RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


elmaL -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (30.4.2014 10:41:40)


IZVORNA PORUKA: Chilli

Zenice, ja probah duel zuti i bas mi se svidio, ali ne mogu da ga nadjem nigdje u SA [sm=zmeden.gif] Svekrva ga kupila u Kiseljaku, a to mi bas i nije usput. Ako neko zna gdje ima da se kupi neka mi napise, hvala [sm=smiley1.gif]


Ja sam ga isto vrlo tesko nalazila u supermarketima, nije ni sad bolja situacija [sm=zmeden.gif] Al ima u jednom Mercatoru ovdje skoro uvijek, pa pogledaj po njihovim poslovnicama u Sa.




Latinka -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (30.4.2014 23:13:35)

Ne koristim omeksivace, samo sam jednom kupila prije par godina i trajao mi bas...Kod mene je Ariel za bijeli, a Persil color expert tecni za sareno. Fino i mirise - ugodno s korisnim. Ali poceli su mi peskiri cak i poslije pranja i dalje mirisati na vlagu, pa sam kupila danas plavi Merkatorov, sto ga je neko ovdje preporucio. Vidjecemo hoce li biti kakvog efekta




minja_ -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (30.4.2014 23:22:55)

Vjerovali ili ne, Skafin omeksivac Fox je odlican. 5 KM 5 litara, plavi bas dugo mirise. Proizvodi ga Likval.
od detrdzenata ostajem vjerna Fax Ultracare, 8 kg oko 20 KM, nekad na snizenjima i jeftinije. Za sareno tecni persil.




lovepower -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (4.5.2014 19:32:52)

Ja sam sad kupila persil gold expert bio u konzumu na akciji 5 kg u kutiji 17 KM,a do sada je bio ariel,imala sam ovih dana goste i ubacim stoljnjake za rucavanje u masinu jutros,i nisu se fleke dobro oprale pored temperature od 95 stepeni[sm=zmeden.gif]
kupovala sam prije persil i bio mi je super,ne znam sta mu se desilo i tecni persil svaki mi je bio super,sad sam vidjela novi tecni od lavande bas me zanima kakav je
negdje sam procitala da je dovoljno 2 supene kasike praska za sareni a za bijeli,1 kasika pretpranje a 2 kasike glavno pranje,ljudi odusevljeni kazu ves mekan,super opran i super mirise,to cu vala probati,znate koja je to usteda praska
prenesite utiske tog mercatorovog tecnog bas me zanima i faks svi hvale,a ja se zaljepila za ariel[sm=smiley13.gif]
za sareni ves trenutno perwoll,nekad persil,ovo za nilu mi se svidja i to cu da probam i obavezno cu probati faks tecni





zvončica -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (4.5.2014 19:37:36)


IZVORNA PORUKA: Chilli

Zenice, ja probah duel zuti i bas mi se svidio, ali ne mogu da ga nadjem nigdje u SA [sm=zmeden.gif] Svekrva ga kupila u Kiseljaku, a to mi bas i nije usput. Ako neko zna gdje ima da se kupi neka mi napise, hvala [sm=smiley1.gif]

Ima ga u Amku u Merkuru - Otoka.




Latinka -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (4.5.2014 23:10:59)

lovepower, ja sam probavala i fax i persil za bijelo pranje, ali mi nista ne opere fleke kao ariel. Bas sam puno puta pokusavala da ga zamijenim i uvijek mu se vratim.
Ja sam kupila Merkatorov plavi omeksivac i probala. Ves mirise fino, mada je to meni prejako.




lovepower -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (5.5.2014 20:31:07)

hvala na savjetu Latinka, definitivno ariel,imas pp
ljubim vas redom [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Latinka -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (5.5.2014 23:53:34)

Srce milo! I mi tebe [sm=smiley31.gif]




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 9:16:50)

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!




visnjica1 -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 9:28:23)


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!


[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] a ja bas svu njenu odjecu perem u omeksivacu za bebe




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 9:33:17)

Ja nisam nikad prala, ali sam mu nekidan kupila majicu u Beba kidsu jer je uflekao svoju, pa mu je odmah obukla, a tamo peru novu odjecu u omeksivacu [sm=zmeden.gif] i sav se osuo.. I kontam kako cudno, kad jutros na ffejsu drugarica postavila to.. Slobodno stavi malo bijelog sirceta umjesto omeksivaca, bice jednako mekano!




salmy -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 13:38:41)

IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!
[/quote


E vala ga i ti pretjera..Eto godinama svi peru i sad najednom povezano sa smrcu beba
Nemogu naprdzivanja da prostis




Galicia -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 13:43:03)


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!



A ti si jos ziva? Mislim nisi umrla od SIDS-a?




M kao Mama -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 13:53:15)


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!



A ti si jos ziva? Mislim nisi umrla od SIDS-a?



kraljice, aaaaaaaaaaa





M kao Mama -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 13:55:04)


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Ja nisam nikad prala, ali sam mu nekidan kupila majicu u Beba kidsu jer je uflekao svoju, pa mu je odmah obukla, a tamo peru novu odjecu u omeksivacu [sm=zmeden.gif] i sav se osuo.. I kontam kako cudno, kad jutros na ffejsu drugarica postavila to.. Slobodno stavi malo bijelog sirceta umjesto omeksivaca, bice jednako mekano!



ma, daj bijelo sirće ne volim ni u salati, a kamoli na bebinoj robici




bebacha -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 13:58:03)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Ja nisam nikad prala, ali sam mu nekidan kupila majicu u Beba kidsu jer je uflekao svoju, pa mu je odmah obukla, a tamo peru novu odjecu u omeksivacu [sm=zmeden.gif] i sav se osuo.. I kontam kako cudno, kad jutros na ffejsu drugarica postavila to.. Slobodno stavi malo bijelog sirceta umjesto omeksivaca, bice jednako mekano!



ma, daj bijelo sirće ne volim ni u salati, a kamoli na bebinoj robici


a jesil sigurna da se nije osuo od konzevansa i svi gluposti koju ta odjeca pokupi u transportu i policama




salmy -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 14:07:01)

Ja kad imam bjelog alkoholnog sirceta naspem umjesto omeksivaca,ali dodam 20 kapi etericnog ulja..i ves fino mirise i mekan je

ps: Terezo deder reci smijem li to ulje koristiti? bem li ga da djecak ne dobije kakvu bolescuru..ipka 20 kapi ja malo previse[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




bebacha -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 14:09:10)


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja kad imam bjelog alkoholnog sirceta naspem umjesto omeksivaca,ali dodam 20 kapi etericnog ulja..i ves fino mirise i mekan je

ps: Terezo deder reci smijem li to ulje koristiti? bem li ga da djecak ne dobije kakvu bolescuru..ipka 20 kapi ja malo previse[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


cuj sirce,bona alkohol,hoces da dijete predoziras preko odjece[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]joj sto ne mogu sranja pa et[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




salmy -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 14:11:08)

joj bebacho[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Hannica -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (13.6.2014 14:16:36)

[sm=smiley36.gif]




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 8:06:21)


IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!
[/quote


E vala ga i ti pretjera..Eto godinama svi peru i sad najednom povezano sa smrcu beba
Nemogu naprdzivanja da prostis



NAJEDNOM [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

To se zove nauka, istrazivanje i novi zakljucci. Ne ocekujem da svi to znaju, ali mislila sam da je potrebno znati bar osnovne stvari.. Boze sacuvaj.




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 8:07:20)


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!



A ti si jos ziva? Mislim nisi umrla od SIDS-a?


Da, vjerujem da je SIDS nesto cemu se treba smijati, i treba ignorisati nova otkrica koja pokazuju da se ne smiju djeca izlagati. Ne mogu da vjerujem. Fuj




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 8:08:14)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Ja nisam nikad prala, ali sam mu nekidan kupila majicu u Beba kidsu jer je uflekao svoju, pa mu je odmah obukla, a tamo peru novu odjecu u omeksivacu [sm=zmeden.gif] i sav se osuo.. I kontam kako cudno, kad jutros na ffejsu drugarica postavila to.. Slobodno stavi malo bijelog sirceta umjesto omeksivaca, bice jednako mekano!



ma, daj bijelo sirće ne volim ni u salati, a kamoli na bebinoj robici


Neces ga sisati, vec isprati.. Ne osjeti se uopste, i bude mekano, Ako ne znas nista o necemu, onda se obicno ne trebas izjasnjavati..




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 8:09:45)


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Ja nisam nikad prala, ali sam mu nekidan kupila majicu u Beba kidsu jer je uflekao svoju, pa mu je odmah obukla, a tamo peru novu odjecu u omeksivacu [sm=zmeden.gif] i sav se osuo.. I kontam kako cudno, kad jutros na ffejsu drugarica postavila to.. Slobodno stavi malo bijelog sirceta umjesto omeksivaca, bice jednako mekano!



ma, daj bijelo sirće ne volim ni u salati, a kamoli na bebinoj robici


a jesil sigurna da se nije osuo od konzevansa i svi gluposti koju ta odjeca pokupi u transportu i policama


?! KONZERVANSA u transportu? I sta je na policama? I onis u mi rekli da sve preu u omeksivacu kad dobiju robu.. Ali bravo ti, konzervans u odjeci o maj gad




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 8:11:01)


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja kad imam bjelog alkoholnog sirceta naspem umjesto omeksivaca,ali dodam 20 kapi etericnog ulja..i ves fino mirise i mekan je

ps: Terezo deder reci smijem li to ulje koristiti? bem li ga da djecak ne dobije kakvu bolescuru..ipka 20 kapi ja malo previse[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Koliko je tebi godina? Boze sacuvaj. I da, etericno ulje je ok, ali za novorodjence je najbolje prva 4 mjeseca ne koristiti nista sa jakim mirisima kako bi se sprijecila alergija u buducnosti.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>