RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


canim -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 21:02:50)

A sta ste se gore uhvatili Beba kidsa, pa nema sanse da oni peru odjecu omeksivacem prije nego je izloze u radnji, to je sve fabricki odradjeno a ne vjerujem da se fabrika koja sije odjecu bavi time, pa zamisli koliko bi im trebalo vremena da sve operu i osuse, zato i pise na etiketama koliko je skupljanje odjece nakon pranja, a odjeca je mekana od profesionalnih pegli na paru i presa koje koriste da bi se ispravila odjeca.




lovepower -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (15.6.2014 16:31:29)

vidis nisam znala za SIDS ali svejedno nisam planirala da koristim omeksivac bebi i ne znam nijednu majku da to radi,svi peru bez omeksivaca i dvaput ispiru i peglanje na kraju,ja kad vidim sta mojoj mami uradi omeksivac i to najkvalitetniji [sm=smiley29.gif]
ariel za bijeli ves mada meni nije nikad izblijedio sareni a koristim ga godinama[sm=zmeden.gif] plavi lenor isto godinama ali izgleda da ce se to ukinuti,bila sam ga ukinula ali ja ne mogu bez tog mirisa sta cu[sm=smiley13.gif]
sve u svemu za malene bebice definitvno bez omeksivaca [sm=smiley20.gif]




sara123 -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (15.6.2014 18:25:10)

Ja kupih neki dm-ov omeksivac. Pa budem vidjela.valjal'cemu[sm=zmeden.gif]




ananas_ze -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (15.6.2014 19:29:00)


IZVORNA PORUKA: lovepower

vidis nisam znala za SIDS ali svejedno nisam planirala da koristim omeksivac bebi i ne znam nijednu majku da to radi,svi peru bez omeksivaca i dvaput ispiru i peglanje na kraju,ja kad vidim sta mojoj mami uradi omeksivac i to najkvalitetniji [sm=smiley29.gif]
ariel za bijeli ves mada meni nije nikad izblijedio sareni a koristim ga godinama[sm=zmeden.gif] plavi lenor isto godinama ali izgleda da ce se to ukinuti,bila sam ga ukinula ali ja ne mogu bez tog mirisa sta cu[sm=smiley13.gif]
sve u svemu za malene bebice definitvno bez omeksivaca [sm=smiley20.gif]

ja koristim i ne peglam




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (16.6.2014 5:33:18)

canim, ne pricam napamet, oni iz Beba kids su mi licno rekli da oni sami sve peru u omeksivacu kako bi se dobila "korektna velicina nakon skupljanja"[sm=zmeden.gif] I ja se cudim, ali ocigledno se previse kupi roba, pa ne mogu korektnu velicinu odrediti.. Nidje veze, ali eto, pitaj ih [sm=smiley1.gif]

Lovepower [sm=smiley1.gif] Sretno, drzim ti fige sa bebcetom, sve ce ti biti lako kad vidis male rukice, pa i peglati [sm=smiley1.gif]




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (16.6.2014 5:48:01)


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!



A ti si jos ziva? Mislim nisi umrla od SIDS-a?


Da, vjerujem da je SIDS nesto cemu se treba smijati, i treba ignorisati nova otkrica koja pokazuju da se ne smiju djeca izlagati. Ne mogu da vjerujem. Fuj



Sta je fuj? Novo otkrice, SIDS ili omeksivac?
Jer ni jedno od ova tri gore nije novo otkrice.
I nisi mi odgovorila? Kako da si ti jos uvijek ziva?


I posto se ti Galicija toliko bavis sa mnom, i toliko sam ti interesantna, da te pocastimposebnim postom [sm=smiley36.gif]

"Sta je fuj? Novo otkrice, SIDS ili omeksivac?
Jer ni jedno od ova tri gore nije novo otkrice.

Cekaj, da skontam[sm=smiley36.gif] Novo otkrice nije novo otkrice [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Ma ja, nije bitno sta se pise, samo da se kontrira i svadja.. Draga zeno, zar nemas pametnija posla nego da meni kontriras? Mogu ti dati pravi, iskren odgovor ako te zanima- ne vjerujem, ali mozda ima neko koga interesuje,pa zbog takvih zenica ovo pisem . SIDS nije novo otkrice, gdje sam to tvrdila..? SIDS je dobio ime nekad krajem 60ih, a sama pojava je otkrivena, znaci umirnje zdrave djece, jezabiljezena vec 50ih. Otprilike u isto vrijeme kad se omeksivac u ovom "modernom" sastavu poceo prodavati, i otprilike u isto vrijeme kad su i madrace poceli preparirati hemikalijama. Dijete se znoji na madracu, i u njemu se nekad stvara odredjena vrsta gljivica, ciji su rast i stvaranje olaksani i omoguceni upotrebom omeksivaca. Zajedno sa hemikalijama u madracu, hemikalije iz omeksivaca reaguju kad dodju u kontakt sa gljivicama i u toj hemijskoj reakciji stvara se otrovni gasovi, koji prvo umiruju, pa onda u potpunosti umrtve nervni sistem, zato bebe i umiru bez "bitke", znaci ne placu, ne bore se, vec blazeno jednostavno opijeni umru. Madraci, SIDS i omeksivaci postoje svi dugo, ali se nikad nisu doveli u ko-relaciju i nikad do sad takonekcija nije napravljena. tako da, DA, novo otkrice je novo otkrice. [sm=smiley36.gif] Boze mili.. Nego, da, i relacija izmedju raka i recimo hrane sa rostilja nije nadjena do nedavno, a hrana sa rostilja, kao i rak postoje hiljadama godina, i sta, sad znaci da te rezultate ne treba smatrati korektnima samo zato sto nikad konekcija nije napravljena ranije?! Priznaj sebi da ti imas problem sa mnom (iz samo tebi poznatog razloga) i prestani traziti "naucne razloge" da dokazes da sam u krivu, jer ne uspjevas.. Zelim ti srecu, jer sretni ljudi ne ujedaju nekog ko im nikad nista uradio nije... Sorry za off-topic za vas ostale




MicoTico -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (16.6.2014 8:59:52)

IZVORNA PORUKA: lovepower

vidis nisam znala za SIDS ali svejedno nisam planirala da koristim omeksivac bebi i ne znam nijednu majku da to radi,svi peru bez omeksivaca i dvaput ispiru i peglanje na kraju,ja kad vidim sta mojoj mami uradi omeksivac i to najkvalitetniji [sm=smiley29.gif]

Ja ništa nisam ni jednom  ni drugom djetetu peglala, osim pamučnih pelena koje je M nosila do 6. mjeseca. I koristila sam omekšivač, a nisam nikad ni stavila 2 puta na ispiranje.
Lažem, kad sam došla iz porodilišta moja mama je sve bebi stvari opeglala (ona je inače pegla-freak, nekad, kad je bila mlađa,  je i čarape peglala[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image])




Vanne -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (16.6.2014 10:32:10)


IZVORNA PORUKA: lovepower

vidis nisam znala za SIDS ali svejedno nisam planirala da koristim omeksivac bebi i ne znam nijednu majku da to radi,svi peru bez omeksivaca i dvaput ispiru i peglanje na kraju,ja kad vidim sta mojoj mami uradi omeksivac i to najkvalitetniji [sm=smiley29.gif]
ariel za bijeli ves mada meni nije nikad izblijedio sareni a koristim ga godinama[sm=zmeden.gif] plavi lenor isto godinama ali izgleda da ce se to ukinuti,bila sam ga ukinula ali ja ne mogu bez tog mirisa sta cu[sm=smiley13.gif]
sve u svemu za malene bebice definitvno bez omeksivaca [sm=smiley20.gif]


Koji detrdzent si planirala uzeti za bebine stvarcice? vidjela sam da mnogi preporucuju persil sensitive ali ga nije bilo kad sam uzimala i kupim faks natural and sensitive..ima neki prirodan i neutralan miris...
I ja sam isprala dva puta i sve ispeglala i to pod konac [sm=smiley1.gif] sa zadovoljstvom sam to radila,uzivala sam peglajuci svaku stvarcicu [sm=smiley1.gif]

Meni mm ne dozvoljava da koristim bilo kaav omeksivac,on ima bronhitis pa mu ti mirisi nadrazuju bronhije i pogorsavaju stanje,a moram priznati da sam prije udaje bila ovisna o omeksivacima [sm=smiley36.gif] a posebno o plavom lenoru [sm=smiley36.gif]




stoic -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (20.6.2014 15:04:58)

ja nikad nisam kupila omeksivac i nikada ne bih... naslijedili smo neku odjecicu za bebu opranu u omeksivacu, trebalo mi je nekoliko pranja da ne osjetim taj vjestacki miris...

definitivno se ne preporucuje koristenje omeksivaca, a i bespotrebno je




canim -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (20.6.2014 16:48:07)

A kako peglate kosulje [sm=zmeden.gif] jeli ima neko eko sredstvo kojim prskate pa se to ono lijepo ispegla [sm=zmeden.gif] ili kupujete kosulje koje u sebi imaju sintetike pa samim tim se puno lakse peglaju [sm=zmeden.gif] recimo meni je licno problem muske kosulje 100% pamuk, to nema sanse da se ispegla kako treba ako nema omeksivaca.

MajkaTeresa, ako peru prije izlaganja u prodavnicu onda nije nesto uredu s tim, pitam se u kakvom stanju im ta roba dolazi ako zaista treba pranje.




Galicia -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (20.6.2014 17:19:29)

Kosulje i odjela i haljine, kao i zimske jakne i bunde sve nosim na hemijsko.
A ovako po potrebi mm sebi pegla kako zeli, ja ne peglam.




hapymum -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (20.6.2014 18:47:13)

ja sam bebi sam koristila persil sensiziv naravno bez omesivaca obicno pranje na 90 bez duplog ispiranja i peglanje na kraju,evo sad joj je 2 godine nikad nisam omeksivac stavila,osim u neke njene dzempere,isto planiram i za drugu bebi abd,naravno nista ne perem s nasim vesom




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 8:17:14)


IZVORNA PORUKA: stoic

ja nikad nisam kupila omeksivac i nikada ne bih... naslijedili smo neku odjecicu za bebu opranu u omeksivacu, trebalo mi je nekoliko pranja da ne osjetim taj vjestacki miris...

definitivno se ne preporucuje koristenje omeksivaca, a i bespotrebno je


[sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 8:21:40)


IZVORNA PORUKA: canim

A kako peglate kosulje [sm=zmeden.gif] jeli ima neko eko sredstvo kojim prskate pa se to ono lijepo ispegla [sm=zmeden.gif] ili kupujete kosulje koje u sebi imaju sintetike pa samim tim se puno lakse peglaju [sm=zmeden.gif] recimo meni je licno problem muske kosulje 100% pamuk, to nema sanse da se ispegla kako treba ako nema omeksivaca.

MajkaTeresa, ako peru prije izlaganja u prodavnicu onda nije nesto uredu s tim, pitam se u kakvom stanju im ta roba dolazi ako zaista treba pranje.


Definitivno! I meni ta prica "da prodaju ljudima onu velicinu koja fakticki bude nakon kupljenja" zvuci kao suplja.. Mislim da im sve stoji u nekom budjavom magacinu, pa se previse usmrdi, i zato moraju da je peru u necemu sto ima jak miris.. Ja sam im prosli put rekla da se to smatra polovnom odjecom,i da mislim da bi trebali navesti da su second hand, jer zamislite da Mango pere odjecu prije prodaje, mislim.. To se sigurno negdjemoze i prijaviti, ali nemam ja vremena za to... Ako koja od vas stigne da udje i pita sta rade, i zasto, dobro bi bilo.. Meni su suhveli..




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 8:23:09)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Kosulje i odjela i haljine, kao i zimske jakne i bunde sve nosim na hemijsko.
A ovako po potrebi mm sebi pegla kako zeli, ja ne peglam.


Sta imma hadzince [sm=smiley36.gif]
Ti ko onaj Dr Alban , prijateljica mi radila u hemijskoj cistioni, kaze on dolazio da carape pere na hemijskom .. Jel kod vas to jeftino, gdje zivis ti?




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 8:26:35)


IZVORNA PORUKA: hapymum

ja sam bebi sam koristila persil sensiziv naravno bez omesivaca obicno pranje na 90 bez duplog ispiranja i peglanje na kraju,evo sad joj je 2 godine nikad nisam omeksivac stavila,osim u neke njene dzempere,isto planiram i za drugu bebi abd,naravno nista ne perem s nasim vesom


I ja sam ovako isto, samo stomi je dosadilo peglati u neka doba, pa sam prestala kad je imao 6-7 mjeseci.. Ni ja odavno ne koristim omeksivac ni za sebe,i nedostajao mi je onaj mekaniosjecaj peskira,ali kako sirce koristim su fakat opet mekani i fini..




salmy -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 10:04:58)


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: hapymum

ja sam bebi sam koristila persil sensiziv naravno bez omesivaca obicno pranje na 90 bez duplog ispiranja i peglanje na kraju,evo sad joj je 2 godine nikad nisam omeksivac stavila,osim u neke njene dzempere,isto planiram i za drugu bebi abd,naravno nista ne perem s nasim vesom


I ja sam ovako isto, samo stomi je dosadilo peglati u neka doba,

[sm=zz_eek.png] zezas da ne peglas? pa kako majku mu?[sm=smiley36.gif]




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 10:16:32)

Sebi u zivotu ispeglala nisam, njemu sto moram, ne volempa shtash [sm=smiley36.gif]




grozđe -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 10:18:57)

Omeksivac zuti Duel...zenice ga nahvalile pa probala... super mi je...




salmy -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 10:49:56)

IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Sebi u zivotu ispeglala nisam, njemu sto moram, ne volempa shtash [sm=smiley36.gif]

Ja sve peglam..pa zeno draga virusi i bakterije'' to nikako ne bih dozvolila..zamisli koliko bakterija skupia dok se susi na striku..strasno

Ja uzmem onu peglu na zar(lug) naspem je do vrha..i peglam....em prirodno peglanje a ne trosim struju..
Malo sam iznenadjena sto ti ne peglas..i uvrijedjena[sm=smiley36.gif]




stoic -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 12:03:52)

ja peglu ukljucujem jednom mjesecno ili cak i rjedje i to nesto svoje da ispeglam ukoliko se slucajno zguzvalo.... nakon pranja odjece, istegnemo je i tako susimo, poslije fino savijemo

unutrasnji ves i svu odjecu za malu bebu (ispod jedne godine) peremo i susimo u susilicini, nikad nista nismo ispeglali, a ne planiramo ni kada dodje nova beba

zaboravih napisati da koristimo deterdzente koji ne sadrze fosfate, od ovih obicnih, jeftinih je to jedino IDA, a od skupljih Frosch i jos neki koji se mogu naci u DM-u... tako da za svoje stvari koristimo IDU, a za djecije stvari Frosch - jedan za sareni, jedan za bijeli ves




minja_ -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 12:21:59)

gdje kupujete Idu kad je Dita u stecaju?




stoic -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 12:36:28)

u jednom granapu na Dobrinji (preko puta DOMOD-a otprilike)




Galicia -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (21.6.2014 15:01:08)


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: Galicia

Kosulje i odjela i haljine, kao i zimske jakne i bunde sve nosim na hemijsko.
A ovako po potrebi mm sebi pegla kako zeli, ja ne peglam.


Sta imma hadzince [sm=smiley36.gif]
Ti ko onaj Dr Alban , prijateljica mi radila u hemijskoj cistioni, kaze on dolazio da carape pere na hemijskom .. Jel kod vas to jeftino, gdje zivis ti?





Pa ne nosim svaki dan, nego po potrebi. Sad ti govorim, samo kosulje, i haljine. A bunde i jakne krajem sezone. Nekad jos jednom tokom zime, jer kod nas je duga zima, 6 mjeseci.
Nije ni skupo a nije ni jeftino da bih mogla sad svake sedmice nositi na hemijsko.




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (22.6.2014 7:35:14)

Salmy, ja sam ti ko Stoic ista, nemam strika, samo masinu, i sve u njoj vrtimna visokim telmperaturama. Meni komsinica povazdan pusi na prozoru, da susim na striku, morala bih sve prati nakon susenja [sm=smiley36.gif] A i nekako mi je mekse poslije masine. I toplo zimi,kad izadje iz susilice, samo se zamotam uonaj ves, ili ga se samo bacimna njega [sm=smiley36.gif] Dijete mi se smije Reufe [sm=smiley1.gif]

Galicija, znam ba, zezam se.. Skonala sam da nisi k´o Doktor Alban, on pjeva Hello Afrika, a kod tebe zima 6 mjeseci,nemres bit ko on, pa makar [sm=smiley36.gif] Ja sam jednomu Svedskoj odnijela na hemijsko, imala bijel kaput u trudnoce (pametno,jelde?) i nisu mi skinuli ffleku nakon 3 puta, i ja u masini operem na kraju, i skine se fleka [sm=jezicek.gif] Al to je svedsko hemijsko, njima hemija nije jaca strana. Dobri su u fizici samo, fizicki privlacnih likova bruka[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>