RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 8:12:06)


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja kad imam bjelog alkoholnog sirceta naspem umjesto omeksivaca,ali dodam 20 kapi etericnog ulja..i ves fino mirise i mekan je

ps: Terezo deder reci smijem li to ulje koristiti? bem li ga da djecak ne dobije kakvu bolescuru..ipka 20 kapi ja malo previse[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


cuj sirce,bona alkohol,hoces da dijete predoziras preko odjece[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]joj sto ne mogu sranja pa et[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Ne mogu ni ja ignorantnih i glupih ljudi, pa ko me pita... Pretpostavljam da si jedna od onih koje kazu "sta ce biti djetetu ako aj pusim trudna, ili u istoj sobi gdje dijete spava" To je ta vrsta pameti




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 8:14:44)

Ma fuj, kakva hrpa odvratnih odgovora. Nisam vam ja kriva sto vas savjest uhvati sto niste dovoljno savjesne. To se ne radi o meni, vec vama. Ja citam puno novih istrazivanja zbog posla,i htjela sam podijeliti nova naucna istrazivanja i njihove rezultate sa savjesim majkama. Ako vi ne razumijete da je NAUCNO DOKAZANO nesto, i to ipak ignorisete, to je na vasu savjest, i en zanima me. Ne upozoravam takve majke, vec one koje zele da znaju, i budu potpuno sigurne. Vidim zasto sve moje prijateljice mrze ovaj forum..




minja_ -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 8:43:10)

A ti nam budi savjest...
za odjecu iz beba kids, mozes zamisliti u kojoj koncentraciji omeksivaca oni natapaju tu odjecu da bude onako meka i koliko cesto mijenjaju taj rastvor? vec vidim balone i balone odjece koje promuljaju kroz istu vodu.
ja ne vjerujem da ijedna majka obuce djetetu ista sto nije SAMA oprala, ali eto, do mene je.
ni ja ga nisam koristila prve dvije godine zbog moguceg dermatitisa a i kasnije mi dijete sigurno nije spavalo u oblaku neurotoksina, jednako kako joj necu dati da popije bocicu Dalsija kad ima temperaturu, nego dozirati po uputstvu za upotrebu.
Tako niko ne istrese bocu omeksivaca u zadnje ispiranje.

A za nesavjesne majke, ne mozes biti dalje i vise u krivu kada se radi o bebachi. Ko si ti da sudis o zenama o kojima izgleda ama bas memas pojma?
cuj, drugarice mrze cijeli forum?! Meni je ta emocija nepoznata u stvarnom zivotu, a da je osjecam prema necemu virtualnom??? Koliko infantilan moras biti?




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 9:48:46)


IZVORNA PORUKA: minja_

A ti nam budi savjest...
za odjecu iz beba kids, mozes zamisliti u kojoj koncentraciji omeksivaca oni natapaju tu odjecu da bude onako meka i koliko cesto mijenjaju taj rastvor? vec vidim balone i balone odjece koje promuljaju kroz istu vodu.
ja ne vjerujem da ijedna majka obuce djetetu ista sto nije SAMA oprala, ali eto, do mene je.
ni ja ga nisam koristila prve dvije godine zbog moguceg dermatitisa a i kasnije mi dijete sigurno nije spavalo u oblaku neurotoksina, jednako kako joj necu dati da popije bocicu Dalsija kad ima temperaturu, nego dozirati po uputstvu za upotrebu.
Tako niko ne istrese bocu omeksivaca u zadnje ispiranje.

A za nesavjesne majke, ne mozes biti dalje i vise u krivu kada se radi o bebachi. Ko si ti da sudis o zenama o kojima izgleda ama bas memas pojma?
cuj, drugarice mrze cijeli forum?! Meni je ta emocija nepoznata u stvarnom zivotu, a da je osjecam prema necemu virtualnom??? Koliko infantilan moras biti?

Fino sam rekla da je prosuo sok na majicu, zato sam mu morala obuci direktno iz butika, inace mi ne pada na pamet da djeteu oblacim stvari koje ja nisam oprala.Savjest mogu osjetiti samo oni koji sami za sebe smatraju da ne rade pravu stvar, ja nikom ne stvaram savjest, vec sam htjela pomoci majkama koje zele da znaju.. Ja zenama ne sudim, za razliku od zena koje su me bukvalno napale sto sam napisala " Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!
" i to sam napisala iz najbolje namjere, jer sam upravo procitala novi studij. Na moj savjest sam odjednom pocela dobijati jako INFANTILNE (ako vec zelis da zalazis tamo) poruke, neprijateljske, ismijavajuce, ignorantne, "ti ga pretjera", kao da sam ja studij radila ili pisala. I lijepo sam napisala " pogotovo vas s malim bebama" , to sta ti radis je tvoja stvar, ja sam htjela upozoriti one koje zanima.. I samo zato sto niko ne istrese bocu citavu, ja ne trebam prenijeti korisnu informaciju koja moze spasiti zivot necijoj bebi, samo zato sto ti ne istresas citavu bocu???!!! Za tvoju bebachu - ja svakog ocijenim po njegovim ili njenim reakcijama,i rijecima. Ne osudjujem ljude, ali njihove rijeci itekako imam pravo docekati, i ocijeniti. Bebacha je napisala da " ne moze SRANJA" - znaci ako ja napisem sta novi studij pokazuje kako bih upozorila majke malih beba, i potencijalno pomogla nekom , to je njoj SRANJE ( i ko se tako izrazava, mislim..) >naci ako se njoj ne svidja je sranje, i onda je pricala o KONZERVANSU u odjeci. Ja ne poznajem doticnu, ali su mi njene izjave niske, i INFANTILNE, i na njih reagujem, ne znate ni vi kakva sam ja osoba, i samo zato sto sam napisala rezultate naucnog istrazivanja ste uzele za shodno da me vrijedjate i napadate-. pa onda podnesite da vam neko uzvrati. Sta je tebi strani osjecaj je tvoja stvar, mislim da 3 prijateljice koje spominjem jednostavno imaju averziju prema negativi,napadanju i kontri koja ocigledno vlada na forumu, u stilu kao ova rasprava pretpostavljam. Ako nesto ne volis, to ne znaci da si infantilan (jel znas ti uopste znacenje te rijeci?!) , vec mozda jednostavno da ti nivo nekih rasprava ne odgovara i da su odredjene osobe jednostavno "kradljivci energije" kako ih (vas) moja haverka nazva. Osjecate se bokje kad napadate i omalovazavate druge, sebe uzdizete u nebesa, JA nikad ne bih, JA nikad nisam, i slicno vjecno osudjivanje, mislim da je moja raja isuvise pozitivna, i zene nemaju zivaca da trose vrijeme na negativne ljude, i mislim da nivo nekih rasprava uistinu vrijedja ljudsku inteligenciju. Ja sam tu jer znam puno o zdravlju, i ponekad mogu pomoci i uskociti kad je nesto, zato sam tu. Savjete rijetko kad trazim, jer znam da ima grupa lokalnih alapaca koja docekuje na noz... Ali evo, docekuju i kad savjet najobicniji das.. Ma fuj, generalno.. I sta si se ti nasla uvrijedjena, nisi ni ucestvovala? Ili slutim dupli profil, bebacha alter ego?




minja_ -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 9:56:31)

Jeste, ja sam dupli Bebachin profil[sm=smiley1.gif]

Jedno je nesto ne voliti, drugo je nesto mrziti - to nisam rekla ja nego ti.

Ovo je javni forum i mogu napisati svoje misljenje o svemu sto ovdje procitam.




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 10:45:13)


IZVORNA PORUKA: minja_

Jeste, ja sam dupli Bebachin profil[sm=smiley1.gif]

Jedno je nesto ne voliti, drugo je nesto mrziti - to nisam rekla ja nego ti.

Ovo je javni forum i mogu napisati svoje misljenje o svemu sto ovdje procitam.



Mozes, mozes se i hvatati za rijeci..Prijateljica koja MRZI forum je osoba koju su zene u uzasno teskim trenucima umalo dovele do samoubistva, svojim vrijedjanjima, optuzivanjima i osudjivanjima kad je trazila savjet nakon sto ju je bivsi muz zlostavljao, a mi saznale tek kad je zatvor otisao, djetetu joj je tad bilo 2 godine cini mi se.. Pricala nam je kako su je optuzili d alaze, smijali joj se , vrijedjali i slicno.. Iz istog razloga sam se pobunila kad su svi Besanu poceli napadati, jer nisam htjela da se sudbina moje prijateljice ponovi, a za veliko cudo, ista horda zena koje su tad bile ffuj, i na ovoj temi reaguju.. Samo kontra i negativa.Ja sam hvala Bogu uvijek sama i sa najblizima rjesavala probleme, ali kao sto rekoh, bilo je zena koje nisu imale nikog,i umjesto podrske dobile osudu i vrijedjanje. Kad takav neko kaze da mrzi ovaj forum, ja to shvatam. MRZNJA je jaka rijec kad je u pitanju neka osoba, aöli ovo je jbn forum, isto kao da ja kazem da mrzim kukuruz, i ti kazes da je to grubo reci, i da je jedno ne voljeti kukuruz, a drugo ga mrziti. FORUM, ne osoba, FORUM, doduse pun iskompleksiranih ljudi, ali niko nije rekao da moja raja mrzi sve ljude na forumu, vec opsti stimung i prevladavajucu psihu.




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 11:04:12)

I sorry ostali za zachatavanje, uglavnom, po zadnjim istrazivanjima je omeksivac jako opasan za bebe I evo sta sve sadrzi, ovo sam procitala i hjela podjeliti, jer mozda nekom spasi djeciji zivot. Evo liste sadrzaja omeksivaca:, na egl. According to the U.S. Environmental Protection Agency (EPA) and industry-generated Material Safety Data Sheets (MSDS), there is a mind-boggling list of dangerous petrochemicals in these products, many of them used in untested combinations. They include:

Benzyl Acetate: Is linked to pancreatic cancer and its vapors can be irritating to eyes and respiratory passages, creating coughing. Can be absorbed through the skin.

Benzyl Alcohol: This upper respiratory tract irritant can cause central nervous system (CNS) disorders, headache, nausea, vomiting, dizziness and dramatic drops in blood pressure.

Ethyl Acetate: This narcotic is on the EPA’s Hazardous Waste list. Irritating to the eyes and respiratory tract, it may cause headache and narcosis, anemia with leukocytosis and damage to the liver and kidneys.

Limonene: A known carcinogen, as well as an eye and skin irritant and sensitizer.

A-Terpineol: Causes CNS disorders and is highly irritating to mucous membranes. Aspiration into the lungs can produce respiratory depression, pneumonia or even fatal edema.

Camphor: Causes CNS disorders and is on the EPA’s Hazardous Waste list. Is easily absorbed through body tissues, causing irritation of eyes, nose and throat. Also dizziness, confusion, nausea, twitching muscles and convulsions.

Linalool: A narcotic that causes CNS disorders and respiratory disturbances, which, in animal testing, have led to death.

Chloroform: Neurotoxic, anesthetic and carcinogenic and on the EPA’s Hazardous Waste list. Inhalation of vapors may cause headache, nausea, vomiting, dizziness, drowsiness, irritation of respiratory tract and loss of consciousness. Aggravates disorders of the kidney, liver, heart and skin disorders. Especially a problem when subjected to heat.

Phthalates: Notorious for being used in children's plastic toys and other baby products, phthalates are also used in scented products to help the scent last longer. They have been implicated in breast cancer, allergies, reproductive system problems.

The effects of most of these chemicals are more acute when heated in clothes dryers, making dryer sheets worse than liquid softeners. And, of course, dryers exhaust the toxic fumes into neighborhood air.

Because fabric softeners are made to stay in your clothing, the chemicals are slowly released, either into the air for you to inhale or onto your skin for you to absorb. You may have noticed that using fabric softener sheets results in less-absorbent towels; that’s because of the residue that is left in the towels.

That residue can clog up the dryer’s vents, causing some dryer manufacturers to include a warning in their user manuals not to use fabric softener sheets, or a clause stating that use of chemical-based dryer sheets will void the dryer’s warranty.

Babies, children, older people and those who are already sick are especially at risk from these chemicals. Damage can be permanent, causing lifelong illness.





Visnja RR -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 11:20:05)

djevojke nema potrebe za tenzijama....




Emica_sa -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 12:34:59)

ode ovo daleko[sm=smiley36.gif]

Majka Tereza je upravu i ja sam citala za omeksivac i iznenadnu smrt beba,malim bebama se ne preporucuje nikako prati odjecu omeksivacem[sm=smiley1.gif]




Emica_sa -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 12:36:22)

ali je stvarno ruzno ovo ismijavanje od pojedinih[sm=smiley13.gif]




sretna_mama -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 12:48:37)

Bijeli ves, samo Ariel, jer mi definitivno jedino od njega nije siv ves, a za sareno svijetlo moze persil praskasti, za tamni noze tecni oersil.. Omeksivac znam staviti u tamni ves, zavjese, prekrivae i to je to..




bebacha -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 13:04:53)


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Ja nisam nikad prala, ali sam mu nekidan kupila majicu u Beba kidsu jer je uflekao svoju, pa mu je odmah obukla, a tamo peru novu odjecu u omeksivacu [sm=zmeden.gif] i sav se osuo.. I kontam kako cudno, kad jutros na ffejsu drugarica postavila to.. Slobodno stavi malo bijelog sirceta umjesto omeksivaca, bice jednako mekano!



ma, daj bijelo sirće ne volim ni u salati, a kamoli na bebinoj robici


a jesil sigurna da se nije osuo od konzevansa i svi gluposti koju ta odjeca pokupi u transportu i policama


?! KONZERVANSA u transportu? I sta je na policama? I onis u mi rekli da sve preu u omeksivacu kad dobiju robu.. Ali bravo ti, konzervans u odjeci o maj gad


nisi cula da postoji sredstvo za kozverviranje
to ti ono sto se stavlja na odjecu da se sacuva od moljaca i ostali buba prilikom skladistenja i transporta
i zbog toga se odjeca ne oblaci prije nego se opere pametnice moja




bebacha -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 13:06:19)


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja kad imam bjelog alkoholnog sirceta naspem umjesto omeksivaca,ali dodam 20 kapi etericnog ulja..i ves fino mirise i mekan je

ps: Terezo deder reci smijem li to ulje koristiti? bem li ga da djecak ne dobije kakvu bolescuru..ipka 20 kapi ja malo previse[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


cuj sirce,bona alkohol,hoces da dijete predoziras preko odjece[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]joj sto ne mogu sranja pa et[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Ne mogu ni ja ignorantnih i glupih ljudi, pa ko me pita... Pretpostavljam da si jedna od onih koje kazu "sta ce biti djetetu ako aj pusim trudna, ili u istoj sobi gdje dijete spava" To je ta vrsta pameti


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Medić* -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 13:11:07)


IZVORNA PORUKA: sretna_mama

Bijeli ves, samo Ariel, jer mi definitivno jedino od njega nije siv ves, a za sareno svijetlo moze persil praskasti, za tamni noze tecni oersil.. Omeksivac znam staviti u tamni ves, zavjese, prekrivae i to je to..


I ja za bijeli ariel, za sareni donedavno duel ali prdjoh na fax nije los zaista. Omeksivac lila zlatni ili silan bijeli.




bebacha -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 13:15:47)


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: sretna_mama

Bijeli ves, samo Ariel, jer mi definitivno jedino od njega nije siv ves, a za sareno svijetlo moze persil praskasti, za tamni noze tecni oersil.. Omeksivac znam staviti u tamni ves, zavjese, prekrivae i to je to..


I ja za bijeli ariel, za sareni donedavno duel ali prdjoh na fax nije los zaista. Omeksivac lila zlatni ili silan bijeli.


meni je odlican bioaktiv,to za bijeli
a za sareni persil tecni ili merix tecni




Medić* -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 13:19:42)


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: sretna_mama

Bijeli ves, samo Ariel, jer mi definitivno jedino od njega nije siv ves, a za sareno svijetlo moze persil praskasti, za tamni noze tecni oersil.. Omeksivac znam staviti u tamni ves, zavjese, prekrivae i to je to..


I ja za bijeli ariel, za sareni donedavno duel ali prdjoh na fax nije los zaista. Omeksivac lila zlatni ili silan bijeli.


meni je odlican bioaktiv,to za bijeli
a za sareni persil tecni ili merix tecni


Nisam ovaj bioaktiv probala nikako.
I dalje sam na arielu.
Mada nekada mi brat donese iz Njemacke onu veliku kutiju ali mi se as razlikuje od ovog sto ovdje kupim. Bolji puno cini mi se.




Galicia -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 13:49:02)


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!



A ti si jos ziva? Mislim nisi umrla od SIDS-a?


Da, vjerujem da je SIDS nesto cemu se treba smijati, i treba ignorisati nova otkrica koja pokazuju da se ne smiju djeca izlagati. Ne mogu da vjerujem. Fuj



Sta je fuj? Novo otkrice, SIDS ili omeksivac?
Jer ni jedno od ova tri gore nije novo otkrice.
I nisi mi odgovorila? Kako da si ti jos uvijek ziva?




Alma_27 -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 14:06:35)


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!



A ti si jos ziva? Mislim nisi umrla od SIDS-a?


Da, vjerujem da je SIDS nesto cemu se treba smijati, i treba ignorisati nova otkrica koja pokazuju da se ne smiju djeca izlagati. Ne mogu da vjerujem. Fuj



Sta je fuj? Novo otkrice, SIDS ili omeksivac?
Jer ni jedno od ova tri gore nije novo otkrice.
I nisi mi odgovorila? Kako da si ti jos uvijek ziva?



Mozda zato sto vise nije beba.




sretna_mama -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 14:24:20)

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: sretna_mama

Bijeli ves, samo Ariel, jer mi definitivno jedino od njega nije siv ves, a za sareno svijetlo moze persil praskasti, za tamni noze tecni oersil.. Omeksivac znam staviti u tamni ves, zavjese, prekrivae i to je to..


I ja za bijeli ariel, za sareni donedavno duel ali prdjoh na fax nije los zaista. Omeksivac lila zlatni ili silan bijeli.


meni je odlican bioaktiv,to za bijeli
a za sareni persil tecni ili merix tecni


Nisam ovaj bioaktiv probala nikako.
I dalje sam na arielu.
Mada nekada mi brat donese iz Njemacke onu veliku kutiju ali mi se as razlikuje od ovog sto ovdje kupim. Bolji puno cini mi se.


E da je i meni taj njemacki, cual sam da je dosta bolji.. Ja uzeh hajde faks za bijeli, majke mi, 2 pranja i posivio mi ves, i naljutim se vrnem ariel i vise necu s bijelim experimentisati.. Fax mi moze za svijetli sareni..

Kad e bijelo, neka je bijelo..




salmy -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 19:44:35)


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja kad imam bjelog alkoholnog sirceta naspem umjesto omeksivaca,ali dodam 20 kapi etericnog ulja..i ves fino mirise i mekan je

ps: Terezo deder reci smijem li to ulje koristiti? bem li ga da djecak ne dobije kakvu bolescuru..ipka 20 kapi ja malo previse[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


cuj sirce,bona alkohol,hoces da dijete predoziras preko odjece[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]joj sto ne mogu sranja pa et[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Ne mogu ni ja ignorantnih i glupih ljudi, pa ko me pita... Pretpostavljam da si jedna od onih koje kazu "sta ce biti djetetu ako aj pusim trudna, ili u istoj sobi gdje dijete spava" To je ta vrsta pameti



U pravu si lafice..ja ti ne hebem zivu silu...pusim 2 kutije marlbora dnevno..u trudnoci sam pusila 24 sata..jednostavno imala potrebu..Znalo se desit da osvanem sa litrom konjaka..ali prezivjeli smo..Sad sam presla na nagrilu..nekkao me privlaci..kupili smo i doma jednu za goste..Inace kod nas ko ne pusi nek ne dolazi.

Kontam jadno djete sa nama,ali hebaji ga Tereza takav vakat[sm=smiley2.gif]




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 19:56:51)


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Ja nisam nikad prala, ali sam mu nekidan kupila majicu u Beba kidsu jer je uflekao svoju, pa mu je odmah obukla, a tamo peru novu odjecu u omeksivacu [sm=zmeden.gif] i sav se osuo.. I kontam kako cudno, kad jutros na ffejsu drugarica postavila to.. Slobodno stavi malo bijelog sirceta umjesto omeksivaca, bice jednako mekano!



ma, daj bijelo sirće ne volim ni u salati, a kamoli na bebinoj robici


a jesil sigurna da se nije osuo od konzevansa i svi gluposti koju ta odjeca pokupi u transportu i policama


?! KONZERVANSA u transportu? I sta je na policama? I onis u mi rekli da sve preu u omeksivacu kad dobiju robu.. Ali bravo ti, konzervans u odjeci o maj gad


nisi cula da postoji sredstvo za kozverviranje
to ti ono sto se stavlja na odjecu da se sacuva od moljaca i ostali buba prilikom skladistenja i transporta
i zbog toga se odjeca ne oblaci prije nego se opere pametnice moja

nisi cula da postoji sredstvo za kozverviranje
to ti ono sto se stavlja na odjecu da se sacuva od moljaca i ostali buba prilikom skladistenja i transporta
i zbog toga se odjeca ne oblaci prije nego se opere pametnice moja


Pametnice moja - je pokusaj uvrede kad se koristi u ovom kontekstu, jer ocigledno hoces reci da sam glupa. Upitaj se zasto imas potrebu da ponizavas i vrijedjas druge ljude, to obicno potice od nasih licnih nesigurnosti i kompleksa. Zbog cega se osjecas bolje ako nekog uvrijedis ili pokusas poniziti? "Pametnice" ne uzimam kao uvredu, jer gledam ko mi kaze, ne sta, ali mislim da bi se ti trebala upitati zastyo tako reagujes na nekog ko jednostavno hoce da pomogne. E sad da te informisem - DA, postoji sredstvo za konzerviranje odjece. To NISU hemikalije koje se inace nalaze na odjeci koju nosimo, te hemikalije se NE zovu sredstvo za konzerviranje, vec svaka pojedinacnim imenima, a ima ih na stotine, zato se, kao sto i sama kazes, mora odjeca oprati bar par puta prije nosenja, ali se te hemikalije i dalje ne zovu sredstvo za konzerviranje, niti je to konzerviranje odjece. Znas li sta je konzerviranje odjece? To je kad uzmes anticku, istorijsku odjecu za muzeje recimo,npr odjecu kraljice Viktorije, e onda se na nju nanose raznorazna sredstva kako bi se odjeca odrzala u izvornom stanju. Ta se odjeca apsolutno ne smije nositi, jer je jako toksicna,niti se smije prati jer onda konzerviranje gubi smisao. Znaci osim ako se nisi usuljala u kakav muzej i krisom oblacila odjecu prikazanu na lutkama , ti garantujem da nikad nisi nosila konzerviranu odjecu niti bila u blizini sredstva za konzervaciju odjece. Zato, prije nego sto pocnes ismijavati druge zbog njihovog "neznanja",prvo provjeri da li je ono o cemu tako samouvjereno pricas tacno. I ponasaj se prema drugima onako kako bi voljela da se oni ponasaju prema tebi.




MajkaTereza -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 20:33:23)


IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!



A ti si jos ziva? Mislim nisi umrla od SIDS-a?


Da, vjerujem da je SIDS nesto cemu se treba smijati, i treba ignorisati nova otkrica koja pokazuju da se ne smiju djeca izlagati. Ne mogu da vjerujem. Fuj



Sta je fuj? Novo otkrice, SIDS ili omeksivac?
Jer ni jedno od ova tri gore nije novo otkrice.
I nisi mi odgovorila? Kako da si ti jos uvijek ziva?



Mozda zato sto vise nije beba.

[sm=smiley20.gif][sm=smiley20.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]




MicoTico -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 20:39:05)

Opet sam kupila žuti Duel, najljepše mi i najdugotrajnije miriše.




canim -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 20:42:16)

Ja sam zuti duel kupovala do trudnoce, onda su mi se mirisi zgadili i jos uvijek ga nemogu smisliti, ali moram priznati da mi je prije trudnoce on najbolje mirisao.




MicoTico -> RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite? (14.6.2014 20:49:58)


IZVORNA PORUKA: canim

Ja sam zuti duel kupovala do trudnoce, onda su mi se mirisi zgadili i jos uvijek ga nemogu smisliti, ali moram priznati da mi je prije trudnoce on najbolje mirisao.

E tako se meni zgadio ljubičasti lenor kad sam bila trudna sa M. I evo ima 9 godina kako ga ne podnosim. I sad mi bude muka kad osjetim na nekome taj omekšivač[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>