RE: prvi znaci trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


capricapri -> RE: prvi znaci trudnoce (15.2.2014 19:36:55)

Ja sam u frci sa vremenom,ali cim sjednem baš za lap top,pišem :)




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (15.2.2014 22:30:05)

javi se da znam kako napredujes,nas dvoje smo super[sm=smiley36.gif] tesko disemo ma jedva disemo bole nas grudi ali ne previse onako na dodir,jedemo sve i svasta cak i ono sto nismo jeli prije i tako slatko pajkimo svi nam se smiju sto uvijek zjevamo i trljamo oci!!![sm=love.gif][sm=love.gif][sm=love.gif]




capricapri -> RE: prvi znaci trudnoce (16.2.2014 15:00:34)

Pa super,bas mi je drago da je tako :)
Evo mene,ja sam prosli Utorak bila na kontroli i bilo je uzbudljivo...Hematom je jos tu,ali ne stvara problem i svakako nadamo se da ce otici...Sutra ulazim u desteu nedelju..Beba sad vec dobija svoj oblik,glava joj je veca nego tijelo [sm=smiley36.gif] pupčana vrpca je tu..

Ono,promjene raspoloženja su češće,ali sada se poprilično lakše diše.Za dve sedmice dabl test i jedva čekam da dođe i taj četvrti mijesec :)))




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (16.2.2014 16:30:56)

ja na prosloj kontroli nisam vidjela nista jer je monitor ispred mene a idem tek iduci ponedjeljak pa cu valjda vidjet nesto,jel se i dalje pregleda vaginalno ili preko stomaka ja za 2 dana ulazim u 10 sedmicu aBd prolazi samo da sve bude uredu [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (16.2.2014 17:40:14)

izvini sto te pitam ali zasto radis double test,ja koliko znam radi se nuhalni nabor u 12 ili 13 sedmici ne znam tacno [sm=zmeden.gif]




capricapri -> RE: prvi znaci trudnoce (17.2.2014 11:03:10)

Pa kod nas se radi dabl test izmedju 11 i 12 nedelje? Sta je taj naborni? [sm=smiley36.gif]




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (17.2.2014 15:18:02)

hahah nije naborni nego nuhalni,evo ti objasnjenje-Mjerenje nuhalnog nabora jedna je od najvažnijih pretraga koja se obavlja u ranoj trudnoći. Provodi se ultrazvukom u prvom tromjesečju trudnoće kako bi se otklonile sumnje na moguće genetske komplikacije kod djeteta. Mjerenjem se mogu utvrditi naznake mogućih anomalija u razvoju ploda, kao što su Downov sindrom, srčane i druge abnormalnosti. Nuhalni nabor pokazuje vjerojatnost anomalija, odnosno koliki je rizik da se one pojave. Ultrazvukom se nuhalni nabor, zadebljanje kože na vratu bebe, obično mjeri oko 10.tjedna trudnoće, a sama pretraga nije rizična za mamu ni za bebu. Ako je vrijednost nuhalnog nabora iznad gornje vrijednosti, trudnicu se upućuje na rani biokemijsko-ultrazvučni test probira.




capricapri -> RE: prvi znaci trudnoce (20.2.2014 20:46:52)

Po objasnjenju isto kao dabl test :))))[sm=duda.gif]




lovepower -> RE: prvi znaci trudnoce (22.2.2014 17:08:42)

hihihihih pa mozda je to to ko zna meni rekli tako i ja zapamtila nasla objasnjenje na internetu,ma mlada i prva trudnoca pa ni o cemu pojma nemam svaka trudnica,mama mi govori drugacije ovo smijes ovo ne smijes a ja sve normalno radim i jedem trudnoca bi trebala biti normalno stanje a ne bolest kako mi svi prikazuju i govore kao tesko tebi sad ces vidjeti pa ovo pa ono a meni bas pepo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




capricapri -> RE: prvi znaci trudnoce (25.2.2014 12:30:07)

Ja u ponedeljak idem na UZ,a utorak Dabl test...Bas mi se nekako radujem pregledima :)))

U kojoj sedmici se inace moze da vidi pol bebe?




Ayen -> RE: prvi znaci trudnoce (25.2.2014 12:49:49)

dobar dan djevojcice vidjeh da se pisete ovdje te da vas nema puno a jos ste na pocetku trudnoce

prvo sretnih [sm=9nebesa.gif] vam zelim od srca i da vam [sm=nosecka.gif] pbude skolska i bez ikakvih problema
ima tema na kojoj smo sve mi trudnice u razlicitim periodima neke su na pocetku neke u sredini a neke su skoro pa pred porodjaj i na toj temi izmjenjujemo svoja misljenja iskustva a i savjete tako da ce vam sigurno dobro doci i misljenje i savjet neke od nas slobodno nam se pridruzite kao sto vam je i Elmal rekla uvjek je veselo nije bas uvjek tema ni trudnoca ima tu dosta i razgovora o zivotu inace ama bas svega sto kazu ono sto te boli podijelimo skupa i svi imaju razumijevanja tako da sam sigurna da cete i vi naici na dobrodoslicu medju svima nama ipak sve smo mi bile na poetku kao i vi sada

http://www.ringeraja.ba/forum/m_2072193/mpage_42/key_/tm.htm




capricapri -> RE: prvi znaci trudnoce (25.2.2014 12:55:27)

Hvala Ayen...

[sm=smiley1.gif]

Pogledacemo sta se desava i na ovoj temi :))
Mi smo na pocetku pa milion pitanja [sm=smiley36.gif]




Ayen -> RE: prvi znaci trudnoce (25.2.2014 13:04:33)


IZVORNA PORUKA: capricapri

Hvala Ayen...

[sm=smiley1.gif]

Pogledacemo sta se desava i na ovoj temi :))
Mi smo na pocetku pa milion pitanja [sm=smiley36.gif]



e onda cete sigurno doci na pravo mjesto vjeruj mi ima nas dosta i sve su zene super raspolozene a i ako slucajno imaju los dan mi se iskukamo jedna drugoj pa se onda tjesimo popravimo dan i onda opet veselo [sm=smiley36.gif]
a sigurna sam da imate i puno pitanja i ja sam isto tako na pocetku pa slobodno sve sto vas zanima na toj temi cete dobiti odgovor a sve zene su srdacne tako da se ne sikirate da ce vam nesto faliti uglavnom bujrum ili izvolite pa da se druzimo i tamo [sm=smiley31.gif][sm=sloncek.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




daca8282 -> RE: prvi znaci trudnoce (2.3.2014 10:00:41)

Meni se uzasno spavalo!




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (4.3.2014 17:17:04)

Dobar dan.Nova sam a i mlada pa mi pomozite ako mozete .
Zadnju[sm=hudicek1.gif] sam imala 17.02.i trajalo je kao i inace 6 dana ali je bilo drugacije ne toliko jaka kao i uvijek ..kasnilo mi je 2 dana i ta dva dana sam imala jake mucnine koje su prestale kad sam dobila ..i kad je proslo mucnina se nastavila ,povecan apetit,bolovi u ledjima i cesto trcanje u WC..
Neznam dali je rijec o trudnoci ..neznam dali bi mi bilo rano da uradim test prije nego sto vidim hoce li mi sledeca M izostati..pomozite ..Pozdrav svima




dandi84 -> RE: prvi znaci trudnoce (4.3.2014 18:14:50)

Lara sacekaj dan kad bi trebala da dodje ova menstruacija pa onda uradi test. Ako sumnjas da si ostala trudna jos prethodni pa dobila najbolje bi bilo da se obratis ljekaru. Ipak smatram da nema potrebe. Neki ciklusi budu obilniji a neki ne. Opusti se I sacekaj do dana ocekivane menstruacije pa sa prvim jutarnjim urinom uradi test.Sve najbolje.




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (4.3.2014 18:19:03)

Dandi84 hvala ti puno ...Ako bude mogla sacekacu jer me ovo cekanje nervira... zelim [sm=rozacrtici.gif]..a jos vise jednu malu [sm=duda.gif]




dandi84 -> RE: prvi znaci trudnoce (4.3.2014 18:22:12)

Onda ti I ja od srca zelim [sm=modricrtici.gif]. Kad ne ocekujes vjesticu? Nadam se da nece stici.[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




lara11 -> RE: prvi znaci trudnoce (4.3.2014 18:29:09)

[sm=hudicek1.gif] ocekujem tek 17.03 a do tad nemam pojma sta da radim da nemilim o tome .. Svaki dan mi je muka ,ali ne povracam..i ponekad probada nisko u stomaku ..ali drzim se do tad pa cu da vidim hoce li biti [sm=rozacrtici.gif] ..a tebi hvala puno .-




suadas -> RE: prvi znaci trudnoce (19.3.2014 21:29:13)

veliki pozdrav,ja sam nova ovdje i jako sam nestrpljiva JESAM LI TRUDNA dali neko moze da mi kaze najranije simptome trudnoce...ja i moj cojek pokusavamo ostati trudni [sm=jezicek.gif] tek smo poceli,ja se stvarno cudno osjecamo bole me grudi,svrbe,krsta nenormalno(inace mi je materica blago nageta,ali me nikad nisu krsta boljeli prije [sm=hudicek1.gif] uvjek tokom),mucninu imam navecer i u jutro,lagano probadanje na dnu stomaka...[sm=hudicek1.gif] treba da dodje 24.03. i molim Boga da ne dodje pozzzz




Mrvica_83 -> RE: prvi znaci trudnoce (20.3.2014 10:34:30)

SuadasJa sam u obje T imala simptome kao pred dolazak [sm=hudicek1.gif] Tako da je vrlo moguce da je kod tebe plusic u najavi .. Ako nemas strpljenja da cekas mozes uzeti test koji je osjetljiviji i koji ti moze pokazati rezultat i prije ocekivanog dana dolaska [sm=hudicek1.gif]U svakom slucaju sretno i da uskoro dobijes svoju [sm=duda.gif][sm=bravo.gif]




suadas -> RE: prvi znaci trudnoce (20.3.2014 15:33:48)

jao nemas pojma koliko bih voljela,sacekati cu do pon i uraditi test aBd nadam se [sm=duda.gif] [sm=smiley1.gif]




Amela86 -> RE: prvi znaci trudnoce (20.3.2014 22:38:06)

Drage moje , trebala sam dobiti jucer , i jos uvijek nista , imam sve simptome kao da cu svakog trena dobiti , pocinjem se polako nadati da smo napokon uspjeli .. al ne smijem uraditi test , ne zelim ponovo vidjeti jednu crticu a ovo cekanje izludjuje




suadas -> RE: prvi znaci trudnoce (20.3.2014 22:44:04)

ista sam ti takva,ne zelim test uraditi sve se nadam nece doci [sm=hudicek1.gif].....a mozda i tebi ne dodje i bdes [sm=nosecka.gif] drzim fige




Amela86 -> RE: prvi znaci trudnoce (20.3.2014 22:59:42)

Nadam se , srzim nam svima fige , da i mi konacno ugledamo svoje [sm=rozacrtici.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>