stomak, ledjima i stopale svaki put kad mijenjamo pelene do 4 mjeseca. Eto imao je mozda 2 puta . A sad moja kcerkica elhamd nikako nije imala..redovno to stavljamo.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Grcevi kod beba
7.6.2012 0:53:20   
Lavić
Kao da opisuješ mog sinčića, čak je i dob odgovarajuća - grčevi počeli kad je imao 15 dana, prestali tri mjeseca poslije.
Espumisan kapi nam je preporučila pedijatrica, i stvarno se smiri minutu nakon što mu ih dam. Ugriješ malo ulja (ja koristili maslinovo) i natopiš gazu pa staviš na stomačić - i to nam je pomagalo. Ima li redovno stolicu, možda je i to muči?
Inače tu pomoći nema, kasnije ćeš upratiti tačno intervale kad počnu grčevi, kod nas je to bilo obavezno od 6 do 7 sati popodne. Tad sam ga ja držala uz sebe - na grudima, godilo mu da leži na boku, stavim mu ruku na pluća, cuca, kapi i nekako se umiri.
Iskreno da ti kažem, ja sam više ludila od grčeva, mislila sam da nikad neće prestati taj specifičan plač, i onda samo jednog dana skontam da više ne plače. Želim ti sreću i puno strpljenja.

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Grcevi kod beba
10.6.2012 22:24:49   
april9
evo da s vama podijelim moje iskustvo s grcevima. kod nas su potpuno prestali kad sam prestala da jedem jaja, mlijeko, dzemove i marmelade a sve to sam doruckovala skoro svaki dan i mali je imao svaki dan grceve i cim sam procitala negdje da i to moze skoditi prestala sam i evo sad ima 2,5 mjeseca i bez grcevauser posted image .. nama kapi nisu pomogale.. eto probajte

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Grcevi kod beba
29.6.2012 9:46:53   
hapymum
Lavicć interesuje me za ove kapi,ja dajem svojoj bebi,ali mi jutros rece prijateljica da joj je rekla patronazna da daje 5 PUTA PO 20 KAPI.nije li to previse,koliko si ti davala

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Grcevi kod beba
29.6.2012 9:50:10   
idana_85
nama je za grceve bila spas kamilica
voda se prokuha sa malo secera pa se doda cvijet (3-4 kom) kamilice. kamilica treba da bude svijetla. davali smo 3-4 male kafene kasikice prije i poslije jela i ko rukom odneseno. nadam se da ce i vama pomoci

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Grcevi kod beba
29.6.2012 9:56:29   
Lady26
IZVORNA PORUKA: hapymum

Lavicć interesuje me za ove kapi,ja dajem svojoj bebi,ali mi jutros rece prijateljica da joj je rekla patronazna da daje 5 PUTA PO 20 KAPI.nije li to previse,koliko si ti davala

Nikako 5x, to je zaista previse....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *