RE: Azoospermija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


djevica88 -> RE: Azoospermija (9.9.2014 15:10:54)

zelimo_bebu,ponekad i ja pozelim da mi je da se suzdrzim da ne placem,ali ne mogu,same suze teku,evo i sada pisem i placem...moni555 isad stojimo u mjestu,zovemo razne klinike,raspitujemo se,zvali smo Tuzlu kod njih se radi punkcija,isto smo zvali bahceci sarajevo,i oni nam kazu da je biopsija zadnje sto treba raditi tako da smo i odustali,pa sta cemo dalje jos ne znamo,dok skupimo malo para najvjerovatnije da cemo pokusati sa bahceci klinikom pa cemo vidjeti sta ce biti




moni555 -> RE: Azoospermija (9.9.2014 18:54:35)

bolje je izbaciti iz sebe nego trpiti i trpiti, meni je najgore bilo kada smo se vrtili u krug, nismo nista postizaali a vrijeme je prolazilo, jeste biopsija posljedna opcija, ali sa nasom dijagnozom i nema drugih opcija, ako nikada nije bilo spermija u ejakulatu tijekom spermiograma nema se sta cekati,,,,
biopsija izgleda kao nesto strasno, ali kada se uradi barem znas na ccemu si,mnogo je gora punkcija testisa jer se vise ostecuje tkivo,,nadam se da cete uspjeti uskoro skupiti sredstva da mozete krenuti dalje,...




djevica88 -> RE: Azoospermija (9.9.2014 23:39:20)

moni555,ne mogu biti pametna,jedni kazu ovo,jedni ono,vjeruj da ni sama ne znam sta i kako...vi ste biopsijom dobili spermatozoide?




djevica88 -> RE: Azoospermija (9.9.2014 23:41:56)

Nada77 javi nam se i ti,jel ti morala biti prekinuta trudnoca,sta se desava?pozzzzzz za sve




moni555 -> RE: Azoospermija (10.9.2014 11:56:36)

nama su biopsijom nasli spermatozoide, nije bio veliki broj, ali eto jedan je bio dovoljan ;-)




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (10.9.2014 12:55:59)

djevice jeste li probali sa cito klinikom u splitu ja sam njih kontaktirala




djevica88 -> RE: Azoospermija (12.9.2014 13:37:41)

moni vi ste bas sretni,hvala Bogu...zelimo bebu,nismo njih zvali,sta su vama rekli?




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (12.9.2014 15:38:09)

djevice 88 pa ako odlucimo da dodjemo do njih, i ako se sta nadje sa mikro injekcijom da odmah idemo u postupak....ima sanse rekao je




djevica88 -> RE: Azoospermija (12.9.2014 15:55:53)

zelimo bebu,jeste li ista do sada radili?mi nista nismo,samo se raspitujemo i to je to,sad za sad nemamo sredstava...




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (12.9.2014 15:57:21)


IZVORNA PORUKA: djevica88

zelimo bebu,jeste li ista do sada radili?mi nista nismo,samo se raspitujemo i to je to,sad za sad nemamo sredstava...

Ma nismo na klinikama radili nista, ali sve nalaze da znamo da nam treba pomoc i ivf smo radili i znamo na cemu smo....




perlica55 -> RE: Azoospermija (9.10.2014 21:26:42)

Cure, javljam vam lijepu priču s RR.hr
Naša drga čekalica, je poslala M na spermiogram..
Nalaz šok, sve crte osim količine ejakulata koja je uredna, u napomeni
piše: u ejakulatu pronađeno nekoliko pokretnih i nepokretnih spermija...
Evo nakon mjesec dana uzeli uputnice za VTO G... Na KBC-u su im rekli da
nazove prvi dan [sm=hudicek1.gif] kako bi ih naručili na obradu...
Menga joj kasni dva dana, i danas popodne je popiškila [sm=rozacrtici.gif]
Dal možete vjerovati???? Sasvim prirodno je zatrudnila, čuda se zbilja
događaju [sm=smiley1.gif]




Nova 86 -> RE: Azoospermija (12.10.2014 22:46:07)

Jel moze neko objasniti koja je razlika izmedju biopsije i TESE? MM ima azospermiju.Imamo vec IIIpostupka IVF/ICSI iza sebe.U I potupku je bila biohemijska trudnoca tj. mala beta i vjetar u ledja za dalje.U II postupku trudnoca i u 11 nedelji nismo imali otkucaje srca,nalaz trombofilije mi nije dobar, pa je on najvjerovatnije uzrok spontanog.Danas su nam javili da nam se u IIIpostupku nisu oplodile j.celije,jbg.Nastavljamo dalje,samo sad istrazujemo gdje da idemo i ko je najbolji za muski sterilitet.Do sad su mu radili TESU i uvjek su uspjevali naci spermice. Ako ima neko nesto novo da mi savjetuje bila bih zahvalna.Pozdrav svima!




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (13.10.2014 9:20:00)


IZVORNA PORUKA: Nova 86

Jel moze neko objasniti koja je razlika izmedju biopsije i TESE? MM ima azospermiju.Imamo vec IIIpostupka IVF/ICSI iza sebe.U I potupku je bila biohemijska trudnoca tj. mala beta i vjetar u ledja za dalje.U II postupku trudnoca i u 11 nedelji nismo imali otkucaje srca,nalaz trombofilije mi nije dobar, pa je on najvjerovatnije uzrok spontanog.Danas su nam javili da nam se u IIIpostupku nisu oplodile j.celije,jbg.Nastavljamo dalje,samo sad istrazujemo gdje da idemo i ko je najbolji za muski sterilitet.Do sad su mu radili TESU i uvjek su uspjevali naci spermice. Ako ima neko nesto novo da mi savjetuje bila bih zahvalna.Pozdrav svima!

Dobro dosla na temu...mislim da se biopsijom operativno rasijeku testisi i izvade uzorci...a kod tese se injekcijom izvlaci sadrzaj...najgrublje receno...kod koga ste se do sada lijecili?




Nova 86 -> RE: Azoospermija (13.10.2014 12:15:57)

Hvala na odgovoru.Sad nisam pametna sta je bolje da ti rade?
Suprug se jos dok je bio momak dugo lijecio u BG kod dr.Micica.On mu je radio i operaciju na jednom kanalu,ali je ostao zacepljen,sto mu je pre toga prouzrokovala jaka upala,koju su nasi drzavni dr.lijecili i zavlacili mozda i obicnom "vodom",jer zahvaljujuci njima doveden je u takvo stanje.Sve 3 IVF smo radili u Medico-S,pa sad planiramo dalje i trazimo ko je najadekvatniji za ovaj nas problem.Kod koga ste vi isli da se obratite za ovaj problem i gdje ste se lijecili?




moni555 -> RE: Azoospermija (14.10.2014 9:14:22)

nova 86 TESE je zapravo biopsija testisa, naprave se rezovi na testitsima i uzme nekoliko uzoraka tkiva za koje misle da najbolje izgledaju, a TESA je punkcija testisa, kada iglom punktiraju određeni dio na testisima, vjerovatno je to tvoj muž radio.Jeste probali ikada zamrznuti spermije kada vam ih nađu tako da ti muž ne mora svaki put biti punktiran, jer to oštećuje tkivo testisa...




moni555 -> RE: Azoospermija (14.10.2014 9:20:32)

perlica55 to je priča kakvu mi svi priželjkujemo, drago mi je da ima parova koji mogu doživjeti tako čudo, nadam se da ćemo i mi svi koji se patimo sa raznim dijagnozama jednog dana prirodno zatrudniti[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
IZVORNA PORUKA: perlica55

Cure, javljam vam lijepu priču s RR.hr
Naša drga čekalica, je poslala M na spermiogram..
Nalaz šok, sve crte osim količine ejakulata koja je uredna, u napomeni
piše: u ejakulatu pronađeno nekoliko pokretnih i nepokretnih spermija...
Evo nakon mjesec dana uzeli uputnice za VTO G... Na KBC-u su im rekli da
nazove prvi dan [sm=hudicek1.gif] kako bi ih naručili na obradu...
Menga joj kasni dva dana, i danas popodne je popiškila [sm=rozacrtici.gif]
Dal možete vjerovati???? Sasvim prirodno je zatrudnila, čuda se zbilja
događaju [sm=smiley1.gif]





Nova 86 -> RE: Azoospermija (16.10.2014 9:22:14)

Na jucesnjim konsultacijama Dr. nam preporucila je da idemo na kliniku gdje zamrzavaju tkivo testisa kao osiguranje ako se u Tesi ne nadje sto treba.Moze preporuka gdje to sve rade i koliko kosta otprilike zamrazavanje?Nama su odmah rekli Jevremova i Maribor,ali bih htjela cuti jos neki prijedlog.Pozdrav svima!




memsi -> RE: Azoospermija (25.10.2014 17:16:49)

Pozdrav drage cure
Ja se javljam na forum poslije mnogo mnogo godina.Nakon toliko hajmo reci zavlacenja od strane nasih vrhunskih ljekara poslije odlaska na kliniku Bahceci u avgustu 2014 danas radena punkcija i nadeno 8 JS.Kod supruga dijagnoza azospermija,predlozena micro-tesa,ali je po preporuci ljekara dat uzorak spermiograma i nadeni su spermici koji su zaledeni.Nakon 7 dana ponovo uzet uzorak supruga i nalaz duplo bolji,takode zaledeni.Danas uzet ponovno i sad cekamo rezultate koje cemo imati u ponedjeljak.Nadamo se uspjehu i nadamo se da ce se barem jedna JS oploditi.Poslije 15 godina ponovo imamo malo nade.Veoma strucno osoblje za gore pomenutu kliniku.Nadam se da cemo svi sa ovakvim problemom uspjeti pronaci rjesenje.
Svima nam zelim mnogo srece i uspjeha u ostvarenju istog sna




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (25.10.2014 19:31:15)

memsi dobro nam dosla, hvala sto si podijelila svoje iskustvo sa nama....zelim svu srecu i da nam javis da si [sm=nosecka.gif] kako ste poboljsali s-gram?




memsi -> RE: Azoospermija (25.10.2014 20:01:10)

Pozdrav,
Nista nije uzimao kao terapiju,jednostavno se desilo tako da je prvi put kod njih uradio nalaz i nadeno je 15-20 dobrih,mislim da se poslije toga malo i psihicki opustio jer mu je za 7 dana nalaz bio duplo bolji.Eto cekamo rezultate i hvala za dobrodoslicu.




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (27.10.2014 9:09:12)


IZVORNA PORUKA: memsi

Pozdrav,
Nista nije uzimao kao terapiju,jednostavno se desilo tako da je prvi put kod njih uradio nalaz i nadeno je 15-20 dobrih,mislim da se poslije toga malo i psihicki opustio jer mu je za 7 dana nalaz bio duplo bolji.Eto cekamo rezultate i hvala za dobrodoslicu.

Svaka cast, tako mi je drago, odmah pomislim da i za nas ima nade...zelim svu srecu




memsi -> RE: Azoospermija (29.10.2014 10:57:49)

Pozdrav cure,samo da se kratko javim da sam jucer bila na transferu,2 kvalitetna embrijica su mi vracena.Nadam se pozitivnom rezultatu a i ako nebude idemo dalje.Osjecam se trudno sve dok se ne dokaze suprotno.




perlica55 -> RE: Azoospermija (29.10.2014 12:18:16)

memsi, držim fige od srca za veliku
betu i malu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image] u trbuhu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




memsi -> RE: Azoospermija (29.10.2014 14:10:15)

Pozdrav,ne znam da li se neko razumije u kvalitet embrija,ja stvarno nemam nikakvog iskustva u vezi ivf-a jer mi je ovo prvi put da radim taj postupak.Doktor mi je spominjao da imam 2 dobro kvalitetna embrija sa po 8 i 10 jezgri cini mi se.

[sm=smiley13.gif]






moni555 -> RE: Azoospermija (4.11.2014 10:52:08)

memsi koji dan od punkcije su ti vračeni embriji, meni je bio transfer bio 3 dan od punkcije 8stanični embrij bez fragmentacije i dr. su rekli da je zametak bio savršen, i stvarno i jeste još uvijek raste i razvija se mome trbuhu[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] dok je cura koja je sa mnom bila na punkciji i transferu imala isto dobar zameta nažalost nije se primilo, sve je individualno, ali navijam i držim fige da se prime oba zametka kod tebe[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>