RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


ananas_ze -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (22.6.2014 16:03:17)


IZVORNA PORUKA: canim

A kako peglate kosulje
[sm=zmeden.gif] jeli ima neko eko sredstvo kojim prskate pa se to ono lijepo ispegla [sm=zmeden.gif] ili kupujete kosulje koje u sebi imaju sintetike pa samim tim se puno lakse peglaju [sm=zmeden.gif] recimo meni je licno problem muske kosulje 100% pamuk, to nema sanse da se ispegla kako treba ako nema omeksivaca.

MajkaTeresa, ako peru prije izlaganja u prodavnicu onda nije nesto uredu s tim, pitam se u kakvom stanju im ta roba dolazi ako zaista treba pranje.

poprskam ih vodom i ostavim da malo odstoje, najbolje ih je pokupiti ranije sa strika da se ne osuse skroz, nego da su vlazne, tad se lakse peglaju[sm=smiley2.gif]




Galicia -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (22.6.2014 17:29:01)

poprskam ih vodom i ostavim da malo odstoje, najbolje ih je pokupiti ranije sa strika da se ne osuse skroz, nego da su vlazne, tad se lakse peglaju


Mama moja je isto radila.




lovepower -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (22.6.2014 19:24:28)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: lovepower

vidis nisam znala za SIDS ali svejedno nisam planirala da koristim omeksivac bebi i ne znam nijednu majku da to radi,svi peru bez omeksivaca i dvaput ispiru i peglanje na kraju,ja kad vidim sta mojoj mami uradi omeksivac i to najkvalitetniji [sm=smiley29.gif]
ariel za bijeli ves mada meni nije nikad izblijedio sareni a koristim ga godinama[sm=zmeden.gif] plavi lenor isto godinama ali izgleda da ce se to ukinuti,bila sam ga ukinula ali ja ne mogu bez tog mirisa sta cu[sm=smiley13.gif]
sve u svemu za malene bebice definitvno bez omeksivaca [sm=smiley20.gif]

ja koristim i ne peglam

joj suti ananas sjetila sam se da ih podosta znam doduse sad su im djecica velika nisu vise beba pa ja zaboravila ali ove koje su se porodile u ovu 1-2 godine stvarno nisu koristile omeksivac vec onaj persil baby pa za nekoliko mjeseci normalno,sta ja znam ja cu isto ovako strah me da ne fasuje kakvu alergiju pa da citav zivot mora paziti,nije to zdravo ni za nas ali meni je dzaba govoriti sto se tice mene[sm=smiley36.gif] a ja peglam sve tako je i moja mama i ja navikla,cim ves sa strika i to da nije skroz suh odmah peglanje[sm=zmeden.gif]




lovepower -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (22.6.2014 19:28:38)


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: lovepower

vidis nisam znala za SIDS ali svejedno nisam planirala da koristim omeksivac bebi i ne znam nijednu majku da to radi,svi peru bez omeksivaca i dvaput ispiru i peglanje na kraju,ja kad vidim sta mojoj mami uradi omeksivac i to najkvalitetniji [sm=smiley29.gif]
ariel za bijeli ves mada meni nije nikad izblijedio sareni a koristim ga godinama[sm=zmeden.gif] plavi lenor isto godinama ali izgleda da ce se to ukinuti,bila sam ga ukinula ali ja ne mogu bez tog mirisa sta cu[sm=smiley13.gif]
sve u svemu za malene bebice definitvno bez omeksivaca [sm=smiley20.gif]


Koji detrdzent si planirala uzeti za bebine stvarcice? vidjela sam da mnogi preporucuju persil sensitive ali ga nije bilo kad sam uzimala i kupim faks natural and sensitive..ima neki prirodan i neutralan miris...
I ja sam isprala dva puta i sve ispeglala i to pod konac [sm=smiley1.gif] sa zadovoljstvom sam to radila,uzivala sam peglajuci svaku stvarcicu [sm=smiley1.gif]

Meni mm ne dozvoljava da koristim bilo kaav omeksivac,on ima bronhitis pa mu ti mirisi nadrazuju bronhije i pogorsavaju stanje,a moram priznati da sam prije udaje bila ovisna o omeksivacima [sm=smiley36.gif] a posebno o plavom lenoru [sm=smiley36.gif]

pa ja planiram uzeti taj persil,mada mislim da je svejedno koji kad dvaput isperes,trebalo bi da ta hemija bude isprana...a za peglanje pa jedva cekam ja volim peglati nije mi mrsko uopste a tek te baby stvarcice[sm=bravo.gif] kad otvorim ormar i vidim sve pod konac tacno se smirim
ja pokusavam da ne koristim omeksivac ali ne mogu,stvarno ne mogu,navika je cudo,plavi lenor vec godinama nekad mi se ogadi ali za mjesec ga moram ponovo kupiti[sm=smiley36.gif]




lovepower -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (22.6.2014 20:02:59)

meni mm kupio tide prelijepo mirise i lijepo mi je oprao bijeli ves,koristi li ga iko?
bas me zanima kakav je,ne mgu procijeniti nakon nekoliko pranja




minja_ -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.7.2014 18:52:20)

ja sam našla svoju dobitnu kombinaciju. mirišemo kao da smo iz njemačke[sm=jezicek.gif]


Faks Helizim Ultracare Aquamarin[img]http://s28.postimg.org/mv7wog66h/image.jpg[/img] plus jubilarni Ornel 120 godina [img]http://s13.postimg.org/fajonmsn7/image.jpg[/img]

miris je prekrasan i na mokrom i na suhom vesu. najvise me podsjeca na ovu kremu za suncanje [img]http://s30.postimg.org/dlz5wb2x9/image.jpg[/img]



a malo baca i na Armani Code - definitivno ima notu narandžinog cvijeta u sebi:)

e ako za ovo od Saponije ne dobijem poklon paket, ja ne znam[sm=smiley36.gif]




Sarajka28 -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (12.8.2014 18:16:38)

Zuti duel je super i dugotrajno mirise.Istina je da su omeksivaci,koji su namjenjeni za EU trziste dugotrajniji i kvalitetniji.u to sam se uvjerila.Ako znate nekoga, da mmoze nabaviti orginal lenor ili softlan,bilo bi dobro.Javite i meni[sm=smiley36.gif]




sara123 -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (9.11.2014 15:49:35)

Moj muz je preko ljeta poslovno putovao u EU, kad se vratio, ja se "razboljela" od mirisa njegove odjece, kako lijep omeksivac, i dugo je ostao mirisati na njegovoj odjeci.

Inece lenor plavi koristim, mada i on se osjeti na odredjenim tkaninama, na nekima cim se osusi ispari miris[sm=zmeden.gif]




mala86 -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (12.11.2014 10:03:40)

cime izbjeliti ves [sm=zmeden.gif]
dugo sam koristila onaj merkatorov prasak,i bio mi je super,ali neki dan pogleda bijeli ves,on dobio onu sivkastu nijansu [sm=hudicek1.gif]

uzela ono dm za bijeljenje vesa-0 bodova

od ovih faksova iz njemacke koji je bolji-ariel,persil ili tide?




ellene -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (12.11.2014 10:16:02)

Ja koristim fax bioaktiv zeleni, jer je jeftiniji, ali nije mi baš nešto da izbijeli. Od omekšivača kupim Lenor bilo koji, da ne bude uvijek isti, sad trenutno imam Lenor sa bademovim uljem.




hampsi -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (22.11.2014 13:09:01)

Zna li iko da li se negdje kod nas moze kupiti Coccolino omeksivac?




bebaa -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (25.11.2014 12:48:28)

prošli mjesec probah Tide...meni uopšte nije dobar....vratih se na zeleni Bioaktiv....meni je vala od njega veš bjel kao snijeg.....ali mi miris više dosadio.....pa sam sad promijenila omekšivač.....nekakav tirkizni Lenor.....danas kupih bjeli Silan...ma vala sve je to haman isto....samo neka dobro operu....[sm=smiley20.gif]




Galicia -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (25.11.2014 20:23:21)

NI nama ne odgovara Tide. Sve smo se ceskali od njega. [sm=smiley36.gif]
A bijeli ves mi nemamo. Mozda ja da imam 2 ili 3 majicice, tako da to mogu na kratko otkuhavanje jednom u godini dana. [sm=jezicek.gif]




Hannica -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (25.11.2014 20:47:45)

U zadnje vrijeme , obično, koristimo onaj deterdžent koji je na sniženju, omekšavač isto.
Trenutno fax od praškastih, plavi lenor, vulajt tečni deterdžent za šareno.
Slažem se sa onom starom narodnom poslovicom " Isto sr... , drugo pakovanje" [sm=smiley36.gif]




niki83 -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (25.11.2014 20:59:28)

Ja uvijek koristim Ariel za bijeli ves. Sad sam uzela i ovaj *tecni prasak..ali iskreno nije mi uopce nesto, a nije bas ni jeftin [sm=smiley24.gif]. Od tecnih onaj Perwoll Sport & Active (tako nekako) mi je najljepsi..ali nema ga cesto na policama u supermarketima [sm=smiley13.gif]




Medić* -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (25.11.2014 21:07:19)

Duel za sareni, Ariel za bijeli. Od omeksivaca Lila zlatni ili Silan bijeli . Sada sam uzela da probam DM i bas fino mirise i omeksa ves.




minie -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (25.11.2014 22:46:26)

Kod mene trenutno Faks (zeleni) za bijelo, a tecni Persil lavanda za sareno. Omeksivac Lenor neki rozi. Inace najbolji omeksivac svih vremena mi je zuti Lenor Summer breeze, ali onaj koji se kupi u Svabiji.

Ovim Faksom sam isto pravo zadovoljna.




minja_ -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (20.6.2015 13:56:31)

Violeta ima svoje omeksivace i tecne detrdzente za rublje. Probala sam plavi omeksivac i ima dosad najsnaziji miris od svih koje sam ikad vidjela. Bilo mi simpaticno, promotorica Ariela i Lenora u Bingu taj dan napusti svoj stand i stade redom otvarati cepove Violetinih omeksivaca i mirisati ih[sm=smiley36.gif] i opet ponovo[sm=smiley36.gif]
nisam se mogla skoncentrisati na miris tecnog detrdzenta[sm=smiley36.gif] pa vam ne znam prepricati kako mirise. ali je cijenom prihvatljiviji od konkurencije




canim -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (20.6.2015 15:54:52)

Prije par dana sam i ja kupila zuti violeta omeksivac, divno mirise, probat cu sve boje aBd, super su, topla preporuka.




Amelaa RR -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (20.6.2015 16:35:01)

Ja sam isto kupila na promociji Violetin omeksivac i divan je..kupit cu ako Bog da i tecni deterdzent...Kupujmo domace




bebaa -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2015 21:42:53)

prema preporukama forumašica,kupih plavi omekšivač od Violete....zadovoljna sam mirisom,još da provjerim kad se veš osuši....

a negdje neko reče da je ovaj skuplji od uvoznih....možda jeste malo...ali jeste li primjetili da je težine od 1250 ml.....[sm=smiley1.gif]




MicoTico -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (22.6.2015 9:53:15)


IZVORNA PORUKA: bebaa

prema preporukama forumašica,kupih plavi omekšivač od Violete....zadovoljna sam mirisom,još da provjerim kad se veš osuši....

a negdje neko reče da je ovaj skuplji od uvoznih....možda jeste malo...ali jeste li primjetili da je težine od 1250 ml.....[sm=smiley1.gif]

Bez obzira, nije bas konkurentan s cijenom.
Ja neki dan htjela uzeti tecni det. od Violete, pa se prefonislih i uzeh Lilla, za 6 km i deterdzent i omeksivac, a violetin tecni preko 9 KM




vila_7 -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (22.6.2015 10:22:18)

Trenutno koristim u prahu DUEL sa đurđevkom koji prekrasno mirise , od tečnih i dalje mi nijedan nije ni blizu sa mirisom kao Perwol ali plavi (cesto je na snizenju pa uvijek cekam snizenja) , i rijetko koristim omeksivac ali sad sam kupila LENOR Exotic i kao neki svjezi parfem je.




bebaa -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (23.6.2015 15:43:53)


IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: bebaa

prema preporukama forumašica,kupih plavi omekšivač od Violete....zadovoljna sam mirisom,još da provjerim kad se veš osuši....

a negdje neko reče da je ovaj skuplji od uvoznih....možda jeste malo...ali jeste li primjetili da je težine od 1250 ml.....[sm=smiley1.gif]

Bez obzira, nije bas konkurentan s cijenom.
Ja neki dan htjela uzeti tecni det. od Violete, pa se prefonislih i uzeh Lilla, za 6 km i deterdzent i omeksivac, a violetin tecni preko 9 KM


Ne koristim tecne deterdzente...
Istina da omeksivac nije jeftin,ali ja sam koristila Lillu dugo vremena i ogu reci da je ovaj kvalietniji....nakon sto se ves osusio jeste mekan,nije kao nakon drugih omeksivaca...
Jos da Dita napravi svoj pa da i njega probam[sm=bravo.gif]




salmy -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (30.6.2015 13:59:01)

Uzeh violetin omeksivac ljubicasti....nista specijalno....po mom ukusu je jaci lila bingo nego ovaj

cijenom je preskup 4,80 KM [sm=smiley29.gif] uz njega sma dobila ubruske gratis

Bingo lila zakon




Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>