RE: Vodena cista na dojci (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


sretna sam jako -> RE: Vodena cista na dojci (27.10.2012 20:02:46)

Ja sam prvi put isla privatno. Platila 40 km za nalaz koji kirurgu u bolnici nije nista vrijedio. Bacila novac u vjetar a doktorica me isprepadala ko kakvu budalu. A u Mo na radiologiji su mi dr. Marjanovic i dr. Merdzo zakon preljubazne su a radi trudnoce nikad se nisam morala narucit i cekat termin. Kad god sam dosla primile su me, pregledale, napisale nalaz. Ruke im se pozlatile i dao im Bog svako dobro.




M kao Mama -> RE: Vodena cista na dojci (28.10.2012 0:14:11)

drage moje žene ne idem ja privatno što imam viška para, već što mora, a zašto,

e ovako moja mama je umrla od karcinoma dojek, na jednom gin pregledu prije 4 i po godine meni otkrili iste i od tada redovno moram ići, sada na svaka tri mjeseca, i budući da sam nedavno prestala dojiti odem na pregled u Zavod za materinstvo na ginekološki i usput kažem da trebam i radiologu, jer radiolog je prvi koji pregleda temeljito a ne ginekolog, pa tek onda po potrebi glandularni hirurg, i znači ja sa takvom anamnezom i fiboadenomima rečeno mi da nazovem u januarau da dobijem termin negdje u ljeto, na radiologiji je isto ludnica, ali eto zadnji put pošto mi je rađena punkcija, dr. me je primila neki dan preko reda i zbog anamneze rekla da ja nikada se ne naručujem nego njoj da se javim, eto zato sam išlka privatno, stalno apeluju na žene, a temini se čakaju po pola godine




ranija -> RE: Vodena cista na dojci (15.3.2013 23:06:54)

mama alma da li mi mozes poslati broj od dr. Mensure Bajgoric , please




Ben 10 -> RE: Vodena cista na dojci (30.4.2013 17:09:39)

Ja sam danas radila UZV dojki i imam cistica na desnoj dojci.DR kaze da nije nista alarmantno i da su to hormonske ciste ,zakazao mi opet termin za godinu dana da detaljno pogleda.
Ja sam bas zabrinuta.




Galicia -> RE: Vodena cista na dojci (30.4.2013 17:36:36)

Ben 10, samo redovno idi na kontrolu. Ja imam vodene ciste na lijevoj dojci vec godinama. Nekad me znaju zaboliti, ali prodje. Jesul ti radili mamografiju?




Ben 10 -> RE: Vodena cista na dojci (30.4.2013 18:04:43)

Mene je prosle sedmice kako sam cucnula i dirnula koljeno zabolilo i od tada imam neku tegobu u dojci ,ko da mi mlijeko nadolazi i tezinu kada se sagnem ,osjetim pritisak i juce odem porodicnom ,da mi uputnicu za uzv i odem jutros da se narucim.Posto nema termina za godinu dana ,sestra mi rece da cekam dok ne zavrsi termine i pregleda me.Dr rece da nije nista opasno ,hormonalne su ko cistice ,jer je meni upravo prosla menstuacija ,danas mi 8 dan.Ici cu i privatno da vidim jos jednom ,jer me ovaj dr brzinski primio izmedju 2 termina.




amra_sa -> RE: Vodena cista na dojci (1.5.2013 0:02:16)

Eto i on je rekao da nije ništa opasno. Ako želiš drugo mišljenje, moj prijedlog je da ideš Meliki Klančević, ona je dobar dijagnostičar za dojke. Imala je privatnu ordinaciju na Višnjiku, mislim da i sad radi, raspitaj se.




Ben 10 -> RE: Vodena cista na dojci (1.5.2013 0:08:26)

Ta Melika je Sarajevu,a ja zivim u Mostaru.




amra_sa -> RE: Vodena cista na dojci (1.5.2013 0:14:30)

Da u Sarajevu. Ako imaš mogućnost dođi kod nje.
Čini mi se da sam čula da ima neki Miro Redžić ili tako nešto u Mostaru, kao dobar ginekolog ili [sm=zmeden.gif]
Moja radna kolegica koja je sad u penziji mi je pričala za njega.




Ben 10 -> RE: Vodena cista na dojci (1.5.2013 0:19:25)

Redžic je ginekolog ,nema on nista sa uzv dojke.




amra_sa -> RE: Vodena cista na dojci (1.5.2013 0:49:03)

Može biti, ona mi pričala da je kao dobar, da joj je uspostavio dobru dg. Ja sam kontala da on radi i UZ dojki.




sretna sam jako -> RE: Vodena cista na dojci (1.5.2013 11:17:44)

Ben 10 kod kojeg dr si isla? Doktorica Marjanovic koja radi na BB na radiologiji je jako strucna i prijatna. Moj ti je savjet da odes kod nje. I zena ti bez ustrucavanja sve objasni.
Nemoj se plasit vodene ciste nisu nista strasno- samo idi redovno na preglede.




Ben 10 -> RE: Vodena cista na dojci (2.5.2013 10:57:41)

Isla sam kod Humackica i on je radiolog u Juznom ,otici cu kod Marijanovicke privatno.Mozes li mi reci kada i kako radi na BB ona?

Amra,jeli Mehmedbasic radi uzv dojku ili sam ja nesto pogresno procitala negdje???
Jer je on moje mame skolski prijatelj i ona mi juce kaze da ce ga odmah zvati i pitati?




Leva -> RE: Vodena cista na dojci (2.5.2013 11:08:21)

Radi Mehmedbasic UZ dojke, ja sam kod njega radila i trebala sam ga ponoviti u martu. Jeste za vrijeme trudnoce kontrolisale ciste na dojkama ili ste cekale porod?




bebaa -> RE: Vodena cista na dojci (2.5.2013 11:15:26)

ja sam trebala imati kontrolu taman kad sam zatrudnila i rekli mi da ne smijem odnosno ni da neće biti validan nalaz u trudnoći a da kontrolu uradim par mjeseci nakon što prestanem dojiti pa sam se naručila u ponedjeljak u sanasu na UZ...




Ben 10 -> RE: Vodena cista na dojci (2.5.2013 12:20:20)

Ja sam prestala dojiti prije tacno 4 godine i nisam nikada prije isla na pregled jer nije bilo potrebe ,nemam genetskih predispozicija itd.Sada me bas zabolilo i jutros imam jos taj osjecaj kao da mi mlijeko nadolazi ,a ustvari nema nista.




sretna sam jako -> RE: Vodena cista na dojci (2.5.2013 12:27:35)

Ben 10 nisam ti sigurna al mislim da ona radi svaki dan do 2 sata gore. Meni je ona jedna jako divna zena. Ja imam dijagnozu: cista (ali nije vodena da se ne prepadas) sa znakovima upale. To vucem od pocetka trudnoce i nisam htjela koristiti nikakve antibiotike (na svoju odgovornost), evo tek su mi dani izisli pa cu ubrzo na operaciju.




bebaa -> RE: Vodena cista na dojci (2.5.2013 12:44:07)


IZVORNA PORUKA: Ben 10

Ja sam prestala dojiti prije tacno 4 godine i nisam nikada prije isla na pregled jer nije bilo potrebe ,nemam genetskih predispozicija itd.Sada me bas zabolilo i jutros imam jos taj osjecaj kao da mi mlijeko nadolazi ,a ustvari nema nista.


žena mora voditi računa o tome imala potrebe ili ne...a naročito ona koje se porodi zbog velikih hormonalnih promjena...moramo biti svjesne da je život nažalost takav,brz tempo,puno stresa i kojekakvih oboljenja pa se stoga često i rade velike kampanje o prevencijama od kojekakvih bolesti da ih ne spominjem...




kinder suprise -> RE: Vodena cista na dojci (2.5.2013 13:10:23)

BEN 10.....ja sam ti išla kod dr.Marjanović u Mo privatno, čisto na preventivni pregled prije 3 trudnoće.Žena je stvarno odlična i još mi je gratis pregledala štitnjaču uzv...dala mi neke savjete što smijem koristiti a što ne...žena je odlična sve pohvale




Ben 10 -> RE: Vodena cista na dojci (2.5.2013 14:22:57)

Hvala vam,raspitam se ,svakako cu otici kod nje.




sretna sam jako -> RE: Vodena cista na dojci (26.9.2013 14:35:22)

Ben 10 jesi isla kod Marjanovicke??
Ako jesi mozes li mi objasnit gdje joj se nalazi ordinacija i koliko joj je pregled?




M kao Mama -> RE: Vodena cista na dojci (26.9.2013 14:39:24)

za dojke idite dobrom radiologu, ginekolog tu samo beze vam uzme pare i za taj pregled,znači dojke su oblast radiologa




sretna sam jako -> RE: Vodena cista na dojci (26.9.2013 14:46:50)

Marjanovicka je jedna od vrsnih radiologa u Mostaru.




M kao Mama -> RE: Vodena cista na dojci (26.9.2013 14:50:49)


IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Marjanovicka je jedna od vrsnih radiologa u Mostaru.



a, ne nisam mislila na nju, nego vidim žene pišu te mehmedbašić, de neki drugi ginekolog, mislim to je samo ubleha, pa zato sam napisala radiolog




sretna sam jako -> RE: Vodena cista na dojci (26.9.2013 14:57:07)

Pa da i svaki ginekolog koji je fer i kojem je stalo do pacijenata rec ce da to nije njegova oblast i da se treba javit drugom strucnjaku... Samo da mi pregled prodje ok....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>