|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grcevi kod beba
4.12.2008 19:28:35   
kekica
Da li nedonoscetu smem davati kapi protiv grceva(espumisan)iako se rodio mesec dana ranije i sada je star 8 dana?

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 29.12.2011 18:43:21 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   Grcevi kod beba
4.12.2008 19:31:52   
kekica
Da li  bebi staroj 8 dana smem davati espumisan kapi protiv grceva, iako je rodjena mesec dana ranije?

(odgovor članu kekica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Grcevi kod beba
4.12.2008 19:41:15   
azra
http://www.ringeraja.ba/forum/Grcici_kod_beba%25%25%25sta_uciniti%3F%3F%3F/m_17126/tm.htm
kekice evo ti link nadam se da će ti pomoći

_____________________________

mala princeza 12.06.2008
mali princ 11.02.2011

(odgovor članu kekica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Grcevi kod beba
4.12.2008 19:50:25   
azra
Draga kekice i moja je princeza rođena u 37 sedmici grčići su počeli 15 dan. Ja sam davala Hipp-ov čaj od komorača-NIŠTA, plantex pomaže i gaza od maslinova ulja malo zagrijana, davala sam i te kapi i colic sirup i ništa ne pomaže barem nama.

_____________________________

mala princeza 12.06.2008
mali princ 11.02.2011

(odgovor članu azra)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Grcevi kod beba
4.12.2008 20:35:33   
Visnja RR
Draga kekice najbolje je da pitas svoju patronaznu... licno mislim da DA...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu azra)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Grcevi kod beba
5.12.2008 8:50:22   
ebru
Azra ti je postavila link,i mi smo isto imali problema sa grcicima
a licno bih ti rekla ne daji nista osim mlijeka
Ja sam davala i ovaj caj i onaj,nema sta nisam probala i kapi neznam koliko vrsta...grcici su prestali kad sam sve to ukinula i samo mlijeko davala
Na tebi je da odlucis

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Grcevi kod beba
5.12.2008 10:14:43   
HanaBana
Najbolje je da joj redovno masiras stomacic suprotno od kazaljke na satu.
Ugrijes ulja u serpici i onda umaces ruke u to i tako masiras stomacic. Uzmes gazu umocis u to ulje i stavis bebici na stomacic i takvu je zamotas. Svaki dan je nabolje da to radis od 3 do 5 puta i bebici ce biti punooooo bolje..

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Grcevi kod beba
5.12.2008 14:59:40   
dana3
da,moj sin je rodjen mjesec dana prije i cim su grcici poceli poceli smo sa kapima.danas mu je 5 sedmica i 6 dana,cak mu dajem i caj od komoraca.da napomenem da sam u svedskoj ikapi koje mu dajem zovu se minifom i daju se prije jela po 10 kapi ali ne svakog obroka tako da dnevno uzme 4 puta....pitaj opet u svom savjetovalistu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Grcevi kod beba
9.12.2008 11:18:01   
pitalica
A jučer smo imali lud dan...Ella je po prvi put imala grčeve i ja sam se sva izbezumila,mada nisu bili nešto posebno jaki i nije baš puno plakala....U dežurnoj apoteci smo kupili Espumisan L kapi i sinoć joj dali prvu dozu,pokakila se,koji put prdeknula,malo joj izmasirali stomak,jela i zaspala.U tri jutros se probudila da jede i spavala do 7-masallah.Svaka pohvala za ove kapi!!!Skontala sam da je masaža i dizanje nogica prema trbuhu da se oslobodi višak zraka isto tako efikasna metoda i da pomaže...Uh joj odvratni grčeviuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Grcevi kod beba
9.12.2008 22:56:39   
malecka60
I mi se patimo sa grcicima user posted image .
Dajemo Espumisan kapi, masiramo stomacic, ali ne pomaze svaku noc user posted image . Tako mi je zao bebe, jedva cekam da prodju.


_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu pitalica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Grcevi kod beba
19.12.2008 10:17:18   
dana3
pocela sam kombinovati dvije vrste kapi za grceve i stomacnu floru a navece masiram stomak mlakim uljem(djecijim),ugrijem krpicu i previjem preko stomaka.presvucem bebano i preko svega toga ponovo pelenu zamotam i malo stegnem stomak preko pupka.bolje je masanla nego sto je prije bilo.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Grcevi kod beba
26.12.2008 19:08:48   
anđelika
ćao ekipa,    user posted image

ja sam nova na forumu i baš su mi zanimljive teme. ja sam mama jednomjesečne bebe. što se tiče grčića, ja sam pitala svog pedijatra u vezi tih kapi i čajeva, a on mi je odgovorio da to pomaže, ni jedno  dijete ne bi imalo grčeve. ja osobno svojoj princezi dajem kimova zrnca u čaj od koromača. ne mogu reći pomaže li, na dane je bubica, na dane operna pjevačica.mislim da nije dobro davati kapi bebama mlađim od mjesec
dana, a pogotovo kad je nedonošće. ne znam koliko ste informiane o tome.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Grcevi kod beba
31.12.2008 12:15:32   
Mimi22
Mi smo svasta probali ali mislim da samo sirup Nurse Harvy pomaze.Ali necete mi verovati negde sam citala bele zvuke pomazu(fen za kosu,usisivac) i isprobala.Moj mali kad je imao grceve i plakao bez prestanka pustala sam fen i za sekund ga je smirivalo i uspavalo.Sad ikad ima bolove u desni zbog zubici ista procedura pustam fen i odma mir u kuci.Probajte pali.Bar kod nas je upalilo

_____________________________

David sonceto na mama

(odgovor članu anđelika)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Grcevi kod beba
7.1.2009 20:31:09   
dana3
Nama je malo bolje,grcevi su skoro nestali ali uhvate malo i kratko ali jako.tad uzmemo kapi ili masiramo ali prolaze dva i po su nam mjeseca.samo,ne spavamo nocu NIKAKO ama bas nikako

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Mimi22)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: grcevi kod nedonoscadi
4.3.2009 21:04:02   
maminka
IZVORNA PORUKA: kekica

Da li nedonoscetu smem davati kapi protiv grceva (espumisan) iako se rodio mesec dana ranije i sada je star 8 dana?


Moja beba je imala strasne grceve, narocito uvece od jednop 6 pa do pola 11. Muke su to bile... Espumisan vise nije pomagao. DOjila je i ujedno smo joj davali Humanu jer nije bilo dovoljno mlijeka. Vjerovatno joj je Humana bila teska ili cak i moje mlijeko, mada sam se pridrzavala i jela samo ono sto msijem.

Nakon redovnog pregleda, doktorica nam je rekla da joj moramo davati Humaninu vodu ako vec jede Humanu i grcevi su prestali. Cak i caj s tom vodom treba praviti, nikakva druga voda ne dolazi u obzir.
Humanu smo nosli u apoteci i kosta 1,5 litar 3, 40 KM. Ima se kupiti i u merkatoru ali je malo skuplja.

Vec drugu sedmicu koristimo tu vodu i grceva vise nema. Prestali smo sa kapima i sdaa svi mirno zaspemo vec oko 9 posliej kupanja :)

(odgovor članu kekica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Grcevi kod beba
4.3.2009 21:05:07   
maminka
IZVORNA PORUKA: Mimi22

Mi smo svasta probali ali mislim da samo sirup Nurse Harvy pomaze.Ali necete mi verovati negde sam citala bele zvuke pomazu(fen za kosu,usisivac) i isprobala.Moj mali kad je imao grceve i plakao bez prestanka pustala sam fen i za sekund ga je smirivalo i uspavalo.Sad ikad ima bolove u desni zbog zubici ista procedura pustam fen i odma mir u kuci.Probajte pali.Bar kod nas je upalilo

probalio smo i mi te kapi ali bebara je dobila alergiju oko oka :( Humana voda je zakon :)

(odgovor članu Mimi22)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Grcevi kod beba
30.4.2009 18:11:55   
andddy
cao drage mame .. zna li neko jel moguce da i sa dva mjeseca jos uvjek beba ima grceve iako ima vjetrove opet mi se nesto grci i skuplja se sva usebe ko klupko ... neznam sta je u pitanju ako ima vjetrove znaci da stomacic radi i da nisu grcevi ... user posted image user posted image

(odgovor članu maminka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Grcevi kod beba
30.4.2009 18:17:13   
dana3
draga anddy grcevi kod beba traju do tri mjeseca a kod nekih beba i duze.znaci razlikuje se od bebe do bebe.ako bebu dojis pripazi malo na jako zacinjenu hranu a ako je AD mlijeko onda pripazi da se beba ne naguta zraka kad pije iz flasice.grcevi lakse prolaze ako se stomacic masira prije nego grcevi pocnu.mom sinu su sad 6 mjeci a nekad je imao grcice i sa 4 mjseca.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu andddy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Grcevi kod beba
30.4.2009 18:20:19   
dana3
moj sin se rodio mjsec dana prije i sve kapi koje koriste bebe koje su rodjene "na Vrijeme" mogu i prijevremeno rodjene.stavljam ovo u navodnike jer bebe ipak dosytignu i prestignu nekad bebe na vrijeme rodjene .znaci nije neka vvveeeelika razlika kad vec pocnu da se normalno hrane,flasica ili dojenje bez pomoci sondi i dr.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Grcevi kod beba
30.4.2009 18:21:58   
dana3
Najbolje je da joj redovno masiras stomacic suprotno od kazaljke na satu






stomacic se masira u SMIJERU kazaljke na satu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Grcevi kod beba
4.8.2009 14:52:10   
Puslica
CAO SVIMA
ja placem kad spomenete grceve ,imam dvije djevojcice blizankinje stare 2,5 mjeseci i toliko vremena imaju grceve jedna faza je trajala u 40 dana pa pauza dva dana i nastavili se kolici ,sve smo probali od kapi sab simpleks i espumisan ,caj od komoraca,rendanje muskatnog orascica na vrh kasicice sa kap ulja da beba polize 10 min prije jela,sirup colice baby,nurse harvey...nista nista i nista,mjenjala sam i hranu i uzimala onu novalac protiv grceva nista............kad trebaju da jedu ja osjedim,sad sam uvela striktno masiranje mlakim uljem prije i nakon jela a dok jedu procedura,kamilicu nisam nesto posebno davala jos mi dr rekla da nedajem jer ubrzava rad crijeva medzutim dajem vec par dana zasladzenu kamilicu obavezno jednom na dan i vjerujte dok je piju isprduckaju se a cak odma i pokake...promjenila sam i flasice sa aventovih uzela nukove koje imju cuclu u obliku suze i rupicu koja nalijeze na nepce pa beba kad pije puni usta i onda guta a sa aventovom koja ima stvarno grublju cucu mlijeko pada direktno u grlo ,probajte vidjecete razliku puno malje zraka se nagutaju i onda u toku jela cim osjetim da prokurbla zrak kroz crijeva okrenem ih potrbuske preko koljena da podrignu da taj zrak nebi sisao dalje...samo se n adam da ce zavrsiti sa tri mjeseca kao sto kazu ,a sta je s tim sto su nedonoscad tek bi trebale imati mjesec dana ???

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Grcevi kod beba
4.8.2009 15:05:56   
ali84
ne znam zasto niko ne zeli da proba starinske recepte... I moje i nane i dede su imale grceve kad su bili mali,ali boga mi nije bilo ni sirupa,ni kapi nego namazi gazu uljem,dobro ugrij i na stomacic. Moj Bilal je mozda prva dva dana imao malo grceve dok se nije navikao na mlijeko,i od tad stalno gaza na stomacicu, u kamilicu staviti prstohvat kima,i dati mu malo na kasikicu, sve dok mi nije mlijeka nestalo i onda na aptamil presli i hvala Bogu sve super. i sad kad ga malo stomacic boli,gazu ugrijem i stavim mu na stomacic. Bolje je prvo probati sa prirodnim sredstvima pa tek onda preci na sirupe,kapi i ostala hemijska cudauser posted image

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Grcevi kod beba
4.8.2009 15:12:07   
Puslica
otpuno si u pravu ,probala sam sve sta je ko rekao pa i te narodne ,al eto dr me unazadi s tom kamilicom al opet sam se nje prihvatila u 100ml dva zrnca kima,taj recept znam jeli dovoljno kima ili ??

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu ali84)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Grcevi kod beba
4.8.2009 15:59:12   
ali84
draga moja,ja da sam doktore slusala do danas bi dijete na inhalacije vodila, a nosic mu bio curio samo jedan dan, i oni odma kazu prepisuju inhalacije ili sprej za nos nesto slicno aqua marisu...naravno nisam poslusala nego sam bijeli sljez potopila u vodu i stavila mu 2,3 kapi  sto kazu ko da je neko rukom odnjeo....za kim i kamilicu isto tako...dok meni mlijeko nije bas nadoslo bilal mi je bio na kamilici naravno sa kimom, a i pored mog mlijeka ja sam mu davala kamilice jer znas kako stari govore daj mu da nije zedan user posted image i hvala Bogu nikad nije imao problema... ja sam stavljala otprlike 3,4 zrna kima na recimo solju kamilice. ali kad ti voda prokuha stavi kim da baci kljuc pa onda kamilicu i onda sve zajedno da baci kljuc... ne znam da li smijes ali ja sam stavljala i jednu kocku secera u to da prokuha....kad je vec presao na hapu, u nju sam stavljala dvije kapi ulja i vjeruj mi da je i to pomagalo, ali je najvise uljana ugrijana krpica nam pomogla i kim.

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Grcevi kod beba
26.11.2009 8:31:42   
sejlica7777
drage moje,
mom sinu je tek 11 dana a vec ima grceve i dajem mu caj od komoraca. Interesuje me da li mu mogu pomoci na drugi nacin, recimo, da ja pijem neki caj kako bi mu uklonila grceve ili da mu dajem neke kapi, ukoliko to smijem s obzirom da mu je tek 11 dana.

(odgovor članu ali84)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *