|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcevi kod beba
29.6.2012 10:14:18   
hapymum
Pa i ja mislim da je previse 5 x

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Grcevi kod beba
29.6.2012 10:18:36   
Lady26
Sad ne smijem tvrditi, zaboravila sam, davno sam ih koristila ali idu 2-3x u toku dana...mislim da je 5x zaista previse...ima li uputstvo da procita?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Grcevi kod beba
29.6.2012 10:27:29   
hapymum
Na upustvu pise 25 kapi prije ili poslije jela

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Grcevi kod beba
29.6.2012 17:57:42   
chuci
espumisan ima takav sastav da se ne može predozirati ni jednim sastojkom, čak ni mala beba. može se davati tokom svakog obroka dojenčetu tako piše na uputstvu. slobodno 5 puta na dan. ja isto ne dajem tokom svakog obroka jer nema potrebe. 25 kapi je 1ml, može se davati i špricom. tako ja dajem.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Grcevi kod beba
29.6.2012 18:18:37   
hapymum
A je li im stvarno rok trajanja 4 sedmice

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Grcevi kod beba
3.7.2012 10:50:12   
Aylana
ja sam davala 3-4 kapi prije i poslije dojenja, par puta kad ga je bas bolio stomacic davala sam 25 kapi. ali vise sam forsirala masazu sa kremom i stavljala sam jastucic sa lavandom na stomacic i to ga je znalo umiriti.

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Grcevi kod beba
5.7.2012 19:14:27   
yasemin
ja sam jućer prvi put svojioj bebe dala espumisan stara je mjesec dana i grčeve ima tako a kažem od rođenja , rodio se carskim , mlijeko još nemam , u bolnici su mu dali HPP ja mu promjenila Milomil i stanje se pobološalo ali juče je kumuliralo tako da sam mu dala Espumisan , noć je bila katastrofa kao da je od njega dobio još veće grčeve , zasad masiranjem uspijem mu olakšati , inače grčevi se javljau pola sata do sat od hranjenja i traju nekih 5-15 minuta , ??

_____________________________

yasemin

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Grcevi kod beba
5.7.2012 19:32:54   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: yasemin

ja sam jućer prvi put svojioj bebe dala espumisan stara je mjesec dana i grčeve ima tako a kažem od rođenja , rodio se carskim , mlijeko još nemam , u bolnici su mu dali HPP ja mu promjenila Milomil i stanje se pobološalo ali juče je kumuliralo tako da sam mu dala Espumisan , noć je bila katastrofa kao da je od njega dobio još veće grčeve , zasad masiranjem uspijem mu olakšati , inače grčevi se javljau pola sata do sat od hranjenja i traju nekih 5-15 minuta , ??



to su vjerovatno gasovi...
pokusaj da promijenis cuclu ili flasicu. mozda halapljivo jede. ne bi trebalo da od espumisana dobije grceve. i probaj humana vodu za bebe jer ona nema nista sto otezava probavu. nama je bolje koristila od obicne prokuhane. kupe se 2l i moze trajati.


kako masirate?

i podrigivanje je bitno. ako mozes, podrigni ga nakon svakih 30ml dok traje period grceva. prebaci ga preko svog bedra (malo rasiris noge) i malo ga lupkaj po ledjima. drugom rukom mu cuvas prsa da glava ne pada dole. skontat ces kako da njegov stomacic nalegne na tvoje bedro. ne znam kako da objasnim bolje.

a moze i da ga uzmes da bud eledjima naslonjen na tvoja prsa i damu rukom masiras stomacic malo ispd zeluca kao da gnijecis stomacic ali NE prstima nego samo dlanom. nakon nekoliko minuta najvise bi moj dobro podrignuo i to se radi dok ne osjetis da je stomacic mekan.

nama je podrigivanje znalo oduzeti vise vremena od hranjenja ali grecve skoro da nismo ni osjetili

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Grcevi kod beba
6.7.2012 7:09:28   
yasemin
hvala ti na odgovoru promjenila sam mu dudu halapljivo je jeo sad je puno bolje hvala Bogu

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Grcevi kod beba
6.7.2012 18:37:54   
MRVA2
Meni je pomogla Chicoo anatomska flašica
http://www.kupujonline.hr/p/2029/g/655/rg/3/Chicco-ANATOMSKA-BOCICA--250ml.wshtml
Niije skupa oko 25 KM. Ja sam uzela silikonske cucle ali ima i od kaučuka. Moja i danas jede halapljivo 4,5 mjeseca ima i kad joj dam vode na NUK flašicu zagrcne se svaki put. Ali ova flašica Chicco je super. Za ostale njihove proizvode ne znam ali hvala im za ovu flašicu user posted image

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Grcevi kod beba
6.7.2012 23:28:01   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: yasemin

ja sam jućer prvi put svojioj bebe dala espumisan stara je mjesec dana i grčeve ima tako a kažem od rođenja , rodio se carskim , mlijeko još nemam , u bolnici su mu dali HPP ja mu promjenila Milomil i stanje se pobološalo ali juče je kumuliralo tako da sam mu dala Espumisan , noć je bila katastrofa kao da je od njega dobio još veće grčeve , zasad masiranjem uspijem mu olakšati , inače grčevi se javljau pola sata do sat od hranjenja i traju nekih 5-15 minuta , ??

Probaj sa Novalac AC.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Grcevi kod beba
7.7.2012 15:46:06   
diyanna
moja beba ima 25 dana i vec sa 2 tjedna je imala grceve samo sam dojila i to su bile noci bez sna :-( od tada koristimo espumisan ( obzirom da izdajam pa jede iz bocice u bocisu 25 kapi) i navecer joj dam 5 kapi Biogaia probiotika ( predobra stvar- meni su poslali iz Hr jer kod nas nisam nasla kosta 90 kuna i odlicna je a smije se kombinirati sa espumisanom) sada joj uz sve to navecer jedan obrok dojenja zamijenim sa Novalacom protiv grceva da bolje spava a kada stuca poslije obroka popije malo caja od kamilice i komoraca Hippo protiv grceva takodjer i beba nema grceva vec nikako.
spava po 4 sata navecer u komadu i svi smo sretni svi se stignemo odmoriti :-) to je nas savjet i nasa kombinacija

sto se novalaca tice protiv grceva bitno da naglasim da dva dana nisma mogla da je dojim i jela je samo novalac i stolica joj se jako stvrdnula od njega pa to pripazite da znate to je bebama veliki napor...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Grcevi kod beba
10.7.2012 17:18:56   
yasemin
i meni je spas kamilica , isti , recept , mama davala meni , pa sad i mom sinu , espumisan stavim u hapu 3 kapi , ispuše vjetrove , sad beba plaćne ( neplaće neutješnoI više plakucne i prducne nakon hape (jer ne dojim nemam mlijekaaa9 i pajki budu malo jači grčevi ujutro oko 8 i nabvečer oko 9 tad zna plakati 5 -10 minuta bez kocenja uputa za espumisan u upustvu piše 25 kapi nakon svakog podoja onosno hranjenja formulom , moja bebea u prosjeku jede 8 puta nekad više nekad manje i da mu dajem toliko espumisana previše je ???user posted image ja dajem po tri u hapu 90 ml beba je stara 40 dana

_____________________________

yasemin

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Grcevi kod beba
10.7.2012 17:32:59   
yasemin
SMIJU LI SE ESPUMISAN KAPI MJEŠATI SA ĆAAJOM OD KOMORAČA OD HIPA?

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Grcevi kod beba
13.7.2012 12:29:40   
yasemin
espumisan ne djelije , jel ko koristi sirup Torminalis je sirup protiv (kolika) grčeva kod dojenčadi na prirodnoj bazi. Pažljivo odobrane, njegove komponente svojim po bebu nježnim djelovanjem uklanjaju neželjene probleme kao što su bolni grčevi, želučane tegobe, napuhanost i vjetrovi. Glavni sastojci sirupa su ekstrakti biljaka kim i komorač koji se odavno koriste u ljekovite svrhe u biljnim pripravcima. Sirup za kolike Torminalis je prijatnog okusa i uz propisanu primjenu potpuno neškodljiv za bebu. Proizvod je namijenjen našim najmlađima u vrlo ranom stadiju razvoja i može se koristiti već od 4. tjedna starosti.
našla samga ne netiuser posted image
user posted image user posted image

_____________________________

yasemin

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Grcevi kod beba
13.7.2012 15:16:46   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: yasemin

SMIJU LI SE ESPUMISAN KAPI MJEŠATI SA ĆAAJOM OD KOMORAČA OD HIPA?



mozes ti dati espumisan i na prazan zeludac ako su jaki grcevi. kasikicom.
a da mu probas namjestiti da ima 6 obroka pa i da mu das malo vise u jednom obroku? tako smo i mi. vrijeme je sa 40dana ako ne doji. AD se sporije probavlja pa se ne smije ni cesto davati nego nakon 4 sata

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Grcevi kod beba
13.7.2012 23:45:58   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: yasemin

espumisan ne djelije , jel ko koristi sirup Torminalis je sirup protiv (kolika) grčeva kod dojenčadi na prirodnoj bazi. Pažljivo odobrane, njegove komponente svojim po bebu nježnim djelovanjem uklanjaju neželjene probleme kao što su bolni grčevi, želučane tegobe, napuhanost i vjetrovi. Glavni sastojci sirupa su ekstrakti biljaka kim i komorač koji se odavno koriste u ljekovite svrhe u biljnim pripravcima. Sirup za kolike Torminalis je prijatnog okusa i uz propisanu primjenu potpuno neškodljiv za bebu. Proizvod je namijenjen našim najmlađima u vrlo ranom stadiju razvoja i može se koristiti već od 4. tjedna starosti.
našla samga ne netiuser posted image
user posted image user posted image


Ja nisam čula za ovaj sirup, ali svi su oni uglavnom na bazi kima i komorača.
Probaj u komorač staviti kim.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Grcevi kod beba
15.7.2012 12:21:47   
yasemin
hvala Vam na odgovoru , espumisan sam ukinula skroz , dajeem mu komorač Bebivita , Hip neće , Milomil sam promjenila sa Lactanom i od jućer su hvalBogu grćevi puno manji noćas sam ga od ponoći 2 put hranila u pola 3 i u 5 i nije imao grčeve , pojeo je 70 ml i u 5h 100 ml, ne znam kako da mu napravim po šest obroka on sko pojede 60 ml jede ponovo za 2-2,5 sata ako pojede 90 ml, jede za 2, 5 , -3 sata , pođšto je rođen sa 2700 pedijatrica mi je rekla da nepratim na kutiji AD broj obroka jer su poni orijenacioni , njemu je danas 40 dana , i po tabeli bi trebao imati 6-7 obroka pa 100ml. ( tj. 90m ml.prokuhane vode i 3 mjedice)

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Grcevi kod beba
15.7.2012 13:35:10   
Alma_27
napravi ti njemu 120 - 150. ako hoce popiti, to je njegova doza. kasniej ce ici po 180

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Grcevi kod beba
18.7.2012 15:18:24   
yasemin
danas mi dolazi ovaj sirup , kupila ga u HR , na njihovim forumuma ga hvale , pa daj Bože da pompgne , jer jutros su grčevi opet napali ne jako ali je kenjko i malo plakao , poslije hranjenja

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Grcevi kod beba
20.7.2012 8:56:52   
ksena
Bebici je danas 7 dana i vec dvije noci ima grceve. Mislila sam joj danas kupiti espumisan kapi pa me interesuje da nije malena za njih, tj. kada nakon rodjenja smijem joj davati? Takodje me interesuje ovo: beba sisa pa joj ne bih davala cajeve protiv grcica, a htjela bih da joj olaksam makar malo. Da li bi imalo efekta da ja pijem caj od komoraca, ili da samo nastavim piti onaj caj za dojilje. Pijem ja njega i sada, ali samo jednu solju dnevno. Mame pomaziteeeuser posted image

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Grcevi kod beba
20.7.2012 13:24:55   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: ksena

Bebici je danas 7 dana i vec dvije noci ima grceve. Mislila sam joj danas kupiti espumisan kapi pa me interesuje da nije malena za njih, tj. kada nakon rodjenja smijem joj davati? Takodje me interesuje ovo: beba sisa pa joj ne bih davala cajeve protiv grcica, a htjela bih da joj olaksam makar malo. Da li bi imalo efekta da ja pijem caj od komoraca, ili da samo nastavim piti onaj caj za dojilje. Pijem ja njega i sada, ali samo jednu solju dnevno. Mame pomaziteeeuser posted image


Obzirom da beba doji, nemoj davati ništa. Čaj/voda i bilo koja druga tekućina izuzev mijeka (ili ADa) joj može više štetiti nego pomoći..I ne samo to, mislim da inače nema neke vele koristi od njega, radije ga ti pij i taj čaj za dojilje...
Po informacijama kojim ja raspolažem, espumisan kapi se mogu dati odmah po rođenju. Znam da se inače daje 25 kapi do 5 x dnevno, ali ti pitaj u apoteci koja je doza, oni trebaju znati...
Nažalost, grčevi dođu i prođu...U biti, nema univerzalnoga lijeka za njih...
Možeš ih eventualno olakšati držanjem bebice na tvom stomaku (stomak od stomak) ili da staviš bebicinu glavu na tvoj ili TM dlan, a njen stomak da joj bude na unutrašnjoj strani tvoje ili TMove ruke..mislim da se to zove tzv. tigar na grani poza...Onda masiraj stomačić u pravcu kazaljke na sat...Kažu da može pomoći i topla gaza (nor. pređeš peglom preko gaze) na stomak - ali ne direktno na gol stomak..Ovo su savjeti za koje sam ja čula, nadam se da će pomoći

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Grcevi kod beba
22.7.2012 20:29:00   
yasemin
beba je premala za espumisan , moj sin je grčeve dobio u 2 nedelji i pedijatar je rekao da od 3 nedelje mogu dvati po 2-3 kapi u hapu ( jer ja nažalost ne dojim nemam mlijkea) davala sam tri dana i grčevi su bili još gori , davala sam palantax čaj (smije se smao jedna kutija ) malo je pomogao da ima više vjetrova kao i espumisan ,kada bi u hapu stavljala espumisan grčeve bi dobio pri hranjenju , a kada ne bi grćeve je dobijao sat vremena nakon hranjenja -to je moje iskustvo sa espumisanom , možše ti piti plantax čaj jer dojiš,jači je od komorača u granulama
ja sam mojoj bebi u borbi sa grčevima kupila sirup torminalis na bazi komorača i kima i to nije baš pomoglo , ali se jačina smanjila , ovaj sirup ima kupiti preko drogerije .hr pomaže da grčevi budu slabije jačine , ali se sirup koristi od 4 nedelje (ovo ti pišem čisto da znaš za ovaj sirup ) iskreno želim da grčevi prestnu što prije..

_____________________________

yasemin

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Grcevi kod beba
22.7.2012 22:53:58   
ksena
Zene moje, hvala vam na savjetima. Espumisan sam uzela, u apoteci su mi rekli da moze, ali bebica je dobila jos jace grceve od njjega, tako da smo ga ostavili. Pijem caj od komoraca, onaj iz DM-a u filter vrecicama i bebi je malo lakse. Mislim, grcevi su jos tu, ali su blazi, ne vristi onako, vec se meskolji. Ja i mm je drzimo na grudima polegnutu potrbuske i ona spava, u snu malo se vrti, mrda nogicama, ali ne vristi. Grozno je slusati bebu kada place, znas da je boli, a nicim joj ne mozes pomoci. U apoteci su mi rekli da se plantex vise ne proizvodi, a starijem sinu je samo on pomagao. Masiramo joj i trbu. Nadam se da nece dugo trajatiuser posted image

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Grcevi kod beba
23.7.2012 20:43:59   
yasemin
koja apoteka , ja prije 15 dana kupila jedan , ja sam iz Konjica , ako hoćeš mogu ti poslati poštom kutiju ??

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *