|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcevi kod beba
24.7.2012 10:51:50   
ksena

IZVORNA PORUKA: yasemin

koja apoteka , ja prije 15 dana kupila jedan , ja sam iz Konjica , ako hoćeš mogu ti poslati poštom kutiju ??

Hvala ti puno, ali ja sam u Bos. Gradisci. Sad za sad nema potrebe, dosta manje je boli. Ako prestane djelovati ovaj caj, ili se grcevi pojacaju, javicu ti se. Puno ti hvala user posted image

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Grcevi kod beba
26.7.2012 21:48:56   
mamma mumi
Ako je neko zainteresovan za homeopatske kapi protiv grceva kod beba ja imam jedne nekoristene koje su mi ostale od bebe, i prodajem ih za 15 km. Moj bebac sada ima 4 puna mj., u pocetku je imao grceve, ali sam mu nabavila kapi i redovno davala 3x 1 kap i hvala Bogu prosli smo super. Sa starijim sinom nisam koristila homeop. lijek vec ove komrcijalne, i patili smo punih 5 mj, pa sam zato sada odmah nabila ove 2 pakovanja i prezadovoljna sam. Sada je moj bebac imao samo 3 mj blage grcice, noci spavao. Zato ako neko zeli kapi nek mi se javi na pp.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Grcevi kod beba
27.7.2012 14:41:07   
lana32
Moja beba je imala grčeve već po 3 sedmici od rođenja,moj recept je bio sirup od anisa,matičnjaka i komorača, mijenjala sam joj jedan poslijepodnevni obrok s NAN Sensitive mlijekom ,i nije imala problema s grčevima. Espumisan kapi mi se nisu pokazale tako dobre,jer mi je beba imala gasove ,a i to ju je boljelo dok ih je ispuštala.Meni je Nan sensitive( inače mlijeko pravljeno za probleme s grčevima) puno pomogao ,pa sam joj to davala ,tako da se sjećam ukupno da sam imala ili dva li tri dana koja pamtim po grčevima,ostalo ništa. Sirup je Coli b ,i on je bio dobar ,pomagao mi je da uspostavim ravnotežu prilikom varenja. Moje prijateljice u Hrvatskoj se kunu u Bio gaia kapi ,a i ja mislim da su dobre jer je to zapravo samo probiotik sa korisnim bakterijama koje pomažu varenju. Na žalost kod nas ih nema.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Grcevi kod beba
29.7.2012 14:09:30   
yasemin
da li si bebu hranila AD ili je dojila ja ne dojim .nemam mlijeka pa dajem sad milumil , bio je na lactani al mu dosadila nije je više htio piti , pa sam opet na milumil, bio mu je i on dosadio pa smo pili lactanu , on inače nema extremne grčeve , više ima vjetrove 1-2 put dnevno . ali više od 2 kutij ejedne hape neće okus mu dosadi ,(moja snaha je tako kombinovala aptamil i bebeimil) pedijatar mi je rekao da je to ok te da su svi Ad tu negdje ima razlike samo u okusu



_____________________________

yasemin

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Grcevi kod beba
11.8.2012 16:58:52   
ksena
Samo da javim da smo nabavili neki jastucic u kome se nalaze kospice visnje ili tresnje, nisam sigurna. Ugrije se malo u mikrovalnoj i stavi bebi na stomacic. Cini mi se da bebi bude lakse kada joj stavim. A od ovih preparata nista ne dajem, jer joj od espumisana bude gore, a cajeve ne dajem jer sisa.

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Grcevi kod beba
12.9.2012 8:37:26   
suberbeba
drage mame cao...evo i pitanje jednog taje ( jer mama i bebica trenutno spavaju )...06.09.2012 se rodio nas drugi sin Benjamin.Malac je rodjen sa rascjepom nepca i usnice i kad jede moramo mu staviti malu protezicu.vjerovatno usljed hranjenja na taj nacin u sebe ubaci i dosta zraka tako da su grcevi poceli sinoc ( 6 dan ).moje pitanje je da li mu se smiju poceti davati Espumisan kapi?

hvala na odgovorima.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Grcevi kod beba
12.9.2012 16:30:46   
ksena
cestitam Superbeba user posted image , nek je živ i zdrav. I mojoj curici su grcevi počeli sedmi dan, u apoteci su mi rekli da joj smijem davati espumisan odmah po rodjenju, ja sam pokusala par puta, ali joj je samo bilo gore od njih. Kad počne da plače bebica smijenjujte se ti i mama i samo ponavljajte: proći će, proći će jer sam zaključila da sve što mi pokušamo nema baš neki učinak. To nama roditeljima bude lakše jer znamo da smo nešto preduzeli da im olakšamo, makar je tako bilo kod moje djece, tj. dok ne prestanu sami dzaba ti sve. Nek je vama bebac živ i zdrav user posted image

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu suberbeba)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 11:59:20   
bambika

IZVORNA PORUKA: lana32

Moja beba je imala grčeve već po 3 sedmici od rođenja,moj recept je bio sirup od anisa,matičnjaka i komorača, mijenjala sam joj jedan poslijepodnevni obrok s NAN Sensitive mlijekom ,i nije imala problema s grčevima. Espumisan kapi mi se nisu pokazale tako dobre,jer mi je beba imala gasove ,a i to ju je boljelo dok ih je ispuštala.Meni je Nan sensitive( inače mlijeko pravljeno za probleme s grčevima) puno pomogao ,pa sam joj to davala ,tako da se sjećam ukupno da sam imala ili dva li tri dana koja pamtim po grčevima,ostalo ništa. Sirup je Coli b ,i on je bio dobar ,pomagao mi je da uspostavim ravnotežu prilikom varenja. Moje prijateljice u Hrvatskoj se kunu u Bio gaia kapi ,a i ja mislim da su dobre jer je to zapravo samo probiotik sa korisnim bakterijama koje pomažu varenju. Na žalost kod nas ih nema.


a gdje da se kupi ovaj sirup? u apotekama u tuzli nisam nasla.
mojoj bebi je 20 dana i grcevi su sve gori. espumisan ne pomaze a caj nece. koliko dugo traju grcevi? neko mi rece do treceg mjeseca. uh!

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 14:46:42   
ajla86
molim vas patroonazna mi je bila i rekla da kupim caj od komoraca....
da ga pijem ja od bebinog 15 dana zivota...ali na kutiji pise da pijem beba od prve sedmice rodzenja....
nista mi nije jasno....
uzimate li ista preventivno za grceve ili se pocne uzimati tek kad beba pocne dobivati grceve.....

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 14:57:00   
djoisa
preventivno nemoj bebi davati ništa..nemaju sve bebe grčeve..

čaj od komorača ako ti se sviđa možeš piti..

ja bebi ne bih davala čaj..

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 15:10:27   
ajla86
ali brine me sto ja dohranjujem bebu...znaci nismo samo na dojenju pa da joj nebude malo???
ok kad zena samo doji pa ona pije pa preko mlijeka beba dobije caj aliii ako dohranjujem...

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 15:22:42   
smajli80
Prvo nermoj dohranjivati jer tako smanjuješ produkciju mlijeka,a AD može dodatno napraviti grčeve

Drugo kupi Espumisan kapi protiv grčeva a dobre su i masaže na ovaj način istjeruješ vazduh iz crijeva a i bebe uživaju u tome:

http://www.youtube.com/watch?v=A1kQ-7gREcM

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 15:23:03   
djoisa
da li beba ima grčeve?

ne znam, ali čaj slabo pomogne bebama sa grčevima..
ako misliš preventivno davati čaj, mislim da to nema smisla..
iako nadohranjuješ ja ne bih davala čaj..
jer beba ipak i doji, dojenjem se u bebinim crijevima stvara pozitivna crijevna flora koja je ustavri bebin imunitet, čajem bi samo ispirala ono sto dojenjem dobije..

ako beba ima grčeve, radije masaže, grijanje stomačića, nosanje i sl nego čaj..

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 15:25:43   
R&T@
ajla, bebe koje piju AD imaju mnogo rjece i mnogo tvrdju stolicu...

Vjerovatno ti je patronazna zato preporucila taj caj...

Moje djevojcice su ga bas voljele...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 16:07:31   
ajla86
vjerovatno tajra....
kako si ga ti davala...


dojimo se po citav dan..nevadi sisu iz usta ali joj nije dovoljno..maximalno spava pola sata nakon dojenja pola sata jednu sisu pola drugu....i tako da se po citav dan dojkimo....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 17:16:36   
hapymum
Ja sam cim sam izasla iz bolnice pila caj od komaraca protiv grceva a bebi sam ga odmah takodje davala i davala sam joj i espumisan kapi tako da je vrlo malo imala grceve,i nemoj je dohranjivati kao sto su vec napisali smanjujes sebi mlijeko,nemoj si umislajti da nemas mlijeka nego samo joj daji neki doji,sto vise doji,vise stvara sebi mlijeka

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 17:18:03   
hapymum
i da,kad doji daj joj samo jedan podoj jednu siku,a onda drugi pododj drugu jer ono najkvalitetnije mlijeko je zadnje mljeko,tako da mora pojesti siku do kraja

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 17:30:11   
lana32
Sirupa ima u dosta apoteka ,ovdje u Sarajevu ,ne znam gdje živis,ali ima ga skoro u svim privatnim apotekama ,zove se Coli B ,na prirodnoj bazi je ,pisalo je da ga smiju bebe od mjesec dana,ali ja sam svojoj davala i ranije ,samo upola manju dozu,i dobro ga je prihvatila. Moras shvatiti da u borbi s grčevima moras pokusati mnogo toga,kombinaciju prirodnih sirupa ,cajeva ,ako dojis moras paziti i na svoju hranu ,ne jedi tesko probavljivu hranu ,masaže su dobre ,pa i tople kupke ,naoružaj se svim tim ,i vrlo je moguće da ćes makar upola smanjiti probleme s grčevima. Obavezno gledaj da beba podrigne.

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 17:33:22   
lana32
Sad vidim da si iz Tuzle,trebalo bi da bude u nekim privatnim ,bolje opremljenim apotekama.

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Grcevi kod beba
5.10.2012 18:50:26   
Alma_27
kada krenes sa D kapima, probaj da 2-3 dana das 1 kap, pa 2-3 dana 2 kapi, pa 2-3 dana 3 kapi pa onda po 4. one tesko padaju na zeludac a kadf se beba navikne, prihvati ih bez problema.
i obavezno podrigivanje

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Grcevi kod beba
9.10.2012 13:09:17   
ajla86
molim vas zene uzela sam espumisan kapi i buni me sto pise da se daje 25 kapi prije,u toku ili posliej dojenje/hranjenja svaki put...mi dojimo svako pola sata skoro i jel svaki put dajem kapi user posted image malo me buni da to nije previse kapi za malenu od 14 dana?????
imam li neku dozu koju nesmjem prekoraciti...tipa da se smije makimalno dati 3 puta po 25 kapi?????
nadam se da ste me skontale user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Grcevi kod beba
9.10.2012 13:58:52   
smajli80
Daješ 2-3x25 u toku jednog dana!

Obavezno radi one vježbice(dala sam ti klip) i ne bih ti savjetovala da bebi daješ čaj.Jer to dodatno opterećuje bebin želudac.

Znam da smo ti dali milion savjeta šta i kako da radiš,i vjerujem da si jako zbunjena i da svom djetetu želiš samo najbolje kao i svaka majka.Probaj i vidi šta šta user posted image najviše odgovara i tim se vodi.

A sa vježbicama pričekaj malo ipak si imala operaciju.Sve će to polako spasti kakoi bebi bude rasla imaćeš više obaveza oko nje.Tjelu je potrebno 9 mj da se vrati u normalu(ko je imao urednu trudnoću)A kamoli mi što smo ležali.

TM će ti najviše pomoći oko vježbicauser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Grcevi kod beba
9.10.2012 14:01:24   
Mya_81 RR
Ja bih se složila da je to puno puta dnevno za tako malu bebu.
Nešto ne bih davala više od 3,4 puta dnevno, a najbolje da se konzultiraš sa pedijatricom.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Grcevi kod beba
9.10.2012 14:43:09   
ajla86
smajli ja bi da se malo zategnem do tih vjezbica sa muzem....
apstinencija ovolika i kad mu se skinem ima da se prospem ko riza po krevetu hahahahahahahaha
pobjeci ce od mene na jos 9 mj dok nedodzem u red hahahahah

i ja sam skontala da je puno na svaki moj podoj da dajem....

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Grcevi kod beba
10.10.2012 9:15:33   
smajli80

IZVORNA PORUKA: ajla86

smajli ja bi da se malo zategnem do tih vjezbica sa muzem....
apstinencija ovolika i kad mu se skinem ima da se prospem ko riza po krevetu hahahahahahahaha
pobjeci ce od mene na jos 9 mj dok nedodzem u red hahahahah

i ja sam skontala da je puno na svaki moj podoj da dajem....



user posted image user posted image user posted image
Nije baš dotle došlouser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *