RE: Azoospermija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


moni555 -> RE: Azoospermija (4.12.2014 11:27:27)

evo sada sam kopala stare nalaze muževe, FSH mu je 12,70 u lab gdje je radio granica je od 1,54-19. Ne znam točan broj spermija,znam samo kada je odmrznuto 1 tkivo bilo je mislim 6 spermija, koliko ima u ostalim tkivima, ne znam...

mi još uvijek ne znam šta je razlog azoospermije, da li je operacija koju je imao kao dijete spuštanja testisa ili nešto drugo nikada nećemo saznati

super je FSH i kod tvog muža tako da će to biti pozitivan rezultat vidjet češ[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




djevica88 -> RE: Azoospermija (5.12.2014 16:09:01)

moni555 hvala ti,znas i sama kako je lijepo kad te neko bar malo ohrabri...doktor Rama je odmah rekao da ima spermije jer da nema FSH bi bio previsok,mi sad samo molimo boga da to i bude tako ako Bog da...




djevica88 -> RE: Azoospermija (6.12.2014 15:55:56)

moni555,memsi hajd molim vas pisite kako ustvari tece taj postupak vto,dal utice na zdravlje,dal je bolno,bezbolno,mukotrpno ili je to kao i prirodna trudnoca samo na dr,nacin zaceta?




memsi -> RE: Azoospermija (6.12.2014 16:44:21)

Pozdrav djevice,
Sto se tice postupka ivf koji sam ja radila sve je proslo u najboljem redu.Pripreme idu pravo brzo,zatim punkcija jajnih stanica koju nisam osjetila jer se radi pod anesteziom,i nakon par dana ide embriotransfer koji takode uopste ne boli,otprilike kao kad se uzima bris za papa test.Nakon toga slijede dani cekanja koje moras jednostavno prihvatiti.Ne treba se opterecicati previse ishodom jer bice kako Bog dragi odredi.Zelim ti mnogo uspjeha u postupku a sve ce biti ok jer si u jako dobrim rukama.




djevica88 -> RE: Azoospermija (6.12.2014 16:58:14)

memsi hvala ti na odgovoru,a do mog postupka abgd skupit cu jos hrabrosti...A sad mi naumpade,pa tebe i tvog muza je dr.Rama davao kao primjer,mislim pretpostavljam da ste to vi hehhe




djevica88 -> RE: Azoospermija (7.12.2014 13:15:28)

memsi mozda sam dosadna,izvini molim te al mozes li mi jos reci kakvi su nalazi kod tvog muza pa su pronadzeni sperm.koliki mu je Fsh,dr.kaze da je on pokazatelj dal ima spermatogenezu?[sm=rozica.gif]




moni555 -> RE: Azoospermija (7.12.2014 14:20:25)

memsi je vec opisala postupak nema velike razlike, jedino što sam ja imala veoma bolnu punkciju iako sam bila pod anestezijom, doktorica bila pregruba, jedino meni što je bilo strašno jest davanje injekcija tj. hormona, ali nakon prve vidjela sam da to uopće nije stršno,malo zažari i to je to, nemoj se bojati postupka jer to je najlakši dio, najteže je čekanje bete[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




djevica88 -> RE: Azoospermija (7.12.2014 17:46:23)

hvala vam mile moje,jos samo da Allah da da se pronadju spermiji...do tada samo cemo da se nadamo[sm=smiley13.gif]




memsi -> RE: Azoospermija (8.12.2014 14:33:15)

Pozdrav djevice,
Ne mogu da nadem nalaz a javim ti naknadno.Njegova dijagnoza je bila azospremija sto znaci nema gore.Predlozena mu je microtesa ali je dr.Rama trazio da se prvo uradi spermiogram da vide mogu li sta pronaci i Bogu hvala nasli su 15-20 spermica.Ponovili su nalaz za 7 dana i nalaz bio duplo bolji.Kako sam ti i prethodno navela u dobrim ste rukama sigurno.




djevica88 -> RE: Azoospermija (8.12.2014 20:16:35)

i kod mog muza je azoo,al pitam se jel to doista Bozije cudo da se pojave ili naki lijek nesto utice pa procepi ...moj muz sad jede suhe smokve sa maslinovim uljem,pije zbog crijeva,ali sam sinoc slucajno na nekom forumu procitala kako neciji muz pio i pojavili se spermiji... sve je to opet Bozija volja




memsi -> RE: Azoospermija (8.12.2014 21:39:25)

Pozdrav djevice,
FSH mu je 11,3.




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (9.12.2014 9:52:36)

djevice nekad ih ima dovoljno za ivf cak i za prirodnu trudnocu iako je azoospermia,,,cuda se desavaju, nekad su tu, ali ne izlaze van...a nekad ih nikako nema....tako da pravila nema cinjenica je da se mi sve sa ovom dijagnozom molimo da ih dr nadje pa kako bilo i da su dovoljno dobri za ivf....




moni555 -> RE: Azoospermija (10.12.2014 12:02:52)

kod mog muža nikada nijedan nije nađen spermij kada je radio spermiogram, stvarna azoospermia, kod vas je dobro sto mozda bude trudnoce i prirodnim putem, zivot iznenadi, [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (11.12.2014 10:43:26)


IZVORNA PORUKA: moni555

kod mog muža nikada nijedan nije nađen spermij kada je radio spermiogram, stvarna azoospermia, kod vas je dobro sto mozda bude trudnoce i prirodnim putem, zivot iznenadi, [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Ma koja trudnoca prirodnim putem, mislim da bi me hitna odvezla kada bi mi se to desilo, iako nije do sada bilo ni sumnje jer je [sm=hudicek1.gif] tacna ko sat....kod nas na zadnjem nalazu je pisali u svakom polju 2-3 pokretna...e sad majku im njihovu sto ne idu van meni toliko i treba...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] moram se malo nasalit makar na svoj racun




djevica88 -> RE: Azoospermija (11.12.2014 17:15:51)

zelimo bebu,bas si me nasmijala,tako i moj muz kaze "ma hajde mozda koji i zaluta pa se desi trudnoca"hehe a i ja to kazem,sve je u Bozijim rukama,moze se desiti...koliki je fsh kod tvog muza,izvinite ja sam i dosadna s ovim fsh,al kako nam je dr.rekao da je dobar i da najvjerovatnije ima spermije,ja se samo raspitujem hehehe




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (12.12.2014 9:22:04)


IZVORNA PORUKA: djevica88

zelimo bebu,bas si me nasmijala,tako i moj muz kaze "ma hajde mozda koji i zaluta pa se desi trudnoca"hehe a i ja to kazem,sve je u Bozijim rukama,moze se desiti...koliki je fsh kod tvog muza,izvinite ja sam i dosadna s ovim fsh,al kako nam je dr.rekao da je dobar i da najvjerovatnije ima spermije,ja se samo raspitujem hehehe

Ne znam ti sada reci koliki je fsh obzirom da nemam kod sebe nalaze, ali znam da nam je rada gledala hormone i rekla da su ok i da nije do hormona...
ja sam gotovo sigurna da je nas zeznula operacija




djevica88 -> RE: Azoospermija (11.1.2015 14:06:13)

zeniceee,jestel zive,nikoga odavno? Zelim vam sretnu novu god.da nas sve sreca prati,da bude jos trudnica i mamica abgd...




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (12.1.2015 11:10:39)

Djevice88 zive smo, ali nesto smo se usutile...ima li koja neke nove vijesti? Kod nas nista nema, a nista i ne radimo na tome da bude [sm=zmeden.gif]




djevica88 -> RE: Azoospermija (12.1.2015 20:42:49)

zelimo bebu,ma ni kod nas nista novo,svaki dan se svodi na preturanje po internetu i tako...ne znam koliko ste upucene ali klinika NEW LIFE ima nagradnu igru,tri osobe s najvise lajkova na komentar imaju 50% popusta na njihove usluge,ja kasno vidjela,a bas bih se mozda i ja igrala [sm=smiley13.gif] al et nije bilo nafake,nego gledat skupit sta para pa krenuti rjesavat sta se rijesit da...gdje su nam trudnice nase,javite nam se,da cujemo kako uzivate u trudnoci?pusa za sveee




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (13.1.2015 12:13:12)


IZVORNA PORUKA: djevica88

zelimo bebu,ma ni kod nas nista novo,svaki dan se svodi na preturanje po internetu i tako...ne znam koliko ste upucene ali klinika NEW LIFE ima nagradnu igru,tri osobe s najvise lajkova na komentar imaju 50% popusta na njihove usluge,ja kasno vidjela,a bas bih se mozda i ja igrala [sm=smiley13.gif] al et nije bilo nafake,nego gledat skupit sta para pa krenuti rjesavat sta se rijesit da...gdje su nam trudnice nase,javite nam se,da cujemo kako uzivate u trudnoci?pusa za sveee

Ma i sami smo takvi....kontamo jos sta i kako i gdje...a gdje god krenes bez para ne mozes[sm=zmeden.gif]




moni555 -> RE: Azoospermija (19.1.2015 14:58:47)

da vam se jedna trudnica javi ;-) danas bila na kontroli, 31. tj trudnoće, beba super napreduje 1800 gr. teška, glavicom se okrenula već, pa mamu udara u rebra stalno, opet nismo mogli vidjeti šta nosim, jer moja beba je odlučila da sjedi do kraja na posteljici hhiiii, cure nadam se da će te što prije doći do nekih pozitivnih riješenja, puno pozz šaljem ...




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (19.1.2015 15:10:31)


IZVORNA PORUKA: moni555

da vam se jedna trudnica javi ;-) danas bila na kontroli, 31. tj trudnoće, beba super napreduje 1800 gr. teška, glavicom se okrenula već, pa mamu udara u rebra stalno, opet nismo mogli vidjeti šta nosim, jer moja beba je odlučila da sjedi do kraja na posteljici hhiiii, cure nadam se da će te što prije doći do nekih pozitivnih riješenja, puno pozz šaljem ...

Kako to vrijeme leti, bravo za bebicu, uzivaj u svakom danu....hvala ti sto nam se javis




djevica88 -> RE: Azoospermija (19.1.2015 18:07:35)

moni555 to su super vijesti,hvala Bogu da sve tece u najboljem redu,jos malo abgd i javit ces ti nama sta si rodila,samo da bude zdravo i zivo abgd...




moni555 -> RE: Azoospermija (21.2.2015 11:13:47)

pozzz cure, ima li kakvih novosti kod vas, ja sam bila na kontroli, ulazim u 9 mj. (ne mogu vjerovati) saznala sam da nosim curicu i to tešku curicu, ima sada već skoro 3 kg, uglavnom sve je u redu, mene pomalo probada svukuda pa stalno mislim da ću se početi porađati hihihi.....




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (23.2.2015 15:47:11)


IZVORNA PORUKA: moni555

pozzz cure, ima li kakvih novosti kod vas, ja sam bila na kontroli, ulazim u 9 mj. (ne mogu vjerovati) saznala sam da nosim curicu i to tešku curicu, ima sada već skoro 3 kg, uglavnom sve je u redu, mene pomalo probada svukuda pa stalno mislim da ću se početi porađati hihihi.....


Bravo moni, zelim svu srecu i da nam rodis zdravu i zivu djevojcicu...[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>