RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Humanitarnost



Poruka


salmy -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 16:30:28)


IZVORNA PORUKA: salmy

Sad mi je cura iz centra u hrasnom rekla da odjece opste ne treba...kaze totalna dezinformacija....umalo je nisam nokautirala

Napisah sa moba brzinski

Jedva su uzeli 3 kese odjece..znnci od papica carapa do cizama svega sam natrpala
MM je odnio hrane vode i jos potrepstina..Tamo je luda kuca,kaze cura samo voda i pelene za bebe..odjeca nije potrebna nikome posebno bebama jer su u stalnom kontaktu sa crvenim krstom oni su ih zbrinuli za odjecu..M ajoj ja vjerujem da cure neznaju gdje gone jer je haos..ali su katastrofa

Najvise vodu trpaju u kombije[sm=smiley13.gif]




Amyla -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 16:31:38)


IZVORNA PORUKA: hatepsut


IZVORNA PORUKA: Amyla


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Zene,ako ste u mogucnosti da odnesete stvari za djecu i bebe.znaci bebe koje su u prihvatnim centrima.Hitno su im potrebi lijekovi,pelene,hrana.Sredstva za higijenu :( ta djeca su iz kuce izisla bez iceg :(


gdje? imam spremno 4-5 kesa, krecemo najkasnije za pola sata, hitno mi javite gdje se skuplja djecija odjeca?


Jel imas u blizini crveni krst ?Odnesi njima oni proslijedjuju dalje.Kod nas ima na vise mejsta prihvatilista i gradjani mahom nose direktno ili u crveni krst pa oni proslijedjuju gdje treba,dali u prihvatilista ili voze direktno u pogodjena mjesta.


ima, hvala ti, mislila sam da nema negdje organizovano sa RR, nosim upravo sad.




hatepsut -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 16:34:13)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: salmy

Sad mi je cura iz centra u hrasnom rekla da odjece opste ne treba...kaze totalna dezinformacija....umalo je nisam nokautirala

Napisah sa moba brzinski

Jedva su uzeli 3 kese odjece..znnci od papica carapa do cizama svega sam natrpala
MM je odnio hrane vode i jos potrepstina..Tamo je luda kuca,kaze cura samo voda i pelene za bebe..odjeca nije potrebna nikome posebno bebama jer su u stalnom kontaktu sa crvenim krstom oni su ih zbrinuli za odjecu..M ajoj ja vjerujem da cure neznaju gdje gone jer je haos..ali su katastrofa

Najvise vodu trpaju u kombije[sm=smiley13.gif]


Kod nas (Zenica) stalno apeluju na potrpstine za djecu,ja vjerujem da kod vas vise nemaju gdje da skladiste.kod nas je malo drugacija situacija,odmah odvoze u prihvatilista.a plus djeca koja su kod rodbine,neko nema malu djecu pa svako malo izidje apel da za neko djete treba odjeca,obuca i sl. jer bukvalno imaju samo ono u cemu su dosli.




hatepsut -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 16:36:39)

I da,apelovali su da se na kesama velikim slovima pise da je lupam odjeca za bebe i po mogucnosti koji uzrast.mada vjerujem da vecina nas to radi.




salmy -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 16:37:29)


IZVORNA PORUKA: hatepsut


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: salmy

Sad mi je cura iz centra u hrasnom rekla da odjece opste ne treba...kaze totalna dezinformacija....umalo je nisam nokautirala

Napisah sa moba brzinski

Jedva su uzeli 3 kese odjece..znnci od papica carapa do cizama svega sam natrpala
MM je odnio hrane vode i jos potrepstina..Tamo je luda kuca,kaze cura samo voda i pelene za bebe..odjeca nije potrebna nikome posebno bebama jer su u stalnom kontaktu sa crvenim krstom oni su ih zbrinuli za odjecu..M ajoj ja vjerujem da cure neznaju gdje gone jer je haos..ali su katastrofa

Najvise vodu trpaju u kombije[sm=smiley13.gif]


Kod nas (Zenica) stalno apeluju na potrpstine za djecu,ja vjerujem da kod vas vise nemaju gdje da skladiste.kod nas je malo drugacija situacija,odmah odvoze u prihvatilista.a plus djeca koja su kod rodbine,neko nema malu djecu pa svako malo izidje apel da za neko djete treba odjeca,obuca i sl. jer bukvalno imaju samo ono u cemu su dosli.

[sm=smiley13.gif]duse male..kako mi je zao..jutros placem i pakujem[sm=smiley13.gif]




hatepsut -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 16:45:21)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: hatepsut


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: salmy

Sad mi je cura iz centra u hrasnom rekla da odjece opste ne treba...kaze totalna dezinformacija....umalo je nisam nokautirala

Napisah sa moba brzinski

Jedva su uzeli 3 kese odjece..znnci od papica carapa do cizama svega sam natrpala
MM je odnio hrane vode i jos potrepstina..Tamo je luda kuca,kaze cura samo voda i pelene za bebe..odjeca nije potrebna nikome posebno bebama jer su u stalnom kontaktu sa crvenim krstom oni su ih zbrinuli za odjecu..M ajoj ja vjerujem da cure neznaju gdje gone jer je haos..ali su katastrofa

Najvise vodu trpaju u kombije[sm=smiley13.gif]


Kod nas (Zenica) stalno apeluju na potrpstine za djecu,ja vjerujem da kod vas vise nemaju gdje da skladiste.kod nas je malo drugacija situacija,odmah odvoze u prihvatilista.a plus djeca koja su kod rodbine,neko nema malu djecu pa svako malo izidje apel da za neko djete treba odjeca,obuca i sl. jer bukvalno imaju samo ono u cemu su dosli.

[sm=smiley13.gif]duse male..kako mi je zao..jutros placem i pakujem[sm=smiley13.gif]


Cio dan mi zvoni helikopter iznad glave,i svaki put mislim koga li dovoze :( evo sad hitna svako malo(otvoreno je novo prihvatiliste ovdje blizu moje mame) ali opet kazem s druge strane sam ponosna na sve nas koji nesebicno pomazemo i odvajamo od svoje djece da pomognemo ovim ljudima koje je velika nevolja zadesila :( I jos nesto,svako malo neko se javi nudi smjestaj,nudi se da volontira,cak se ljudi nude da nose pjeske lijekove i sve sto je potrebno jer jos je ljudi koji su odsjeceni i moze se doci donekle.




bananica -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 17:21:36)

- Flaširana voda
- Konzervirana hrana (otvarač za konzerve)
- Mlijeko
- Sušeno meso, voće
- Žitarice
- Slatkiši
- Hrana za bebe, formula
- Hrana za dijabetičare
- Jednokratni pribor za jelo

Odjeća i drugo

- Topla odjeća za sve uzraste (džemperi, jakne, šalovi, kape)
- Obuća (čizme)
- Donji veš, čarape, kućne papuče
- Posteljina (deke, jorgani, jastuci, peškiri)
- Igračke za djecu, igre za zabavu, knjige

Lijekovi i higijenski proizvodi

- Prva pomoć (zavoji, gaze, antiseptik, tablete protiv bolova)
- Lijekovi za dijabetičare ( aparat za mjerenje šećera, inzulin, Siofor)
- Tablete protiv bolova
- Ulošci, toaletni papir
- Sapuni za ruke, šamponi, gelovi za tuširanje, brijači
- Pate i četkice za zube
- Pelene za bebe i starije osobe

Alati

- Radne i gumene rukavice
- Gumene čizme, kabanice, maske za prašinu
- Lopate, metle, čekić, ekseri
- Baterijski radio, baterije, lampe, punjači za mobitele
- Vreće za smeće, krpe, papirni ubrusi




bananica -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 17:22:05)

sa portala zenit.ba




salmy -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 17:27:26)

Kako sam se spetljala kad sam trpala ostala mi sve po jedna pokucnica u stanu[sm=smiley13.gif]
Tri para lijevih odnijela a kuci ostale desne...majka mu stara sto sam budala




ljubi_1985 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 17:37:16)

Cao ja sam evo odvojila od svog djecaka odjecice,pamucnih pelena,dekica...valjda ce nekom bit od pomoci,podto dam tu na ilidzi ovdje cu pokusat dostavit u Azice ili na c.vilu u ovaj fascilitas...ponojela sam i svoje gardarobe...po sestri Medi_87 sam spremila isto odjecice za sutra ona ce donijet a novcano mogu tek na bazaru sad STVARNO nisam u prilici a voljela bih da mogu... nadam se da ce i tad dobro doc pozdravljam sve rr tete inace redovno citam al mi nije nagodnopisat preko mob al pratim sve [sm=smiley1.gif]




mama2009 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 17:58:01)

Ja sam danas odnjela stvari i lijekove, cula sam se sa mamom, kaze nesebicno pristize pomoc ljudima koji jos uvijek pristizu u Zenicu, al dok smo razgovarale, skontale smo da ce vjerovatno potrebnije biti dok se malo sitacija smiri...ljudi su izgubili sve, nemaju nista, drugi dio donacije planiram da nosim ja direktno u Zenicu mozda slijedece sedmice, pa da licno urucim ljudima i da vide kome je sta najpotrebnije




koka i po -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 18:41:48)

u Zepcu su pune dvije dvorane ljudi,najvise djece.potrebno im je sve.
od nas je upravo krenulo jedno vozilo puno odjece,hrane i sredstava za higijenu.
najpotrebnija je odjeca uza djecu i djecija hrana.




Hanady RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 18:52:57)

Žene...


Znači ovako za sutra imamo kombi naše forumašice i njenoga supruga logično koji za Zenicu u sabirni centar bi direktno odvukao pomoć...
njen je prijedlog da skupimo pomoć ko može danas i do ujutro dogovorit ćemoe vrijeme do kada i da se potrpa i voli...molima Palačinken sada da mi pošalje broj telefona, da pomogne tamo kada kombi dođe da isti bude upućen na sabirni centar.


Sarajevo CR i ostale centre sve smo većina obišle...iz sarajeva to putuje i ide to na doredišta ali ako je pitanje veličine robice za djecu malu, teško mogu da pošalju baš u zenicu znajući d aje unutra...
Znači pored spiskova koji kruže interentom u potrebema dajte da se obuća za djecu i djeća za zenicu spreme...
nadalje...donji veš....za odrasle i djecu...gaćice i potkošulje....
da svaka odvojimo po 2 Km na cigalama možemo kupiti nov već za odrasle...nije ima lako...


Elem...hajmo organizirat ovo...koja ima prostor da kod nje dovlačimo danas, večeas, ujutro...do vremena koje dogovorimo i odatle da ide za zenicu dogovorenim prervozom....




Skvo RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 18:57:38)

Hvala Hanady molim zenicanke da me kontaktiraju...dakle...mozete donijeti djeciju garderobu, higijenu, hranu...u importane
...mi cemo to odnijeti...odmah sutra cim napunimo kombi.




Hanady RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 18:59:55)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Hvala Hanady molim zenicanke da me kontaktiraju...dakle...mozete donijeti djeciju garderobu, higijenu, hranu...u importane
...mi cemo to odnijeti...


super...znači sutra smo u Importane za nadinu dogovorili...
pored toga da donesemo i ovo iz posta gore....
sve zaiteresirane...12 do 13 časova Imporatne prizemlje...



Višnja...molim te možeš li ti biti malo prije 12 da sa onim divnim kafićem koji nam uvijek izađe u susret čisto dogovoriš sabirni centar ringeraje tu u ovom periodu...
da možemo i preko FB ići sa istim apelom




Hanady RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 19:14:05)

Sutra ( nedelja) u 12 sati u prizemlju Importane centra članice ringeraje prikupljaju pomoć dalje...u dva smjera...prvo pomoć mami bliznaca evakuisanoj iz Maglaja, drugo prikupljanje pomoći koja će odmah po napunjenom dostupnom kombiju biti upućena prema sabirnom centru u Zenici ( posebno obratiti pažnju na dječije stavri, obuća, dojeća, hrana,higijena, donji vešovi).




sporty mamaa -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 19:40:21)

Forumasice svaka vam cas_t. I mostar je uz vas. Danas smo skupljali u svim trznim centrima hranu i potrepstine. Ja sutra planiram odnjet djecije robice, imam i gumene cizmice i dosta obuce za djevojcice do broja 21. Ako treba bodica dugih rukava imam, duksica i trenerkica takoder. Nadam se da ce ovi nasi prihvatiti i prevesti to.




Visnja RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 20:02:52)

necu biti online samo da napomenem da se na kesama napise flomasterom za koji je uzrast nesto




Skvo RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 20:09:00)

Henna ce nas docekati u zenici[sm=bravo.gif]




muaaa -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 20:10:07)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Henna ce nas docekati u zenici[sm=bravo.gif]

odlicno!




AnLu -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 20:12:53)

Ne znam je li pametno spakovati ako neko ima ili kupiti ono malo cudo na plin, moze se nesto skuhati,ugrijati na njemu za mjesta koja nemaju struje, mozda sibica za ljude koje imaju peci na drva i slicno




Skvo RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 20:35:56)

Sada ce henna staviti...sta treba..ali plinske boce ne...mi vozimi direktno gdje helikopteri voze dalje.




AnLu -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 20:40:21)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Sada ce henna staviti...sta treba..ali plinske boce ne...mi vozimi direktno gdje helikopteri voze dalje.



pa zato sam i pitala smije li se, jer sam i razmisljala da se to prevozi




henna ze -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 20:42:33)

nece post da mi prodje

hrana
higijenski ulosci
voda najbolje od 5 l
moze i kisela
pelene
hrana za bebe
sve moguce higijenske potrepstine




henna ze -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 20:44:20)

ma kakve boce..ne daj boze da sta eksplodira...

sta god bude..gledajte da je pakovano da je malo teze promocivo




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>