RE: prvi znaci trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (3.2.2014 13:08:13)

to ti je sigurno od zatvora[sm=smiley13.gif] ne znam sta da ti kazem proci ce ubrzo sve koja si ti sad sedmica?i stomak ti je velik zbog toga meni se samo navece napuse i bas bude veliki moramo se boriti sa svakim problemcicem sve je vrijedno onog sto nas ceka aBd ja jedva cekma kontrolu sutra da vidim sta je i kako je




Lala87 -> RE: prvi znaci trudnoce (3.2.2014 14:00:18)

I ja mucim sa zatvorom, sad cesto jedem zobene pauuljice sa jogurtom, dodam cimeta i meda, to je jedino sto mi je pomoglo. Prije toga dvije sedmice nisam mogla u WC, stomak bas kao da sam u petom mjesecu trudnoce..




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (3.2.2014 16:25:55)

joj ne znam sta da vam kazem ni kako da vam pomogne jedite sljive ili kompot od sljiva ja znam ljeti kad se najedem uhhhh procisti se organizam pravo,a i meni se stomak napuse navece ne znam sto valjda neki gasovi [sm=zmeden.gif]




capricapri -> RE: prvi znaci trudnoce (3.2.2014 20:32:00)

e tako je i meni Lala...Tacno dve sedmice ne idem...Probala sam sa pahuljicama,nije mi pomoglo,ali vidjecu sad da pokusam da dodam med i cimet...pa da i to vidimo :)

Nezgodno je zaista,i onako smo malo nervozne i muka,a tek jos ovo na sve to...pa uzas.Ja jos treba da se udajem u Maju,nastavim li ovako...bicu ogromnaaa [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Meni je kontrola za 2 sedmice i ne mogu da docekam isto,da vidim sta se desava dole [sm=smiley1.gif]

Ja sam danas usla u 8 sedmicu :) a vi ?




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (4.2.2014 19:31:59)

ja sam danas punih sedam sedmica znaci ulazim u osmu i bila na kontroli i cula sam srce [sm=love.gif][sm=love.gif][sm=love.gif] napredujemo veliki smo skoro 8 mm imam mali hematom koji se povlaci i zbog toga imam smedjkasto krvarenje koja izgleda napokon prestaje nakon 10 dana[sm=smiley13.gif] moram da mirujem pijem dabroston i imam jos dvije inekcije progesterona!presretna sam dok kaze sve je uredu bebica napreduje hematom je malen povlaci se jojjjjj koliko sam sretna hvla ti Boze Svemoguci na ovom daru [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




Hancy09 -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 10:06:04)

Pozdrav svim forumašicama...Ja sam novi kolačić i koliko sam se god odupirala da se prijavim na forum i da čitam forumske komentare..nisam uspjela! Tu sam da podjelim s vama svoje iskustvo.

Naime u mjesecu oktobru sam imala spontani pobacaj (plod se nije razvijao i srce nije kucalo), pa sam se morala ocistiti. Nakon toga sam bila na UZ pregledima i sve je OK.
Radila sam urinokulturu, hormone stitne, bakterioloske briseve, papu, TORCH i sve je u najboljem redu. Receno mi je da nakon 3 redovne M mogu pokusati ponovo. I pokusala sam....u decembru mjesecu medjutim nista!
Navodim da su mi M uredne (dolaze na svaki 30-ti dan), ovulaciju svaku osjetim i tacno znam kada su mi plodni dani (po iscjedku i blagim zigovima u predjelu jajnika).
Moja posljednja ovulacije bila je 1.2. i za vijeme plodnih dana svaki dan smo imali odnose.

Eh sad....moj NAJVEĆI problem je sto u zadnja 3 dana stalno osluskujem svoje tijelo. Istina da imam cudan osjećaj kao neko pritiskanje u donjem dijelu stomaka ali se brinem sto me grudi ne bole (a boljele su kad sam prvi put ostala trudna)...non stop se pipkam, radujem se kad osjetim bilo kakvu reakciju u donjem dijelu stomaka...isčitavam komentare, pipkam se i čekam 12. - 13.2., da uradim betu.

Moraju li grudi nužno boljeti? I da....imam zatvor od ovulacije pa onda i to vezem za prvi znak trudnoce. zeljno cekam [sm=rozacrtici.gif] [sm=smiley13.gif]




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 10:15:25)

ne moraju grudi boljeti bas svakog svaki simptom je individualan a ako ces raditi betu tek 12. mozda je i rano mene su pocelo blago samo na dodir boljeti cini mi se 4-5 dana prije testa,opusti se ne razmisljaj previse o simptomima i svaka trudnoca je drugacija ne mora znaciti da ce biti ista kao prethodna navijam za pozitivan test [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Hancy09 -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 10:31:37)

Hvala na odogvoru :) Probat cu nekako da se opustim i da ne mislim...mada teško. Samoj sebi kaze biće kako treba biti..pa onda se onda za pola sata opet pipkam. Uuuuuuuh.... Inace kod prve trudnoce sam radila test 2 dana prije M i bio je negativan. Onda sam sutradan otisla da uradim betu i bilo je 1450 (ona teta kaze moguce da su blizanci)....Medjutim, nazalost u 6 sed. plod je stao sa razvojem. :(

Sretna sam samo zbog cinjenice da sam iz prvog pokusaja ostala trudna, pa se nadam da cu i drugi put lako..mada me malo brine taj spontani. Svasta sam citala...

S druge strane zabrinjava me cinjenica sto imam 30 godina, pa sve mislim da će mi proći godine u pokušavanju da zatrudnim i da cu na kraju biti stara [sm=smiley19.gif]





lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 11:48:37)

nemoj da razmisljas o negativnim stvarima,bitno je da mozes da zatrudnis spontani pobacaji su danas nazalost sve ucestaliji necim nas truju valjda,ja sam imala krvarenje u 6 sedmici mislila gotovo je ali hvala Bogu sve je uredu neki hematom koji se povlaci,to sto si imala spontani prije ne utice na tvoju iducu trudnocu,koja ce biti aBd savrsena samo se ne sikiraj a sto se tice godina do 35 ces ti imati dvoje ili troje kad ti ja kazem godine ne igraju ulogu,opusti se misli pozitivno i sve ce doci na svoju stres je najgori znas i sama to




capricapri -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 13:04:27)

Fino ste pisali dok me nije bilo :)

Hancy,ja sam imala spontati 14.10.2013. i odem poslije toga na pregled,samo pitam doktora kad mogu opet,on kaze odma i ja lijepo "udri" :))) I evo trudna od Januara poslije 2 menstruacije :)

Doduse imala sam opet krvarenje,lezala u bolnici,mislili da sam opet pobacila,medjutim plod se izborio,imam jedino kao Lowepower taj hematom i moram bas da mirujem..danas sam usla u 8 nedelju,kontrola mije za dve sedmice i ne mogu da je docekam,da vidim kako napredujemo...

Meni je doktor rekao do 3 mjeseca sam u nekoj "crvenoj" zoni,ali ja ne razmisljam o tome,jos se nisam opustila da uzivam to je istina,ali polako,da nam prodje taj treci...Mene vise muci moj sef kom jos nisam rekla :)




Hancy09 -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 13:31:46)

Malo me ohrabre ovakvi slucajevi :) Kako mi je ovulacija bila 1.2. pričekat cu makar do 12.2. pa cu raditi betu. testovima nesto ne vjerujem jer me prosli put test "zeznuo". Danas cijeli dan osjećam kao neko komešanje i blago grčenje u donjem dijelu stomaka...pa mi to kao daje nadu...




capricapri -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 13:56:00)

Ja nisam radila poslije spontanog sve te testove sto si ti...Nikad ti nemas objasnjenje sto se to desi,tijelo jednostavno odbaci ako plod nije zdrav...i to je to,ja sam to tako prihvatila i evo vidis sad :)

Meni je isto menstruacija u dan,trebala sam da dobijem 8.Januara,i devetog nisam dobila i znala sam da sam trudna,odma,imala sam bolove,grčenje...pričekala 14 i uradila test,on mi pokaze negativno,ja isti dan uradim betu a ono 1825




Hancy09 -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 14:31:28)

Ma beta zakon. [sm=smiley1.gif] Uh sto ne izmisle nešto da se odmah nakon ovulacije (dan-dva) moze saznati...Ovo cekanje je najgore [sm=smiley24.gif]
A ove testove sam radila na zahtjev ginekologa...mada sam bila sigurna da je sve uredno, ali eto..iz predostroznosti.




capricapri -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 15:06:40)

Ja to sad ne bi mogla da cekam hahah[sm=bravo.gif]




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 20:49:50)

ja sam uradila test 2 dana prije ocekivane i jedva vidljiva linija i onda za 3 dana debela linija i vjerovala sam testu doduse logicno moja m po kojoj mogu mjeriti vrijeme nije stigla,onda kad sam dobila rozi iscjedak 5+4 tad su mi potvrdili mada su mi tad rekli implatacijsko [sm=zmeden.gif] a sa 6+2 mi se pojavio neki tamni bordo iscjedak ni tad nije bilo vidljivo krvarenje i nakon sto sam 10 dana vukla smedji iscjedak uocen je hematom [sm=smiley13.gif] strpi se bona mogu zamisliti koliko ti je tesko ali nemas izbora a dzaba se samo izlazes stresu a mrvica to osjeti i ne voli to nimalo




mamma_ -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 21:11:41)

Hej mile moje...mislim da ovo nije adekvatna tema za moje pitanje al nadam se da cete mi odg. danas sam tacno 5+0 po mom slobodnom izracunu jer nisam jos isla na pregled rano je...a i termin opet po meni je 9.10. jer mi je zadnja [sm=hudicek1.gif] bila 2.1. eh sad pitanje...danas sam bila na masazi... lezala na stomaku nekih pola sata mozda cak i vise...dal je to moglo da steti mrvici????????????




Just smile -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 21:35:20)


IZVORNA PORUKA: mamma_

Hej mile moje...mislim da ovo nije adekvatna tema za moje pitanje al nadam se da cete mi odg. danas sam tacno 5+0 po mom slobodnom izracunu jer nisam jos isla na pregled rano je...a i termin opet po meni je 9.10. jer mi je zadnja [sm=hudicek1.gif] bila 2.1. eh sad pitanje...danas sam bila na masazi... lezala na stomaku nekih pola sata mozda cak i vise...dal je to moglo da steti mrvici????????????


po meni ne bi trebalo. Ja sam isto na početku nekad bila na masaži na stomi. Bebica je tada mala, mala jedna tačkica [sm=smiley27.gif], koja još nije u predjelu pupka isl. nego na samom rubu stome i piše, ako ne i niže. :)) biće aBd sve ok. Uživaj! Nema ljepšeg osjećaja. Ja jedva čekam opet ali neka malo pauze. :)))




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (5.2.2014 22:15:01)

prvo da ti cestitam na trudnoci i da ti pozelim najljepsih sad vec 8 mjeseci[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]ma nisi mogla nikako nastetiti kao sto rece justsmile to je jedna tackica zene normalno treniraju skacu rade sve jer neko ni ne zna da je trudan u tom periodu!




mamma_ -> RE: prvi znaci trudnoce (6.2.2014 9:08:14)

hvala vam mile moje...utjesile ste me...sad se vec bolje osjecam... sta bi ja bez vas...ljubim...




Hancy09 -> RE: prvi znaci trudnoce (6.2.2014 9:14:23)

A sad opet ja sa pitanjem od kojeg cete pomisliti da sam skrenula totalno [sm=smiley36.gif] Dok isčekujem narednu sedmicu da uradim betu kod mene je sex zabranjena tema....MM ludi jer misli da pretjerujem a ja opet mislim da mi odnos moze nesto poremetiti [sm=smiley36.gif] Postoji li mogucnost da se zbog odnosa nesto lose desi sa tom eventualnom tačkicom? [sm=smiley29.gif] Luda sam, znam hahhahah[sm=smiley29.gif]




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (6.2.2014 10:03:14)

pa ako je sve uredu,onda mozes imati odnose ali meni su zbog tog iscjedka zabranjeni [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] vjerovatno do 12 sedmice a ja sam sad 8 [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] ali zbog bebice mi izdrzimo sve proci ce i to!ne znam sta da ti savjetujem dok nisam prokrvarila ja imala normalno odonose ali vec 2 sedmice se samo gledamo,ako je trudnoca uredu nema nikakve potrebe da se suzdrzavate




Hancy09 -> RE: prvi znaci trudnoce (6.2.2014 10:37:25)

Najgore je sto još ni ne znam da li je trudnoca [sm=smiley36.gif] tek je 6-ti dan od ovulacije...




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (6.2.2014 11:08:09)

[sm=bravo.gif]ma ne vjerujem da mozes naskoditi dok nisam znala da sam trudna imala sam odnose svaki dan,misli da je sasvim ok da ispunis dragom zeljicu[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




mamma_ -> RE: prvi znaci trudnoce (6.2.2014 12:13:30)

Hancy09 uzivajte...ne moze to da skodi...


Eh ja sam nesto kontala o onom sto sam vec pisala...ja sam bila napuhana nisam imala stolicu...a poslije masaze to se nekako sredilo dal zbog masaze il zbog ishrane ne znam...al sam osjetila da sam ispuhala i da me stomak ne steze...to je vrejovatno razlog svega a ja sam mislila da ima veze s mrvicom...uglavnom hvala vam punoooo na savjetima...




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (6.2.2014 15:00:02)

uzivaj ne daj Boze ako ti zabrane uhhhh a ja sam prava maza,samo jos 4 sedmice proci ce to brzo proci ce to brzo [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>